Čo je Hshare & Hcash? Kompletný sprievodca pre začiatočníkov

Čo je Hshare & Hcash? Pohľad dovnútra na mince šplhajúce sa po grafoch

Hshare je token hodnoty pred spustením s protihodnotou 1: 1 pre Hcash pri spustení.

Hcash je nová kryptomena navrhnutá tak, aby umožňovala prenos hodnôt medzi blockchainmi a medzi blockchainmi a bezblokovými kryptomenami. Hcash bude navyše podporovať súkromné ​​transakcie, správu DAO a kvantový odpor.

Od novembra 2017 sa spoločnosť Hshare obchoduje na mieste č. 14 CoinMarketCap s celkovým ocenením 853 miliónov dolárov (aktuálna cena a hodnotenie). Odkedy spoločnosť Hshare vstúpila do top 20 kryptomien, mnoho investorov a nadšencov kryptomien malo otázky týkajúce sa jej technológie, potenciálu a legitimity.

Zatiaľ čo niektorí poukazujú na výhody transakcií medzi blockchainmi ako na veľkú výhodu pre túto kryptomenu, iní sú skeptickí, pokiaľ ide o schopnosť tímu Hcash zvládnuť takúto obrovskú technologickú výzvu, a veria, že Hshare je nadhodnotený.

Tím Hcash sídli v Číne a Austrálii. Aj keď majú impozantnú univerzitnú podporu a poradenstvo, väčšina základného vývojového tímu nie je v krypto komunite známa. Nie je jasné, aké sú silné stránky a predchádzajúce skúsenosti tohto tímu.

V tomto článku sa pozrieme na to, čo je Hcash, ako bude fungovať, a na časovú os jeho uvedenia. Preskúmame tiež niektoré kritiky, ktoré spoločnosť Hcash dostala v tejto ranej fáze pred uvedením na trh. Táto príručka má byť dôkladným úvodom, v žiadnom prípade však nie je úplnou analýzou. Budete si chcieť prečítať Hcashov biely papier a ďalšie príslušné priemyselné zdroje skôr, ako urobíte akékoľvek rozhodnutie o technológii.

Hcash pracuje s blokovými a bezblokovými kryptomenami

Meny ako Bitcoin a Ethereum fungujú na blockchaine a pomocou ťažby vytvárajú sériu blokov, ktoré obsahujú ich jednotlivé knihy transakcií. Pre blockchain s bitcoinmi však neexistuje žiadny spôsob, ako hovoriť s ethereovým blockchainom. Ak chcete prevádzať hodnotu medzi nimi, musíte využiť zmenárenskú službu. Keď počet nezávislých blockchainov stále rastie, narastá problém prenosu hodnôt medzi blockchainmi.

usmernený acyklický graf

Problém je ešte komplikovanejší, keď vezmete do úvahy nové meny ako IOTA a Byteball, ktoré blockchain nepoužívajú vôbec. Namiesto toho implementujú kryptografiu riadeného acyklického grafu (DAG), aby vytvorili sieť transakcií, ktoré sa navzájom overujú.

Zmenárenské služby sú problematické, pretože môžu byť pomalé, účtovať poplatky a sú centralizovanými inštitúciami. Meny blockchainu boli navrhnuté tak, aby ponúkali alternatívu k bankovníctvu s nízkymi poplatkami a bez ústredného orgánu. Kedykoľvek však potrebujete uskutočniť prevod medzi blockchainmi, narazíte na rovnaké problémy s poplatkami, rýchlosťou a ústredným orgánom ako v banke.

Hcash sa snaží tento problém vyriešiť fungovaním ako vedľajší reťazec pre blockchain a DAG meny. Hcash vyvinie dve súbežné siete: jednu založenú na blockchaine a druhú používajúcu DAG. Tieto siete ponúknu adresy, ktoré sú interoperabilné s inými bežnými kryptomenami, čo vám umožní odosielať a prijímať rôzne meny vo vašej peňaženke Hcash.


