Čo je AdEx (ADX)? | Sprievodca pre začiatočníkov

AdEx: Decentralizovaná inzertná platforma

AdEx (ADX) znamená „reklamná výmena“. Budujú decentralizovanú platformu, na ktorej sa môžu stretnúť inzerenti a vydavatelia online, aby rokovali o reklamných zmluvách. Súčasťou projektu je aj užívateľský portál pre používateľov internetu, ktorý umožňuje určiť, aké typy reklám by chceli vidieť, a spravovať ich profilové údaje a údaje o ochrane osobných údajov..

Rozvíjajúci sa priemysel výmeny reklamy je preplnené pole. AdEx stojí proti iným blockchainovým projektom, ktoré sa snažia dosiahnuť podobné ciele, ako sú Bitclave, Token základnej pozornosti, qChain a adChain. Jedinečným uhlom AdEx je transparentnosť, neobmedzený prístup a žiadne poplatky za používanie ich služieb.

funkcie adex

Napriek tomu je AdEx pomerne neznámy projekt. Úspešne dokončili predaj tokenov, zatiaľ však musia spustiť beta verziu platformy. Poďme sa teda hlbšie ponoriť do reklamného priemyslu, bielej knihy AdEx, a plánu projektu, aby sme získali jasnejšiu predstavu o tom, o čom je AdEx..

Súčasný reklamný priemysel

Je užitočné preskúmať súčasný reklamný trh, najmä pokiaľ ide o médiá online, aby sme pochopili jeho pozíciu.

Za posledných pár rokov online reklama prekonala televíznu reklamu, pokiaľ ide o podiel na príjmoch z reklamy. Toto je obrovský posun v reklamnom priemysle. S poklesom tradičných vysielateľov a nárastom špičkových poskytovateľov (OTT sú poskytovatelia obsahu ako Netflix, Amazon, Hulu) sa zdá, že trend smerujúci k digitálnemu vysielaniu bude iba naďalej rásť.

graf zdieľania reklamy

Online reklama teraz predstavuje 40% všetkých výdavkov na reklamu.

Prostredníci


Reklamný priemysel je plný sprostredkovateľov. Vo svojej najjednoduchšej podobe má digitálna reklama sprostredkovateľa ako Google Adwords. Pomocou ponúk určujú cenu a za každý dojem, ktorý vykonajú, berú poplatok. V zložitejších schémach môže byť viac sprostredkovateľov – sprostredkovateľ vydavateľa, sprostredkovateľ inzerenta, reklamné agentúry atď..

Všetci títo sprostredkovatelia si účtujú poplatky za jednoduchú službu prepojenia vydavateľov a inzerentov.

Transparentnosť

V reklamnom priemysle je malá transparentnosť. Nevidíte, ako sa vypočítavajú cenové ponuky služby AdWords. Veľa šťastia, keď reklamné agentúry prezradili svoje cenové tajomstvá.

To sťažuje audit úspešnosti reklamnej kampane. Znamená to tiež, že je ťažké merať kvalitu prichádzajúcich potenciálnych zákazníkov od rôznych vydavateľov. Kliknutia na reklamy často pochádzajú od robotov alebo od nenáročných používateľov, aby zvýšili výnosy vydavateľov škodlivých kódov.

Blokovače reklám & Nezáujem

Používatelia sú tak bombardovaní reklamnými správami, mnohí si nainštalovali rozšírenia prehľadávača blokujúce reklamy. Väčšina používateľov je dnes navyše imúnna voči mnohým formám reklamy. Málokto už kliká na bannerové reklamy. Reklamy pred ignorovaním alebo preskočením videí.

Toto je veľký problém pre inzerentov, pretože NI klesá pri každom zakúpenom zobrazení. Nová hranica v oblasti efektívnej reklamy je priekopníckou spoločnosťou ako Facebook, YouTube a ďalšie sociálne médiá. Umožňujú inzerentom zacieliť reklamy na základe demografických kritérií a vyjadrených záujmov používateľov, aby boli reklamy relevantné a prispôsobené ich cieľovému publiku..

Ako spoločnosť AdEx rieši tieto problémy

AdEx implementuje riešenie s tromi užívateľskými príbehmi: vydavateľ, inzerent a užívateľ. Každý z týchto príbehov sa venuje výzvam digitálnej reklamy z iného uhla.

ekosystém adex

Vydavateľstvá

Vydavatelia sú tvorcovia obsahu, vlastníci alebo distribútori. Patria im webové stránky, ktoré používatelia navštevujú. Sú to tí, ktorí môžu hostiť reklamy a za tieto reklamy dostávať platby.

