Monero Mining: Úvod do vstupu do sveta ťažby mincí na ochranu súkromia

Monero Mining: Úvod do vstupu do sveta ťažby mincí na ochranu súkromia

Spoločnosť Monero (XMR) si naďalej získava pozornosť medzi komunitou kryptomien ako riešenie ochrany súkromia transakcií. Projekt, ktorý bol založený v roku 2014, sa rýchlo dostal medzi lídrov v oblasti coinov na ochranu súkromia. Ak máte záujem o ťažbu Monera, tu sú podrobnosti, ktoré potrebujete vedieť.

Dôvody pre ťažbu Monero

  1. Chladnejšie teploty: Napríklad ťažobné ethereum iných kryptomien založených na etash je oveľa teplejšie, približne o 12-15 stupňov Celzia vyššie. Algoritmus Equihash od BTC tiež vyžaduje viac energie na prevádzku ťažobného zariadenia. Pretože Monero vyžaduje menej energie a generuje sa menej tepla, vaša ťažobná súprava by mala mať dlhšiu životnosť v porovnaní s pokusmi o ťažbu niektorých ďalších kryptomien. Celkovo by to malo znamenať aj to, že operácie ťažby algoritmov Monero / Cryptonight sú nižšie ako špecifické ťažby pre väčšinu ostatných populárnych kryptomien pomocou rôznych algoritmov..
  2. Cena: Cena za XMR v krátkom čase vyletela nahor. V máji 2016 boli ceny nižšie ako 1 USD za XMR. Koncom apríla / začiatkom mája 2018 sa ceny blížia k 250 USD za XMR. Aj keď by to samozrejme mohlo drasticky stúpať alebo klesať, ceny sa od novembra 2017 spravidla pohybujú nad hranicou 100 dolárov.
  3. Zaviazané k decentralizácii: V súčasnosti je pre amatérskych baníkov oveľa jednoduchšie začať ťažiť XMR kvôli nedávnej zmene algoritmu, ktorá sa zameriava na jasnú misiu odporu ASIC. V ére, v ktorej ASIC viedol k zvýšeniu základných nákladov na ťažbu, spoločnosť Monero uľahčuje ťažbu XMR pre viac ľudí. Nedávnu bitku odporu ASIC podrobnejšie preskúmame v samostatnej sekcii nižšie.
  4. Dostupnosť výmeny: Pretože XMR je považovaný za jeden z najlepších kryptomenových projektov a je neustále v top 15 rebríčkov trhového stropu, je to mena, s ktorou ľudia často obchodujú. Táto likvidita zase dá ťažiarom príležitosť predať XMR pomerne ľahko na takmer akejkoľvek burze kryptomien.
  5. Menej požadovaného hardvéru: Pretože Monero vyžaduje menej hardvéru ako ťažba pre iné kryptomeny, celý proces výroby vašej vlastnej ťažobnej operácie XMR je lacnejší a ľahšie uskutočniteľný..

Dôvody proti ťažbe Monero

  1. Žiadna možnosť ASIC: Áno, je to to isté ako tretí dôvod, prečo by ste mali ťažiť Monero. Postoj spoločnosti ASIC spoločnosti Monero môže byť v podstate dobrá alebo zlá vec, v závislosti od vašej perspektívy. Pre väčšinu ľudí, ktorí nemajú zdroje na financovanie veľkých ťažobných operácií ASIC, je absencia možnosti ASIC dobrá vec. Pre tých ľudí, ktorí chcú prevádzkovať farmu Monero na podnikovej úrovni založenej na ASIC, je to zlá vec. Od apríla 2018 je ťažba ASIC s Monerom prakticky nemožná.
  2. Ďalšie možnosti mince na ochranu osobných údajov: Ak ste baník, ktorý má rád HODL, Monero by v budúcnosti mohol veľmi dobre stúpnuť. Iné vyťažiteľné coiny na ochranu súkromia by však mohli byť lepšou voľbou, pretože by mohli mať v priebehu času väčší rast hodnoty ako XMR. Existuje veľa ďalších pripravovaných mincí na ochranu súkromia, ktoré chcú prekonať technológiu a trhovú kapitalizáciu spoločnosti Monero.

