Čo je Rivetz (RVT)? | Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je Rivetz?

Ekosystém Rivetz približuje hru kybernetickej bezpečnosti na mačku a myš okolo hardvérovej identity na jednotlivých zariadeniach. Kombináciou hardvérovej identity poskytovanej TEE (Trusted Execution Environment) s nemenným atestom, ktorý ponúka blockchain, môže Rivetz poskytujú bezprecedentnú úroveň istoty zámeru za každou transakciou.

Okrem toho, že pri výmene búrz potrebujete iba svoje smartfóny, je potrebné túto úroveň zabezpečenia zabudovať do úrovne protokolu pre nevyhnutnú budúcnosť internetu vecí (IoT), ak chceme, aby sa uskutočnila budúcnosť vzájomne platiacich robotov..

Jednoducho povedané, môžete si myslieť, že Rivetz je 2FA (dvojfaktorová autentifikácia) na steroidoch bez problémov.

Ako funguje Rivetz?

Predtým, ako začneme s Rivetz, musíme začať s TEE (Trusted Execution Environment). Vedeli ste, že TEE je dnes v hlavnom procesore na mnohých novších zariadeniach pre smartphony? Jeden z hlavných partnerov spoločnosti Rivetz, spoločnosť Trustonic, je lídrom v oblasti polovodičových a digitálnych bezpečnostných technológií. Trustonic už pripravil cestu pre prijatie TEE na popredných svetových mobilných zariadeniach so značkami ako Samsung Knox, Samsung Pay, Alipay a Symantec. V súčasnosti je TEE zabudovaný do viac ako 1 miliardy zariadení s Androidom.

tým viac budete vedieť logo

Podľa Wikipedia, „Trusted Execution Environment (TEE) je bezpečná oblasť hlavného procesora. Zaručuje ochranu kódu a údajov načítaných vo vnútri, pokiaľ ide o dôvernosť a integritu. TEE ako izolované prostredie na vykonávanie poskytuje bezpečnostné funkcie, ako je izolované vykonávanie, integrita dôveryhodných aplikácií spolu s dôvernosťou ich aktív. TEE vo všeobecnosti ponúka exekučný priestor, ktorý poskytuje vyššiu úroveň zabezpečenia ako otvorený bohatý mobilný operačný systém (mobilný OS) a viac funkcií ako „zabezpečený prvok“ (SE). “

Vysvetlite to mojej mame, prosím?

Jimmymu (zariadeniu, ktoré chcete chrániť) môžete povedať, aby od nikoho neprijímal žiadne cukríky, keď je vonku a kráča sám zo školy (podmienky sú „vonku“ a „kráčať domov zo školy sám“), ale môže prijímať cukríky (umožnenie uskutočnenia transakcie) od kohokoľvek, keď je doma. Doma je v bezpečí a môže tam dôverovať komukoľvek s oveľa vyššou istotou ako vonku.

Keď sa vrátime do reality, môžete nastaviť podmienky tak komplikované ako: do tohto presného verejného kľúča môžete obchodovať, iba ak ste v sieti poskytovanej týmto presným smerovačom s touto adresou IP každú sobotu od 13:05 do 13:07 iba vtedy, keď je dostatočne blízko na komunikáciu s týmto presným zariadením Bluetooth.

Keď sú splnené všetky tieto vopred stanovené podmienky, zámer transakcie sa stane dôveryhodným. Svoje zariadenie môžete používať normálne a úplne bez prekážok pomocou nepríjemných bezpečnostných opatrení, ako je napríklad otvorenie aplikácie 2FA.


Cieľom spoločnosti Rivetz je v rámci blockchainových transakcií presadiť, že „toto zariadenie za týchto podmienok podľa týchto pravidiel uskutočnilo túto transakciu.“

Tu je ukážka patentovanej biometrickej technológie rozpoznávania hlasu Rivetz.

Užitočnosť RvT tokenov

Jedna vec, ktorú tím Rivetz na svojom telegrame vždy zdôrazňuje, je, že sa snaží byť zlatým dieťaťom pre úžitkové žetóny. Základné nástroje tokenov RvT sú:

  • výmena služieb kybernetickej kontroly
  • registrácia referenčných „podmienok zámerov“ zariadenia
  • overenie integrity zariadenia pomocou radiča kybernetickej bezpečnosti
  • dokončenie poskytnúť stroj multisig

Tím sumarizuje túto užitočnosť tokenu ako „integrálnu súčasť poskytovania automatizovaných platieb medzi zariadeniami alebo zariadeniami za spotrebu služby kybernetickej bezpečnosti“, ako sa uvádza v biely papier.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Partnerstvá

Okrem vyššie spomenutých základných partnerstiev so spoločnosťou Trustonic má Rivetz viac ako tucet ďalších partnerstiev. Medzi pozoruhodnejšie patria americké ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť, Parity (založené Gavinom Woodom), Telefonica (trhový strop 41,88 miliárd dolárov), Trusted IoT Alliance a National Cybersecurity Center of Excellence..

Výmeny

Jednou zaujímavou oblasťou, v ktorej môže Rivetz vyniknúť, je zlepšenie bezpečnosti centralizovaných búrz. Keďže hackeri sa bežne zameriavajú na burzy, Rivetz môže všetkým poskytnúť cenné vylepšenie zabezpečenia. V skutočnosti diskutujú s niekoľkými burzami, aby pomohli s ich bezpečnosťou.

Konkurencia

rivetz konkurenčná krajina

Zdroj: John Nussbaum (14/11/17)

V súčasnosti nie je v tomto výklenku v celom blockchainovom ekosystéme malá alebo žiadna konkurencia. Prekvapujúci fakt, pretože bezpečnosť je hlavnou výhodou blockchainovej technológie, ktorú môže poskytnúť.

História obchodovania

RvT dosiahla svoju historicky najvyššiu cenu 3,78 USD a 7. januára počas festivalu altcoinov v danom mesiaci dosiahla takmer 100-miliónovú trhovú kapitalizáciu. Odvtedy klesla a dvakrát narazila na podlahu 6000 sat. Rovnako ako mnoho altcoinov na konci prvého štvrťroka 2018, v súčasnosti drží vianočné výpredaje.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = RVT&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde kúpiť Rivetz

RvT je k dispozícii na centralizovanej burze, HitBTC a decentralizovaných burzách, ako sú EtherDelta, IDEX a Radar Relay.

Kde uchovávať Rivetz

RvT je token ERC-20, takže ho môžete bezpečne uložiť vo všetkých peňaženkách kompatibilných s éterom, ako sú MyEtherWallet, Ledger Nano S, Trezor, MetaMask, Parity a mnoho ďalších..

Záver

S jednoduchým posolstvom „zvýšená bezpečnosť vedie k zvýšeniu možnej hodnoty na reťazci“ a zaobchádzanie s „bezpečnosťou skôr ako s kvalitou ako s dodatočnou ochranou“ sú bezpečnostné implementácie, ako je tá, ktorú navrhuje Rivetz, nevyhnutná pre celý blockchainový priemysel, ak chceme, aby budúcnosť našej ekonomiky bola skutočne tokenizovaná. Musíme zabudovať zabezpečenie na hardvérovej úrovni. Vďaka dôvere a zlepšenej kvalite každej transakcie sa prirodzene zvýši hodnota stropu v reťazci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map