Čo je Streamr DATAcoin? Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je Streamr DATAcoin?

Streamr DATAcoin je sieť mimo reťazca zameraná na monetizáciu a výmenu údajov. Ako súčasť reťazca mimo systému bude systém Streamr fungovať spolu s blockchainmi – v tomto okamihu je postavený na a pre Ethereum. Bude využívať inteligentné zmluvy, aby umožnila strojom a jednotlivcom obchodovať s údajmi v celej jeho sieti.

Sieť v podstate uľahčí trh, ktorý umožní komukoľvek zverejniť alebo spotrebovať údaje. Tím Streamr verí, že prelomí formu monetizácie dát, ktorú veľké podniky nastavili pomocou cloudových služieb.

Projekt Streamr

Trh by mohol obstáť a ponúkať množstvo dát pre exponenciálny počet prípadov použitia. Decentralizovaní vývojári aplikácií a používatelia môžu pristupovať k dátovým tokom v sieti spoločnosti Streamr a získať údaje potrebné na spustenie ich DApps. V prípade internetu vecí mohli stroje navzájom prenášať údaje z celého sveta. Alebo môže jednotlivec jednoducho zadať metriky tréningu zo svojich hodiniek Apple Watch alebo Fitbit a vedci môžu získať prístup k týmto informáciám pre štúdiu zameranú na zdravie a cvičenie. Je to len niekoľko z mnohých prípadov použitia, ktoré by Streamr mohol naplniť.

Ako funguje Streamr DATAcoin?

Ekosystém spoločnosti Streamr sa skladá z vydavateľov, spotrebiteľov a sprostredkovateľov. Všetky údaje sa odosielajú ako udalosti do dátových tokov siete.

Ako naznačuje ich názov, vydavatelia odovzdávajú údaje do dátového toku vo forme udalostí. Niektoré z týchto údajov sú pre spotrebiteľov zadarmo, zatiaľ čo iné údaje je potrebné zakúpiť pomocou DATA (natívny token ERC20 v sieti).

Sprostredkovateľské uzly sú hlavným architektonickým prvkom siete. Zodpovedajú za riešenie „úloh, ako je publikovanie udalostí, prihlásenie na odber streamov, manipulácia s úložiskom a komunikácia s uzlami Etherea“, podľa projektu biely papier.

Vďaka zdieľaniu (alebo rozdeleniu na oddiely) nie je každý uzol zodpovedný za všetok prenos v sieti. Namiesto toho je každý uzol zodpovedný iba za svoj rozdelený podiel na sieťovom prenose a za načítanie a prenos údajov od vydavateľov k spotrebiteľom sa platí DATA..

Aby boli uzly sprostredkovateľa čestné, musia sprostredkovatelia predložiť kontrolné súčty svojej práce pre ďalšie uzly na vzájomné posúdenie. „Ak uzol vykazuje deviantné kontrolné súčty, vôbec žiadne, alebo kontrolné súčty nie sú koherentné,“ uvádza sa v bielej knihe, „nezískava sa žiadna odmena a u priestupkov, ktorým bude v budúcnosti pridelená zodpovednosť za oddiel, bude menej pravdepodobné.“

Inteligentné zmluvy budú dohliadať na väčšinu všetkých krokov procesu prenosu údajov. Budú zodpovední za uchovávanie informácií v dátovom toku, udržiavanie registra tohto streamu, prideľovanie práce uzlom sprostredkovateľa a licenčné dátové zmluvy na nákup a predaj dát.

Streamr Stack

Zásobník Streamr je viacvrstvový technologický zásobník, ktorý podporuje sieťový dátový kanál. Ako protokol zhora nadol sa skladá z nasledujúcich piatich častí:


Editor Streamr

Streamrova verzia vývojárskej súpravy. S cieľom sprístupniť vývoj v službe Streamr umožní editor efektívne vytváranie DApp a inteligentných zmlúv a poskytne vopred pripravené šablóny pre základné prípady použitia. Tím dúfa, že editor poskytne „nástroje, ktoré neodborníkom umožňujú uzatvárať inteligentné zmluvy, pripájať sa k dôveryhodným zdrojom údajov, využívať zabezpečené off-chain moduly na filtrovanie, agregáciu a zdokonaľovanie údajov, nasadzovať decentralizované aplikácie, sledovať inteligentné systémy vykonávanie zmluvy a vizualizácia toku vstupných údajov a udalostí blockchain. “

Streamr Engine

Funkcia, ktorá riadi analýzu, spracovanie a rafináciu údajov mimo reťazca. Tento modul bude zodpovedný za zber nespracovaných údajov a ich prípravu na použitie DApp alebo inteligentného kontraktu. „Možno bude potrebné filtrovať, odobrať vzorky, agregovať ich, kombinovať s inými údajmi, spustiť pomocou algoritmov detekcie anomálií alebo ich spracovať pomocou pokročilých modelov strojového učenia a rozpoznávania vzorov,“ a za vykonávanie týchto funkcií je zodpovedný Streamr Engine. Bude monitorovať udalosti v sieti Streamr a s modelmi postavenými pomocou technológie Streamr Engine bude spracovávať čerstvé údaje a reagovať na udalosti v reálnom čase..

Dátový trh

Presne tak, ako to znie. Dátový trh bude centrom dátových tokov, miestom, kde môže ktokoľvek zobraziť alebo kúpiť údaje v sieti. Tieto údaje by sa mohli posielať zo stroja na stroj pre IoT alebo z jednotlivca na jednotlivca, ako napríklad vývojár DApp kupujúci stávkové kurzy pre aplikáciu športových stávok. Niektoré dáta budú zadarmo, ale dáta, ktoré nie sú, sa budú kupovať pomocou predplatnej licencie zabudovanej do jednej z inteligentných zmlúv siete.

