Mala by sa vaša spoločnosť stať blockchainovým podnikaním?

Technológia blockchain je známa pre svoju schopnosť narušiť mnoho špičkových svetových priemyselných odvetví. Pre spotrebiteľov to často možno považovať za výhodu. Z blockchainovej technológie však môžu ťažiť aj moderné podniky. Predtým sme diskutovali o niekoľkých kľúčových spôsoboch, ako môže blockchain prospieť vytváraniu nových podnikov, ako aj o porovnaní decentralizovaných obchodných modelov s centralizovanými. V tomto článku sa pozrieme na niektoré rozhodujúce faktory, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či je pre vašu spoločnosť praktické stať sa blockchainovým podnikaním..

Stanovenie nákladov a praktickosť

Podobne ako pri zvažovaní akýchkoľvek výdavkov na podnikanie, je nevyhnutné porozumieť nákladom a potenciálnym výnosom z toho, že sa stanete blockchainovým podnikaním. Pre menšie spoločnosti nie je zvyčajne z finančného hľadiska také praktické vyvíjať úplne prispôsobenú technológiu na podnikovej úrovni. Ak je história akýmkoľvek ukazovateľom, skoré prijatie nemusí vždy priniesť okamžité výhody.

Vzostup blockchainu určite vedie k mnohým porovnaniam so vznikom aplikácií pre mobilné telefóny zhruba pred desiatimi rokmi. V tom čase veľa spoločností videlo potrebu špecializovaných mobilných aplikácií pre veľmi konkrétne prípady použitia. Dnes však veľká väčšina spoločností nemá rovnakú mentalitu. Aj keď existuje veľa spoločností, ktoré stále používajú a profitujú z vývoja mobilných aplikácií, mnohí nevideli dostatočné výhody alebo návratnosť investícií. Pri zvažovaní, či vaša spoločnosť potrebuje vyhradený systém distribuovanej účtovnej knihy alebo decentralizovanú aplikáciu (dapp), je dôležité utrácať podľa predpokladaného prijatia používateľom, a nielen preto, že blockchain považujete za najnovší trend.

Ako už bolo spomenuté v našom príspevku o kryptoobchodovaní, FOMO je veľký problém, ktorý treba prekonať. To platí nielen pre investorov do kryptomeny, ale aj pre podniky, ktoré si myslia, že je nevyhnutné vyvíjať rozsiahle blockchainové projekty alebo dokonca vytvárať vlastné kryptomeny. V mnohých prípadoch nemusí byť výhodné ísť touto cestou.

Stať sa blockchainovým podnikaním: Kľúčovým je prijatie

Aj keď pre niektoré podniky môže byť ťažké uvedomiť si okamžitý pozitívny vplyv zavedenia blockchainu, je nevyhnutné zvážiť dlhodobé možnosti. Ako sme diskutovali v článku o blockchaine a priemysle autonómnej nákladnej dopravy, mnohé tradičné odvetvia hospodárstva už začínajú vidieť vplyv blockchainovej technológie aj po jej počiatočnej implementácii. Podobne ako pri B2B SaaS nemusíte mať nevyhnutne milión zákazníkov, aby ste využili výhody blockchainu.

Pre mnoho malých firiem môže byť blockchain zmenou hry. Napríklad blockchain môže pomôcť malým spoločnostiam lepšie organizovať prácu interných zamestnancov s cieľom maximalizovať čas, energiu a zdroje. Logistika prepravy, správa zásob a analytika predaja by vďaka blockchainu mohli vidieť obrovské vylepšenia. To by mohlo byť prospešné pre všetkých, od soloprenov až po špičkové spoločnosti, ako je Amazon. Spoločnosti všetkých veľkostí v zdravotníctve, nehnuteľnostiach a ďalších významných hospodárskych odvetviach sa tiež mohli dočkať vylepšení riadených technológiou blockchain.

blockchainový obchod

Zvyšovanie praktickosti

Ak ste vlastníkom malej firmy, možno si myslíte, že blockchain sa javí ako dobré riešenie, ale jeho implementácia je nepraktická alebo príliš nákladná. Môže sa tak stať v máji 2018, ale pravdepodobne to tak dlho nezostane. Popremýšľajte nad prijatím akejkoľvek novej technológie, od fyzických produktov (televízory s plochou obrazovkou, grafické čipy, smartphony) až po digitálne produkty (cloudové úložiská, B2B SaaS atď.). Všetky tieto technológie zažili podobné vývojové vzorce. Spočiatku bolo vytvorenie všetkých dosť nákladné.

