Čo je to ontológia (ONT)? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je to ontológia?

Ontology, ktorá bola uvedená na trh čínskou spoločnosťou Onchain v roku 2017, je verejnou platformou pre projekty všetkých tvarov a veľkostí a predstavuje obrovský krok k odstráneniu prekážok medzi blockchainom a obchodným sektorom..

Ontológia je revolučná v tom zmysle, že umožňuje podnikom bez predchádzajúcich znalostí distribuovaných sietí využívať technológiu blockchain. Momentálne neexistuje spôsob, ako by podniky mohli integrovať blockchain do svojej infraštruktúry bez rozsiahlych znalostí blockchainu.

Súčasné dôveryhodné siete takisto čelia rôznym problémom. Zlá ochrana súkromia, nevyužitá hodnota údajov, monopolizácia správy údajov a neúčinná autentifikácia identity – to sú príležitosti pre blockchain. Zdá sa, že ontológia tieto problémy rieši svojím solídnym ekosystémom dôvery.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6X4JXHXyCJ4]

Prostredníctvom vytvorených nástrojov, ktoré ontológia ponúka, môžu spoločnosti implementovať mechanizmy dôvery a prispôsobiť ich obchodným potrebám. Jeho blockchainový protokol v podstate otvára bránu pre globálne prijatie blockchainovej technológie v korporáciách. Eliminuje krivku učenia a ponúka hromadné prispôsobenie.

Povedané slovami Ontology:

Ontológia je sieť blockchain / distribuovaná účtovná kniha, ktorá kombinuje distribuovaný systém identít, distribuovanú výmenu údajov, spoluprácu v oblasti distribuovaných údajov, protokoly distribuovaných postupov, distribuované komunity, distribuovanú atestáciu a rôzne odvetvovo špecifické moduly. Spoločne sa tak buduje infraštruktúra pre sieť dôvery typu peer-to-peer, ktorá je naprieč reťazcami, systémami, odvetviami, aplikáciami a zariadeniami..

Ontology a NEO sú dokonalí partneri v hladnej rase o digitalizáciu nášho sveta. Celkom dobrý prehľad o projekte nájdete na videu vyššie.

O vzťahu NEO / ontológii

Vlani v novembri sa v New Yorku zhromaždil dav nadšencov a investorov blockchainu. Prišli si vypočuť, ako spoločnosť Onchain, ktorá sa venuje vývoju blockchainových systémov, ohlasuje uvedenie priekopníckej platformy Ontology.

“Nielenže sme spojili najlepšie priemyselné mysle, ale spustenie ontológie prinieslo náš projekt na svetovú scénu,” uviedol na podujatí výkonný riaditeľ spoločnosti Onchain a spoluzakladateľ NEO Da Hongfei. „Ontológia a NEO vybudujú široký ekosystém pomocou blockchainu a ďalších nových technológií, ktoré budú slúžiť reálnej ekonomike. “

Oficiálna webová stránka ontológie uvádza Jun Li ako zakladateľa ontológie a jeho LinkedIn uvádza ako spoluzakladateľa / hlavného architekta spoločnosti Onchain.

Kryptokomunita si však medzi sebou často zamieňala úlohy projektov. Malo by sa objasniť, že NEO nevlastní Onchain ani Onchain nevlastní NEO. V YouTube V rozhovore objasňuje Da Hongfei zmätok s úlohami spoločností.


“Najprv musím objasniť, že NEO a Onchain sú samostatné entity, takže Onchain nevlastní NEO alebo NEO, Onchain.” Sú financované osobitne – spoločnosť NEO je financovaná komunitou a spoločnosť Onchain je financovaná veľmi známou finančnou skupinou v Číne, Fosun. Nakúpili veľa poisťovacích spoločností a bánk v Európe. Sú teda samostatné. Po druhé, Onchain ťaží z ekosystému NEO. Produkt s názvom DNA je veľmi podobný NEO, je však napísaný v jazyku Go. OnChain pomáha iným blockchainom a finančným inštitúciám budovať ich blockchainy s DNA. Je to v podstate veľmi podobné NEO a v budúcnosti bude možné s NEOx (krížový protokol) všetko prepojiť. “ – Hongfei

Trustová sieť pre ontológiu

ontológia

  • Reťazec 1: Overovanie ľudí, bohatstva, vecí a organizácií.
  • Reťazec 2: Overte aplikácie a navzájom ich prepojte
  • Reťaz 3: Overte a prepojte moduly, protokoly, súpravy SDK a API
  • Reťazec 4: Všetky rôzne sieťové reťazce. Táto vrstva slúži na spojenie všetkých reťazcov.

