Nevypovedané bitcoinové príbehy bitcoinových milionárov

Existuje množstvo úspešných príbehov o ľuďoch, ktorí sa stali bitcoinovými milionármi. Po zverejnení prvého výročného rebríčka bohatstva kryptomien začiatkom tohto roka sa niekoľko z týchto bitcoinových príbehov stalo všeobecne známych. Ostatným sa však nedostalo toľko pozornosti.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko z týchto bitcoinových príbehov, aby sme získali lepšiu predstavu o rôznych spôsoboch, ako je možné uspieť na trhu s kryptomenami a stať sa bitcoinovým milionárom.

Kingsley Advani Včasný investor

Kingsley Advani sa mohol stať bitcoinovým milionárom vo veku 24 rokov. Investície do kryptomien uskutočnil po tom, čo ho kamarát zoznámil s priemyslom už v roku 2012..

Advani’s proces získavania bitcoinového bohatstva sa dalo považovať za veľké riziko, pretože Advani predal svoje svetské statky a z bankových účtov vybral úspory v hodnote tisíc dolárov. Celkovo Advani investoval 34 000 dolárov a za šesť mesiacov dokázal dosiahnuť nízkych sedem číslic.

Teraz Advani cestuje po svete a pracuje v Londýne, New Yorku a San Franciscu so startupmi kryptomeny ako poradca.

Kingsley Advani

Kingsley Advani

Erik Finman Včasný investor

Erik Finman je známy ako jeden z najmladších milionárov kryptomeny na svete. Finman začal investovať do kryptomien už v roku 2011, keď sa cena za BTC pohybovala okolo 12 dolárov. Po tom, čo dostal od babičky 1 000 dolárov, navrhol jeho brat Scott nákup bitcoinu.

Na konci roku 2013 predal svoje podiely v bitcoinoch, keď cena dosiahla asi 1 200 dolárov za BTC, čím dosiahol 100 000 dolárov. S týmito príjmami začiatkom roka 2014 založil vzdelávaciu technologickú spoločnosť s názvom Botangle.

V roku 2015 ponúkol investor odkúpenie spoločnosti Finman’s. Investor dal opciu medzi 100 000 alebo 300 BTC. V tom čase bola hodnota za BTC iba okolo 200 dolárov. Finman však veril v budúcnosť kryptomeny a vybral si možnosť 300 BTC.

Do leta 2017 vlastnil Finman 403 BTC. Od júla 2018 predstavuje celková hodnota tejto investície okolo 2,5 milióna dolárov.

Erik Finman

Erik Finman

Eddy Zillan – skorý investor

Eddy Zillan je ďalším dobrým príkladom toho, ako je možné zmeniť malú investíciu na milióny dolárov. Keď mal Zillan iba 15 rokov, začal investovať do kryptomien.

Podľa Zillana neexistovali žiadne online zdroje (t. J. Knihy, návody na YouTube alebo iní investori), na ktoré by sa mohol spoľahnúť, keď začal investovať. V porovnaní s ostatnými príbehmi o bitcoinoch v tomto článku bola jeho počiatočná investícia dosť malá.

Zillan spočiatku investoval iba 100 dolárov. Prvý deň však dosiahol zisk 10 dolárov. Pretože ceny kryptomeny naďalej rástli, Zillan investoval viac. Za pár mesiacov dosiahol jeho portfólio sumu 350 000 dolárov. Začiatkom roku 2018, vo veku 18 rokov, portfólio spoločnosti Zillan dosiahlo viac ako 1 milión dolárov.

Eddy Zillan

Eddy Zillan

Ian Balina Investor ICO

Ian Balina’s cesta pre kryptomenu bohatstvo je zaujímavé z niekoľkých rôznych dôvodov. Na rozdiel od ľudí z bitcoinových príbehov uvedených vyššie, ktorí väčšinou investovali do BTC v prvých dňoch, keď boli ceny extrémne nízke, Balina investovala do viacerých ICO rozvíjajúcich sa kryptomien.

