Čo je to PLYN? Úvod do kryptomeny NeoGas a čo robí v rámci NEO

Úvod do GAS

GAS je prevádzkový token, ktorý napája inteligentné kontrakty a tokeny postavené na blockchaine NEO. Ak čítate CoinCentral, pravdepodobne ste už počuli o ethereu. Je možné, že ste počuli aj o čínskom konkurentovi spoločnosti Ethereum, NEO. V prípade Etherea je éterový plyn vývojárom mýta, ktorý platia pri vykonávaní inteligentných zmlúv. Je splatná v ETH. Na serveri NEO vytvorili pre vývojárov samostatný operačný token a dali mu názov GAS.

Najmä v posledných mesiacoch rastie hviezda NEO. Po zmene značky v roku 2017 sa platforma inteligentných zmlúv zameriava na pridanie funkčnosti inteligentným zmluvám. Vďaka architektúre NEO sa inteligentné zmluvy ľahko kódujú, dajú sa prepojiť s digitálnymi aktívami a identitami a sú v súlade s vládou.

S rastom NEO rástla aj jeho cena akcií v podobe mince NEO. Investori, ktorí sú v spoločnosti NEO noví, by tiež mohli veriť, že táto minca NEO je operačným tokenom, ktorý napája inteligentné zmluvy v sieti. Nie je to tak. GAS je to, čo vývojári používajú pre svoje inteligentné zmluvy na NEO.

The cena PLYNU za posledných pár mesiacov prudko vzrástla, pretože čoraz viac investorov uvažuje o jeho použití v NEO ekosystéme. Jeho popularita ako investičného nástroja sa otvorila aj zavedením Binance ako obchodovateľnej mince. Momentálne môžete iba obchodovať PLYN na Binance. V opačnom prípade, ak chcete PLYN, budete si ho musieť zarobiť. V tomto článku sa pozrieme na NEO, PLYN, čo to je a ako to zarobiť.

História NEO: AntShares & Čínske podnikanie

NEO sa pôvodne volal AntShares. AntShares bol prvým open source blockchainovým projektom v Číne, ktorý získal širokú povesť. Zakladatelia spoločností AntShares, Da Hongfei a Erik Zhang vedeli, že blockchain je mocný nástroj. Predstavovali si ekonomiku, kde by sa dali digitálne aktíva zabezpečiť a obchodovať na blockchaine. Môžete dokonca zahrnúť opatrenia na zabezpečenie identity a vytvoriť tak digitálny podpis pre skutočných ľudí. Rovnaká technológia identity by mohla tiež napájať opatrenia na sledovanie skutočných objektov.

Myšlienka AntShares prišla ako reakcia na problémy spôsobené čínskym zákonom o digitálnom podpise z roku 2005, ktorý ľuďom umožňoval digitálne podpisovať právne dokumenty. Stanovila však prísne požiadavky na to, ako sa tieto podpisy museli overovať. To Da Hongfei a Eric Zhang, blockchain predstavoval ideálne riešenie týchto problémov s overovaním identity. Chceli vybudovať blockchain, ktorý by vyhovoval vláde. Nakoniec dúfali, že spoločnosti použijú AntShares na vytvorenie vyhovujúcich zmlúv a dodávateľských reťazcov.

spoluzakladatelia neo

Spoločnosť AntShares pokračovala až do roku 2017, kedy spoločnosť premenovala na NEO. Nový názov a image poskytli spoločnosti väčšiu dôveryhodnosť. Všetky tokeny AntShares sa stali NEO tokenmi. Existovali však aj AntCoiny, ktoré poskytovali plyn na vykonávanie zmlúv v sieti AntShares. Tieto AntCoiny boli premenované na GAS.

Onchain

Žiadna diskusia o NEO a AntShares by nebola úplná bez rýchleho prehľadu o Onchain. Onchain je sesterská spoločnosť NEO (predtým AntShares), ktorú založili tí istí zakladatelia. Je to úplne oddelené od NEO, ale obe spoločnosti spolupracujú.

Onchain navrhuje a stavia blockchainy pre obchodné použitie. Mnoho spoločností sa zaujíma o spôsoby, ako by mohli používať súkromné ​​distribuované knihy. Onchain’s Architektúra distribuovaných sietí pomáha podnikom posúdiť užitočnosť blockchainových digitálnych aktív v ich súčasných obchodných praktikách. Spoločnosť Onchain na vývoji blockchainových obchodných prípadov intenzívne spolupracovala so spoločnosťou Microsoft China a ďalšími veľkými spoločnosťami.