Ako sa uvádza v bielej knihe, „s cieľom uspokojiť potreby rôznych priemyselných odvetví je flexibilná konštrukčná štruktúra modulárna, zásuvná a ľahko rozšíriteľná.“

To znamená, že ontológia sa snaží byť univerzálne prispôsobiteľná pre širokú škálu funkcií. Dúfajú, že sa stanú zdrojom, ktorý slúži na overovanie presnosti a autenticity vecí, ako sú identita alebo vlastníctvo. Spoločnosti ako Facebook sa budú môcť z dôvodu dôvery jednoducho pripojiť k ontológii.

Štruktúra tokenu ONT

Spoločnosť ONT bola vyslaná držiteľom NEO v marci 2018. Z tohto výsadku bolo Radou NEO distribuovaných do komunity 20 miliónov ONT.

Maximálna zásoba bude 1 miliarda ONT tokenov, ktoré sú nedeliteľné, a Ontology GAS (ONG) získate držaním ONT (podobne ako funguje NEO GAS). Ontology predtým pridelil 1 000 ONT tokenov každému, kto sa prihlásil k odberu ich bulletinu (ktorý je teraz uzavretý).

Podrobnejší rozpis distribúcie tokenov:

  • 12% pôjde do komunity Ontology
  • 28% pre inštitucionálnych partnerov
  • 10% Rade NEO
  • 25% na rozvoj ekosystému ontológie
  • 10% na odmeny pre technickú komunitu Ontology
  • 15% základnému tímu Ontology.

Kde si môžete kúpiť a uložiť ontológiu?

Zaujímavé na ONT je, že nikdy nemal verejný predaj ICO. Jediným spôsobom, ako získať NEO v tomto okamihu, je dostať ho výsadkom prostredníctvom držania NEO na burzách alebo v súkromných peňaženkách (musí byť NEO držané do 1. marca). Za každú NEO mincu, ktorú vlastníte, získate 0,2 ONT v dvoch fázach (50% je okamžite obchodovateľných, ďalších 50% je uzamknutých).

Môžete ho ONT uložiť prakticky na všetky peňaženky hneď, ako ich získate, vrátane hardvérových peňaženiek, ako sú Ledger Nano S a Trezor. Asi je najlepšie stiahnuť si peňaženku typu Neónová peňaženka ktorý zobrazí ONT, pretože niektoré sa po poklese nemusia zobrazovať ONT. Stále však budete môcť získať ONT z výsadku integráciou svojej peňaženky s peňaženkami, ktoré podporujú zobrazenie ONT.

Záver

Podľa jej správy „sociológovia stanovili počet ľudí, ktorým dôverujeme, na menej ako sto“, čo ukazuje, že pre väčšinu ľudí je potrebné venovať čas a úsilie dôverovať niekomu a spoznať ho. Ontology sa snaží nahradiť súčasné zdĺhavé spôsoby získavania dôvery a posunúť nás vpred pomocou blockchainovej automatizácie dôvery.

Ontology bude tiež spolupracovať s NEO na preklenutí priepasti medzi blockchainovou technológiou a skutočným svetom. Zatiaľ čo NEO a ontológia majú podobné ciele, NEO sa zameriava na digitálne aktíva a globálnu inteligentnú ekonomiku, zatiaľ čo ontológia sa zameriava na dôveru, identitu, výmenu údajov a autorizáciu. Predstavte si NEO a ontológiu ako arašidové maslo a želé. Sú vzájomne výhodné a dajú sa dokopy, pripravia chutný sendvič.

A konečne, tím stojaci za ontológiou tvoria renomovaní vodcovia odvetvia kryptomien s už zavedenou históriou úspechu. A na rozdiel od mnohých iných blockchainových projektov sa tím Ontology nezameriava iba na finančné odvetvie. Počas svojho rastu sa zameriavajú na poisťovníctvo, vládu, medicínu, internet vecí a ďalšie odvetvia, čo z neho robí rozsiahly projekt s veľkým potenciálom. S relatívne dlhodobou prítomnosťou v blockchainovom priemysle a jasnou víziou projektu by nebolo prekvapením, keby spoločnosť Ontology spolupracovala s NEO na revolúcii v spôsobe nášho podnikania..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map