Čo je to halvening bitcoinov a prečo je to dôležité

Bitcoin Halvening (alebo polovica) je významným momentom v histórii bitcoinu. Bitcoin’s Halvening je predprogramovaná udalosť, ktorá chráni bitcoiny pred infláciou a pomáha zabezpečiť pre digitálne aktíva určitý nedostatok..

Skôr ako sa pustíme do diskusie o halcoinoch o bitcoinoch, venujme dve minúty tomu, aby sme si prečítali niekoľko otázok o halveningu. Potom sa môžeme pustiť do šťavnatých vecí.

Čo je to bitcoin na polovicu?

Bitcoin Halving je udalosť vopred určená programovaním Bitcoinu odmeny za ťažbu sa znižujú na polovicu. V zásade sa množstvo BTC minerov môže zarobiť ako odmena za overenie nasledujúceho bitcoinového bloku znížené na polovicu.

V roku 2020 bude polovica dotácie na ťažbu rozdelená 12,5 BTC až 6,25 BTC.

Prečo je bitcoin na polovicu dôležitý?

Mnoho bitcoinových udalostí na polovicu sa snaží dať aktívu prvok „nedostatku“ na ochranu jeho dlhodobej hodnoty. Bitcoin by sa stal takmer rovnako vzácnym ako zlato.

Táto udalosť rozdelenia bitcoinov na polovicu spôsobí, že miera inflácie aktíva klesne na 1,8%, čím bude nižšia ako miera inflácie amerického dolára. To je obzvlášť pozoruhodné v roku 2020, pretože USA tlačili bilióny dolárov v balíkoch ekonomických stimulov na riešenie ekonomického chaosu spôsobeného pandémiou COVID.

„Halving je pre bitcoin dôležitá udalosť, ale je to iba jeden prvok v dokonalej búrke, ktorú si BTC momentálne užíva,“ komentuje Alex Mashinsky, generálny riaditeľ spoločnosti Celsius Network. „Vlády na celom svete implementujú bezprecedentné fiškálne stimuly, ktoré môžu spôsobiť vysokú infláciu naprieč fiat menami, čo posilňuje hodnotovú ponuku Bitcoinu ako deflačného aktíva. Výsledkom je, že veľa prvýkrát retailových investorov prúdi do BTC ako spôsobu ochrany svojho bohatstva. “

Každá budúca polovica spôsobí, že bitcoin bude čoraz vzácnejší. Pretože primárne vidíme hodnotu BTC vo vzťahu k USD, máme dve diametrálne odlišné sily, ktoré poukazujú na vyššiu cenu bitcoinu.

Polovičné udalosti majú tendenciu prichádzať so záplavou špekulácií s cenami v priemysle, ktoré väčšinou predpokladajú, že polovičná udalosť spôsobí nárast ceny bitcoinu.

Koľko bitcoinových polotovarov je tu?

K úlomkom dochádza každých 210 000 blokov, kým dotácia na ťažbu blokov nedosiahne 1 satoshi, najmenšiu jednotku bitcoinu (0,00000001 BTC). Len čo dôjde k poslednej udalosti na polenie, ďalšia bloková dotácia klesne na nulu a ťažiarom sa už nebudú prideľovať dotácie na ťažbu blokov, ale môžu naďalej vyberať transakčné poplatky.


Očakáva sa, že posledné rozdelenie bitcoinov na polovicu bude v roku 2140. Potom si určite prečítajte náš článok – nezabudnite!

Koľko je bitcoinov?

Momentálne je v obehu asi 18 355 462 BTC.

Všimnite si mierne krivky spôsobené predchádzajúcimi halcoinmi bitcoinov

Všimnite si mierne krivky spôsobené predchádzajúcimi halcoinmi bitcoinov

Kedy je polovica bitcoinov na polovicu?

Očakáva sa, že k ďalšej bitcoinovej udalosti na polovicu dôjde v máji 2020, pričom rôzne zdroje sa zameriavajú na rozsah dátumov od 12. do 16. mája.

História dát bitcoinu na polovicu

Vyskytli sa dve bitcoiny – jedna v roku 2012 a jedna v roku 2016.

2012 na polovicu

K prvému rozpolteniu došlo dňa 28. novembra 2012. Polovičný blok vyťažil SlushPool baník využívajúci baník Radeon HD 5800.

Odmena za BTC blok klesla z 50 BTC za blok na 25 BTC za blok.

Cena bitcoinu na polovicu 2012: 12,35 dolárov

Cena bitcoinu o 150 dní neskôr: 127,00 dolárov

Cenový zisk: 928,34%

2016 na polovicu

Druhé rozpoltenie sa stalo 9. júla 2016.