Verejné a súkromné ​​adresy

Keďže Hcash dúfa, že sa stane vedľajším reťazcom pre mnoho rôznych kryptomien, vrátane coinov na ochranu súkromia, bude potrebné implementovať funkcie ochrany súkromia, ktoré maskujú, ako používatelia presúvajú svoje prostriedky. Aby sa tento problém vyriešil, spoločnosť Hcash prichádza s dvoma typmi peňaženiek: bielou a čiernou. Biele adresy budú verejne viditeľné, čierne adresy zostanú súkromné.

Na dosiahnutie tohto súkromia bude spoločnosť Hcash implementovať dôkazy o nulových znalostiach. Tento systém, ako je dokázané na blockchaine spoločnosti Zcash, spočíva v maskovaní identity odosielateľa a príjemcu pomocou pokročilej kryptografie na overenie transakcií bez zdieľania informácií o transakcii s ťažiarmi. Výsledkom je, že blockchainy, ktoré implementujú dôkazy nulových znalostí, neobsahujú žiadne identifikovateľné informácie o užívateľovi.

Pretože Hcash ešte nebol uvedený na trh, čaká sa na to, ako dobre môže vývojový tím implementovať ochranu súkromia v toľkých rôznych sieťových pripojeniach. Ochrana osobných údajov je určite jednou z najväčších technických výziev, ktorým vývojári Hcash čelia, pretože ochrana používateľských údajov je čoraz ťažšia tvárou v tvár útočníkom s pokročilými hardvérovými a kódovacími schopnosťami.

Kvantový odpor

Keď už hovoríme o pokrokovom hardvéri, kvantové výpočty majú potenciál zvrhnúť svet kryptomien zlým spôsobom. Kvantové počítače by mohli ďaleko prekonať našu súčasnú výpočtovú silu na klasických strojoch, pretože na rozdiel od dnešných počítačov je možné, aby existovali v iných štátoch ako „0“ alebo „1“.

kvantový výpočtový čip

Kvantový výpočtový čip spoločnosti D-Wave Systems, Inc. – Creative Commons

Moderná kryptografia sa spolieha na spojenie medzi verejným a súkromným kľúčom. Pre kryptomeny to znamená, že ľudia môžu posielať peniaze na vašu verejnú adresu, ale iba vy môžete autorizovať výdavky z tejto adresy pomocou vášho súkromného kľúča. V súčasnosti je neuveriteľne ťažké vypočítať vzťah medzi verejným a súkromným kľúčom.

Podľa Lamontské drevo, útočníkovi by trvalo 10,79 kvintilióna rokov, kým by zistil vzťah medzi kľúčmi na 128-bitovom šifre. Ak by však útočníci úspešne vyvinuli počítač, ktorý bol exponenciálne výkonnejší ako naše súčasné počítače, mohol by tento počítač potenciálne dekódovať ten istý 128-bitový šifru za šesť mesiacov.

Zatiaľ čo väčšina odborníkov s tým súhlasí kvantové výpočty je ešte ďaleko, vývojári Hcash neriskujú. Spresnili, že kvantová rezistencia bude od začiatku zabudovaná do Hcashovho kódu. Kvantovo odolné účtovné knihy využívajú nové podpisy transakcií a iteračné hashy, aby zabezpečili, že kvantové počítače, keď budú vyvinuté, nezískajú neprimeraný vplyv na sieť Hcash.

Hybridný doklad o práci & dôkaz o podiele na správe DAO

Väčšina blockchainov využíva na overenie transakcií a vytváranie nových blokov doklad o práci (PoW) alebo doklad o podiele (PoS). Ako dôkaz práce skupina baníkov súťaží v riešení kryptografickej hádanky, ktorá blok upevňuje na svojom mieste v reťazci. Vyriešenie hádanky vyžaduje, aby ste prispeli veľkým výpočtovým výkonom, ale ak ju vyriešite, vyhráte odmenu.

