Čo je správa identít? Bezpečnosť v dobe anonymity

Správa identít je schopnosť jednotlivcov alebo korporácií získať prístup k správnym zdrojom v správny čas a zo správnych dôvodov. Digitálny život sa stáva normou a nie výnimkou. Štúdium uskutočnená začiatkom tohto roka načrtla nárast podvodov s identitou približne o osem percent od roku 2017. Podvodníci naďalej využívajú výhody, pretože v rovnakom období boli ukradnuté nič netušiacim obetiam finančné prostriedky v odhadovanej hodnote 17 miliárd dolárov.

Podvod s identitou nie je nový fenomén. V skutočnosti to bolo už nejaký čas, ale bolo oveľa ťažšie sa im vyhnúť pred pár sto rokmi. Digitalizácia moderného života nám priniesla veľa vymožeností a dala podvodníkom veľa ďalších cieľov súčasne. V dnešnej dobe môžu podvodníci ľahko prepracovať mínusy pomocou internetového pripojenia. Správa identít sa vyvíja, aby zodpovedala týmto novým výzvam.

Meniaca sa tvár správy identít

Pomenovanie tváre

Internet priniesol nový spôsob interakcie so službami z celého sveta. Aj keď to určite robí podnikanie oveľa pohodlnejším a efektívnejším, do rovnice to prinieslo aj jeden zásadný problém: anonymitu. Obchod je chrbticou každej prosperujúcej spoločnosti. Ako v online svete môžeme zistiť, či druhá osoba, s ktorou obchodujeme, je skutočne tá, za ktorú hovorí?

To je cieľ správy identity, presne spojiť tvár s menom. Sedemnásť miliárd dolárov je veľká časť zmeny. Niet divu, že sa objavuje celá rada riešení, ktoré sa budú zaoberať rastúcim problémom. Pretože väčšina problémov, ktorým čelíme, má digitálny charakter, spadá do širšej kategórie bezpečnosti IT. Mnoho nástrojov, ktoré máme dnes k dispozícii, má preto tiež digitálny charakter. Pravdepodobne poznáte sieťové protokoly, digitálne certifikáty a heslá. Kryptografia a blockchain sa prirodzene tiež dostávajú do popredia.

Spoločnosti a vlády dnes vytvárajú technologické riešenia, ktoré umožňujú overenie z pohodlia vášho domova. Je to pohodlné, bezproblémové a nákladovo efektívne. Prečo tráviť hodiny v radoch so zbytočným papierom, keď to zvládne smartphone?

Zručnosti Novej hranice

Digitálny dopad na náš život je taký výrazný, že sa objavujú neziskové organizácie a spoločnosti, ktoré nás učia o nebezpečenstvách a zodpovednosti, ktorým čelíme. Think-tanky ako Inštitút DQ sa venujú čisto výučbe digitálnej inteligencie.

Na navigáciu na digitálnej hranici sú potrebné určité zručnosti. Obrázok so súhlasom Mulhallsue. Správa identít

Na navigáciu na digitálnej hranici sú potrebné určité zručnosti. Obrázok so súhlasom Mulhallsue.

Mileniáli a ďalšie generácie vyrastajú v prepojenom svete. Ich výzvy sa dosť líšia od nás ostatných, ktorí sa vyrovnávame s rokmi. Správa digitálnych identít hrá kľúčovú úlohu v navigácii na novej digitálnej hranici.

Tmavá strana

Ak ste v kryptopriestore už nejaký čas, je pravdepodobné, že ste sa už s niektorým z týchto moderných overovacích systémov museli vyrovnať. Väčšina búrz si ich vyžaduje. Zdá sa, že niektoré spoločnosti odvádzajú celkom dobrú prácu, vďaka ktorej máte prístup k svojim zdrojom iba vy. Iné sú naopak zdrojom znepokojenia verejnosti.

Zdá sa nemožné v dnešných dňoch prejsť niekoľko týždňov bez toho, aby sme počuli o ďalšom úniku údajov zo strany významnej spoločnosti. Marriott Hotels was nedávno žaloval iba dve hodiny po tom, čo oznámili porušenie ochrany údajov, ktoré sa dotklo 500 miliónov ich zákazníkov. Spojte to s veľkými incidentmi v roku 2018, ako sú technologickí giganti ako Google a Facebook, a zostáva jednoduchá otázka. Kto by mal prevádzkovať systémy na správu identít? Spoločnosti napriek svojim zdrojom a infraštruktúre nerobia skvelú prácu.

Ďalší znepokojivý príklad existuje v Číne. Vláda veľmi kontroverzným krokom zavádza a strašidelný systém sociálneho kreditu ktorý zaraďuje svojich občanov na základe ich správania. Mohla by to pripraviť cestu pre nové represívne druhy cenzúry? Nie je nepredstaviteľné, aby vláda prepla vypínač a vy už viac neexistujete (samozrejme digitálne). Vládne systémy zvyčajne nie sú obojsmerné. Požadovanie prístupu k osobným údajom ostatných osôb pri zachovaní vášho tajomstva je receptom na korupciu a zneužívanie.

Identifikačný mém

Nie je to všetko pochmúrne a záhubné. Takéto systémy môžu byť pri správnej implementácii veľmi prospešné. Vezmime si napríklad prípad, keď došlo k prírodnej katastrofe. Nájsť svojich blízkych (ktorí boli evakuovaní) by bol s riešeniami digitálnej identity pravdepodobne oveľa jednoduchší proces. Vo väčšine prípadov však riziká jednoducho prevažujú nad prínosmi. Pokiaľ samozrejme nemôžeme proces decentralizovať. Oh, existuje riešenie, ktoré povieš?

Čo môže Blockchain priniesť na párty?

Blockchain zavádza niekoľko kľúčových vlastností, ktoré chýbajú v mnohých systémoch, ktoré dnes máme. Menovite decentralizácia, nemennosť a kryptografia verejného kľúča. Kryptografia existuje už dosť dlho. Iba od príchodu bitcoinu na scénu sme však využili potenciál bezpečnej komunikácie identity prostredníctvom sietí peer to peer..

Zoznámte sa napríklad s programom Civic, ktorý má v úmysle úplne vylúčiť používateľské mená a heslá. Spoločnosť Civic plánuje použiť biometriu (odtlačky prstov a možno jedného dňa aj skenovanie očí) na autentifikáciu používateľov na základe ich údajov blockchainu. Tieto údaje sú nemenné alebo nemenné. Inými slovami, nemôže s ním manipulovať hacker alebo represívne orgány, ktoré sa snažia využiť vaše dáta.

To je aj tak teória. Systémy správy identity blockchain sú stále v počiatočnom vývoji. Je toho ešte veľa, čo musíme dokázať, a validácie sa môžeme dočkať, až keď tieto počty podvodov začnú klesať vo veľkom. Medzitým sa oplatí vzdelávať sa v spôsoboch online výmeny. Vaša digitálna identita závisí od toho.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map