Leverj’s Bharath Rao predstavuje Plasma Gluon

Bharath Rao je generálnym riaditeľom spoločnosti Leverj, plazmová decentralizovaná burza. Munair Simpson z Coin Central mal možnosť s ním urobiť rozhovor na Consensus minulý mesiac počas Blockchain Week v New Yorku. Chceli sme sa dozvedieť viac o tom, čo robil s plazmou, a načrieť do jeho plánov pre Leverj DEX.

Plazma a Leverj

Munair: Minulý týždeň som sa na Ethereal Summit tu v New Yorku stretol s Davidom Knottom. Pracuje na plazmovom OmiseGO DEX. Povedal mi niečo o výskume a vývoji plazmy, ale zaujímalo by ma, či by ste mi mohli povedať niečo viac o plazme a o tom, ako ju začleňujete do svojho úsilia v Leverj..

Bharath: Plazma je v podstate riešením škálovania od Vitalika a Josepha Poona a myslím si, že toto je prvé skutočné riešenie škálovania pre Blockchain, ktoré je v dosahu všeobecnej komunity. Myšlienka plazmy je ľahko pochopiteľná. Ide o to, že existuje bočná reťaz alebo detská reťaz, ktorá je ukotvená v koreňovom reťazci.

Každý komunikuje s detskou reťazou. V detskej reťazi sa vykonajú zmeny. Koreňový reťazec je pravidelne aktualizovaný dostatočnými informáciami na overenie toho, že v podradenom reťazci všetko funguje dobre. Každý upustí od detského reťazca, ak koreňový reťazec určí, že sa nedarí. To poskytuje odradzujúci reťazec pre dieťa, aby urobil čokoľvek škodlivé.

Munair: Teraz existuje niekoľko štýlov implementácie plazmy, jedným z nich je štýl „Cash“. Je to o niečo rýchlejšie ako pôvodná implementácia. Ktorú verziu používate na Leverj?

Bharath: Ľudia v plazme túto pôvodnú implementáciu nazývajú plazmová klasika. Je to veľmi komplexné a veľmi rozsiahle dielo. Existujú dve ďalšie špecifikácie, ktoré sú na začiatok jednoduchšie. Jeden sa volá Plasma MVP. Na tom pracuje OmiseGo. K dispozícii je aj plazmová hotovosť. V niektorých ohľadoch je mierne odlišný. Malo by to byť jednoduchšie, ale nemeniteľné. To znamená, že ak mám mincu, nemôžem ju spojiť s inou mincou, aby som vytvoril mincu v celkovej hodnote. Rovnako ako bankovky ich budete musieť uchovávať oddelene. Musíte s nimi obchodovať osobitne.

Pre výmenu nie je ani jeden z nich vhodný. Vytvorili sme si teda vlastné. Volá sa plazmatický gluón. Myšlienkou je to, že ak sa pozriete na to, ako je plazma navrhnutá, je navrhnutá ako škálovateľná minca a na výmenu nestačí iba mať mincu. Musíte byť schopní skutočne tieto mince obchodovať. Mnoho ľudí to momentálne robí tak, že to robia atómové výmeny. To predstavuje veľa problémov pri výmene, pretože musíme mať prioritu ceny a času. Chceme, aby ľudia zadali objednávku, vypli svoj laptop a nemuseli byť online, keď sa transakcia spáruje. Musíme byť schopní porovnávať veľké objednávky s malými objednávkami.

S Plasma Cash to nie je ľahké, pretože musíte rozdeliť mince a Plasma Cash neumožňuje rozdelenie. Vytvorili sme vlastnú verziu plazmy, kde sa venujeme všetkým týmto problémom. Naša príchuť je navrhnutá špeciálne pre decentralizované burzy.

LEVERJ Zakladatelia Bharath Rao a Nirmal Gupta

Zakladatelia spoločnosti Leverj Bharath Rao a Nirmal Gupta

Munair: Bharath, chcem urobiť krok späť. Jednou z vecí, ktoré radi robíme v CoinCentral s našimi rozhovormi, je hovoriť niečo o zakladajúcom tíme. Chcem sa trochu pohrabať vo vašom pozadí. Mohli by ste nám povedať svoje profesionálne skúsenosti, ako ste sa dostali do odvetvia a čo vás vedie k inováciám v tomto priestore?

Bharath: Na Wall Street som bol asi 10 rokov. Potom, po kríze v roku 2008, som sa rozhodol odísť. Bol som rozčarovaný z toho, že sa zdá, že systém funguje, ale je skutočne krehký. Presunul som sa na západné pobrežie. Chcel som sa dostať do technológie. Pracoval som pre spoločnosť Motorola Labs, ktorú absorboval Google. Potom som prešiel na GE.