Ako dôkaz o vklade systém sleduje všetkých, ktorí vlastnia časť meny a to, koľko vlastnia. Sieť na základe ich podielu náhodne vyberie niekoho, kto bude overovateľom nového bloku; je pravdepodobnejšie, že budú vybratí ľudia, ktorí vlastnia viac mincí. Overovateľ zostaví transakcie a zalepí blok a zvyšok siete ho skontroluje. Ak je blok čestný, overovateľ dostane malú odmenu. Ak je blok podvodný, overovateľ stratí všetky mince, ktoré v danom blockchaine vlastnia.

Hcash navrhuje a hybridný systém PoW / PoS ktorý maximalizuje zapojenie používateľa a výpočtový výkon v sieti. PoW poskytuje motiváciu pre baníkov, aby prispievali výpočtovým výkonom, zatiaľ čo PoS poskytuje stimul pre priemerných používateľov, aby zostali v obraze.

Hcash plánuje využiť tento systém na umožnenie hlasovania, čím vytvorí decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO), ktorá bude riadiť Hcash.

Hlasovacie práva používateľov budú závisieť od ich podielu (podiel na celkovom napájaní Hcash) a od ich práce (výpočtový výkon prispievaný do siete). Toto rozdelenie medzi PoW a PoS poskytuje zaujímavé protiváhy a potenciálne výhody. Táto technológia je však nová a do istej miery nevyskúšaná mimo jej použitia na internete Decred blockchain.

Kritiky: Chyby, GitHub, Reddit a LinkedIn

Spoločnosť Hcash bola terčom výraznej kritiky od doby, čo vyšplhala na CoinMarketCap na popredné miesta. Jedno vlákno Reddit išiel tak ďaleko, že Hcash nazval podvodnou mincou, s tímom, ktorý nikdy nemieni skutočne vytvoriť technológiu, ktorú popísal vo svojej bielej knihe. Samotná biela kniha Hcash je veľmi všeobecná a popisuje existujúce technológie, ale jasne neodpovedá na to, ako by sa tieto technológie implementovali do koherentného systému..

hcash github

Ďalšou kritikou je, že sa zdá, že Hcash nie je v obzvlášť aktívnom vývoji. The Hcash Github za posledných päť mesiacov zaznamenal iba 17 záväzkov od jedného prispievateľa. Aj keď je možné, že vývoj prebieha offline alebo kdekoľvek inde, GitHub je štandardom pre projekty typu open source, ako je tento, a je čudné vidieť tak malú aktivitu.

hcash subreddit

Nové kryptomeny s rastúcim záujmom navyše zvyčajne vytvárajú živé diskusné fóra. Reddit je najbežnejším miestom, kde sa to stane. Avšak, Hcashov subreddit je väčšinou tichý, má iba päť príspevkov a je najnovším príspevkom starším ako týždeň. Je tiež zvláštne, že hlavný tím nemá účty LinkedIn a chýba história používateľov na iných bežných sociálnych médiách.

Tieto problémy môžu závisieť od skutočnosti, že tím sídli v Číne, kde je obmedzený prístup k niektorým z týchto webových stránok. Možno keby som hovoril po čínsky, mohol by som nájsť viac zdrojov o základnom tíme. Avšak pri minci s trhovým stropom vyšším ako 800 000 dolárov je internet pozoruhodne tichý, pokiaľ ide o diskusiu Hcash a overovanie dôveryhodnosti tímu.

Záver

Rovnako ako väčšina nových kryptomien, aj Hcash má sľubnú víziu budúcnosti, kde sú blockchainy vzájomne prepojené a hodnota sa dá ľahko prenášať medzi platformami. Hodnota Hcash však nakoniec závisí od implementácie.

Momentálne nie je úplne jasné, ako bude vývojový tím pokračovať a aký pokrok dosiahol.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map