Odmena za BTC blok klesla z 25 BTC za blok na 12,5 BTC za blok.

Cena bitcoinu v polovicu dňa 2016: 650,63 dolárov

Cena bitcoinu O 150 dní neskôr: 758,81 dolárov

Cenový zisk: 16%

  • 2009 – Bloky 1–2 000 000 získali 50 BTC na odmenách.
  • 2012 – Bloky 210 001 – 420 000 získali 25 BTC na odmenách.
  • 2016 – Bloky 420 001 – 630 000 zarobených 12,5 BTC na odmenách.
  • 2020 – Bloky 630 001 – 740 000 získa na odmenách 6,25 BTC.
  • 2024 – Bloky 740 001 a ďalej, ako odmeny získate 3,125 BTC.
  • ~ 2140 – všetkých 21 miliónov bitcoinov bude vyťažených; odmena bude 0.

Stojí za zmienku, že skutočnosť, že odmena BTC je nižšia, neznamená, že ťažba nie je o nič menej atraktívna. Cena bitcoinu sa v priebehu rokov zvyšovala. Získanie blokovej odmeny v roku 2016 malo hodnotu asi 16 250 dolárov, keďže nová bloková odmena po polroku 2020 by stála za to 53 125 dolárov.

Prečo znížiť bitcoiny na polovicu?

Častou otázkou, ktorú mnohí majú, je, prečo nenechať bitcoinové odmeny rovnaké počas celej svojej existencie? Odpoveď nás privádza k konceptu nedostatku.

Bitcoin Scarcity: jemný zostatok

Ak by bitcoiny udržali konzistentnú odmenu na úrovni 50 BTC, znamenalo by to, že iba 420 000 blokov by ponúkalo odmenu až do dosiahnutia limitu 21 miliónov BTC, čo by sa stalo niekedy v roku 2016.

To by bolo nesmierne škodlivé pre osvojenie si bitcoinom používateľom, pretože táto technológia bola stále relatívne nová a iba malá menšina populácie by držala drvivú väčšinu bitcoinu.

Skoré zníženie dostupnosti by spočiatku mohlo spôsobiť, že sa bitcoin bude javiť ako cennejší, ale v konečnom dôsledku by to mnohých používateľov v počiatočnom štádiu odrazilo. Ak je menej ľudí schopných ju používať, potom by to bol digitálny majetok v podstate uväznená v pozlátenej klietke s nízkou likviditou.

V nadväznosti na vývoj udalostí by nízka likvidita zvýšila riziko držania aktíva a odštiepenia jeho inherentnej hodnoty.

Cena by určovala ponuku a dopyt medzi malou skupinou bitcoinových hromadiacich agentov.

Cena BTC by bola umelo nafúknutá a držanie (hromadenie BTC) sa stáva hrou horúcich zemiakov. Akákoľvek jednotlivá veľryba s obrovským podielom môže kedykoľvek nakopnúť cenu, čo ďalej zvyšuje riziko volatility daného aktíva.

Jedným z hlavných faktorov ceny bitcoinu je adopcia používateľov. Ak by sa novým používateľom postavili také nerozumné prekážky (vysoká volatilita a vysoké náklady na vstup do ekosystému bitcoinu), len málo nováčikov by sa vydalo na relatívne neznáme územie kryptomeny..

Pri toľkých porovnateľných digitálnych aktívach, ako je napríklad litecoin, by prijatie používateľa pre bitcoiny neveštilo nič dobré.

Na druhej strane vzácnych končatín by sme mohli odstrániť 21-miliónovú hranicu, aby sme pochopili mechanizmy bitcoinu.

Ak by bitcoiny udržali odmenu na 50 BTC, ale odstránili by 21-miliónový strop, na trhu by bolo k dispozícii teoreticky nekonečné množstvo BTC v dostatočne dlhom časovom rámci. To by z dlhodobého hľadiska zaplavilo trhy a vytvorilo v podstate bezcenné digitálne aktívum. Každý nový rok by tento majetok teoreticky mierne znehodnotil. Ak potrebujete nejaké dôkazy z reálneho sveta, stačí sa pozrieť na situáciu venezuelskej kryptomeny a na to, prečo toľko Venezuelčanov prijalo bitcoin.

Limit 21 miliónov a pravidelné udalosti týkajúce sa halierov pomáhajú zabezpečiť, aby bitcoiny ponúkali používateľom to najlepšie z hľadiska uchovania hodnoty aj použiteľnosti.

Ako ovplyvní polovica cenu bitcoinu?

