Najímanie talentov vývojárov blockchainu je novou priemyselnou výzvou

Máme niečo málo cez polovicu roku 2018 a už viac ako Bolo vyzbieraných 6 miliárd dolárov cez stovky ICO. Veľké spoločnosti popri tom začínajú skúmať využitie blockchainu v oblastiach, ako sú finančné služby a dodávateľský reťazec. Skúsení vývojári blockchainu sú teraz veľmi žiadaní – a náboroví pracovníci, ktorí najímajú talentovaných vývojárov blockchainu, majú pre nich prácu vyrezanú.

Vojna o blockchainový talent pokračuje. Tu vysvetľujeme rozsah problému a uvádzame niekoľko nápadov pre náborových pracovníkov, ktorí chcú prilákať najlepšie mysle v odbore.

Talentové vojny pre vývojárov blockchainu

Web na voľnej nohe Upwork udržuje index zručností, ktorý predstavuje 20 najlepších najrýchlejšie rastúcich zručností. Spracované správy že blockchain ako zručnosť vzrástol o ohromujúcich 6 000% v prvých troch mesiacoch roku 2018 – pôsobivý rast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Index kvartálnych zručností pre prepracovanie, 1. štvrťrok 2018

Infografika spoločnosti Upwork, ktorá zobrazuje ich index kvartálnych zručností za 1. štvrťrok 2018

Pri takom vysokom tempe rastu schopností by bolo ľahké si myslieť, že trh je zaplavený blockchainovým talentom. Rovnaká správa však hovorí, že dopyt po desiatich najlepších zručnostiach v zozname tiež vzrástol o viac ako 400%. Zároveň 53% prijímacích manažérov uviedlo, že prístup k zručnostiam je ich najväčšou výzvou pri prijímaní.

Už zbežné hľadanie „blockchainových pracovných pozícií“ na LinkedIn ukazuje, že najvyšší dopyt je po talentoch vývojárov. Priemerný plat pre vývojárov blockchainu v USA sa pohybuje okolo 130 000 dolárov, a vyššie ako v technologických centrách ako San Francisco alebo New York City.

Ale aj toto číslo skresľuje skutočnosť, že na trh existuje toľko nových účastníkov, že skúsení vývojári môžu ovládať oveľa viac. V máji David Schwartz zo spoločnosti Ripple Inc. povedal WSJ že videl, že jeden vývojár v jeho tíme dostal dve samostatné pracovné ponuky, z ktorých každá mala skvelý podpisový bonus vo výške 1 milión dolárov.

Prečo peniaze nie sú odpoveďou

Robiť stále vyššie ponuky platových a bonusových balíkov nemusí pomôcť prilákať najlepších talentov v blockchaine. Mnoho skúsených vývojárov blockchainu je v hre už pár rokov a boli prvými investormi do kryptomeny.

Mnoho skúsených vývojárov navyše pracuje na vlastných blockchainových projektoch. Zmierte sa s tým – ak by ste už plávali v hotovosti vygenerovanej z vlastného úsilia, prihlásili by ste sa na život v čase od deväť do päť?

Najímanie talentov vývojárov blockchainu – ako nájsť a prilákať najlepších

Ako by to teda mali robiť náboroví pracovníci, ktorí najímajú talent vývojárov blockchainu, ak reklama statného balíka sama o sebe nebude ťahať to najlepšie?

Aj keď na to neexistuje univerzálna odpoveď, existuje niekoľko spôsobov, ako môžu spoločnosti a náborári stále nájsť tie najžiarivejšie mysle v blockchainovom svete.

Hľadanie talentu

Po prvé, je nepravdepodobné, že by fungovali štandardné pracovné ponuky. Ľudia, ktorí sú žiadaní o svoje schopnosti, netrávia čas skúmaním pracovných radov kvôli potenciálnym príležitostiam. Najlepšia stratégia na prenájom talentu vývojárov blockchainu spočíva v hľadaní a hľadaní. Je niekoľko miest, ktoré treba hľadať.

1. Blockchain konferencie a udalosti v sieti

Stretnutie s ľuďmi z očí do očí je najlepší spôsob, ako vytvoriť zmysluplné spojenia. V súčasnosti sa okolo kryptomeny a blockchainu koná veľa udalostí, ale vývojárska komunita sa zúčastní tých, ktoré sa skôr ako na investície zameriavajú na technológie. Niekoľko dobrých stávok je Konferencia vývojárov blockchainu alebo Konsenzus.