Za ten čas som objavil bitcoin. Keďže som v tom čase obchodoval s futures už 6 rokov, rozhodol som sa, že je to perfektné vozidlo pre obchodnú platformu. Existuje čistý prevod hodnoty, nie je potrebné sa obávať hlasovacích práv, práv na dividendy atď.


Začal som experimentovať s vytvorením obchodnej platformy. Nakoniec som sa rozhodol, že to budem robiť na plný úväzok. Prvá verzia, ktorú sme vyvinuli, fungovala na bitcoine. V tom čase ešte nebolo ethereum. Keď už malo Ethereum dostatočnú trakciu, uvedomili sme si, že ho môžeme urobiť úplne neväzobným. Začali sme teda pracovať na platforme založenej na ethereu.

Väčšinu častí sme mali nainštalovaných, ale chýbala jedna časť dostupnosti údajov. Mali sme šťastie, že plazmatická biela kniha vyšla práve včas. Plazma vyriešila problémy s dostupnosťou dát. Dokázali sme vytvoriť riešenie škálovania, ktoré je škálovateľné a je primerane decentralizované.

Munair: Fantastické. Pred chvíľou ste mnohokrát povedali „my“. Chceli by ste nám niečo povedať o vašom tíme a o tom, kde sa nachádza? Sú s tebou v Kalifornii?

Bharath: Náš tím je rozmiestnený po celom svete. Môj spoluzakladateľ, Nirmal, je v obchodnom priestore už dlho. Softvéru na obchodovanie na devízovom trhu píše už asi 10 rokov, takže si veľmi dobre uvedomuje latencie, požiadavky na rýchlosť a všetky veci, vďaka ktorým je obchodovanie príjemné a možné pre veľkých hráčov..

Náš marketingový pracovník je Gerry, je to skúsený marketingový pracovník, ktorý sa tomu venuje už mnoho rokov. Je na východnom pobreží. Máme produktového človeka, ktorý ide za kľučku Swap Man. Každý ho tak pozná. Je zodpovedný za dizajn väčšiny papierových výrobkov, s ktorými sa dnes na trhu obchoduje. Niektorý z vývojov tiež zadávame externe.

Žetóny LEV a platforma Leverj

Munair: Chcem sa ponoriť späť do DEXu. Používa platforma Leverj mince??

Bharath: Áno. Platforma Leverj má mincu nazvanú LEV, token LEV. K dispozícii je tiež ďalší žetón pre poplatky, žetón FEE. Funguje to tak, že token LEV je niečo ako licencia na používanie platformy. Token FEE je účtovný prostriedok. Môžete použiť všetky práva, ktoré máte, ale nie viac.

Keď ľudia obchodujú, generované výnosy sa prevádzajú na žetóny FEE. Toto je rozdelené podľa množstva LEV, ktoré ste vložili. Schopnosť vkladať LEV umožňuje ľuďom obchodovať v podstate zadarmo alebo koľko chcú. Musia si kúpiť LEV a vsadiť ho.

Ak potrebujú viac poplatkov, môžu si kúpiť žetóny poplatkov z trhu. Ak majú nadbytočné POPLATKY, môžu si ich na trhu vyložiť. To existuje na stabilizáciu ekonomiky platformy.

Nestačí iba vytvoriť token a povedať: „Týmto zaplatíme poplatky, spálime to“ alebo niečo podobné. Myslím si, že je to skutočne umelý spôsob, ako niečo urobiť. V našom systéme je ekonómia v podstate princípom návrhu tokenov.

Tok tokenu LEVERJ

Tok tokenu Leverj

Munair: Len pre porozumenie a objasnenie používateľom som chcel prejsť o niečo hlbšie pomocou tokenu LEV. Môžete nám povedať niečo o ponuke? Je dodávka pevná? A čo POPLATOK? Môžete mi povedať niečo o jeho tokenomike?

Bharath: LEV má stále napájanie. Generovanie pevného tokenu je už hotové. Môžete s ním obchodovať ako s akýmkoľvek iným tokenom ERC20. Na zozname OKEX je uvedený pre ľudí, ktorí sa chcú dostať a vystúpiť. Očakávame, že veľa obchodníkov začne obchodovať s malými množstvami LEV, pretože naša je nová platforma. Len čo sa dostanú do pohodlia, pravdepodobne kúpia viac LEV, aby mohli viac vkladať.

Token FEE má rôznu zásobu. To, čo sme urobili, je, že sme oddelili hodnotu od užitočnosti tokenov. Ak sa pokúsite spojiť oba do jedného tokenu, ako to majú niektoré z týchto ďalších nástrojov, stane sa to, ako kolíše cena, čo ovplyvňuje stimuly. Pretože tieto dva oddelíme, môžete–

Munair: Vymažte konflikt.

