Najlepší softvér na ťažbu bitcoinov roku 2018

Najlepší softvér na ťažbu bitcoinov roku 2018

Bitcoinová ťažba sa za posledných pár rokov stala mimoriadne populárnou. Keďže pôvodná kryptomena dosiahla v druhej polovici roku 2017 rekordné maximá, všetci sa chcú zapojiť do tejto akcie. S rastúcim záujmom o kryptomeny rastie aj počet nových baníkov vstupujúcich do ťažobnej arény. Aj keď je to z hľadiska adopcie vzrušujúca správa, môže to spôsobiť, že baníci budú bojovať s hľadaním najlepšieho softvéru na ťažbu bitcoinov, aby zostali ziskoví.

Aby ste si udržali špičku v roku 2018, budete potrebovať kombináciu spoľahlivej ťažobnej plošiny a najlepšieho softvéru na ťažbu bitcoinov. Ťažba BTC môže byť stále zisková, ale je potrebné vykonať rozsiahly prieskum, aby ste vytvorili stratégiu ťažby, ktorá vám bude vyhovovať.

Kompletná ťažobná stratégia bude brať do úvahy napríklad tieto položky:

  • Náklady na elektrinu
  • Náklady na hardvér na ťažbu bitcoinov
  • Náklady na softvér
  • Požiadavky na správne vetranie
  • Banícke poplatky
  • Transakčné náklady

Dnes je ťažba veľmi centralizovanou činnosťou, pričom väčšinu BTC ťaží veľké dátové centrá za niekoľko miliónov dolárov. Vo väčšine prípadov sa tieto zariadenia nachádzajú v odľahlých oblastiach sveta, zvyčajne tam, kde je elektrina najlacnejšia.

Prevádzka 500 baníkov ASIC súčasne však nie je lacná záležitosť. Aby ste sa dostali na túto úroveň hry, musíte začať na prízemí.

Urobte si prieskum – možnosti hardvéru

Ak vás zaujíma ťažba, budete si musieť najskôr preskúmať možnosti hardvéru. ASIC ťažobné súpravy môžu priniesť lepšie výsledky, ale sú o niečo nákladnejšie ich vlastniť a prevádzkovať v porovnaní s ťažobnými súpravami GPU.

Ťažobné zariadenia GPU sú flexibilnejšie, pretože na rozdiel od svojich náprotivkov v ASIC nie sú obmedzené na jeden hash algoritmus. Ak sa však rozhodnete ťažiť BTC, budú musieť byť spárované s banským fondom, aby vám poskytli sledovateľné výnosy.

Vaše hardvérové ​​rozhodnutie pomôže diktovať, aký je najlepší softvér na ťažbu bitcoinov. Nie všetok softvér a hardvér na ťažbu bitcoinov sú kompatibilné. Bude preto potrebné urobiť malý prieskum, aby ste sa uistili, že si nekúpite vrtné zariadenie, ktoré by nezapadalo do vašej celkovej ťažobnej stratégie.

Konkurencia je v banskej aréne neúprosná. Ak chcete byť vo svojom snažení úspešní, musíte poznať najlepší softvér na ťažbu bitcoinov.

CGMiner

CGMiner je jednou z najpopulárnejších dostupných softvérových platforiem na ťažbu bitcoinov. Tento softvér na ťažbu otvoreného zdroja je kompatibilný s ľubovoľnou ťažobnou súpravou ASIC / FPGA. Zdrojový kód bol napísaný v jazyku C, takže je schopný pracovať vo všetkých operačných systémoch vrátane Windows, OS X a Linux.

Tento softvér obsahuje jednoduché rozhranie príkazového riadku, ktoré je ľahko pochopiteľné pre skúsených baníkov. Môže trvať istý čas, kým si zvyknú ľudia, ktorí baníctvo nepoznajú.

CGminer

CGminer Line Interface

BFGMiner

BFGMiner je podobný CGMiner, ale má technickejšie vylepšenia. Tento softvér je špeciálne navrhnutý na použitie s ťažobnými zariadeniami AISC a FPGA (Field-Programmable-Gate-Array). Tento jedinečný softvér obsahuje niektoré pokročilé funkcie, ako je podpora viacerých zariadení a automatická detekcia zlyhania fondu.

