Čo je Tether? Je USDT stabilný?

Tether je kryptomena viazaná na tradičné nekryté meny a krytá rezervami týchto tradičných mien v pomere 1: 1 na účtoch pod kontrolou Tetheru. V súčasnosti existujú tokeny Tether kryté americkými dolármi (označené symbolom USD ₮) a eurami (označené EUR ₮). Tether Tether naviazaný na japonský jen (JPY ₮) je na ceste. Tieto rezervy sú zaručené prísľubom pravidelných auditov rezervných účtov Tether Foundation.

Poslaním spoločnosti Tether je priniesť ľahký prevod, schopnosť viesť záznamy a ďalšie výhody digitálnej meny založenej na blockchaine do tradičných fiat mien. To umožňuje obchodníkom alebo obchodníkom prevádzať digitálne meny na ich fiatovú hodnotu, prevádzať tieto fiat-pegasové tokeny tak ľahko ako iné digitálne meny a cenové služby alebo produkty v tradičných menách, pričom sa zabráni réžii pri prevode digitálnych mien na fiat meny.

Ako funguje Tether (USDT)?

Tether Limited, obchodný subjekt zodpovedný za Tether, je zodpovedný za prijímanie fiat vkladov a výberov a vytváranie a ničenie Tetheru v súlade s uvedeným. Spravujú tiež webovú stránku Tether, ktorá umožňuje ukladanie a prenos Tetherov, pracujú na integráciách Tetheru s burzami a inými tretími stranami a majú v správe fiat rezervy podporujúce tokeny Tetheru. Tether Foundation uviedla, že sa venuje transparentnosti a bude pravidelne zverejňovať verejné audity externých audítorov Stránka transparentnosti.

Stránka s transparentnosťou Tether 4. decembra 2017

Technológia Tether funguje vložením metadát do samotného bitcoinového blockchainu prostredníctvom protokolu Omni. Omni protokol umožňuje vytvorenie (alebo udelenie) a zničenie (alebo odvolanie) digitálnych tokenov predstavovaných metadátami na bitcoinovom blockchaine. Tieto tokeny, vrátane Tetheru, je možné uložiť v peňaženke Omni a ich obeh je možné sledovať na blockchaine cez Omnichest divák.

Tether môžete ukladať, kupovať a predávať prostredníctvom Tetheru stránka mobilnej peňaženky.

Kto používa Tether (USDT)?

Implikácia toho, že s tokenmi Tetheru je možné zaobchádzať ako s dolármi alebo eurami, viedla k prijatiu Tetheru ako hlavného obchodného páru na väčšine väčších búrz. Bitfinex, Bittrex, Poloniex a Binance vôbec neobchodujú s fiat menami, ale majú vyhradené trhy USDT pre väčšinu hlavných mincí. Obchodníci používajú Tether na zabezpečenie svojich obchodov a na vstup a výstup z kryptotrhov, s ktorými obchodujú.

Obeh Tetheru sa blíži k 1 miliarde tokenov a čoraz viac sa vytvára, keď čoraz viac finančných prostriedkov údajne prúdi na rezervné účty Tether. Ako sa neustále zvyšuje obeh tetheru, zvyšuje sa aj použitie týchto tokenov ako náhrady za USD a ďalšie fiat meny ako uchovávateľ hodnoty.

Čo sa týka Tetheru (USDT)?

Pretože používanie Tetheru ako náhrady fiat mien rastie na hlavných burzách, cena Tetheru bitcoinu a iných mien je dnes synonymom fiatovej ceny, čo znamená, že nákup a predaj pomocou Tethers ovplyvňuje cenu v „skutočných“ peniazoch. Pokiaľ je Tether skutočne reprezentatívny pre fiat noty ako dolár, nie je to problém.

V poslednej dobe sa však objavujú určité obavy týkajúce sa legitimity rezerv Tether’s a toho, či má spoločnosť v úmysle splniť svoj prísľub auditu. Okolo vzťahu medzi Bitfinexom (najväčšou objemovou kryptomenovou burzou) a Tetherom koluje množstvo povestí o údajných praniach peňazí, tajných dohodách a podvodnej „tlači“.

Spoločnosti Bitfinex a Tether vyšli v tlači a prisľúbili akreditovaný audit, ktorý tieto obavy vyvráti. Nároky označili za ohováranie a odmietli akékoľvek obvinenia z protiprávneho konania z ich strany. Ďalšie články o novom vývoji v súvislosti s týmito obvineniami sú na ceste a budú priebežne aktualizované.

Za týchto okolností sa dokument Tether zameriava na tieto obavy a ďalšie, napríklad na možnosť bankrotu spoločnosti Tether Limited alebo pokusu spoločnosti Tether Limited o peniaze. Poznamenávajú, že takmer všetky burzy a tretie strany, ktoré spravujú krypto aktíva, čelia rovnakým rizikám, a preto nejde o špeciálny prípad.

Svoje účtovníctvo a proces transparentnosti propagujú s cieľom vylúčiť riziko zlého správania zamestnancov alebo vedenia spoločnosti Tether a berú na vedomie, že v prípade bankrotu spoločnosti Tether Limited zostanú rezervy fiat podporujúce samotné tokeny bezpečné a zameniteľné.

Záverečné myšlienky … Legitimita TBD

V roku 2019 oznámila kancelária generálneho prokurátora pre južný okres New York vyšetrovanie spoločnosti Tether Ltd., ktoré ako opäť priniesli duchov minulosti do mainstreamového rozhovoru. Či už je Tether zjavne zámerne neprehľadný pri zverejňovaní svojho kolaterálu v USD, je to ubližovanie, stratégia alebo úplné zlé hospodárenie, kryptomena a širší regulačný ekosystém sa pozerajú na toto súčasné vyšetrovanie, aby si posvietili. Jeden argument zverejnený dňa Stredná pozície Tether ako jeden z najväčších výstupných podvodov v pohybe a stojí za prečítanie pre tých, ktorí sú ochotní preskúmať ich ďalej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map