Čo je Bodhi? Tvorba dokonalého predikčného trhu

Čo je Bodhi?

Bodhi je decentralizovaná predikčná trhová platforma, ktorá sa zameriava predovšetkým na čínsky trh. Používatelia Bodhi môžu vytvárať a obchodovať na základe výsledkov športu, financií, politiky alebo iných globálnych udalostí. Je napájaný tokenom Bodhi (BOT).

Cieľom Bodhi je vybudovať autonómny, dôveryhodný a škálovateľný predikčný trh, ktorý integruje aplikáciu funkčného predikčného trhu v globálnom meradle s cieľom ďalej optimalizovať rozhodovanie..

Bodhi je tiež jednou z prvých a najväčších decentralizovaných aplikácií bežiacich na blockchaine Qtum.

Tento článok pomôže slúžiť ako základný úvod do Bodhi, ako aj jeho potenciálnych strategických výhod v súčasnej kryptomene. Pre ďalší výskum odporúčam skontrolovať Bodhi biela kniha.

O Bodhi – základy

Bodhi sa snaží stať sa najobľúbenejšou predikčnou trhovou platformou na svete. Príchod a použitie blockchainu podstatne zvýšilo dosah a účinnosť predikčných trhových platforiem, ako aj rýchlosť inovácie.

To je zaujímavá súčasť Bodhi jedna z prvých a najväčších DApps (decentralizovaných aplikácií) na blockchaine Qtum.

Prečo Qtum? Tím Bodhi sa rozhodol ísť cestou Qtum, pretože kombinuje infraštruktúru Bitcoin Core s virtuálnym strojom Ethereum. Táto kombinácia pomáha zabezpečiť modularitu, stabilitu a interoperabilitu pre decentralizované aplikácie na platforme Qtum. Qtum tiež umožňuje vývojárom vytvárať DApps, ktoré sú spustiteľný na mobilných zariadeniach, a ktorý je stále kompatibilný s ostatnými hlavnými blockchainovými ekosystémami.

Bodhi sa stal prvým DApp bežiacim na testovacej sieti Qtum 26. decembra 2018 a tím plánuje uvedenie produktu na mainnet Qtum na február 2018.

Bodhiho algoritmus

Bodhiho algoritmus pre predikčné udalosti na platforme.

Vychádzajúca hviezda vo svete predikčných trhov

Predikčné trhy sú vytvárané za účelom obchodovania s výsledkami udalostí. Koncept si požičiava od myšlienky skupinového financovania všeobecnej vnímanej pravdepodobnosti určitých výsledkov. Predikčné trhy sa používajú na všetko, od športových stávok až po strategické hodnotenia.

Predikčné trhy tiež vedú k fenoménu označovanému ako „Múdrosť davov“, kde skupina ľudí so širokou škálou skúseností a názorov poskytuje presnejšiu predpoveď ako jeden jedinec. Táto „múdrosť“ je však tiež náchylná na skupinové myslenie, tlak vrstiev, zaujatosť a paniku, ktoré by mohli predstavovať významnú hrozbu pre presnosť predikčného trhu..

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6k6eEn7SlNY]

Bodhi kombinuje koncept predikčného trhu s blockchainom. Týmto spôsobom je Bodhi schopný vytvoriť infraštruktúru pre potenciálne desaťtisíce používateľov, aby mohli uzatvárať a uzatvárať predikčné stávky, a zároveň sa zaisťovať proti určitým rizikám.

Bodhi však nie je bez svojej konkurencie.

Augur, po ktorom nasledovala Gnóza, v súčasnosti vedie Bodhi, pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, ale Bodhi biely papier načrtáva niekoľko výhod oproti týmto dvom platformám. Aby sme výhody využili naplno, urobme si rýchly prehľad o Augurovi a Gnóze.

Augur umožňuje používateľom vytvoriť predikčnú udalosť pomocou inteligentných kontraktov Ethereum. Nasleduje predpoveď používateľov a oceňovanie pravdepodobnosti každého výsledku pomocou natívnych tokenov (REP). Keď sa udalosť konečne stane, konkrétni držitelia REP nahlásia správny výsledok predikcie. Celý systém Augur je postavený na držiteľoch REP, kde sú držitelia zodpovední za údržbu a arbitráž. Tento systém má však určité problémy so škálovaním. Držitelia REP sú nielen obmedzené počtom (zatiaľ čo je možné vytvoriť oveľa väčšie množstvo predikčných udalostí), ale aj rôznymi typmi doménových skúseností. Ako hlavná súčasť siete Augur vedú obmedzenia držiteľa REP k vyšším časovým rozvrhom a všeobecnej nižšej účinnosti z dôvodu času potrebného na dosiahnutie konsenzu, keď predikčná udalosť končí.

