Čo je Horizen (predtým ZenCash)? | Sprievodca pre začiatočníkov

Prečo potrebujeme súkromie?

Predtým, ako sa dostaneme do drsnej hry Horizen, najskôr zvážime: prečo potrebujeme súkromie?

Vďaka Edward Snowden (bývalý pracovník CIA, spravodajský dôstojník NSA a informátor) teraz poznáme zavedený proces NSA „zhromažďovať všetko“, ktorý sa pokúša zhromažďovať, monitorovať a uchovávať všetky formy ľudskej komunikácie na Zemi.

The Opatrovník toto podrobne pokrývalo: Početné Dokumenty NSA, ktoré sme už zverejnili preukázať, že cieľom NSA je zhromažďovať, monitorovať a ukladať každú telefónnu a internetovú komunikáciu, ktorá sa uskutočňuje v USA a na zemi. Už každý deň zhromažďuje miliardy hovorov a e-mailov. “

Podľa Snowdena ochrana súkromia nie je len o ochrane našich informácií, je to základné ľudské právo.

„Ochrana osobných údajov nie je o tom, čo by sa malo skrývať. Súkromie je niečo, čo treba chrániť. Takí ste. V to veríte, do toho sa chcete stať. Súkromie je právo na seba. Súkromie je to, čo vám dáva možnosť zdieľať so svetom, kto ste, podľa vašich vlastných podmienok, aby pochopili, čím sa snažíte byť. A aby ste si chránili svoje časti, o ktorých si nie ste istí, s ktorými stále experimentujete. Ak nemáme súkromie, strácame schopnosť robiť chyby. Strácame schopnosť byť sami sebou. Súkromie je stredobodom všetkých ostatných práv. Sloboda prejavu nemá veľký význam, ak nemôžete mať pokojný priestor. “

~ Edward Snowden, keď ste požiadaní o odpoveď na ponuku: “Ak neurobíš nič zlé, nemáš sa čoho obávať.”

Čo je to Horizen?

Zoznámte sa s Horizen, vôbec prvou end-to-end šifrovanou sieťou anonymných peňazí TLS, službou zasielania správ, platformou obsahu a decentralizovanou autonómnou organizáciou (DAO)

Tím Horizen vo svojom dokumente odráža podobné sentimenty požadujúce väčšie súkromie a slobodu pre používateľov: „Žijeme v hyperregulovanom a sledovanom svete, kde sú miliardy jednotlivcov pozbavené základných ľudských práv, ako je vlastníctvo majetku, súkromie, bezplatné združovanie a prístup k informáciám.“

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

technické údaje

Algoritmus: Equihash

Celková prípadná ponuka: 21 000 000 miliónov (rovnaké ako bitcoiny)

Odmena za blokovanie PoW: 12,5 ZEN

Aktuálny obehový zdroj: 3 274 188

Rozdelenie každého bloku POW: 3,5% odmena za zabezpečené uzly, 8,5% pokladnica tímu ZenCash, 88% odmena za ťažbu.

Mince za mesiac: 216 000 ZEN

Blocktime: 2,5 minúty

Obdobie delenia odmeny: každé ~ 4 roky, podľa bitcoinu

Distribúcia mincí

Baníci: 88%

Zabezpečené uzly: 3,5%

Jadro tímu: 8,5%

O spoločnosti Horizen

Spoločnosť Horizen začala 23. mája 2017 ako vidlica Zclassic, vidlica Zcash. Všetky spoločnosti Zclassic, ktoré boli pred blokom 110 000, dostali pomer akcií Horizen v pomere 1: 1.

To znamená, že ak by ste mali 100 Zclassic, dostali by ste 100 Horizen. Tento prístup v štýle „výsadku“ zachoval Zclassic, ale priniesol podporu komunity aj spoločnosti Horizen.

Spoločnosť Zclassic začala prvé dva roky odstraňovať 20% odmenu zakladateľov spoločnosti Zcash a pomalý štart ponuky peňazí. Dôvod na rozšírenie na novú vidlicu bol z dôvodu bezpečnosti. Tiež rozšíril funkcionalitu ako plne šifrovanú sieť spolu s inovatívnymi modelmi ekonomiky a riadenia.

V bielej knihe sa ďalej rozpracováva: „Zclassic považujeme za zásadne čistý open-source, dobrovoľnícky projekt kryptomeny, zatiaľ čo Zen sa rozširuje na platformu s interným financovaním, ktorá umožňuje širší súbor komunikácií, zdieľania súborov a ekonomických aktivít.“

Ako funguje Horizen

Ako je popísané v tomto článku o Zcashi, tienené a transparentné možnosti umožňujú používateľom chrániť svoje transakcie ako úplne súkromné ​​(anonymná adresa „z“) alebo transparentné (pseudonymná adresa „t“)..

