Čo je OmiseGO? Komplexný sprievodca

Čo je OmiseGO? Komplexný sprievodca

Spoločnosť bola založená v roku 2013, Omise je spoločnosť poskytujúca platobné služby podporované podnikmi pôsobiace v Thajsku, Japonsku, Singapure a Indonézii. OmiseGo, vytvorená touto spoločnosťou, je samostatne prevádzkovaná rozširujúca platforma. Vlastnia ho jeho používatelia a držitelia tokenov, nie spoločnosť Omise.

OmiseGO (OMG) je biela e-peňaženka, inteligentná zmluvná platforma a ERC-20 token (štandard kódu Ethereum). OMG používa algoritmus proof-of-stake (PoS) a má celkovú zásobu 140 245 398 s aktuálnou cirkulujúcou zásobou 102 042 552 tokenov.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

OMG je decentralizovaná banka, zmenáreň a blockchainová brána krytá aktívami. Konečným cieľom OMG je byť „vynikajúcou platformou pre výmenu a zúčtovanie vysokej hodnoty“. Myslite na decentralizovaný univerzálny most remitencií Ripple + na prepojenie fragmentovaných procesorov platieb, starších koľajníc a decentralizovaných blockchainov.

To znamená pomôcť bankám získať bankové služby (prostredníctvom ich infraštruktúry otvorenej peňaženky) a uľahčiť bezprecedentnú zameniteľnosť medzi mnohými zastaralými starými koľajnicami (ACH, VISA, Paypal) a decentralizovanými blockchainmi (napríklad Ethereum). Mohlo by to dokonca potenciálne zahŕňať aj nejasnejšie prvky, ako sú napríklad letecké míle alebo vernostné body.

OMG je založený na ERC-20, ktorý definuje uznávané funkcie kódu inteligentného kontraktu v celom ekosystéme Ethereum

Môže to zahŕňať prenos tokenu alebo prístup k údajom o všeobecných tokenoch (symbol, zásoba, zostatok). To urýchľuje rast tým, že umožňuje vývojárom využívať už existujúce komponenty a kódové základne. V stovkách je vyhradený tím potenciálne tisíce pomocných vývojárov pomoc pri aktualizácii a rozširovaní platformy Ethereum (na ktorej je založená ERC-20).

To vytvára predvídateľný používateľský zážitok a jednotnosť operácií bez toho, aby vývojári museli znovu vytvárať, opätovne testovať a znova spúšťať blockchainy. Peňaženky ako MyEtherWallet napríklad podporujú udržiavanie zostatkov ľubovoľného tokenu založeného na ERC-20.

Problém so starou finančnou sieťou a problémy, ktoré OMG rieši

V súčasnosti existujú tradičné platobné siete ako FedWire, CHIPS, SWIFT a ACH na spracovanie miestnych, národných alebo dokonca medzinárodných platieb. Tieto služby sa môžu rozšíriť na veci, ako sú výmeny aktív a deriváty.

Tieto centralizované siete umožňujú subjektu mať jednostrannú kontrolu nad vyššie uvedenými železničnými a finančnými službami. Toto vytvára nielen bezpečnostné riziká dát, ale aj vyššie náklady pre koncových používateľov a monopolné trhové prostredie.

Zadajte blockchain a OmiseGo


Aj keď nové koľajnice ako Paypal a Venmo vytvárajú tlak na konkurencieschopnejšiu sieť, uplatňujú sa rovnaké riziká centralizovanej protistrany. Tiež väčšina staršie siete zvyčajne nie sú ochotné umožniť vzájomnú zameniteľnosť medzi poskytovateľmi, namiesto toho chránia svoju sieť pomocou myslenia „víťaz vezme všetko“.