Sieť Streamr

Komponent prenosu dát v zásobníku. Nachádza sa na ňom udalosti, streamy a uzly sprostredkovateľa platformy a spracováva sa všetky správy a prenos dát v sieti.

Sieť Streamr

Inteligentné zmluvy Streamr

Inteligentné zmluvy v podstate udržiavajú správne fungovanie funkcií siete a zabezpečujú jej integritu: „Množstvo inteligentných zmlúv Ethereum podporuje fungovanie siete Streamr a dátového trhu. Sieť Streamr využíva inteligentné zmluvy na motiváciu, koordináciu, udeľovanie povolení a kontrolu integrity. Dátový trh je založený na funkciách poskytovaných sieťou na licencovanie a speňažovanie údajov. DATAcoin, token ERC20, používajú obe vrstvy na stimuláciu, ako metriku reputácie a ako platobný prostriedok. “

Tím

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Streamr, Henri Pihkala, pôsobil ako výkonný riaditeľ / technologický riaditeľ pre dve algoritmické obchodné spoločnosti a má viac ako 10 rokov skúseností s vytváraním nástrojov na spracovanie údajov v reálnom čase.

Nikke Nylund, ďalší spoluzakladateľ spoločnosti Streamr, je sériový podnikateľ, ktorý pomohol vybudovať nasledujúce úspešné spoločnosti: „Spoločnosť Quartal s predajom spoločnosti Quartal Flife spoločnosti Investis Ltd (UK), spoločnosťou Quartal Financial Solutions získanou spoločnosťou KMU Capital AG a spoločnosťou Quartal Content Management Satama Plc. “

COO projektu, Risto Karjalainen, je držiteľom titulu Ph.D. v odbore Decision Sciences z Whartonskej univerzity v Pensylvánii. Pred nástupom do spoločnosti Streamr pracoval ako manažér kvantitatívnej analýzy a portfólia pre spoločnosti JP Morgan a Merrill Lynch.

Cestovná mapa

Tím nemá stanovené žiadne konkrétne míľniky, ktoré urobil, aby sa vyhli nastavovaniu očakávaní, ktoré nebudú schopní včas splniť. Plán v dokumente white paper však rozdeľuje míľniky projektu na tri etapy:

  • Medzník 1: Prototyp sprostredkovateľskej siete, prototyp trhoviska. Vývoj motora Streamr pre interakciu s ethereum. Reťazcové a mimoreťazcové výpočty pomocou editora Streamr.
  • Míľnik 2: Sieť Streamr a podpora inteligentných zmlúv pre monetizáciu a šifrovanie údajov. Fungujúci produkt decentralizovaného dátového trhu. Decentralizácia editora a enginu Streamr.
  • Medzník 3: Zahmlievanie polohy a pokročilé smerovanie pre sieť Streamr. Budovanie komunity pre trhovisko. Vývoj produktu pre nástroj Streamr Engine a editor.

Plán Streamr

História obchodovania Streamr

Po tom, čo sa minulá prázdninová sezóna rozbehla ako každá iná minca, Streamr DATAcoin sa takmer vrátil k svojej čerstvej cene mimo ICO. V čase písania tohto článku bol na CoinMarketCap na 18. mieste.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = DATA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP, BTC “;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde kúpiť Streamr

Najobľúbenejší trh DATA (~ 91%) je v súčasnosti na platforme Ethfinex, kde ho môžete kúpiť za USD, BTC alebo ETH. Druhý najväčší trh (~ 6%) pochádza z HitBTC, kde môžete obchodovať DATA za BTC, ETH alebo USDT.

Kam uložiť Streamr

DATA je token ERC20, takže všetky tokeny kompatibilné s ERC20 / Ethereum môžu obsahovať vaše tokeny za vás. Patria sem MyEtherWallet, MetaMAsk, Parity, Ledger Nano S, Trezor a ďalšie..

Záverečné myšlienky

Ambície Streamr DATAcoin nechýbajú. Technologický zásobník projektu plánuje pokryť vývojárske nástroje, sieťové funkcie mimo reťazca, agregáciu a zdokonalenie údajov, inteligentnú správu zmlúv a dátový trh pre spotrebiteľov aj výrobcov. A čo viac, projekt sa zameriava na transakcie typu peer to peer a na prenos dát strojom po stroji pre internet vecí.

Spoločnosť Streamr chce v konečnom dôsledku poskytnúť rámec pre škálovateľný, bezpečný a efektívny prenos dát aj pre decentralizované a centralizované systémy. Bol navrhnutý s ohľadom na blockchain a bude fungovať v tandeme s blockchainovými platformami, DApps a inteligentnými kontraktmi na poskytovanie spoľahlivých údajov v reálnom čase..

Zatiaľ je projekt v partnerstve so spoločnosťou Golem a tím predpokladá, že jeho sieť bude prenášať údaje k operátorom na globálnom superpočítači Golem. Táto aplikácia, rovnako ako ostatné, je stále v teoretickej fáze. Keď blockchain dozrieva a Streamr bude dosahovať míľniky plánu, uvidíme, že úloha projektu bude upresnená a ak sa uchytí, môže poskytnúť alternatívny rozbočovač pre monetizáciu dát, ktorý konkuruje súčasným cloudovým centralizovaným modelom..

Dodatočné zdroje:

Webová stránka

Biely papier

Blog

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map