Kľúčové je, že vydavatelia chcú mať kontrolu nad tým, aké typy reklám sa zobrazujú na ich stránkach. AdEx pomáha vydavateľom maximalizovať generovanie výnosov z reklám a zároveň minimalizovať negatívny dopad reklám na dojem používateľa.

Speňaženie založené na kliknutiach s overením

Pri prevádzke reklám so službou AdEx sa každé zobrazenie a kliknutie na reklamu overí, aby sa zabezpečilo, že ide o autentické zobrazenie. To je zlé pre vydavateľov škodlivých kódov, ale je to dobré pre ekosystém ako celok. Pretože AdEx kontroluje prichádzajúce zobrazenia, falošne generované kliknutia budú potrestané. To zvyšuje hodnotu skutočných zobrazení a pomáha legitímnym vydavateľom zarobiť viac peňazí.

Kontrola nad reklamami

AdEx tiež dáva vydavateľom kontrolu nad tým, aké reklamy sa zobrazujú na ich stránkach. Používateľské rozhranie ich decentralizovanej aplikácie (DApp) umožňuje vydavateľom zapnúť a vypnúť reklamy od rôznych inzerentov, ak nie sú spokojní s obsahom zobrazeným na webe..

To isté platí aj pre inzerentov, ktorí majú tiež kontrolu nad tým, či sa ich reklamy zobrazujú na rôznych samostatných stránkach. Za zmienku stojí, že v dnešnom reklamnom priemysle to nie je štandard. Reklamné balíčky sú zvyčajne dodávané spolu s dohodou. Ak vydavateľ alebo inzerent nechce reklamu na danom webe, bude musieť vyjsť z reklamného balíka a pravdepodobne pri tom stratiť ďalšie weby / inzerentov..

Priamy kontakt s inzerentmi

Ten je veľký pre reklamný priemysel. Momentálne sprostredkovatelia väčšinou vybavujú všetky transakcie a vlastníci nehovoria priamo s inzerentmi. AdEx sa zbavuje sprostredkovateľov a spája strany priamo. Výsledkom je systém bez poplatkov, kde môžu vydavatelia rokovať priamo. Všetky reklamné náklady idú priamo vydavateľom.

Inzerenti

Inzerenti prevádzkujú svoje reklamy na stovkách alebo tisícoch webov každý deň. AdEx im dáva bezprecedentnú kontrolu nad tým, kto, kde a kedy ich reklamy zobrazia.

Tokeny ADX

Keď inzerenti platia za umiestnenie reklamy, platia v tokenoch ADX. Na uľahčenie registrácie však AdEx implementuje priamu bránu typu fiat. Keď používatelia vyplatia svoje ADX za fiat, tokeny sa do cyklu ADX vrátia.

Toto je veľká výzva pre AdEx, a to z logistického aj regulačného hľadiska. Brány Fiat vyžadujú likviditu a dodržiavanie predpisov. Zatiaľ nie je úplne jasné, ako bude AdEx implementovať túto bránu, či už bude proprietárna alebo tretia strana. Napriek tomu je to nad projektom veľký otáznik.

Zacielenie na publikum

Spoločnosť AdEx sľubuje, že svojim inzerentom poskytne vysokú úroveň prispôsobiteľnosti a zacielenia na publikum. Ak bude úspešný, môže reklamným spoločnostiam priniesť vyššiu návratnosť investícií a urobiť z AdEx lídra v tomto priestore. Zatiaľ však má AdEx obmedzené údaje o používateľoch, na ktorých je možné zamerať svoje zacielenie. Zhromažďovanie a vývoj profilov okolo týchto údajov je ďalšou veľkou prekážkou projektu.

Žiadny podvod s reklamou

Na základe overenia zobrazení a kliknutí plánuje AdEx obmedziť alebo vylúčiť podvodnú činnosť vydavateľov škodlivých kódov. Toto je ďalšia oblasť, kde by AdEx, ak bude úspešne implementovaná, mohla inzerentom priniesť významnú NI. Zaručenie skutočných dojmov je hlavnou úlohou. Je to tiež trochu závod v zbrojení. Postupným zlepšovaním detekčných metód sa budú zlepšovať aj metódy obchádzania detekcie.

