Čo je kryptomena NEM? | Sprievodca pre začiatočníkov

NEM: Pripojte sa k hnutiu

Hnutie novej ekonomiky (NEM) je podnikové riešenie na napájanie hroziacej blockchainovej ekonomiky. Komunita, ktorá mala byť pôvodne vidličkou NXT, sa rozhodla ísť s úplne novou kódovou základňou s alfa verziou vydanou 25. júna 2014 a prvým stabilným vydaním 31. marca 2015. Platforma sa v súčasnosti prepisuje v C ++ a bude vydaná ako aktualizácia „Catapult“ niekedy začiatkom roka 2018.

Inteligentný systém aktív

Blockchain NEM napája to, čo nazývajú Smart Asset System. Tento systém má byť otvoreným, prispôsobiteľným blockchainovým riešením pre akýkoľvek počet prípadov použitia postavených na jednoduchých a výkonných volaniach API. Blockchain je zabezpečený a transakcie sú spracovávané globálnou sieťou uzlov s bežným softvérom NEM a sieť sa používa ako server brány API.

To znamená, že vývojári, ktorí chcú vytvárať aplikácie založené na blockchaine, nemusia spúšťať žiadny špeciálny softvér NEM, pretože všetky funkcie NEM sú dostupné prístupom k volaniam API.

To umožňuje veľkú flexibilitu, pokiaľ ide o dizajn systému a spôsob, akým rôzne aplikácie využívajú sieť NEM. Aplikácie môžu priamo pristupovať k API NEM, pristupovať k samostatným serverom okrem požiadaviek NEM alebo môžu byť existujúce servery prispôsobené tak, aby využívali NEM na pozadí.

Mobilná aplikácia priamo pomocou NEM Blockchain

Používanie siete NEM ako doplnku k existujúcemu serveru

Starší systém využívajúci blockchain NEM

Vývojári definujú NEM Adresy ktoré fungujú ako kontajnery pre aktíva a dajú sa priebežne aktualizovať a meniť. Adresa by mohla predstavovať jednoducho peňaženku s mincami alebo niečo komplikovanejšie ako dokument, ktorý vyžaduje podpis, alebo voľby, ktoré zbierajú hlasy.

Developer by potom vytvoril Mozaiky: identické, prevoditeľné aktíva, ktoré predstavujú mince, podpisy alebo hlasy, ktoré budú umiestnené v adresách. Tento systém flexibilný adresy a konfigurovateľné mozaiky je životaschopný pre nespočetné množstvo prípadov použitia a keďže ku všetkým funkciám NEM je prístup cez NEM API, môže si každý vytvoriť akýkoľvek systém, o ktorom sníva, a relatívne ľahko ho zapojiť do blockchainu NEM.

Dôkaz o dôležitosti a zber

Blockchain NEM využíva algoritmus Proof-of-Importance (na rozdiel od Bitcoin’s Proof-of-Work alebo PIVX’s Proof-of-Stake) na dosiahnutie konsenzu prostredníctvom procesu, ktorý motivuje k aktívnej účasti v sieti. To umožňuje decentralizovanú a svižnú sieť dobre chovaných uzlov. Každý uzol má skóre dôležitosti to určuje, ako často to môže úroda (zamyslite sa nad ťažbou alebo vkladom v systémoch PoW alebo PoS) XEM, natívny token NEM.

Časť tohto systému funguje oprávnenie coiny: keď vložíte coiny do svojej peňaženky, začnú sa ako neinvestované coiny.

Postupom času sa vaše mince začnú meniť alebo zvyšovať podľa dôležitosti vášho účtu. Ak chcete mať nárok na skóre dôležitosti, váš účet musí mať minimálne 10 000 vložených XEM.

Táto časť systému funguje ako vkladanie mincí do nastavení PoS, ale je iba jednou časťou výpočtu vašej dôležitosti.

Okrem sledovania nároku sa neustále analyzuje transakčný graf siete NEM, aby sa získali informácie o tom, ktoré uzly prispievajú a ktoré nie. To znamená, že čím viac transakcií pošlete ostatným používateľom a čím viac budete sieť normálne používať, tým dôležitejšie budete. Výsledok procesu a metriky transakcie vedú k skóre dôležitosti pre každý uzol a tieto skóre sa používajú na škálovanie pravdepodobnosti získania uzla XEM..

Pretože PoI nie je náročný na hardvér, umožňuje spustenie plných uzlov na takmer akomkoľvek stroji bez ohľadu na napájanie, čo zabraňuje centralizácii zberu na tie s najväčšími strojmi.