Balina dokonca vytvoril verejnú tabuľku Google, aby ostatní investori videli, do ktorých projektov investoval. Vyvinul tiež systém hodnotenia a zahrnul informácie o tom, prečo sa rozhodol neinvestovať do niektorých populárnych projektov. Avšak pre tých, ktorých to mohlo zaujímať, Balinin dokument už nie je online (v júli 2018).

Ďalším aspektom Balinho príbehu, ktorý je jedinečný, je to, že často zverejňoval snímky obrazovky zo svojej aplikácie Blockfolio, aby pravidelne sledoval sledovateľov sociálnych médií, ako sa darilo jeho investíciám v priebehu času. Jeho majetok sa začal pohybovať na úrovni 100 000 dolárov a odvtedy dosiahol vrchol okolo 6 miliónov dolárov, po ktorom nasledoval hack.

Ian Balina

Ian Balina

Olaf Carlson-Wee – prvý zamestnanec v Coinbase

Zatiaľ čo predchádzajúce príklady ukazujú, ako včasné investície a dobré načasovanie trhu vytvorili bitcoinových milionárov, nie všetky príbehy o bitcoinoch zahŕňajú investície. Bitcoinový príbeh Olafa Carlson-Weeho ukazuje, ako môže byť práca pre malý startup finančne prospešná.

Spoločnosť Carlson-Wee spočiatku investovala do bitcoinu, keď cena bola iba 16 dolárov za BTC. Aj keď sa to v roku 2018 javí ako fantastická investícia, cena čoskoro klesla na 2 USD za BTC. Carlson-Wee sa napriek tomu nevzdal trhu s kryptomenami.

Carlson-Wee veril v budúcnosť kryptomeny a v marci 2013 sa uchádzal o pozíciu prvého zamestnanca Coinbase. Namiesto prijatia platu v dolároch prijal Carlson-Wee platby kryptomenou.

V júli 2016 Carlson-Wee opustil spoločnosť Coinbase a založil vlastný hedžový fond pre kryptomeny Polychain Capital. Podľa jednej správy, Aktíva Polychainu sa v roku 2017 zvýšili z počiatočnej sumy okolo 4 miliónov dolárov na 300 miliónov dolárov.

Olaf Carlson-Wee

Olaf Carlson-Wee

Barry Silbert – Podnikateľ

Barry Silbert je generálny riaditeľ a zakladateľ skupiny digitálnych mien (DGC) a údajne investoval do približne 75 spoločností prepojených s kryptomenami. DGC je uznávaná ako popredná svetová spoločnosť z hľadiska počtu a hodnoty investícií do kryptomeny. DGC údajne dosiahol v roku 2017 aktíva v správe 300 miliárd dolárov.

Silbert vlastní aj niekoľko ďalších spoločností zameraných na trh s kryptomenami. Patria sem spoločnosti Genesis, Grayscale a Bitcoin Investment Trust. Silbertov príbeh o bitcoinoch je dobrým príkladom toho, ako môžu podnikatelia, ktorí nájdu príležitosti, uspieť na trhu s kryptomenami.

Silbertov príbeh je presvedčivý najmä tým, že začínal ako investičný bankár z Wall Street, tradičné finančné prostredie. Uznal však potenciál tohto nového trhu zmeniť budúcnosť technológií a financií.

Barry Silbert

Barry Silbert

Bitcoin Stories Who’s the Next Millionaire?

Bude zaujímavé sledovať, čo v budúcnosti urobia bitcoinoví milionári na tomto zozname so svojím bohatstvom. Budú HODL, alebo budú inkasovať? Aké úlohy budú hrať v budúcom vývoji trhu s kryptomenami? Ako sme už videli predtým, blockchain a kryptomena umožňujú rôzne nové obchodné príležitosti.

Aj keď nemusí byť také ľahké vyťažiť z malej investície veľké zisky, ako to bolo len pred niekoľkými rokmi, trh sa môže veľa zmeniť, čo vytvára potenciál pre novú vlnu bitcoinových príbehov a tiež pre vznik nových bitcoinových milionárov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map