Používatelia

Tretia skupina, pre ktorú AdEx pracuje, sú používatelia internetu. AdEx implementuje portál pre priemerných používateľov, ktorý im umožňuje výber reklám, ktoré vidia. Výsledkom by mohla byť zaujímavejšia reklama a sponzorovaný obsah, ktorý diváci skutočne budú chcieť vidieť (alebo sa im aspoň aktívne vyhnúť).

Ethereum & Inteligentné zmluvy založené na NEO

AdEx je decentralizovaná aplikácia a mena ERC-20. AdEx, pôvodne postavený na blockchaine Ethereum, sa prenáša na NEO.

Aplikácia DApp bude hostiť burzu za ponúkanie reklamného priestoru. Bude tiež obsahovať kanály správ na rokovania a priamu interakciu medzi vydavateľmi a inzerentmi.

Väčšina správy a vyjednávania zmlúv bude prebiehať mimo reťazca samostatnými kanálmi. Iba konečné vysporiadanie zmluvy sa bude musieť uskutočniť na reťazci. Vďaka tomu je služba AdEx škálovateľnejšia, pretože všetky zmluvné akcie nie je potrebné zaznamenávať online.

Médiá & Ukladanie metadát

Na ukladanie metadát a reklamných mediálnych súborov použije AdEx IPFS. IPFS je peer-to-peer riešenie pre správu médií. Bude sa bez problémov integrovať so súčasnými kanálmi doručovania reklamy.

AdEx tiež umožňuje interoperabilitu s existujúcimi riešeniami ukladania reklám, takže náklady na prechod na zmenu na AdEx zostávajú nízke.

Reputačný systém

AdEx DApp bude tiež implementovať systém riadenia reputácie. Používatelia sa teda budú môcť navzájom hodnotiť a poskytovať spätnú väzbu o dôveryhodnosti ostatných používateľov. Systém reputácie bude pracovať na bodovej štruktúre s vydavateľmi a inzerentmi, ktorí sú schopní filtrovať svoje možnosti na základe reputácie.

Bohužiaľ, ďalšie podrobnosti o reputačnom systéme budú k dispozícii až po zavedení beta verzie.

Cestovná mapa

cestovná mapa adex

AdEx je stále vo vývoji, takže je v tejto chvíli ťažké povedať o ňom ešte veľa. Pôvodný plán predpokladal vydanie beta verzie vo februári 2018. Uvidí sa, či tím tento termín splní.

Plány do budúcnosti pre verziu dva AdEx po uvedení na trh sa zameriavajú na zlepšenie používateľských skúseností a škálovateľnosť. Spoločnosť AdEx tiež prejavila záujem o implementáciu riešenia ponúk v reálnom čase, ktoré by sa mohlo uskutočniť mimo reťazca alebo vo vysoko priepustnej sieti, napríklad IOTA.

Token AdEx (ADX)

Token AdEx v súčasnosti patrí medzi 150 najlepších tokenov na svete podľa trhového stropu, čo z neho robí stále pomerne neznámy projekt.

To znamená, že AdEx nemal problémy s vytvorením záujmu o predaj svojich tokenov v júni 2017. Zvýšili ich 10 miliónov dolárov za prvé tri hodiny predaja tokenov.

ADX bude mena, ktorú inzerenti používajú na nákup kliknutí / zobrazení v rámci burzy AdEx.

Kde kúpiť AdEx (ADX)

AdEx (ADX) si môžete kúpiť na mnohých významných burzách:

Kam uložiť AdEx (ADX)

Tokeny ADX sú mince typu ERC-20, takže ich môžete ukladať kamkoľvek, kde máte uložené svoje tokeny Ethereum. MyEtherWallet je obľúbenou voľbou, rovnako ako hardvérové ​​peňaženky Trezor alebo Ledger.

Tím

Tím AdEx je zmesou profesionálov so skúsenosťami s AdTech alebo blockchainom.tím adex

Zakladateľ projektu Ivo Georgiev tiež založil startup Stremio založený na videu.

Aj keď je tím v kryptopriestore relatívne neznámy, radí im Nadácia Wings a Bitmain Tech.

Záver

Spoločnosť AdEx má pre to prácu obmedzenú a vstupuje do preplneného odvetvia s ambicióznymi cieľmi. Ak bude projekt úspešný, bude profitovať z obrovského odvetvia online reklamy. Pred spustením beta verzie je však tu opatrný optimizmus.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map