OMG chce decentralizovaný vývoj peňaženky a schopnosť posielať prostriedky cez siete

Cieľom je vybudovať plne decentralizovaný systém peer-to-peer, ktorý umožní „hodnotovú agnostickú“ výmenu hodnôt v reálnom čase na blockchaine založenom na ethereu. (To znamená akékoľvek decentralizované alebo fiat menové páry alebo tokeny ERC-20)

Sada vývojárov softvéru (SDK) je kolekcia preddefinovaných programovacích funkcií, ktorá umožňuje vývojárom kódovať rýchlejšie a efektívnejšie

Rovnakým spôsobom ako „klikneme“ na aplikáciu, aby sme ju otvorili, sú za touto funkciou stovky a tisíce riadkov kódu. (Podobné ako akékoľvek používateľské rozhranie v operačnom systéme)

Tento bezplatný „eWallet“ model s otvoreným zdrojom v bielom prevedení umožňuje vývojárom vytvárať svoje vlastné štýly, návrhy a dokonca aj vlastnú integráciu aplikácií. Mohlo by to zvládnuť transakcie, platby, prevody a dokonca aj body za odmenu medzi peňaženkami.

Omise otvorí svoju súčasnú zavedenú základňu finančných služieb pre používateľov a vývojárov OMG

Omise spoločnosť má skutočný produkt a služby, a to je spracovateľom platieb pre obchodníkov vrátane takých gigantov ako Alipay čo im otvára viac ako 450 miliónov čínskych spotrebiteľov.

Nezahŕňa to potenciál pre používateľov „bez bankového spojenia“, ktorých je veľa 6 miliárd používateľov mobilných telefónov po celom svete, ktorí teraz budú mať prístup k bankovým a obchodným službám prostredníctvom svojho mobilného zariadenia.

Vďaka zdieľaným možnostiam svojej materskej spoločnosti Omise budú mať vývojári OMG prístup k:

  • Spoločnosť Omise udržiavala platobné brány
  • Kreditné a virtuálne karty
  • Cez pult a inkaso
  • Zúčtovanie transakcií v reálnom čase

To znamená, že všetky súčasné finančné služby ponúkané spoločnosťou Omise budú spojené s decentralizovanou open-source aplikáciou a kódovou základňou umožňujúcou spojenie toho najlepšieho z oboch svetov (centralizované finančné služby podporujúce decentralizovanú technológiu).

Peňaženka teda obsahuje zostatok fondov (účtovná kniha), ale ako funguje výmena (obchodovanie) fondov?

Tu prichádza na rad decentralizovaná výmena (podobne ako v prípade Bitshares DEX). Peňaženka zobrazuje zostatok prostriedkov udržiavaných v knihe OMG, ale na jej posunutie na ďalšiu úroveň je potrebný výmenný mechanizmus.

Objednávky sú synchronizované a validované s každým blokom v decentralizovanej knihe objednávok.

Prostredníctvom inteligentných kontraktov Ethereum je možné éter (názov pre jednotky Ethereum) uzamknúť s aktivitou blockchainu OMG a umožniť výskyt párov eWallet cez Ethereum a ďalšie kryptomeny, čo v skutočnosti vytvára likviditu.

Čo je ešte zaujímavejšie na tomto potenciáli, je to, že nie každá platba musí prebiehať na decentralizovanej burze. Nedávne historicky prvá transakcia bitcoinu s litecoinom v rámci siete Lightning je dôkazom koncepcie, že e-peňaženky môžu využívať „swapy“ krížového reťazca.

Blokový reťazec OmiseGO v konečnom dôsledku uľahčuje výmenu elektronických peňaženiek decentralizovanou burzou, párovaním párov kryptomien, validáciou knihy objednávok a zúčtovacími ústavmi, ktoré vyhovujú predpisom, bez toho, že by niekedy prevzali úplnú správu finančných prostriedkov..

Tím OmiseGO

Tím OmiseGo už bol uznaný ako pripravovaný „Fintech Rockstars“ Forbes za ich doterajšie príspevky.

Omise prispeli na financovanie sumou 100 000 dolárov k nadácii Ethereum DEVGRANTY čo je program na pomoc novým projektom zameraným na ethereum, rozvoj kódových základov a implementáciu komunitnej evanjelizácie. To naznačuje ich oddanosť ekosystému éteru ako celku.

To im pomohlo zhromaždiť pomerne naskladanú poradnú radu.

Rada OmiseGO uvádza ako poradcov spoluzakladateľov spoločností Ethereum, Golem, Tendermint, Cosmos a dokonca aj Lightning Network. To je celkom spravodlivá liga krypto superstar.

