Lachlan McDonald z MOVA chce preniesť zodpovednosť na dodávateľské reťazce

Lachlan McDonald, spoluzakladateľ MOVA & Generálny riaditeľ

lachlan mcdonald

Steven Buchko z Coin Central nedávno strávil popoludnie (alebo ráno pre Lachlan) rozhovorom MOVA spoluzakladateľ a CEO Lachlan McDonald. Spoločnosť Lachlan, ktorá žije v Austrálii, má za sebou bohatú históriu dodávateľských reťazcov, ktoré spolupracujú so spoločnosťami ako BHP Billiton a Loch & Spol.

Teraz chcú Lachlan a jeho tím MOVA prepojiť nespojené subjekty dodávateľského reťazca a vniesť zodpovednosť do priestoru najlepším spôsobom, ako vedia – prostredníctvom blockchainu. V tomto rozhovore sa ponoríme do motivácie tejto novej blockchainovej spoločnosti a do toho, ako môžu logistické systémy ťažiť z decentralizovanej technológie.

Rozhovor

SB: Ako ste sa prvýkrát zapojili do technológie blockchain a kryptomeny?

LM: Vlastne vtipný príbeh – tvoria ich dve časti. Najskôr som o blockchaine počul už dosť dlho. Vo svojom bežnom zamestnaní pracujem na zákazkách a v obstarávaní pre firmy ako Boston Consulting a BHP Billiton. To, čo pre nich robím, je transformácia dodávateľských reťazcov.

Počul som toho veľa o blockchaine, ale nevidel som v súčasnosti žiadnu praktickú technológiu z reálneho sveta, ktorá by fungovala. Veľkí chlapci, ktorí to používajú, sa optimalizujú pre seba. Existuje Maersk, ale optimalizujú ho pre Maersk, nie pre globálne dodávateľské reťazce všeobecne.

Toto som mal v zadnej časti hlavy, keď som pred pár mesiacmi vzal svoje deti do Disneylandu. Moji bratranci v Amerike sa skutočne venovali kryptomene, takže som počul o bitcoinoch a ďalších kryptomenách. Skutočne sa venovali všetkým novým, skvelým veciam, ktoré vychádzajú s touto technológiou, a chceli to prejsť okolo mňa, aby som získal prehľad o tom, do čoho by mali investovať.

Po opakovaných pokusoch, ktoré ma prinútili skontrolovať to, som si sadol a pozrel sa, kde sú trhy. Chcel som zistiť, či je technológia funkčná. Mali skutočných klientov a ak áno, kto boli títo klienti? Sú to veľké spoločnosti z rebríčka Fortune 500 alebo sú to malé nákladné spoločnosti z Minnesoty. Samozrejme nič proti prepravnej spoločnosti z Minnesoty.

Zdá sa, že skutočne chýbali praktické technické riešenia problémov zo skutočného sveta. Tam bola táto veľmi dobre predávaná, vzrušujúca technológia, ktorá by mohla potenciálne spôsobiť revolúciu v celej rade rôznych oblastí – financovanie, transakcie hodnoty medzi ľuďmi, transakcie medzi ľuďmi a odstránenie sprostredkovateľa. Veľa z toho bolo skutočne vzrušujúcich.

Ale keďže som bol na konci podnikania a snažil som sa uskutočniť technické zmeny pre spoločnosti v hodnote 30 alebo 40 miliárd dolárov, viem, že je to naozaj ťažké. Ak sa musíte spoliehať na ľudí a zmenu správania, práve tam sa veci rozpadajú. Táto technológia môže byť skvelá, ale pokiaľ nefunguje v prostredí skutočného sveta, je to dosť náročné.

Otočil som sa teda k bratrancovi a povedal: „Myslím, že by sme to mohli urobiť lepšie.“ Vedel som, že distribuovaná kniha blockchainu mi dá schopnosť prevádzkovať inteligentné zmluvy. Pokiaľ budete mať problém s inžinierstvom zakomponovaný, môžete tieto veci nasadiť a začať generovať skutočné produkty pre zákazníkov. Tam prichádzajú moje praktické skúsenosti.

Táto spoločnosť [MOVA] sa narodila v snahe spojiť tieto dva svety dohromady. Problémy, ktoré som v priebehu svojej kariéry videl v globálnom dodávateľskom reťazci, a praktické využitie tejto technológie v snahe dostať ju teraz do rúk zákazníkov v reálnom svete.