Horizen začleňuje funkcie bezpečného zasielania správ do chránených transakcií, ktoré úplne chránia totožnosť používateľov.

Sú za tým 3 hlavné systémy:

 1. ZenChat – Aj keď Zcash už vlastní funkciu zasielania správ, žiadna peňaženka doposiaľ túto funkciu nevyužila. Vďaka aplikácii ZenChat je táto funkcia použiteľná s prispôsobenou zabezpečenou komunikačnou sieťou
 2. ZenPub – Anonymná platforma na publikovanie dokumentov využívajúca IPFS je v spolupráci s vývojom ZenCash
 3. ZenHide – Schopnosť obísť blokovanie kryptomien pomocou frontu domén.

ZenChat – šifrované textové správy prostredníctvom Blockchainu

Správy ZenChat sú šifrované pomocou priemyselne uznávaných a dôveryhodných algoritmov ako AES-256. Pomocou textového poľa s limitom 512 znakov (podľa pôvodného vzoru Zcash) transakcie možno správy pripojiť a odoslať používateľom. To umožňuje bezpečný obchod a komunikáciu.

ZenPub – bezpečná platforma na publikovanie obsahu prostredníctvom otvorených distribučných protokolov

ZenPub umožňuje používateľom publikovať dokumenty anonymne na IPFS prostredníctvom textového poľa adresy z. Na základe testovania je IPFS aktuálnou podporovanou infraštruktúrou pre publikovanie. Systém sa však môže rozšíriť na ďalšie distribuované archívy.

ZenHide – Frontovanie domén chráni dáta používateľov a kryptomien pred nepriateľskými zákazmi regulátorov

Krajiny nepriateľské kryptomene môžu blokovať bitcoiny a dokonca aj Zcash. ZenCash používa techniku ​​frontu domén, ktorá skrýva koncový bod komunikácie. ZenCash špeciálne spája komerčnú distribúciu obsahu (CDN) s Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS), bezpečnejším variantom štandardnej webovej architektúry..

Nakoniec spoločnosť Zen prevezme najlepšie prípady použitia zabezpečenia na trhu a zoskupí ich do nového tokenu, aplikácie a platformy s ďalším zabudovaným zabezpečením a anonymitou na úrovni protokolu..

Sada funkcií ZenCash

Medzi ďalšie prípady dlhodobého používania programu Horizen patria:

 • Správa vecí verejných ako služba (GaaS) – Otvorenie ich modelu riadenia a platformy pre ďalšie iniciatívy
 • Decentralizovaná výmena majetku (DEX) – Schopnosť hostiť a vydávať nové tokeny úplne decentralizovaným spôsobom
 • Selektívny dôkaz o vlastníctve majetku – Prevziať potreby v oblasti správy nehnuteľností bezpečným digitálnym prevodom vlastníctva prostredníctvom systému bez dôvery
 • Decentralizované bankové služby – Schopnosť požičiavať si a požičiavať sprostredkovaná prostredníctvom Blockchainu
 • Poistenie P2P – Systém, v ktorom členovia zhromažďujú svoje zdroje na riešenie poistného a iného krytia

Zabezpečené uzly vs Masternodes

Masternodes (alias bonded validator systems) fungujú ako chrániče blockchainu pred sieťovými útokmi. Fungujú podobne ako algoritmy proof of stake, ale používajú mierne odlišné stimuly a štruktúru trhu.

Masternodes (podobne ako DASH) poskytujú funkcie ako okamžité a anonymné platby. Ďalej podporujú decentralizované riadenie, kde môžu operátori uzlov hlasovať o akýchkoľvek problémoch.

Jednou z kritík baníkov je motivácia, ktorá môže z jednej mince na druhú prechádzať každý deň, pretože kolíše ziskovosť a ťažkosti. Aby sa to napravilo, Masternodes vyžaduje určité množstvo kolaterálu na prevádzku uzla, aby boli operátori lojálni.

Spôsob, akým Masternodes dostáva kompenzáciu prostredníctvom dividendového výnosu (podobne ako odmeny bitcoinovských minerov).

Horizen pracuje na podobnom stimulačnom modeli. Mierne úpravy vyžadovali zmenu názvu namiesto zabezpečených uzlov namiesto „masternodes“. Rozdiel je v tom, že neuzamknete mince zo siete (čo spôsobí umelé nafúknutie), udržujte nízku bariéru pre vstup a zaistite bezpečnosť siete.

Zabezpečené uzly sú odmeňované za poskytovanie dôležitých funkcií, ako sú:

 1. Zaistenie šifrovania všetkej sieťovej komunikácie medzi uzlami a peňaženkou
 2. Udržiavanie plného blockchainu Horizen
 3. Poskytovanie šifrovacích pripojení na základe certifikátu pre aplikácie peňaženky Horizen

Zabezpečené uzly udržiavajú štandard zabezpečenia a výkonu. To zaisťuje, že systém zostane distribuovaný a odolný voči DDoS a iným útokom.