Pochopenie systému Onchain je dôležité pri poznávaní GAS z dvoch dôvodov. Najprv sú zakladatelia spoločnosti NEO zameraní na podnikanie a okrem verejne orientovaného súboru NEO aktívne vytvárajú aj súkromné ​​aplikácie. To znamená, že majú hlbšie pochopenie toho, čo podniky na platforme inteligentných zmlúv potrebujú. Obrovská výhoda.

Plánujú tiež budúcu funkcionalitu pre NEO s názvom NeoX (ako uvidíme ďalej v tomto článku). NeoX by umožňoval krížové blockchain transakcie. To znamená, že veľké korporácie môžu prepojiť svoje súkromné ​​blockchainy s NEO blockchainom, aby získali to najlepšie z oboch svetov.

Firmy vykonávajúce zmluvy na NEO budú na zabezpečenie týchto transakcií potrebovať plyn.

Súčasná sieť

NEO pracuje na jedinečnom mechanizme konsenzu. Namiesto dôkazov o práci alebo dôkazov o podiele používa NEO Delegovaná byzantská chyba tolerancie (dBFT). V dBFT hlasujú zúčastnené strany v NEO o skupine účtovníkov pre každý blok. Uzly účtovníctva vytvárajú bloky a potom sa sieť musí dohodnúť na novom bloku. Tento systém vyžaduje menej zdrojov ako iné typy konsenzu a je tiež schopnejší.

Pomocou tohto systému hlasovaných účtovníkov dosahuje NEO 1 000 transakcií za sekundu a pri správnej optimalizácii by teoreticky mohla dosiahnuť 10 000 transakcií za sekundu. V porovnaní so súčasnou kapacitou siete Etherea 15 transakcií za sekundu má NEO jasnú výhodu. Platí to najmä pre rozsiahle podnikové využitie inteligentných zmlúv.

The dBFT tiež kombinuje technológiu digitálnej identity. Účtovníci môžu byť skutoční ľudia a inštitúcie známe v sieti podľa názvu. To je dôležité, pretože NEO chce byť v súlade s vládou. Je možné, aby sa orgány činné v trestnom konaní, regulačné orgány a súdnictvo zaregistrovali a monitorovali vyhovujúce finančné aktíva v sieti NEO. Aj keď to pre NEO nemusí byť vždy nevyhnutné, sieť NEO plánuje v prípade potreby podporiť dodržiavanie predpisov.

NEO používa dva samostatné žetóny

Teraz, keď sme pokryli účtovníkov dBFT a NEO, môžeme začať chápať rozdiel medzi dvoma tokenmi za platformou NEO: NEO a GAS.

NEO: Management Token

NEO nie je mena ani majetok. Predstavuje iba hlasovacie práva v správe a riadení NEO. To znamená, že vlastníctvo 1 NEO vás oprávňuje hlasovať o tom, kto bude účtovníkom v nasledujúcom bloku. Zainteresované strany NEO hlasujú aj o sieťových zmenách. Existuje 100 miliónov NEO, všetky boli vytvorené na začiatku siete. Žetóny NEO nemožno rozdeliť.

Vlastníctvo NEO je tiež spôsob distribúcie plynu s každým novým blokom. Ak vlastníte NEO po dokončení bloku (každých 15 – 25 sekúnd), dostanete PLYN. Vlastníctvo 1 NEO by vám prinieslo zisk .0003 – 0,0005 PLYN za deň.

NeoGas (GAS): prevádzkový token

Celé meno pre GAS je NeoGas, podľa NEO whitepaper. Je to prevádzkový token, ktorý poháňa inteligentné kontrakty a tokeny postavené na blockchaine NEO. NEO používa samostatný token ako GAS, takže vlastníctvo / správa NEO nie je priamo spojená s využívaním platformy.

Zásoba PLYNU rastie s každým blokom (15 – 25 sekúnd) o 8. Týchto 8 PLYNOV je rozdelených medzi všetky držiaky NEO. Každé dva milióny blokov sa odmena GAS za blok pre držiteľov NEO zníži o 1. Maximálny limit GAS je 100 miliónov tokenov, ale NEO neočakáva dosiahnutie tohto bodu po dobu 22 rokov.

Držitelia NEO budú musieť držať svoje NEO v súkromných peňaženkách, aby si mohli nárokovať svoj plyn. Ak si kúpite NEO a necháte ho v peňaženke na výmenu, plyn nezbierate. Rôzne Reddit vlákna mať pokyny na nastavenie peňaženky a nárokovanie GAS.

Kľúčové komponenty NEO

Pretože PLYN poháňa ekosystém NEO, jeho hodnota je priamo spojená s užitočnosťou NEO. Stojí za to pozrieť sa na to, čo môže NEO robiť a čo plánuje implementovať v budúcnosti.