Bharath: Presne tak.

Munair: Ja tomu hovorím tokenová dilema.

Jednou z vecí, ktorej sa niektorí používatelia búrz s kryptomenami veľmi obávajú, sú stabilné coiny. Chceli by ste povedať, či máte v pláne zaviesť stabilnú mincu? Z vysvetlenia LEV aj FEE sa zdá, že keď platforma Leverj rastie a je veľmi dobrá, hodnota LEV bude stúpať. POPLATOK je s tým spojený, ale nebude to stabilný uchovávateľ hodnoty. Máte nejaké plány na prácu s konkrétnou stabilnou mincou?

Bharath: V tejto chvíli nechceme vytvárať vlastné stabilné mince. Myslím si, že existuje veľa tímov, ktoré to už robia. Nechceme iba replikovať prácu každého. Náš tím má schopnosť vybrať jednu z už úspešných stabilných mincí, ako sú Tether alebo DAI, a nechať ľudí proti nim obchodovať. Ak chcú svoju hodnotu zaparkovať do jednej zo stabilných mincí, môžu tak urobiť bezplatne na burze. To im umožňuje zmierňovať riziko, ako uznajú za vhodné, a vystaviť sa riziku, ako uznajú za vhodné.

Munair: Mám to. Chcel som preskočiť a trochu hovoriť o likvidite. Jednou z vecí, s ktorými majú DEX skutočne problém, je spôsob, ako aktivovať obchodné páry a poskytnúť hodnotu v tomto priestore. Chceli by ste nám povedať, aké máte plány?

Bharath: Dôvodom, prečo je pre DEX ťažké získať likviditu, je skutočnosť, že DEX sú pre tvorcu trhu veľmi drahé. V mnohých dnešných DEX, ako napríklad EtherDelta a tak ďalej, musíte za zrušenie objednávky zaplatiť poplatok. Ako tvorca trhu rušíte 98% vašich objednávok alebo dokonca viac. Vyplnené sú iba asi 2%. Ak teraz musíte platiť aj plyn, vaše náklady sú o takmer dve rády vyššie. Rôzne náklady na plyn a preťaženie navyše znamenajú, že v skutočnosti nemôžete svoje náklady vôbec modelovať.

V podnikaní, kde sú marže tenké, máte tenkú hranu, ktorú mnohonásobne znásobíte, aby ste zostali rentabilní. Ak nemôžete modelovať svoje náklady a riziká, potom je pravdepodobné, že marža zisku klesne pod nulu. Namiesto dosiahnutia zisku riskujete obrovské straty.

To je dôvod, prečo takmer každý DEX bude ťažko hľadať tvorcov trhu. V našom prípade je kniha objednávok mimo reťazca, párovanie je mimo reťazca, s blockchainom nie sú spojené žiadne náklady okrem vkladov a výberov, rovnako ako centralizovaná výmena. Pre nás je oveľa jednoduchšie získať tvorcov trhu. Už sme podpísali dohodu so spoločnosťou Smart Contract Japan, ktorá je jedným z najväčších OTC obchodníkov vo svete kryptomien. Máme tiež veľa ďalších obchodníkov, ktorí majú osobitný záujem na vytváraní trhov s našimi výrobkami. Takže mám pocit, že pokiaľ ide o DEXy, sme v oveľa lepšej pozícii na zabezpečenie likvidity.

Munair: Fantastické. Chceli by ste hovoriť o komunite práve teraz, možno o každom, kto sa zúčastnil beta testovania?

Bharath: Áno, takže v skutočnosti spúšťame beta program a máme skupinu ľudí, ktorí sú súčasťou uzavretej beta verzie. Je to len na pozvanie. Testujú produkt, dostávajú spätnú väzbu a akonáhle prekročí určitý stav stability, otvoríme beta verziu pre všetkých ostatných. Takže všeobecne, na testnet a keď budeme mať audity malých zmlúv a bezpečnostných prémií, sme si istí, že sme ochotní nechať ľudí vložiť milióny svojich peňazí do systému, otvoríme pre verejnosť.

Munair: Chcem ešte trochu hovoriť o marketingu, napríklad o cieľových trhoch, umiestnení a tiež o stave všetkých podmienok pre DEX. Nechcem ich nazývať etablovanými subjektmi, ale sú tu chlapci ako Radar Relay, ktorí robia niečo už v decentralizovanom priestore a dosahujú veľký objem. Sú chlapci, ktorí robia veci na reťazi, napríklad IDEX, ktoré majú tiež dobrý objem. Kam sa umiestnite a v čom sa odlišujete od balíka?