Zabezpečené uzly vyžadujú iba vklad 42 ZEN. To vytvára oveľa nižšiu bariéru pre vstup a umožňuje viacerým ľuďom spustenie zabezpečeného uzla. Ostatné systémy uzlov Master obvykle vyžadujú značné investície (napr. DASH vyžaduje 1 000 žetónov, čo je viac ako 300 000 USD)

Nakoniec zabezpečené uzly znižujú bariéru vstupu pre používateľov. Ďalej vynucujú šifrovanú komunikáciu medzi uzlami. Vďaka tomu chránia pred odpočúvaním.

Výzvy a kritiky

Ako je uvedené v článkoch Hush a Zcash, Horizen používa rovnaké dôveryhodné súkromné ​​kľúče a ceremoniál ako Zcash. To znamená, že akékoľvek problémy so zadnými vrátkami sa budú týkať aj Horizen

Rolf Versluis, hlavný inžinier spoločnosti Horizen, ďalej komentuje:

„Horizen (a Zclassic AFAIK) používajú pôvodné parametre Zcash vytvorené pri ceremoniáli generovania parametrov Zcash.

Po preskúmaní procesu, ktorý tím Zcash dokončil pre ceremoniál, tím Horizen veril, že sa to stalo spôsobom, ktorý minimalizoval možnosť akýchkoľvek problémov s „nebezpečným odpadom“.

Zámerom bolo, že ak by spoločnosť Horizen našla podporu trhu, boli by sme schopní usporiadať ceremoniál generovania nových parametrov, alebo by sme prešli na iný základný softvérový systém a v tom čase by sme prešli na inú sadu parametrov. “

Čo je povzbudivejšie, nemalo by to vplyv na zavedené komunikačné a bezpečnostné opatrenia na úrovni protokolu, a to ani v prípade zraniteľnosti. Navyše zatiaľ neexistujú dôkazy o tom, že by samotný obrad alebo niektorý z aktérov konal zlomyseľne.

Nový a pozoruhodný vývoj

 • Zen Pomoc – Znalostná základňa systému Service desk a systém predaja lístkov zákazníckym službám
 • 7240+ zabezpečených uzlov – Toto je docela úspech a naznačuje veľmi odolný a bezpečný Blockchain
 • Partnerstvo IOHK – Spoločnosť IOHK, ktorú vytvoril Charles Hoskison z Cardana, je spoločnosť zameraná na dátové vedy zameranú na Fintech, ktorá bude robiť hlboký ponor analytiky pre Horizen
 • Podpora peňaženky Ledger – Používatelia teraz môžu odosielať a prijímať ZEN pomocou svojej hardvérovej peňaženky

Ako vidíte, spoločnosť Horizen bola zaneprázdnená rastom, rozširovaním svojho tímu a zabezpečenej siete uzlov. ZEN tiež zostáva top 10 ziskovosťou ťažiteľnej mince Equihash.

Kde môžete uložiť Horizen?

Horizen má rôzne formáty peňaženky v niekoľkých operačných systémoch:

 • Peňaženky Arizen a Swing – Peňaženky pre stolné počítače odporúčané a podporované pre systémy Windows, Mac a Linux
 • Webová peňaženka – Šikovné webové rozhranie, ktoré umožňuje prístup do peňaženky prostredníctvom prehľadávača
 • Android – Pohodlná mobilná peňaženka dostupná pre používateľov systému Android
 • Papierová peňaženka – Jedna z najzákladnejších a offline metód na ukladanie kryptomien

Arizen peňaženka dostupná v systémoch Windows, Mac a Linux

Kde kúpiť alebo predať Horizen

Medzi burzy s najvyšším objemom patria Bittrex a Cryptopia.

Kde ťažiť Zen

Niektoré z najlepších banských bazénov zahŕňajú https://zenmine.pro/ a https://zen.suprnova.cc/ ale na výber sú desiatky.

Záver

Horizen je skutočným lídrom nielen v oblasti ochrany súkromia, ale aj riadenia, ekonomických stimulov a úplnej technickej vynaliezavosti. Zen je vôbec prvá kryptomena, ktorá zabudovala do protokolu TLS. Chráni nielen protokol, ale aj dátové pakety odosielané medzi komunikáciami.

Ich bezpečný uzlový systém umožňuje operátorom uzlov nízku bariéru vstupu a pasívny tok príjmu. Slúžia sieti tým, že presadzujú prísne požiadavky na ochranu súkromia, udržiavajú úplnú históriu a šifrujú sieťové údaje.

Mnoho ľudí hovorí: „Keď je Lambo“ … Ja hovorím, keď je súkromie? Možno bude odpoveďou na iniciatívy ako Horizen, teraz ochrana súkromia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map