Systém MOVA

Uplne s tebou suhlasim. Musíte sa zamerať na prípady použitia v reálnom svete, aby ste dosiahli skutočnú adopciu, najmä v dodávateľských reťazcoch. Ako to spoločnosť MOVA dosahuje??

MOVA je vo svojej podstate aplikácia, ktorá uľahčuje presun vecí. V súčasnosti je hýbanie vecí ťažké.

Podnikové spoločnosti majú veľké a zložité dodávateľské reťazce a ročne presúvajú milióny položiek. Ak je niečo neskoro, prestoje sa zvyčajne merajú v stovkách tisíc dolárov za hodinu.

To, čo robíme, je naozaj dosť jednoduché. Využívame technológiu inteligentných kontraktov na prepojenie strán dodávateľského reťazca a na to, aby súhlasili s jasnými podmienkami, pretože práve tam to často ide. Napríklad riaditeľ úradu by tu mal byť vo štvrtok, ale bola to vlastne streda a niekde v strede sa to všetko zlomilo. Takže súhlasia s jasnými podmienkami a tieto podmienky sa vykonávajú autonómne na blockchaine.

Skvelé na využívaní inteligentných zmlúv je to, že nám poskytuje výkonné nástroje v reálnom svete. Ak položka odišla neskoro a výkon vodiča nákladného vozidla je pod úrovňou, platíte menej. Pri uzatváraní zmluvy môžete zvoliť celý rad sankcií pre prípad, že budú neskoro.

Podarilo sa nám získať inteligentnú kontraktnú platformu Ethereum blockchain na integráciu s technológiou GPS v reálnom čase z mnohých platforiem. Poskytuje vám prehľad o tom, kde sa vaša flotila v každej chvíli nachádza. Poskytuje tiež históriu výkonu, takže sa môžete obzerať späť a zhromažďovať protokoly.

Iný príklad: tých desať nákladov, ktoré sa minulý mesiac oneskorili, v skutočnosti nebola chyba vodiča nákladného vozidla, bol to môj sklad. Vidíte, že časy čakania v sklade sú hrozné.

Program MOVA je trojaký. Poskytne vám jasnosť dodacích podmienok, automatizuje vykonávanie týchto dodacích podmienok a poskytne vám skutočné výkonnostné nástroje.

Okrem toho sa v súčasnosti platia tržby za dopravné spoločnosti v rozmedzí 60 až 90 dní. To vedie k významným problémom s hotovostnými tokmi, ktoré môžu spôsobiť bankrot spoločnosti. Pretože tieto spoločnosti musia pri stanovovaní sadzieb zohľadňovať riziko pohľadávok, ich základné sadzby stúpnu nad normálnu trhovú cenu. V prípade systému MOVA sa ich platobné podmienky zvýšia zo 60 na 90 dní na v podstate okamžité.

To povedie k zníženiu nákladov pre zákazníka aj pre klienta, pretože to zbavuje všetkých tých rizikových prémií, ktoré všetci vkladajú. Klient dáva rizikové prémie, pretože tam zajtra potrebuje všetko. Zvyčajne majú veľmi zlý harmonogram dodávok a ich systémy nespolupracujú dobre so systémami prepravnej spoločnosti.

Môžete mi povedať niekoľko príkladov, pre koho by program MOVA mal najväčší úžitok?

Minulý rok som pracoval s jedným z najväčších svetových výrobcov ťažobných a stavebných zariadení. Majú milióny dodávok, ale viac ako 82% z týchto dodávok bolo expresne prepravených, keď ich malo byť menej ako 5%. Zakaždým, keď niečo expresne prepravíte, je to v priemere o 25% nákladnejšie.

Existujú dva spôsoby, ako to prijať. Ľudia môžu najskôr svoje transakcie spojiť s blockchainom. To môže byť trochu zložité, keď si ľudia zamenia platobné podmienky. Dostali by naše automatizované nástroje.

Druhou časťou je, že môžu mať iba funkcie prehľadu a dashboardu v reálnom čase. Toto im dáva mesačnú správu o všetkom, čo bolo neskoro (alebo skôr) a prečo to bolo neskoro (alebo skôr). Keby som to mal v minulom živote, bol by to mimoriadne silný nástroj.