Ak už nejaký čas čítate CoinCentral, budete vedieť, že nešpekulujeme s cenami aktív. To prenecháme obchodníkom, ktorí podnikajú v rámci dňa na Twitteri a ktorí v prípade nesprávneho odhadu tweetu bez problémov zmažú. Trixy hobitov.

Existuje však niekoľko logických argumentov, ktoré môžu viesť k tomu, aby sa cena bitcoinu pohybovala jedným alebo druhým smerom. Cena bitcoinu sa po prvých dvoch poloviciach zvýšila, ale je ťažké povedať, či je to iba korelácia alebo príčinná súvislosť.

Nastane cenový skok po bitcoinovom halveningu 2020? Iba čas ukáže.

Nastane cenový skok po bitcoinovom halveningu 2020? Iba čas ukáže.

To znamená, že veľa vplyvných a vážených osobností vo vesmíre predpovedalo ceny, z ktorých mnohé sú založené na tom, že bitcoin je vzácnym aktívom.

Napríklad miliardár v oblasti rizikového kapitálu Tim Draper predpovedal do roku 2022 bitcoin v hodnote 250 000 dolárov.

Ex-Goldman Sachs, manažér hedžových fondov Raoul Pal, nedávno tvrdil, že cena bitcoinu by mohla dosiahnuť milión dolárov pred ďalšou polovičnou udalosťou v roku 2024.

Ale akékoľvek predpovede na internete berte s lyžičkou soli. Napríklad John McAfee narobil veľa hluku s predikciou bitcoinu 1 000 000 dolárov, ale čoskoro vycúval keď sa časom ukázalo, že je nesprávny.

Infografika poskytnutá spoločnosťou LunarCRUSH.

V čistom vákuu, kde prevládali iba základné trhové sily a matematika, by cena bitcoinu vzrástla po halveningu z dôvodu nedostatku, ale realita je oveľa komplikovanejšia. Namiesto toho, aby sme tu skočili do králičej nory, neváhajte a napíšte nám e-mail, ak chcete, aby sme sa podrobnejšie venovali v inom článku.

Záverečné myšlienky

Bez ohľadu na jeho vplyv na cenu je halvening bitcoinu jedinečným kúskom histórie digitálnych aktív. Vďaka svojej čistej odolnosti preukázal Bitcoin nespočetné množstvo pochybovačov a antagonistov. Každý úspešný míľnik jeho programovania udržuje bitcoiny na ceste k tomu, aby boli odolným, decentralizovaným a globálnym prostriedkom výmeny a uchovávania hodnoty..

V roku 2016 som sa nezúčastnil na polovičnom diele a vzhľadom na všetky okolnosti to bola menšia udalosť, “komentuje Catherine Coley, generálna riaditeľka spoločnosti Binance.US. “Skutočná demonštrácia sa stala o 18 mesiacov neskôr.” Celkovo sa k bitcoinu vyjadrujem dlhodobo, bez ohľadu na to, či táto udalosť znateľne zmení ceny alebo nie. Keďže náš systém USD zaplavuje nezamestnanosť a financovanie stimulov, myslím si, že viac ľudí hľadá alternatívne vystavenie trhu, ktorý nesúvisí s USD. “

Polovica z vašej strany nevyžaduje veľa ani nijaké kroky. Ak držíte digitálne aktívum, oplatí sa vám dôkladnejšie porozumieť tomu, ako to funguje. Ak sa to naučíte, odblokujú sa protipovodňové brány, aby ste lepšie pochopili globálnu monetárnu politiku v čoraz väčšej miere využívajúcej technológie, čo je vzhľadom na súčasné ekonomické podmienky rozhodujúce ponaučenie..

„Aj keď nevieme, ako nadchádzajúce polovicu ovplyvní cenu bitcoinu, vieme, že na inštitucionálny trh sa valia investície a do bitcoinu investuje viac jednotlivcov ako kedykoľvek predtým,“ komentuje generálny riaditeľ spoločnosti Ledger Pascal Gauthier. Napriek externému tlaku na akciový trh sme zažili náš najlepší apríl vôbec. Kryptotrh naďalej stúpa, a to v trende veľmi podobnom tomu, ktorý sme videli pred polovičným rokom 2016. Pre nových osvojiteľov existuje dlhodobá príležitosť, ktorá začína vzdelávaním a zdôrazňuje dôležitosť prístupu bitcoinu k ľuďom, aký bol navrhnutý tak, aby bol. “

Ak chcete lepšie porozumieť bitcoinu, prečítajte si nášho sprievodcu bitcoinmi alebo sprievodcu Bitcoin for dummies.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map