Rentberry: Blockchainové riešenie pre dlhodobé prenájmy

Rentberry je a platforma na dlhodobý prenájom ktorá využíva technológiu blockchain na zefektívnenie procesu prenájmu pre nájomníkov aj prenajímateľov. Pomocou inteligentných zmlúv poskytujú používateľom jedinečné funkcie, ako sú crowdsourcingové vklady nájomného a dražené ceny prenájmu.

Predaj tokenov Rentberry už prebieha, ale do ich ICO môžete prispievať až do 28. februára.

Rozhranie Rentberry

Kľúčové podrobnosti o Rentberry

Ticker: BERRY

Typ tokenu: ERC20

Cena tokenu ICO: 1 ETH = 2 500 BERRY

Cieľ zbierky: 30 000 000 dolárov

Celkový počet žetónov: 400 000 000

K dispozícii na predaj tokenov: 280 000 000 (70,0%)

Spoznajte svojho zákazníka (KYC): Áno

Akceptuje: ETH, BTC

Čo je Rentberry?

Rentberry integruje technológiu blockchain s väčšinou svojej platformy. Existuje však niekoľko jedinečných funkcií, ktoré spoločnosti pomáhajú odlíšiť sa od konkurencie.

Platforma Rentberry

Pokrytie bezpečnostnej zálohy crowdsourcingom

Všetci členovia komunity Rentberry môžu používať tokeny BERRY na platforme na čipovanie a pomoc s bezpečnostnou zálohou – až 90% z nej. Ak sa rozhodnete prispieť, zarobíte 3-7% úrok späť v podobe ďalších žetónov BERRY.

Cieľom tohto programu je pomôcť kvalitným nájomcom zaistiť prenájom nehnuteľností, ktoré by inak neboli schopní kvôli vysokým nákladom na zloženie zálohy..

Toto je zaujímavá funkcia, ale zistenie presných úrokových sadzieb používateľom môže chvíľu trvať. Rizikový profil každého nájomcu nezávisí iba od jeho histórie, ale aj od krytia bezpečnostnej zálohy každej nehnuteľnosti. Pokiaľ to nie je štandardizované, pre bežného používateľa by mohlo byť ťažké určiť, aká by mala byť dobrá návratnosť investícií.

Dražobná technológia

Namiesto uvádzania cien nehnuteľností vlastníkom, nájomníci sa zúčastňujú aukcií za nehnuteľnosti, ktoré by si chceli prenajať. Rentberry už tento proces úspešne využíva na svojej súčasnej platforme a má v úmysle si ho ponechať aj po integrácii blockchainu.

Keď tím implementuje blockchain, odoslanie žiadosti o účasť v aukcii nehnuteľnosti bude stáť 1 000 BERRY (~ 200 USD). Ak bude vaša ponuka prijatá, 950 žetónov vašej platby BERRY pokryje časť vašich nákladov na prenájom, zatiaľ čo Rentberry dostane zvyšných 50 BERRY ako poplatok. Ak aukciu nevyhráte, vráti sa vám celý váš vklad 1 000 BERRY.

Nie je jasné, či sa poplatok za prihlášku zmení, keď sa token BERRY zvýši (alebo zníži) na hodnote.

Token BERRY

BERRY je token ERC20 a exkluzívny spôsob platby na platforme. Prenajímatelia vyberajú nájom prostredníctvom žetónov BERRY a môžu ich minúť na ďalšie služby Rentberry, ako napríklad:

 • Propagácia a marketing majetku
 • Crowdsourcing investícií do bezpečnostných vkladov
 • Služby tretích strán (upratovačky, údržbári atď.)

Predaj tokenov

Predaj tokenov Rentberry sa začal 5. decembra 2017 a bude pokračovať až do 28. februára 2018. Spoločnosť stanovila pevný limit 30 miliónov dolárov a predaj tokenov ukončí skôr, ak dosiahnu túto sumu.

Tím môže tiež podľa vlastného uváženia predĺžiť dátum ukončenia predaja až trikrát. Ak spoločnosť získa na konci predaja tokenov menej ako 3 milióny dolárov, vráti prostriedky všetkým účastníkom.

Distribúcia tokenov BERRY

1 ETH príspevku vám prinesie 2 500 BERRY, ale včasným prispením môžete získať bonus. Bonusy sa riadia nasledovným harmonogramom:

 • 5. decembra – 19. decembra: 33% bonus
 • 20. decembra – 16. januára: 27% bonus
 • 17. januára – 28. februára: 25% bonus

Pokiaľ sa teda Rentberry nerozhodne predĺžiť predaj tokenov, každý dostane bonus.