Bharath: IDEX je vynikajúci prípad použitia. IDEX a Leverj majú podobný výhľad na to, čo by mali byť DEXy. Rozumieme, čo je to kniha objednávok. Chápeme dôležitosť priority ceny a času. Dôvod, prečo bol IDEX dramaticky úspešnejší ako iné DEXy, je ten, že centralizuje knihu objednávok a párovanie. Reťazec používa iba na skutočné vyrovnanie. Zatiaľ čo ostatné DEX, ktoré robia viac vecí na reťazci, vyžadujú zrušenie poplatkov, nebudú mať taký ťah.

Možno radarové relé existovalo pred IDEXom. Nie som si úplne istý, ale IDEX skutočne predbehol výmeny podľa objemu. Veríme, že budeme mať tiež podobnú trakciu alebo lepšiu trakciu ako IDEX, pretože máme ešte menšie zapojenie do reťazca a skutočne máme tvorcov trhu, ktorí to chcú dosiahnuť, takže mám pocit, že ide o diferenciáciu..

Munair: Nakoniec sme sa na začiatku veľa rozprávali o plazme a plazmových klasikách. Pokryli sme veci, ktoré ste robili, a úpravy, ktoré ste vykonali. Pre skutočne technických členov našej čitateľskej obce by ste nám chceli dať vedieť o niektorých predstaveniach, ktoré môžu ľudia očakávať? Napríklad na EtherDelta je čas vyrovnania dosť dlhý. Všetko sa deje na reťazi. Pre tradičné centralizované burzy, kde sa párovanie kníh objednávok uskutočňuje v zlomkoch sekundy, v milisekundách …

Bharath: Správne, to je náš cieľ. Naším cieľom je dosiahnuť čo najviac obchodovania v reálnom čase, aby ste mohli nakupovať a predávať okamžite v priebehu milisekúnd. Jediné oneskorenie by bolo spôsobené oneskorením v sieti, takže ak sa nachádzate na inom kontinente, pri odosielaní objednávok budete mať meškanie sto sekúnd a okrem toho by ste skutočne nemali vidieť nič iné. To je náš cieľ, pretože nie je zahrnutý blockchain a skutočná kritická časť, zadávanie objednávok, rušenie objednávok, párovanie objednávok, ste zapojení iba pri vklade a výbere, nemali by ste vidieť žiadny rozdiel od žiadnej z centralizovaných búrz.

páková obrazovka

Leverj buduje rýchlejší a škálovateľnejší DEX.

Munair: Keď to zhrnieme, v podstate hovoríme, že Leverj bude neväzobnou platformou. Existujú poplatky za vklad a výber. Prostredníctvom vkladania LEV, tokenu platformy, sa ľudia môžu vyhnúť alebo znížiť poplatky, ktoré sa platia v tokenoch FEE. Existuje na trhu nejaká asymetria? Existuje vyšší poplatok za transakciu pre tvorcov trhu oproti príjemcom likvidity?

Bharath: Všeobecne platí, že väčšina búrz v kryptomene nemá žiadne alebo len nízke poplatky za objednávky tvorcov a má mierne vyššie poplatky za objednávky prijímajúcich. Máme rovnakú štruktúru. V našom prípade môžete kedykoľvek vložiť svoju LEV a utratený POPLATOK na pokrytie svojich poplatkov.

V závislosti od vášho operačného štýlu, ak ste niekto, kto zadáva veľa limitných objednávok, potom možno nepotrebujete veľa LEV. Ak ste niekto, kto sa rád rýchlo a rýchlo dostane von, nakupujete na trhu a predávate na trhu, získate len o niečo viac LEV a viac z toho vkladáte. Náš systém vám dáva flexibilitu pri plánovaní a modelovaní vašich výdavkov. Na pokrytie vašich nákladov používate náš stávkový systém.

Munair: Bharath, je niečo, čo by si chcel dať komunite CoinCentral vedieť o tvojej platforme, na čo som sa ťa už nepýtal alebo o čom sme nediskutovali?

Bharath: Sme skutočne komunitne zameraná vývojová skupina. Pripojte sa k nášmu telegram a dajte nám návrhy. Mali by ste produkt vyskúšať. Máme odmenu za chyby. Ak máte skvelé návrhy alebo príspevky, snažíme sa zabezpečiť, aby ste dostali spravodlivú kompenzáciu. Chceme niečo vybudovať pre vás a pre vás. Pokojne sa teda pridajte a prispejte.

Ďakujem Bharathovi a tímu v Leverj!

Chceme sa ešte raz poďakovať Bharathovi Raovi, že si našiel čas a sadol si s nami na konsenzus. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Leverj, navštívte stránku webovú stránku, biely papier, blog a Telegramový kanál.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map