Mojou víziou však je, že pri prepájaní týchto dodávateľských reťazcov odbúravate bariéry medzi dodávateľmi a zákazníkmi.

Chceme poskytnúť online platformu pre e-aukcie, ktorá bude obsahovať požiadavky a údaje o výkonnosti v reálnom čase. Uvidíte hodnotenie ľudí, ktorých sa pýtate. Nebudete mať veľké náklady na výberové konania a veľké náklady na správu kontraktov, pretože budete mať k dispozícii výkonné nástroje v reálnom čase a uvidíte históriu ich transakčných výkonov, ktorá je oveľa výkonnejšia ako uskutočňovanie niektorých výberových konaní..

Ak potrebujete urgentné doručenie, môžete ho v podstate dražiť. Môžete ich vydať komukoľvek v tejto oblasti, ktorý je schopný túto oblasť dokončiť za vás. V súčasnosti môže byť vo vašom regióne 15 dodávateľov, ktorí to môžu urobiť, ale neviete ich počet.

Prepojenie týchto strán prostredníctvom aukcie znižuje celkové náklady na kilo pre všetkých ľudí, ktorí majú niečo na tomto nákladnom vozidle. To tiež robí nákladnú dopravu lacnejšou pre dopravnú spoločnosť a tiež znižuje vplyv na životné prostredie.

Páči sa mi prepojenie so systémami GPS. Máte nejaké plány na prepojenie s inými typmi zariadení IoT (Internet vecí), ktoré vám pomôžu zabezpečiť kvalitu?

To je vynikajúca poznámka. Áno, IoT bude pre nás na konci cesty neuveriteľne prospešný, pretože sa bude neustále rozvíjať. Nebude to pre nás iba kvalitný uhol. Ak máme presnejšie telemetrické údaje v reálnom čase z väčšieho rozsahu dátových bodov, umožní to presnejšie znázornenie toho, aké sú požiadavky alebo kapacita, kedykoľvek na danom trhu..

V zásade sa snažíme využiť každú štvorcovú stopu na každom nákladnom vozidle a každej kariérnej dodávke a každej lodi potenciálne na svete a vytvoriť nový trh. Chceme to demokratizovať a umožniť voľnému trhu efektívnejšie využívať tento priestor.

V súčasnej dobe vidíte, kam ide nákladné auto, ako rýchlo ide atď. Ale ak máte lepšiu predstavu o tom, kde navzájom súvisia škatule na nákladnom automobile, môžete ich začať skladať do efektívnejšia objednávka tiež. Potom budete môcť odosielať objednávky ľubovoľným špedičným spoločnostiam alebo zákazníkom, ktorí by v minulosti využívali sprostredkovateľov..

Tieto zariadenia pripojené k internetu vecí by teraz mali byť schopné nahradiť tohto sprostredkovateľa spustením samotných redakcií. Môže vám povedať, že nákladné auto s balíkom schádza z cesty a kedy dorazí. To potom spustí kaskádu udalostí – nielen s dodávateľom, s ktorým ste dostali ten konkrétny balík, ale aj s viacerými dodávateľmi a viacerými zákazníkmi, ktorí sú pripojení k tej istej pobočke dodávok..

aplikácia mova

O akej skepse, ak existuje, ste sa už dozvedeli pri oslovovaní potenciálnych klientov?

V skutočnosti to bola jedna z najzaujímavejších častí tohto projektu a preto som ho rozdelil na výkonný, v podstate voľne použiteľný nástroj. Za transakcie, ktoré prechádzajú, si účtujeme malý poplatok, ale tento nástroj je možné stiahnuť zadarmo.

Hovoril som s dvoma z troch najväčších ťažobných spoločností na svete. Hovoril som tiež s najväčšou poisťovacou spoločnosťou v doprave v ázijsko-tichomorskom regióne. Všetci požadovali skúšky a momentálne robíme skúšku v reálnom svete s našou inteligentnou zmluvou v Hastings D.&E, jeden z najväčších svetových predajcov Caterpillar a jedna z najväčších spoločností v Austrálii.

Naša inteligentná zmluva je funkčná a v spolupráci s nimi sme vylepšili používateľské rozhranie, proces pracovného toku a tiež proces hlásenia správy.

Robíme s nimi skúšky od januára a darí sa im veľmi dobre. Ukazuje to, že ukazujeme akýsi dopad v reálnom svete.