Pretože to vyžaduje časovú angažovanosť prostredníctvom rozhodného procesu, zabraňuje efektu „zbohatnutia zbohatnúť“ mnohých stávkových systémov, kde tí, ktorí majú najviac peňazí, sa okamžite stanú najväčšími zárobkami a nemôžu byť prekonaní.

V niektorých systémoch, ako je bitcoin, sú ťažobné bloky a prevádzka sieťového uzla oddelené. V systéme NEM sa prevádzka uzla na zabezpečenie siete a zber mincí vykonáva pomocou rovnakého softvéru, čo motivuje spustenie celého uzla a vedie k decentralizácii v priebehu času, keď sa ťažba stáva výnosnejšou.

Systém POI je celkovo jedinečný a zdá sa byť perspektívnym, vynikajúcou alternatívou k tradičným metódam konsenzu, ktorý má všetky svoje silné a slabé stránky..

Ďalšie funkcie blockchainu

NEM používa vlastnú verziu algoritmu Eigentrust ++, ktorá implementuje „reputačný systém“ pre uzly v sieti. Každý uzol v zásade sleduje informácie, ktoré dostáva od iných uzlov (nové bloky, transakcie atď.), A potom tieto informácie overuje.

Ak sa informácie preukážu ako platné, reputácia poskytujúceho uzla sa zvýši, a ak ide o zlú informáciu, reputácia sa zníži. Reputácie všetkých uzlov sa potom prenášajú po sieti a aktualizujú sa v rámci každého uzla. To umožňuje automatické vyvažovanie záťaže a odstránenie chybných uzlov zo siete, čím sa zabezpečí jej plynulý a rýchly chod siete.

Pridané vlastnosti:

  • Vstavané filtre nevyžiadanej pošty, ktoré zabraňujú zaplaveniu siete a upchávaniu diel odpadkovými transakciami
  • Systém synchronizácie času P2P, ktorý umožňuje sieti udržiavať presné časové značky bez toho, aby sa pri kontrole času spoliehal na akékoľvek vonkajšie servery.
  • Šifrované správy na blockchaine bez hackovania transakčných polí na prenášanie údajov ako iné coiny
  • Adresy s viacerými podpismi umožňujú vývojárom definovať zdieľané adresy a viacstrannú kontrolu nad aktívami a kontajnermi

Informácie o tu opísanej technológii nájdete na NEM tstránka echnológie a podrobnejšie v ich podrobnostiach technický odkaz.

Verejné vs. súkromné

Verejný blockchain NEM

Verejný blockchain NEM môže ktokoľvek použiť pomocou volania API, ako je popísané vyššie, ale pre aplikácie, ktoré si vyžadujú väčšie súkromie alebo si chcú uchovať svoje vlastné záležitosti, je možné zaistiť spustenie súkromnej verzie blockchainu NEM na interných serveroch a využívať iba preddefinované uzly podľa výberu používateľov. V týchto dôveryhodných sieťach súkromných uzlov môžu byť niektoré funkcie verejnej siete, ktoré bránia chybným uzlom v spôsobovaní problémov, odstránené alebo znovu použité v rozsahu, čo umožňuje ešte rýchlejšie transakcie (v tisícoch / sekundu) v nastavení uzavretého boxu.NEM Súkromný blockchain

Tieto súkromné ​​nasadenia blockchainu sa dajú použiť na napájanie čohokoľvek, od programov vernostných bodov po logistiku prepravy vozového parku, a to všetko bez toho, aby boli kedykoľvek odhalené údaje o transakcii a bezkonkurenčná rýchlosť a bezpečnosť. To dáva veľký zmysel spoločnostiam, ktoré chcú využiť blockchain na napájanie svojich existujúcich interných nástrojov a nepotrebujú pridanú funkčnosť verejného reťazca. Prípady použitia pre systém NEM, verejné a súkromné, sú preskúmané na ich webových stránkach na adrese https://nem.io/enterprise/.

Záver

NEM ponúka skutočne pôsobivý systém, ktorý sľubuje, že bude významným hráčom v nadchádzajúcej ekonomike poháňanej blockchainom. Ľahkosť vývoja, flexibilita a jedinečný systém PoI robia z NEM veľmi atraktívnu platformu pre každého vývojára alebo spoločnosť, ktorá sa snaží vybudovať blockchainové riešenie.

Postupom času si myslím, že na vrchole NEM budeme vidieť ďalšie a ďalšie zaujímavé projekty. Stále to sledujte!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map