Digitálne aktíva

Od založenia spoločnosti AntShares boli digitálne aktíva základnou súčasťou vývoja tohto projektu. Cieľom spoločnosti NEO je vytvoriť digitálne aktíva, ktoré sú bezpečné, transparentné a je ťažké ich kopírovať, falšovať alebo pirátske. Na NEO existujú dva typy aktív.

Po prvé, globálne aktíva sú tie, ktoré môže ktokoľvek identifikovať. Sú k dispozícii na blockchaine a je ich možné zdieľať medzi zmluvami a projektmi. Tieto druhy aktív sú dôležité pre transparentnosť, efektívnosť a štandardizáciu. Môžu byť uložené s rôznou úrovňou prístupnosti.

Zmluvný majetok na druhej strane zostáva v súkromnom skladovacom priestore zmluvy. Ak si dve strany potrebujú vymieňať dôverné informácie prostredníctvom inteligentnej zmluvy, použili by zmluvné aktíva. Tieto aktíva sú obmedzené na používateľov so súhlasom udeleným na základe zmluvy.

Digitálna identita

Popri digitálnych aktívach stojí aj digitálna identita. To odkazuje späť na problém čínskeho overovania podpisu, s ktorým sa AntShares a Onchain pôvodne stretli pomocou blockchainu. Po úplnej implementácii vám digitálna identita umožní zadať identifikáciu, tvárové prvky, odtlačky prstov, rozpoznávanie hlasu, autentifikáciu pomocou SMS a ďalšie metódy na overenie osobnosti a identity. Identita overená blockchainom by potom mohla byť zabudovaná do inteligentných zmlúv a digitálnych podpisov.

Môžeme tiež dať identitu majetkom čo znamená, že fyzické objekty sú spojené s blockchainovými dátami základnými spôsobmi. Môže to byť také jednoduché ako sledovanie inventára pomocou QR kódov. Mohla by sa tiež dostať do zložitejších metód overovania tovaru alebo testovania kvality. Akonáhle má fyzický objekt blockchainovú identitu, je takmer nemožné manipulovať so záznamami jeho histórie a zabrániť tak všetkým druhom falšovania a korupcie..

NeoContracts

neokontrakt

Aby boli aktíva a identity funkčne užitočné, NEO implementuje inteligentné zmluvy. Tieto zmluvy NeoContract sa líšia od inteligentných zmlúv Ethereum, pretože sa ľahšie prijímajú. NeoContracts používať C #, Java a ďalšie bežné programovacie jazyky v škálovateľnom virtuálnom stroji. To znamená, že vývojári sa nemusia učiť nový programovací jazyk, aby mohli nasadiť NeoContract.

NEO tiež plánuje pokročilé funkcie, vďaka ktorým budú jej kontrakty užitočnejšie, a to všetko s pohonom na plyn.

Pokročilé funkcie Poháňané plynom

NEO má vo vývoji tri pokročilé funkcie:

  1. NeoX –

    O čom sa hovorí v tomto článku skôr, NeoX si kladie za cieľ prekonať blockchainy. Zatiaľ čo informačný dokument NEO nie je jasný, ako presne bude fungovať, NeoX sľubuje, že ponúkne interoperabilitu medzi viacerými blockchainmi vrátane súkromných / verejných blockchainových prepojení.

  2. NeoFS – S cieľom zvýšiť schopnosť digitálnych aktív a inteligentných zmlúv NEO implementuje systém ukladania a zdieľania súborov na blockchaine. To by uľahčilo prenos digitálnych súborov v rámci zmluvy.
  3. NeoQS –

    Aj keď nejde priamo o funkciu používateľa, v budúcnosti plánuje sieť NEO byť odolná proti útoku kvantových počítačov. Stále vzdialená hrozba, vedomie toho, že spoločnosť NEO pracuje na kvantových riešeniach, poskytuje dlhodobým investorom malý kúsok mysle.

Záver

NEO sa umiestnila ako silný uchádzač o ethereum v oblasti inteligentných zmlúv. Orientácia spoločnosti NEO na aktíva, identitu a budúce funkcie ju tiež odlišuje od ethereum. Je zrejmé, že NEO je jedným z najdôležitejších projektov, ktoré sme videli, ako vychádzajú z Číny. Budúcnosť spoločnosti je svetlá.

Token GAS je menej investičnou príležitosťou a viac prevádzkovým tokenom. Hodnota plynu však bude pravdepodobne stúpať spolu s popularitou spoločnosti NEO. Jednou z možností pre investorov nadšených NEO je nákup tokenu NEO. Potom budete automaticky zarábať PLYN s každým novo dokončeným blokom a zvyšujete tak svoje dividendy. Token NEO ocení tiež rastúca popularita platformy, ktorá vytvára win-win.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map