Náklady na výstavbu monero ťažobných zostáv

Napríklad náklady na vybudovanie ťažobnej súpravy Monero (XMR) GPU sa líšia v závislosti od použitých komponentov. Niektorí odhadujú, že si môžete nejaký vyrobiť pod 600 dolárov a ďalší ľudia hovoria dookola 800 dolárov za vrtnú súpravu je lepší odhad. 1 súprava GPU by mala byť schopná ťažiť okolo 430 h / s a ​​12 súprav GPU (cena okolo 4 000 dolárov a viac) by mala byť schopná dosiahnuť okolo 5 160 h / s (počítané v septembri 2017).

Diskusia o ASIC

Bitmain a ďalší výrobcovia ťažobných súprav ohlásili vydanie nových ťažobných súprav ASIC, ktoré by mohli ťažiť Monero. Počiatočné náklady na Bitmain Antminer X3 ASIC boli okolo 12 000 dolárov za zariadenie. Dostupnosť týchto vrtov by v zásade poskytla baníkom s množstvom peňazí na investovanie do ťažobných vrtov (vrátane veľkých podnikov) schopnosť ťažiť značné množstvo XMR. Ostatné ťažobné zariadenia (t. J. GPU a CPU) by boli v podstate zastarané.

Komunita Monerov sa rozhodla, že nebude akceptovať prevahu ASIC baníkov, ktorí by zaplavili trh vydaním nového. Počas marca 2018 komunita Monero vedela, že hromadná výroba takýchto súprav by mohla viesť k oveľa väčšej centralizácii dodávok tokenov XMR, čo sa týkalo mnohých ďalších projektových tímov. Ak už teraz chcete začať ťažiť XMR, je lepšie nepozerať sa na vysoko zľavnené súpravy ASIC. Od zmeny algoritmu Cryptonight je zrejmé, že súpravy ASIC už nie sú účinné pri ťažbe XMR.

Hašovacie sadzby, obtiažnosť a ziskovosť

Zdá sa, že nový algoritmus odolný voči ASIC od Monera fungoval. Aká efektívna bola táto zmena doteraz? XMR klesla z historického maxima nad 1,3 GH / s 6. apríla na historické minimum okolo 448 MH / s 11. apríla. Od 11. apríla zostávajú hašovacie sadzby XMR stabilné okolo 500 MH / s.

Miera hash Monero

Ziskovosť ťažby Monero sa zvýšila z 0,551 USD / deň za 1 KHash / s 6. apríla na 1 575 27. apríla.

Ziskovosť ťažby Monero

Obtiažnosť sa výrazne znížila z 120+ G 4. apríla na približne 60 G počas zvyšku apríla.

Ťažkosti s ťažbou Monero

Budúcnosť ťažby Monero

Zatiaľ sa zdá, že sa Monero zaviazalo držať sa Proof-of-Work (PoW), čo znamená, že XMR pravdepodobne na chvíľu zostane ťažiteľnou kryptomenou. Dobrou správou pre baníkov, ktorí nemajú peniaze na drahé súpravy ASIC, je to, že Monero sa javí ako jeden z projektov, ktoré sa najviac zaviazali k proaktívnemu vylepšeniu svojho algoritmu s cieľom vytvoriť efektívnejšiu odolnosť voči ASIC.

Aj keď existuje možnosť, že by niektorí výrobcovia ťažobných súprav ASIC mohli obísť zmeny algoritmov zavedené v apríli 2018, najnovší krok spoločnosti Monero je jasným znamením, že takéto pokusy by mohli viesť k čistým stratám pre výrobcov a baníkov, ktorí do svojich vrtov investujú. Je tiež dôležité poznamenať, že Monero zvyčajne aktualizuje svoj algoritmus dvakrát ročne, takže všetky potenciálne budúce pokroky výrobcov ťažobných zariadení ASIC by mohli byť veľmi dobre opäť zmarené. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o ťažbu v ASIC, môžu byť cestou ďalšie projekty ako BTC. Medzitým budú mať záujemcovia o ťažbu CPU a GPU aspoň základy pre úspech vďaka jasnému postoju Monera k odolnosti ASIC.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map