Čo je to bitcoinový atóm: Je toto 2018 Bitcoin Fork Legit?

Čo je to bitcoinový atóm?

Bitcoin Atom (BCA) je bitcoinová vidlica s povolením SegWit, ktorá pracuje na atómových swapoch na reťazci a hybridnom konsenzuálnom modeli. Jednou z najatraktívnejších súčastí Bitcoin Atom je jeho poslanie vytvoriť decentralizovanú výmenu digitálnych aktív pomocou hash časovo obmedzených zmlúv (HTLC), ktoré by umožnili skutočnú výmenu peer-to-peer mínus centralizovaní sprostredkovatelia.

Hybridný konsenzusový model:

Zatiaľ čo veľa kryptomien si vyberá medzi PoW (Proof of Work) a PoS (Proof of Stake), Bitcoin Atom využíva hybridnú kombináciu oboch s cieľom zvýšiť stabilitu siete a znížiť vplyv ťažiarov.

Tento hypotetický útok, ktorý sa označuje ako 51% útok, je ten, keď jedna skupina ťažiarov ovláda viac ako 50% ťažobnej hashrate siete. Títo baníci by boli schopní zabrániť tomu, aby nové transakcie získavali potvrdenia, čo by v podstate znehybnilo sieť. Ďalej by boli schopní zvrátiť dokončené transakcie alebo dvakrát minúť mince. Ako si dokážete predstaviť, bolo by to nepríjemné pre všetky zúčastnené strany (okrem diverzantov).

Lightning Network Swaps

Ťažiskovým bodom projektu Bitcoin Atom a tam, kde si pravdepodobne získa svoje meno, je jeho implementácia LN, ktorá umožní okamžité off-chain atómové swapy, tiež označované ako „cross-chain atomic swaps“.

Ak neviete, čo je to „off-chain atomic swap“, nie ste sami. Atómový swap je jednoducho kryptograficky poháňaný inteligentný kontrakt, ktorý sa zameriava na vytvorenie dôveryhodnej a priamej výmeny.

Atómový swap umožňuje dvom stranám výmenu rôznych tokenov bez potreby sprostredkovateľa tretej strany, napríklad výmeny, a zároveň eliminuje riziko zlyhania..

Atóm bitcoinu

Názov „Atómový“ pochádza z počítačového programovania ako odkaz na niečo, čo je nedeliteľné, ako napríklad atómy. V tomto prípade sú to nedeliteľné obchody. Namiesto centralizovanej výmeny alebo úschovy spravujúcej transakciu je atómový swap jednoduchou a priamou transakciou.

Napríklad, ak Mike a Ike chcú obchodovať prostredníctvom atómového swapu, buď dôjde k obchodu, a Mike aj Ike dostanú príslušné tokeny, alebo obchod neprejde. Nie je možné, aby jedna strana mohla zložiť kauciu za transakciu a nechať prostriedky v úschove v očistci.

Atómové swapy s viacerými reťazcami, ako ste si mohli myslieť, sú výmeny medzi dvoma rôznymi kryptomenami bežiacimi v rôznych reťazcoch, ktoré používajú rovnaký hash algoritmus. Tieto swapy sa dajú uskutočniť bez sprostredkovateľa tretej strany alebo akýchkoľvek poplatkov za výmenu a transakciu.

Atóm bitcoinu


Vo svete kryptomien, kde sa výmenné poplatky pohybujú okolo 0,1% a 0,25% a transakčné poplatky pohybujúce sa okolo 30 USD pre bitcoiny sú atómové swapy veľkým problémom.

Ak sa popularizuje, bitcoinový atóm by mohol potenciálne vyriešiť mnoho problémov, ktoré bránia použitiu mnohých kryptomien na denné transakcie.

Atómové výmeny však nie sú všetko slnečné lúče a dúhy. Nie sú používateľsky najpríjemnejšie. Nedostatok sprostredkovateľa tretej strany má svoju cenu. Ak chcete niektorý z nich vykonať, musíte to urobiť pomocou príkazového riadku, čo si vyžaduje určité znalosti programovania.

Ako si dokážete predstaviť, pre veľkú väčšinu ľudí je to obrovská prekážka adopcie. Atómové swapy sú stále veľmi novou technológiou, ktorá sa zdokonaľuje a testuje na základnej úrovni aj na účely prijatia hlavným prúdom..

Zadajte bitcoinový atóm

Bitcoin Atom dokázal prilákať relatívne pozitívnu pozornosť ako jeden z dosť legitímnych potenciálnych bitcoinových forkov s novým a praktickým účelom. Pri pohľade na zabíjačku posledných a budúcich bitcoinových forkov sa jedná o závan čerstvého vzduchu.

Dôvod, prečo sa mnohí pozerajú na bitcoinový atóm s optimizmom, je ten, že má potenciál vyriešiť obrovský problém vo svete kryptomien. Implementácia Lightning Network Swaps by v podstate eliminovala potrebu centralizovaných búrz, riziko výmenných hackov a umožnila by používateľom skutočne využívať bezplatnú digitálnu menu peer-to-peer..

Bitcoin Atom nie je jediným projektom, ktorý pracuje na využití nejakej formy atómových swapov. Napríklad Komodo vykonáva v rámci svojho ekosystému namiesto proxy tokenov atómové výmeny.

Bitcoin Atom plánuje využiť atómové swapy prostredníctvom reťazca Hashed Timelock Contracts (HTLC) v rámci reťazca a po ďalšom vývoji plánuje potenciálne využitie mimo reťazca Lightning Network (LN).

Procesy výmeny kryptomien prostredníctvom Atomic Swaps sú v porovnaní s centralizovanými burzami celkom priame a rýchle:

  1. Zadajte objednávku vo svojom uzle.
  2. Prijmite svoju kryptomenu na burze.

To je všetko. Tento proces tiež vykonáva rýchlejšie obchody, eliminuje oneskorenia, uchováva vaše súkromné ​​kľúče, udržuje vašu identitu v súkromí a znižuje poplatky za obchodovanie na minimum.

Tím bitcoinových atómov

Momentálne nie sú k dispozícii žiadne verejné informácie o tíme Bitcoin Atom. Ak zastupujete projekt Bitcoin Atom a máte informácie, ktoré by sme tu chceli zahrnúť, pošlite e-mail [chránené e-mailom].

Tu je niekoľko ďalších kanálov pre komunitu bitcoinových atómov:

Kde môžem získať bitcoinový atóm?

Pred vidličkou je najlepším riešením, ako získať nejaký bitcoinový atóm, mať svoje bitcoiny na burze alebo v peňaženke, ktorá je v partnerstve s BCA. The aktuálny zoznam partnerských organizácií zahŕňa: Okex, YObit.net, Exrates (burzy) a Coinomi, Atom Wallet a ESR (peňaženky).

Záverečné myšlienky

Je bitcoinový atóm ďalším bitcoinom? Pravdepodobne nie. Jedná sa však o zaujímavú implementáciu hybridného konsenzuálneho modelu PoW / PoS, ktorá by potenciálne mohla vyriešiť mnoho potenciálnych nedostatkov bitcoinu.

Ak je bitcoinový atóm vôbec schopný vyriešiť jeden alebo niektoré z nedostatkov bitcoinu, bude ešte potrebovať výraznú adopciu, aby svojim peer-to-peer transakciám skutočne poskytlo paru. Do tej doby to bude zaujímavá prípadová štúdia kryptomeny vyvíjajúcej sa technológie, ktorá by mohla hrať obrovskú úlohu pri ďalšom postupe pri adopcii kryptomeny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map