Čo je také zvláštne na OMG?

Držitelia OMG získavajú tokeny za overovanie transakcií prostredníctvom modelu Proof of Stake (PoS)

Aplikácia OMG wallet bude obsahovať aj OMG tokeny, ktoré sú kritickou súčasťou potvrdenia platnosti blokov a ich pridania do blockchainu. Udržiavaním X množstva OMG tokenov si „kupujete“ právo potvrdzovať bloky.

Každá transakcia na blockchaine OMG bude vyžadovať transakčný poplatok, ktorý bude distribuovaný medzi držiteľov OMG ako „vklad“. Čím viac mincí bude v peňaženke, tým viac poplatkov dostanete úmerne.

OmiseGo je prvá implementácia plazmy, riešenia škálovania ethereum, ktoré spoločne vyvinuli Joseph Poon (spoluzakladateľ Lightning Network) a Vitalik Buterin

Veľkou výzvou, ktorej čelí nielen OMG, ale aj všetky digitálne meny, je počet transakcií, ktoré dokáže sieť spracovať. Ako vidno v prípade preťaženia bitcoinmi, ide o kritickú otázku dneška. Spoločnosť OmiseGo dúfa, že tento problém vyrieši pomocou plazmy.

Partnerstvo s McDonald’s a thajskou vládou

Partnerstvo so spoločnosťou McDonald’s môže potenciálne priniesť každému subjektu (bez ohľadu na jeho trh) oveľa väčší rast a využitie. V takom prípade pomáhajú spoločnosti McDonald’s prijímať peniaze efektívnejšie a lacnejšie.

Thajsko a Japonsko sa snažia vytvoriť bezhotovostnú spoločnosť

The Thajské ministerstvo financií spustilo národný hlavný plán elektronických platieb na podporu elektronických platieb. Okrem toho aj oni zaviedli Omise’s FacePay technológia, ktorá umožňuje platby pomocou rozpoznávania tváre. Omise a Vitalik Buterin sa stretli s Thajskou centrálnou bankou, čo naznačuje záujem o ich prácu.

Medzi strategické aliancie patria investície od banky Krungsri Bank of Ayudhya a SMBC

Bank of Ayudhya nedávno uskutočnila strategickú investíciu vo výške 30 miliónov dolárov do OmiseGO. Sú súčasťou najväčšej japonskej finančnej skupiny Mitsubishi UFJ (MUFG) a držia aktíva v hodnote 2,4 bilióna dolárov. Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), ďalší investor, je druhou najväčšou bankou v Japonsku. A konečne, Credit Saison, tretia najväčšia japonská spoločnosť vydávajúca kreditné karty, spolupracuje aj s OmiseGO.

Záverečné myšlienky: OMG je perfektná skratka, pretože je to naozaj fajn

Odvetvie spracovania platieb je nehlučné, rozdrobené a mimoriadne centralizované, čo vytvára riziká pre bezpečnosť a protistrany pre všetkých. Omise, tvorca OmiseGo, je dobre zabudovaný platobný procesor na ázijských trhoch, ktorý zahŕňa obrovský trh používateľov.

Spoločnosť Omise videla nápisy na stene a rozhodla sa podporiť sieť Etherea a decentralizáciu prostredníctvom ich darov DEVGRANT a úzkych vzťahov s vývojármi. Softwarová vývojová súprava (SDK) spoločnosti OMG dodávaná s balíkom finančných služieb spoločnosti Omise predstavuje robustnú a výkonnú kombináciu nástrojov. Súčasní a budúci vývojári blockchainu OMG sa môžu pohybovať rýchlejšie s menším trením bez toho, aby museli znovuobjavovať blockchainové a remitenčné koliesko.

Nakoniec má OmiseGo podporu od popredných finančných inštitúcií a poradcov ako Vitalik Buterin a mnohých ďalších talentovaných jednotlivcov. Tieto hry umiestnili OmiseGo na veľmi konkurenčné miesto v kategórii tokenov ERC-20, ako aj v celom svete decentralizácie a kryptomeny..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map