Čo je Bluzelle? Sprievodca pre začiatočníkov po blockchainovej decentralizovanej databáze

Čo je to Bluzelle?

Spoločnosť Bluzelle chce stanoviť nový štandard pre ukladanie a správu dát. Keďže blockchain kladie murivo pre novú online decentralizovanú infraštruktúru, centralizovaná technológia nebude stačiť na to, aby podporila tento nový vek. Aspoň si to Bluzelle myslí, a jeho tím sa snaží prispieť k budovaniu tejto budúcnosti.

Predpokladajú, že decentralizovaná databáza Bluzelle nastaví nový štandard pre nový internet. Vďaka Bluzelle môžu vývojári a spotrebitelia ukladať údaje svojich aplikácií do svojej distribuovanej siete, čo ponúka flexibilnejší a bezpečnejší model ako súčasné služby. Aj keď jej cieľom je ukladanie dát, v skutočnosti nesúťaží so Siacoinmi alebo Filecoinmi, aj keď je ľahké si to na prvý pohľad myslieť. Teoreticky by spoločnosť Bluzelle spolupracovala s programami ako Sia, Substratum, iExec a Golem na vytvorení internetu novej generácie.Bluzelle vs Oracle

Ako funguje Bluzelle?

Jadro ekosystému Bluzelle spája spotrebiteľov, ktorí chcú prenajať databázový priestor poskytovateľom s ďalšími výpočtovými prostriedkami, ktoré im toto úložisko ponúknu. Pomocou tohto úložiska dát môžu vývojári aplikácií a aplikácií DApp rovnako optimalizovať svoje produkty prístupom k spoľahlivým údajom, ak je to potrebné, a ukladaním ich údajov na zabezpečenú platformu. Poskytovatelia môžu zase získať BLZ a BNT (dva tokeny v sieti Bluzelle) ako kompenzáciu za poskytnutie tohto úložiska.

bluzelle vs staršie údaje

Štruktúra siete, ako aj jej funkčnosť, je v skutočnosti celkom jednoduchá. V zásade sa skladá z rojov (sieťových uzlov), systému hodnotenia a správy týchto rojov a platobného systému s dvoma tokenmi..

Roje

Rovnako ako tradičné blockchainové uzly, Bluzelle’s roj je chrbticou celej platformy. Rojový protokol je sieť uzlov, ktoré sú zodpovedné za ukladanie údajov. The singleton metaswarm je identifikátor používaný na označenie celého rámca roja alebo ako projekt biely papier vysvetľuje, že „je to symbolické zoskupenie všetkých rojov“.

The virtualizované metaswarm, na druhej strane je kolóniou listové roje, jednotlivé roje, ktoré tvoria kolektívne virtualizované telo. Každý listový roj ukladá kúsok dát zdieľaných s virtualizovanou metasarmou. Kedykoľvek spotrebiteľ poskytne údaje do siete, tieto údaje sa rozdelia a uložia na kúsky (úlomky) medzi každým rojom listov. Sharding zaisťuje, že dáta sú replikované a chránené, takže ak jeden uzol spadne v roji ako celku, dáta sa nestratia. Ak si spotrebiteľ želá získať svoje údaje, poskytne súkromný kľúč, ktorý zodpovedá hodnotám hash týchto údajov a sieť ich vráti. Pretože sú všetky informácie o Bluzelle šifrované, nikto – ani roje – nemá prístup k dátam bez jeho súkromného kľúča.

roj bluzelle

Posledná dôležitá poznámka. Na rozdiel od tradičného blockchainu nie každý roj obsahuje kópiu každého údaju v sieti. Namiesto toho dosahujú konsenzus na lokalizovanej úrovni, kde každý virtualizovaný roj je zodpovedný za svoj vlastný konsenzus a údaje. Napríklad, ak Molly aj Steve odovzdajú údaje do siete, Molly sa môžu uložiť na rojoch 1,2 a 3 na virtualizovanom roji A, zatiaľ čo Steve sa môže uložiť na rojoch 4, 5 a 6 na virtualizovanom roji B. Teda , iba roje vo virtualizovanom roji A by boli zodpovedné za dosiahnutie konsenzu o údajoch Molly a to isté platí pre roje vo virtualizovanom roji B aj pre Steva. To zaisťuje, že sieť môže správne škálovať, aby sa zabezpečilo efektívnejšie spracovanie a doručenie údajov.

Karma a správa vecí verejných

Aby bolo možné udržať zlých hercov pod kontrolou, Bluzelle ponúka Karma index pre všetkých svojich operátorov uzlov. Ak sa operátor chová z akýchkoľvek dôvodov zle, jeho / jej index karmy sa zníži a odráža toto správanie. Tí, ktorí majú nižšiu karmu, dostanú pokuty, obmedzenia alebo menej zodpovednosti, a keďže jednotlivci môžu prevádzkovať viac ako jeden uzol, ich karma sa vzťahuje na každý uzol, ktorý prevádzkujú..

Prevádzkovatelia uzlov s vysokou karmou (v horných 5% ich virtualizovaného roja) majú možnosť stať sa vodcami svojho roja. Vodcovia slúžia ako zastupujúca hlava pre zvyšok tela a sú volení demokratickým procesom, ktorý zahŕňa operátorov každého hejna listov vo virtualizovanom roji ako celku..