Gnosis tiež využíva inteligentné kontrakty Ethereum, ale na hodnotenie výsledkov namiesto držiteľov tokenov používa centralizovaný Oracle. To pomáha riešiť efektívnosť úsudku. Používanie centralizovaného systému Oracle má však aj svoje obmedzenia. Ak by napríklad došlo k zlyhaniu jedného bodu v dôsledku zlyhania škodlivej tretej strany alebo servera, všetky predpovede by sa uzamkli a platforma Gnosis by stratila časť svojej dôveryhodnosti..

Konkurenti Bodhi, ako sú Augur a Gnosis, sa tiež líšia od Bodhi, pretože nemôžu odvolať nesprávny výsledok, keď sa to stane, zatiaľ čo Bodhi to umožňuje prostredníctvom schémy „vymeniteľného veštca“. Táto schéma umožňuje verejnosti napadnúť a dokonca zrušiť výsledky stávok stanovené jednotlivými ľuďmi. To v podstate umožňuje spoločnosti Bodhi vytvoriť autonómnejší a efektívnejší predikčný trh.

Bodhiho predikčný trh

Spoločnosť Bodhi využíva spoločnosť Oracle tretej strany na hodnotenie výsledkov predpovedí, aby sa zaistila proti rovnakým obmedzeniam konsenzu na platforme Augur. Bodhi tiež umožňuje držiteľom tokenov BOT prevziať hlasovací proces a urobiť konečný rozsudok v prípade, že Oracle zlyhá.

História obchodovania Bodhi

Bodhi má vo svojej histórii obchodovania niekoľko zaujímavých bodov.

História obchodovania Bodhi

Po tom, čo Čína v septembri vydala zákaz ICO, spoločnosť Bodhi vrátila investorom 12 miliónov dolárov v predpredajových tokenoch. Aj keď to predstavovalo významnú hrozbu pre existenciu Bodhi, Bodhi sa môže považovať za jeden z mála projektov, ktoré prežili zákaz.

Bodhi dokázal obísť zákaz vykonaním ponuky počiatočnej výmeny cenných papierov (IEO), ktorá sa považuje za prvú svojho druhu. Tím dokázal získať 24 miliónov USD kótovaním na piatich rôznych burzách 20. novembra 2017.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Bodhi oznámil, že plánuje výsadok 4M BOT adresovaným držiteľom Qtum 16. februára.

Tím a komunita Bodhi

Bodhiho tím pozostáva z Xiahong Lin, Frank Hu, Li Li, Deric Walintukan a Chris Li. Súčasný tím má celkovo desať členov: štyroch inžinierov, dvoch dizajnérov, troch marketingových špecialistov a jedného prevádzkového manažéra.

Zakladateľ Xiahong Lin predtým pracoval pre Edmodo, Twitter, Tencent a pracoval na stážach v spoločnostiach Microsoft a IBM.

Tím Bodhi

Bodhi sa zameriava na čínsky trh a podporuje ho živá čínska komunita s viac ako 15 000 členmi, z ktorých väčšina je v ich skupine WeChat (oficiálny Bodhi WeChat). účet: sieť; Bodhi WeChat skupinový prístupový kód : imbodhi). Ich komunitu tiež môžete nájsť na Twitter a Telegram.

Bodhi momentálne podporuje Danhua Capital, InBlockchain, FBG, a vedomý kapitál.

Kde si môžete kúpiť Bodhi?

Bodhi je pomerne ťažké získať, pretože nie je uvedené na mnohých populárnych burzách, ako sú Binance a Bittrex.

Informačná kniha začína právnou časťou, v ktorej sa uvádza, že prístupom k informačnej správe „potvrdzujete, rozumiete a súhlasíte s tým, že nemáte nárok na kúpu BOT, ak ste občanom, rezidentom alebo držiteľom zelenej karty v Spojených štátoch amerických alebo občan alebo rezident Čínskej ľudovej republiky. “

Nie je to krásne – na večierok nemajú povolený vstup dve často sa zrážajúce krajiny.

Bodhi je momentálne uvedený na portáli Gate.io, Allcoin, Exx, Lbank a BigOne.

Záverečné myšlienky

Bodhi nakoniec predstavuje životaschopného uchádzača v boji o vysoko efektívne a funkčné trhové platformy predikcie založené na blockchaine. Aj keď MVP na trhu s predikciami Bodhi uvidíme až v júni 2018, pravdepodobne začneme vidieť, že Bodhi začne robiť ďalšie vlny v komunite kryptomien.

Časová os BodhiPokračovanie v sledovaní časovej osi Bodhi pre nasadenie jeho predikčného trhu bude určite zaujímavé, najmä preto, že je to jeden z mnohých konkurenčných čínskych blockchainových projektov, ako aj jeden z mála fungujúcich na Qtum blockchaine.

Zakladateľa spoločnosti Bodhi Xiahong Lin spolu s rečníkmi ako Brad Garlinghouse (Ripple) a Charlie Lee (Litecoin) môžete vidieť na Blockchain Connect v San Franciscu 16. januára 2018. Získajte 30% cenu pomocou kódu „coincentral“.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map