Monachain LG predstavuje kráľovnú blockchainu

Globálny poskytovateľ elektroniky LG ohlásil oficiálne vydanie svojej veľmi očakávanej podnikovej blockchainovej platformy s názvom Monachain. Názov platformy pochádza z klasického majstrovského diela Leonarda DaVinciho, Mona Lisa. Názov sa skladá z Mona, čo znamená kráľovná, a reťazca, ktorý predstavuje blockchain.

Členovia Monachain získavajú prístup k širokej škále blockchainových služieb na zefektívnenie svojich obchodných systémov. Projekt Monachain najprv vyšla najavo v polovici roku 2017 prostredníctvom príbehu zverejneného v Obchodná Kórea. Monachain poskytuje podnikom prístup k množstvu jedinečných funkcií založených na blockchaine. Aj keď do odvetvia vstupuje čoraz viac platforiem distribuovanej hlavnej knihy, LG je považovaný za jedného z najväčších uchádzačov vo vesmíre.

LG CNS

Dcérska spoločnosť LG v oblasti IT, LG CNS, je vývojový tím, ktorý stojí za týmto projektom. Spoločnosť LG CNS vstúpila na trh v roku 1987. Od svojho vzniku skupina pracovala v oblasti sieťovej integrácie, outsourcingu podnikových procesov, outsourcingu informačných technológií a systémovej integrácie..

Spoločnosť LG CNS sa dostala na titulné stránky, keď tím získal členstvo v Open Blockchain Industry Association (OBCIA) minulý mesiac. OBCIA tvoria niektoré z najväčších korporácií na svete vrátane počítačových gigantov Microsoft, IBM a výrobca automobilov Hyundai..

Monachain Development

Platforma Monachain obsahuje mnoho aspektov platformy distribuovanej účtovnej knihy Corda. Corda ponúka miestnym podnikom služby distribuovanej účtovnej knihy, ako napríklad riadenie výroby. Koncept Corda bol umožnený prostredníctvom strategického partnerstva s R3, najväčšie blockchainové konzorcium finančného sektora na svete.

Ústredie spoločnosti LG prostredníctvom spoločnosti Architizer

Ústredie spoločnosti LG prostredníctvom spoločnosti Architizer

Na základe indícií a cenných rád získaných z poznatkov získaných pri vývoji distribuovanej knihy Corda sa spoločnosti LG CNS podarilo vytvoriť internú platformu, ktorá dokáže znížiť množstvo logistických bolestí, ktorým dnes podniky čelia. Platforma Monachain zahŕňa digitálne autentifikačné systémy, systémy vydávania digitálnych mien a protokoly riadenia dodávateľského reťazca.

Digitálna identifikácia (DID)


Jednou z jedinečných funkcií spoločnosti Monachain je integrácia protokolu decentralizovaného identifikátora (DID). DID poskytuje používateľom digitálnu identitu, ktorá vám umožňuje posielať prostriedky a platiť účty priamo z vášho inteligentného zariadenia.

Pri jednaní s tradičnými finančnými platformami sa vyžaduje digitálna identita. Tieto platformy dodržiavajú prísne pokyny týkajúce sa poznania vašich zákazníkov (KYC) a boja proti praniu špinavých peňazí (AML). Používatelia musia preukázať svoju totožnosť skôr, ako im bude povolený prístup na tieto platformy.

Tieto bezpečné platformy zahŕňajú rastúci počet bezpečnostných tokenov nájdených na trhu. Bezpečnostné tokeny integrujú zákony KYC a AML priamo do ich protokolu. Inteligentné zmluvy vyžadujú pred prevodom vlastníctva tokeny na overenie ID. LG CNS dáva používateľom Monachain možnosť využívať tieto služby bez potreby ďalších systémov.

Biometria

Protokol DID integruje pokročilú biometriu, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu k údajom používateľov. Biometrické systémy využívajú špeciálne senzory na overenie totožnosti osoby prostredníctvom osobných znakov, ktoré sú pre jednotlivca jedinečné. Váš odtlačok prsta alebo dúhovka sú dvoma dokonalými príkladmi oblastí, ktoré môžu biometrické skenery použiť na overenie totožnosti osôb, o ktorých hovoríte, že ste..