BFGMiner je jedno z najspoľahlivejších softvérových riešení na ťažbu bitcoinov na planéte. A pretože je napísaný v jazyku C, je kompatibilný so všetkými najobľúbenejšími operačnými systémami.

rozhranie bfgminer

Rozhranie BFGMiner

MultiMiner

Noví ťažiari sa môžu mýliť s linkovými rozhraniami a preto BFGMiner teraz ponúka grafické rozhranie MultiMiner.

Intuitívne usporiadanie tohto programu je vhodné pre nováčikov a pre tých, ktorí proces ťažby nepoznajú. MultiMiner obsahuje všetky rovnako výkonné funkcie, ktorými je BFGMiner známy, ale má oveľa zrozumiteľnejší ovládací panel.

Jednoducho klepnite na kartu „Bazény“, vyberte ťažobný fond, ku ktorému sa chcete pripojiť, a ste pripravení vyraziť.

multiminer-interface

Rozhranie Mulitminer

EasyMiner

EasyMiner je grafická aktualizácia frontendu pre veľmi populárny ťažobný program CGMiner. Po nainštalovaní tejto aktualizácie môžu baníci ľahko prezerať svoju peňaženku, nastavovať banské bazény a meniť sieťové nastavenia, ktoré považujú za vhodné.

Toto je inteligentný doplnok pre nových baníkov, ktorí hľadajú čisté rozhranie, ktoré ich bude informovať o ich pokroku v ťažbe bez toho, aby sa museli učiť nové kódovanie. EasyMiner zaznamenal na trhu doposiaľ veľký úspech vďaka ľahkej inštalácii a vynikajúcim výsledkom.

ľahké rozhranie minerov

Rozhranie EasyMiner

Bitminer

Softvér pre ťažobný bazén Bitminer bol prvýkrát predstavený v kryptopriestore v roku 2011. Táto ťažobná platforma je jednou z najstarších na trhu a s viac ako 450 000 registrovanými používateľmi sa pri používaní tohto softvéru určite pripojíte k významnej hashovacej sile..

Ak patríte k jednotlivcom, ktorí nie sú celkom pripravení zhodiť 3 000 dolárov na spoľahlivom minere ASIC, softvér Bitminer je kompatibilný s ťažobnými súpravami CPU aj GPU..

Nastavenie je jednoduché a vďaka zvýšenej flexibilite pri výbere nastavenia ťažobnej súpravy je pravdepodobnejšie, že pri použití tohto softvéru na ťažbu BTC nájdete ten správny nástroj pre vaše potreby..

Bitminer

Rozhranie bitminerov

Najlepší softvér na ťažbu bitcoinov – vydanie roku 2018

Ťažobný sektor sa vyvíja zlomovou rýchlosťou. Každý deň do sektoru ťažby kryptomien vstupujú nové a stále inovatívnejšie koncepty. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa toto odvetvie bude vyvíjať v nasledujúcich rokoch.

Rastúce náklady na ťažobné zariadenie a elektrinu už inšpirovali tvorivé mysle k hľadaniu nových alternatív ťažobného procesu. Patria sem mince Proof-of-Stake, ktoré sa vzdajú rozsiahlych matematických rovníc požadovaných v systémoch PoW, ako sú BTC.

Môžeme očakávať, že v banskej aréne budeme pokračovať v rozvoji, keď sa BTC priblíži k svojej finálnej minci na ťažbu. 21-miliónty BTC sa rýchlo blíži, pretože 17 miliónov BTC už bolo úspešne vyťažených.

Keďže odmena za ťažbu sa znižuje na polovicu každých 210 000 blokov, je rozumnejšie vstúpiť do sektoru teraz, ako by ste už nemali čakať.

Dúfajme, že v budúcich rokoch sa ťažobný sektor vyrovná, pretože viac ľudí prejaví záujem o ťažbu BTC. Bolo by úžasné vidieť návrat do čias ťažby CPU. Kde by ktokoľvek mohol ťažiť priamo z domáceho počítača bez potreby špeciálneho hardvéru.

Čo vy na to? Bola ťažobná aréna príliš preplnená? Dajte nám vedieť ďalej Twitter a nezabudnite sa prihlásiť na odber nášho bulletinu, aby ste mali prehľad o všetkých najnovších vývojoch kryptomien!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map