Žetóny

Bluzelle obsahuje dva tokeny, token ERC20 BLZ a sieťový token BNT. Môže sa zdať nadbytočné mať dve, ale odôvodnenie je dosť zdravé. Token BLZ spája Bluzelle so sieťou Ethereum a spája tieto dva protokoly. Z toho dôvodu tím Bluzelle nechcel použiť token ERC20 na platbu vo svojej sieti z dôvodu problémov s preťažením siete Ethereum (pri pohľade na vás, CryptoKitties). BNT sa potom použije na platby v sieti Bluzelle a môžete ich vymeniť za BLZ pomocou brány Bluzelle Token Gateway.

brána tokenu bluzelle

Okrem indexu Karma sú poskytovatelia / prevádzkovatelia uzlov povinní zapojiť BLZ v pomere k počtu uzlov, ktoré v sieti prevádzkujú. Tí, ktorí majú vyššiu reputáciu, si môžu za svoje služby účtovať viac, ale vo výsledku sa od nich vyžaduje, aby zapojili viac BLZ. Vytyčovanie BLZ v zásade slúži ako záruka za službu, pričom ak operátor skutočne koná, môže prísť o svoj podiel.

Tím Bluzelle a Čo bude ďalej

Hlavný tím spoločnosti Bluzelle prichádza s viac ako 30 rokmi kombinovaných technologických a manažérskych skúseností. Jej generálny riaditeľ Pavel Bains pracoval ako finančný riaditeľ a GM pre spoločnosti ako Disney a CTO Neeja Murarka pracoval pre inžinierske a počítačové systémy pre IBM, Google, Hewlett Packard, Lufthansa a Thales Avionics.cestovná mapa bluzelle

Tím navyše pomohol vybudovať blockchainové riešenia pre subjekty ako Microsoft, Zag Bank, HSBC a KPMG.

Pre rok 2018 väčšina plánu Bluzelle zahŕňa uvedenie základných funkcií do prevádzky, vrátane rozšírenia infraštruktúry rojov a mechanizmu konsenzu a zriadenia brány tokenov Bluzelle. Tím v auguste tohto roku dúfa, že vývoj aplikácií a integrácií IDE, inteligentných zmlúv a mobilných a webových aplikácií bude vyvinutý s cieľom sprístupniť službu používateľom..

Konkurencia

Ako už bolo spomenuté vyššie, protokoly na ukladanie súborov, ako sú Siacoin a Filecoin, sa na prvý pohľad zdajú ako zjavní uchádzači, ale naozaj nejde o podobný koncept, iný cieľ. Pretože obaja sú zacielení na používateľov DApp, môže im prísť na myseľ iExec, ale iExec ponúkne cloudové výpočtové riešenia pre DApps, nie nevyhnutne ukladanie dát.

Momentálny konkurent v blockchaine neexistuje. Zdá sa, že jediný program, ktorý chce dosiahnuť rovnaký čin ako Bluzelle, je Fluence, ale jeho predaj tokenov je až v marci. Zatiaľ sú jedinou konkurenciou staré protokoly na ukladanie údajov, ako je napríklad štandardný priemyselný produkt Oracle.

História obchodovania Bluzelle

Predaj tokenov Bluzelle sa skončil v januári a na trhu je stále dosť čerstvý. Nový je nový, rýchlo sa zvýšil, v súčasnosti je na Coin Market Cap 136.

baseUrl = “https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skript“);

var embedder = skripty [scripts.length – 1];

(funkcia () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skript“);

s.type = “text / javascript”;

s.async = pravda;

var theUrl = baseUrl + ‘serve / v3 / coin / chart? fsym = BLZ&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ‘;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&”:“? ”) +“ App = ”+ appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Kde kúpiť Bluzelle

Binance bola prvou burzou, ktorá vypísala na trh Bluzelle, a keďže je to jedna z najpopulárnejších búrz na svete, obsahuje väčšinu objemu obchodov. Môžete si ich kúpiť za ETH, BTC alebo BNB tam, alebo za ETH na Gate.io a IDEX.

Kde uložiť Bluzelle

BLZ je token ERC20, takže to urobí každá peňaženka kompatibilná s ethereom. Na uloženie BLZ môžete použiť MyEtherWallet alebo MyCrypto alebo ich môžete spravovať pomocou Ledger Nano S alebo Trezor. Môžete si tiež pozrieť Masku alebo Paritu.

Záverečné myšlienky

Bluzelle, ktorá sa ponúka ako decentralizovaná databáza, ktorá nahradí pôvodné úložisko dát pre decentralizované hnutie, hrá starú melódiu na novom nástroji. Rovnako ako iné výpočtové a úložné platformy v oblasti blockchainu sa snaží poskytnúť správny decentralizovaný rámec pre vznik decentralizovaných programov a aplikácií.

Rovnako ako iExec sú jeho cieľovými skupinami DApps a ich vývojári. Preto nemusí nevyhnutne prekonávať staršie databázy – stačí len nastaviť štandard pre blockchainový priemysel. A tu je nádej dúfať v to najlepšie pre Bluzelle do budúcnosti, pretože decentralizovaný internet, ktorý buduje spolu s inými projektmi, je niečo, za čím sa môžeme všetci dostať.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Biely papier (technický)

Stredná

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map