Systém DID spoločnosti Monachain umožňuje skenovanie odtlačkov prstov, rozpoznávanie tváre a rozpoznávanie hlasu. Niekto by ťažko hackol jedného z týchto overovateľov. Je takmer nemožné oklamať všetky tieto tri systémy, ak sú zavedené a fungujú správne.

Peňaženka

Ďalšou jedinečnou funkciou, ktorú poskytuje Monachain, je schopnosť vytvoriť digitálnu peňaženku s prístupom k tradičným finančným službám. Firmy, ktoré majú záujem prijímať digitálne meny, na to potrebujú peňaženku. Väčšina platforiem distribuovanej účtovnej knihy na podnikovej úrovni obsahuje schopnosť vytvárať peňaženku s digitálnymi menami, ale veľmi málo z nich poskytuje prístup k tradičným bankovým službám.

Vďaka čomu je kryptomena Monachain jedinečná v porovnaní s inými platformami, je táto schopnosť využívať tradičné bankové systémy. Aby bola táto funkcia k dispozícii, vývojári platformy vytvorili niekoľko partnerstiev s miestnymi juhokórejskými bankami. Tieto partnerstvá dodávajú dôveru miestnym podnikateľom, ktorí majú záujem prijímať platby kryptomenami.

Digitálna správa dodávateľského reťazca

LG CNS tiež integruje protokoly pre správu dodávky blockchainu priamo do platformy Monachain. Technológia blockchain je ideálna na použitie v správe dodávateľského reťazca. Táto technológia umožňuje podnikom monitorovať svoje výrobné a distribučné systémy v reálnom čase a bez potreby tretích strán.

V rozhovore pre Korea Times, vývojári vysvetlili, ako môžu podniky zvýšiť produktivitu pomocou systému Monachain. Systém umožňuje spoločnostiam sledovať celý výrobný proces v reálnom čase. Počítačový gigant IBM spustený platforma na sledovanie veľkého dodávateľského reťazca založená na blockchaine s veľkým úspechom začiatkom roka. Teraz sa ukazuje, že spoločnosť LG chce v tomto lukratívnom obchodnom sektore pokračovať.

Služby digitálnej meny

Cieľom spoločnosti Monachain je ponúkať služby digitálnej meny väčšej juhokórejskej komunite. Na splnenie tejto úlohy obsahuje Monachain niekoľko funkcií vhodných pre vládu. Používatelia môžu vydávať miestne meny a tiež vyplácať sociálne dávky pomocou systému. Tieto služby by mohli zefektívniť veľa logistických problémov juhokórejskej vlády znížením prevádzkových nákladov na programy služieb.

Finančné centrum LG CNS

V júli spoločnosť LG CNS otvorila digitálne finančné centrum. Centrum pomáha odborníkom FinTech spojiť ich úsilie. Blockchainová skúsenosť spoločnosti LG CNS pokračuje rozšíriť a očakáva sa, že ich hospodárske centrum bude mať do konca tohto roka takmer 200 zamestnancov.

Spoločnosť LG CNS sa zaoberá výskumom všetkých budúcich finančných služieb vrátane AI a robotickej integrácie. Firma má štyri hlavné ciele:

  • Včasná implementácia najnovších technológií
  • Reštrukturalizácia digitálnej infraštruktúry tak, aby sa sústredila na cloudové úložiská a systémy veľkých dát
  • Ďalšia integrácia blockchainu
  • Podpora existujúcich finančných systémov

Veľká elektronika vstupujúca do blockchainu

Spoločnosť LG nie je sama vo svojich blockchainových ambíciách. V apríli uviedol výrobca elektroniky Samsung podnikovú blockchainovú platformu s názvom Nexledger. Platforma bude v nadchádzajúcom roku dohliadať na logistiku prepravy v Južnej Kórei.

LG: Pripravené na zajtra

Južná Kórea je naďalej ohniskom kryptoaktivity v tomto regióne. Najnovší krok spoločnosti LG určite zdvihne obočie v krypto komunite. LG CNS sa zameriava predovšetkým na juhokórejský trh a snaží sa ovládnuť ich domáci trávnik. Vývojári dúfajú, že projekt rozšíria, akonáhle uvidia výsledky ich snáh na juhokórejských trhoch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map