Blockchain vývojárske konferencie

Konferencie a udalosti sú skvelým spôsobom, ako sa spojiť s talentom vývojárov blockchainu

2. Požiadajte o odporúčanie

Existujúce sieťové pripojenia môžu poskytnúť kontakty a tipy na vyhľadanie najlepších talentov vývojárov. Využite naplno sociálne kanály a akékoľvek neformálne príležitosti a dajte ľuďom vedieť, že existujú otvorené pozície pre blockchainové talenty.

3. Použite profesionálneho náborového pracovníka blockchainu

Niektorí náboroví pracovníci sa teraz začínajú špecializovať na oblasť prenájmu talentovaných vývojárov blockchainu. Príde to s určitými nákladmi, ale práca na hľadanie vhodných kandidátov sa zadáva externe. Sú dva príklady Blockchain Developers Inc. a CryptoRecruit.

4. Ponorte sa do online komunít

Existujú konkrétne online kanály, ktoré existujú čisto na prenájom vývojárov blockchainu. Ak sa nájdu uchádzači, ktorí si aktívne hľadajú prácu, je pravdepodobnejšie, že tieto kanály využijú ako ktorákoľvek generická platforma pracovných inzerátov. Blocktribe je jedným z takýchto príkladov, a BountyOne je ďalší.

5. Prezrite si stránky na voľnej nohe

Freelancingové platformy ako Upwork alebo Toptal mať funkciu vyhľadávania, aby používatelia mohli nájsť kandidátov na základe konkrétnych zručností alebo skúseností. Je to skvelá voľba aj pre flexibilnejší prenájom (z toho dôvodu je to dôležité)..

Prilákanie talentu

Keď ste založili vhodný fond talentov, ďalšou výzvou je urobiť ponuku dostatočne atraktívnou, aby ste dostali tých správnych kandidátov za dvere. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžu zamestnávatelia vyvolať záujem o ich role blockchainu. Žiadna z nich nezahŕňa uchýlenie sa k ponuke balíkov peňazí.

1. Buďte flexibilní

Ponuky vzdialených pracovných príležitostí alebo flexibilného pracovného času pravdepodobne povedú k väčšiemu záujmu o danú rolu. Technici blockchainu nie sú z ľudu najtradičnejší. Dochádzanie za strávením rigidných 40 hodín týždenne za stolom pravdepodobne odradí potenciálnych kandidátov. Dobrým kompromisom môže byť aj prenájom na voľnej nohe.

2. Usporiadajte hackathon

Vývojári blockchainu sú od prírody riešiteľmi problémov. Preto, organizovanie hackathon je skvelý spôsob, ako spojiť množstvo kreatívnych riešiteľov problémov. Potenciálnym kandidátom na vývojárov tiež poskytuje informácie o druhoch pôvodných problémov, ktoré by mali možnosť vyriešiť.

Vývojársky hrnček na kódovanie

Mnoho vývojárov miluje dobrý problém s kódovaním, ktorý je potrebné vyriešiť pomocou rannej cuppy

3. Ponúknite zaujímavé projekty

Je logické, že kreatívni riešitelia problémov by chceli mať istotu, že projekty v ich novej úlohe ponúknu intelektuálnu stimuláciu a budú mať určitý vplyv na svet. Ak projekt poskytuje rozvoj konkrétnych zručností alebo má konkrétny vplyv na konkrétny sektor alebo skupinu, dajte o tom vedieť.

4. Budujte skvelé tímy

Inteligentní ľudia chcú pracovať s inteligentnými ľuďmi. Pripojenie k silnému tímu rovnako zmýšľajúcich a znalých ľudí je vynikajúcim predajným miestom pri prilákaní talentov vývojárov blockchainu.

Výzva pre niektorých, príležitosť pre iných

Najímanie talentov vývojárov blockchainu je pre náborových pracovníkov naďalej výzvou. Ale vytvára obrovské príležitosti pre všetkých programátorov a programátorov, ktorí hľadajú nové pastviny.

Absolvovaním kurzov v blockchainových jazykoch, ako je Solidity, sa otvoria úplne nové možnosti kariéry. Existuje veľa ďalších blockchainových rolí, ktoré sa vďaka súčasnému rozmachu objavujú na trhu práce. Technológia blockchain práve teraz dokazuje svoju schopnosť slúžiť na rôzne účely a vytváranie pracovných miest určite nie je výnimkou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map