Kvalita väčšinou nebola taká dobrá, ako požadovaná výška kapitálových investícií. Už po niekoľkých rokoch sa trhy zvyčajne stávali čoraz viac konkurenčnými. Najdôležitejšie je, že technológia stojaca za výrobkami sa stala inovatívnejšou. To následne znížilo náklady.

Blockchain by sa mohol veľmi dobre riadiť rovnakým vývojovým vzorom. Aj keď je dôležité, aby ste si ich osvojili ako prvé, je dôležité si uvedomiť, že príliš veľa investícií teraz môže znamenať menšiu flexibilitu rozpočtu už za pár rokov, keď bude táto technológia nielen lacnejšia, ale aj oveľa prístupnejšia a kvalitnejšia..

Najprv sa pozrite na ľahko implementovateľné trhové riešenia


Pre tie spoločnosti, ktoré nemajú zdroje alebo nepotrebujú vybudovať svoju vlastnú prispôsobenú technológiu, aby sa mohli stať blockchainovým podnikaním, existuje čoraz viac riešení, ktoré sa snažia poskytnúť podnikom nástroje potrebné na vytváranie aplikácií bez toho, aby potrebovali veľké technické znalosti..

Mnoho blockchainových projektov už umožňuje podnikom vytvárať svoje vlastné inteligentné zmluvy, zväčšiť úložný priestor pre súbory a oveľa jednoduchšie. Tieto implementácie je možné vykonať aj za nižšie náklady a umožnia vášmu podniku rozhodnúť sa, či je implementácia blockchainových riešení praktická alebo dokonca nevyhnutná..

Už teraz začíname vidieť vznikať organizácie, ktoré spájajú tradične nezávislé smery práce pre spoločnú vec vývoja prospešných blockchainových technológií. Od skupín ako ALLi pre autorov a BiTA pre nákladné spoločnosti, je zrejmé, že nové priemyselné odvetvia začínajú nielen napredovať v poslaní blockchainu vo všeobecnosti, ale robia ho oveľa prístupnejším aj pre jednotlivých pracovníkov, ako aj pre menšie spoločnosti.

Záver

Aj keď v súčasnosti možno nevidíte, ako by technológia blockchain mohla byť prínosom pre vaše podnikanie, je zrejmé, že už pracuje na mnohých zmenách. Byť prvým používateľom je dobré, ale iba ak máte dobre naplánovanú stratégiu, ako by tieto investície mohli viesť k solídnym priamym finančným (alebo časovo optimalizovaným) výnosom. Je dôležité si uvedomiť, že blockchain nemusí mať dostatočne veľký potenciálny dopad na vaše súčasné podnikanie, aby bolo potrebné zmeniť obchodné modely alebo investovať do drahých riešení.

Bez ohľadu na to, či je to tak, alebo nie, mali by ste zvážiť pohľad na niektoré odvetvovo špecifické organizácie a projekty, ktoré sa zameriavajú na podporu rozvoja blockchainu, ktorý by sa dal použiť na vaše podnikanie. Pre niektoré podniky môže byť najvýhodnejšou stratégiou rýchlejšia implementácia. Pre ostatných by mohlo byť lepšie počkať, kým sa technológia stane prístupnejšou. Najlepšie riešenia sú už na trhu často k dispozícii. Niektoré z týchto riešení sú v skutočnosti najjednoduchšie a najlacnejšie na implementáciu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map