Minimálna suma, ktorou môžete prispieť, je 0,1 ETH výmenou za 250 BERRY plus bonus. Rentberry prijíma príspevky buď v podobe bitcoinu alebo ethereum.

Konkurencia

Rentberry nemá známeho, priameho konkurenta, najmä v blockchainovom priestore. Airbnb je pravdepodobne najbližším konkurentom, ale má tendenciu zameriavať sa viac na krátkodobé prenájmy. Nehnuteľnosti na dlhodobý prenájom sú zvyčajne inzerované a spravované prostredníctvom miestnych spoločností, ktoré sa líšia miesto od miesta.

Spoločnosť Rentberry sa v súčasnosti nachádza v takmer 5 000 mestách v Amerike a má plány na medzinárodnú expanziu do roku 2020.

Tím Rentberry

Na rozdiel od mnohých iných ICO je Rentberry už zavedeným podnikom s významným rastovým číslom. Tento 23-členný tím bol založený v roku 2015 vyzbieral 4 milióny dolárov a v 3. štvrťroku 2017 dosiahol medzimesačný aktívny rast používateľov 53%.

Tím Rentberry vedú Alex Lubinsky, Lily Ostapchuk a Aleksey Perfilov. Ich rozsiahle odborné znalosti pokrývajú väčšinu toho, čo by ste chceli vidieť s vedúcim tímom v tomto priestore. Lubinsky je vlastník nehnuteľností, ktorý v minulosti predal niekoľko úspešných firiem. Ostapchuk má skúsenosti ako marketingový riaditeľ aj ako produktový riaditeľ a riadil prenájmy nehnuteľností po celom svete.

Technický tím však vztyčuje niekoľko vlajok. Perfilov, CTO Rentberry, má bohaté skúsenosti s vývojom softvéru, ale podľa jeho informácií stále môže pracovať na Amazone, aspoň na čiastočný úväzok. LinkedIn profil. Zdá sa, že vývojári blockchainu v tíme majú aj s blockchainom málo skúseností, čo môže byť znepokojujúce.

Pozitívne je, že Rentberry má množstvo poradcov vrátane Adi Ben-Ari, generálneho riaditeľa Applied Blockchain.

Rentberry Pros

 • Osvedčený záznam. Spoločnosť Rentberry už úspešne funguje 3 roky a v poslednej dobe sa môže pochváliť pôsobivými číslami rastu. Tiež sú vyzbieral 4 milióny dolárov čo dokazuje, že existujú ďalší, ktorí veria v tím a svoju víziu.
 • Jedinečné rozlišovacie prvky. Tím neberie iba technológiu blockchain a aplikuje ju na štandardný obchodný model. Inovujú proces dlhodobého prenájmu a pomocou inteligentných zmlúv ho uľahčujú.
 • Podpora poradcu. Tím má veľký zoznam poradcov, ktorí pôsobia v niekoľkých relevantných odvetviach.

Rentberry Cons

 • Nedostatok skúseností s blockchainom. Zdá sa, že vývojový tím nemá veľa skúseností s vytváraním blockchainových aplikácií. To by mohlo viesť k problémom na ceste.
 • Potenciálne nepotrebný token. Používatelia možno nebudú chcieť, aby boli nútení používať token BERRY. Ak platforma neobsahuje jednoduchý spôsob „vyplatenia peňazí“, prenajímatelia a nájomníci môžu prejsť na aplikáciu, ktorá namiesto toho prijíma fiat.

Záverečné myšlienky

Rentberry prináša blockchain do dlhodobého prenájmu a poskytuje všetkým stranám požičovňu na jednom mieste. Nová platforma by mala nielen znížiť prevádzkové náklady, ale poskytnúť aj pozoruhodné funkcie, ako sú aukcie prenájmov a skupinové financovanie bezpečnostných depozitov..

Je to dobré znamenie, že spoločnosť už zaznamenala určitý úspech, ale stále nie je jasné, či je alebo nie je ICO potrebné. Aj keď vývojovému tímu nemusia chýbať skúsenosti s technológiou blockchain, rozsiahla sieť poradcov, investorov a partnerov spoločnosti Rentberry by mala poskytnúť dostatočnú podporu na zmiernenie tohto rizika.

Najdôležitejším faktorom, ktorý treba sledovať, je to, či si súčasní používatelia osvoja novú platformu a noví účastníci prenájmu sa pripoja k Rentberry s rovnakým pôsobivým tempom rastu.

Predaj tokenov momentálne prebieha a môžete sa prostredníctvom nich zúčastniť webovú stránku.

Viac informácií o Rentberry nájdete aj v ich dokumente tu.

Ďalšie zdroje Rentberry

Telegram

Facebook

Twitter

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me