To je naša filozofia. Musí to fungovať pre toho chlapa, ktorý je o 3:00 v sklade, a on je úplne vykuchaný.

Tento nástroj musí byť jednoduchý, efektívny a musí ísť: „Toto mi uľahčí prácu. Uľahčí mi to život. “

Keď zákazník prepravnej spoločnosti produkt uvidí a povie: „Páni, môžem mať skutočne nástroje na zvýšenie výkonnosti v reálnom čase, ktoré stimulujú správne správanie. Chcem, aby bol tento balík doručený v plnom rozsahu, včas a aby nebol poškodený, a vidím, ako k tomu došlo. “ To je neuveriteľne cenné.

Čo sa zohľadnilo vo vašom rozhodnutí postaviť na vrchole Etherea na iných platformách alebo dokonca vybudovať svoj vlastný blockchain?

Vynikajúci bod. Keď som bol v LA, čítal som noviny a prechádzal som aj zdrojový kód. Ethereum podľa mňa vyzeralo, že má najužitočnejšie, najpraktickejšie a testované inteligentné zmluvné nástroje, ktoré sú k dispozícii na použitie.

Šiel som a stretol NEO chalanov a hovoril som o tom, kde sú. Ten projekt je skutočne vzrušujúci. Myslím si, že ich funkčnosť bude naozaj skvelá, ale boli na inom mieste, ako som potreboval. Potreboval som osvedčené riešenie, ktoré teraz funguje.

Keď prechádzame týmto procesom, zdá sa, že väčšina inteligentných zmlúv, ktoré sú momentálne vonku a funkčné, je transakčne dosť jednoduchá. Je to prevod hodnoty z jednej strany na druhú s akýmsi druhom subdodávateľských funkcií, ktoré by mohli skontrolovať niektoré zostatky alebo možno skontrolovať niečí históriu transakcií, ale to je naozaj tak, pokiaľ ide o prevádzkové produkty, o ktorých viem.

Aké boli vaše výzvy pri budovaní systému MOVA?

Zložitou časťou je jednoduché a elegantné uvedenie rozhrania do práce. Ten, ktorý sme napísali, dokáže prijať komplexný podmienený súbor údajov o tom, kde sa transakcia spustí a kto sú účty, ktoré transakcie spustili..

Načíta všetky informácie o štruktúrach s premenlivou rýchlosťou a môže získať údaje o tom, odkiaľ čerpá štruktúry s premenlivou rýchlosťou. Existuje celý rad podmienok, ktoré zabezpečia, aby ste dostali ten správny nákladný automobil pre správnu prácu. Ak dostanete zlé vozidlo, je to nákladnejšie a viac času.

Odtiaľ spúšťame všetky výkonové prvky prostredníctvom systému GPS. Potom vám v podstate poskytne niekoľko vlajok. Napríklad vám povie, či je balík pozadu, jeho zdôvodnenie a opýta sa vás, čo s tým chcete urobiť.

Nechcem ľudí vrátiť do kúta pomocou systému, ktorý nie je inteligentný a automaticky dokuje platby za každého, kto má sekundu neskôr. To nikto nechce. To nevedie k správnemu správaniu a ľudia, ktorí sú inteligentnejší ako ja, nájdu spôsoby, ako to obísť.

Čo bude ďalej pre MOVA?

Produkt sme otestovali a je funkčný. Máme skúšobné klientske rozhranie, cez ktoré klient beží, a využíva fiktívne transakcie na testovanie funkčnosti.

V priebehu nasledujúcich troch mesiacov to posunieme k operatívnejším zákazníkom. Ale keď to pôjde naživo, chceme, aby to bol nástroj, ktorý si každý vezme do ruky a hovorí: „Bože, prečo to nebolo vynájdené predtým? Je to tak jednoduché a ľahko použiteľné. “ Aká skvelá je spätná väzba, ktorú som zatiaľ dostal, tak už k nej ľudia pristupujú.

Je ešte niečo, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

Pár vecí. Jednou z nich je, že našou filozofiou je, že sme skutočným inžinierskym riešením. Momentálne máme skutočné prevádzkové skúšky, vďaka ktorým bude táto technológia správna.

Tím, ktorý som dal dokopy, v podstate bývalí McKinsey, bývalí Boston Consulting, Amazon a IBM, všetci myslia rovnako ako ja v tom, že chceme viesť, nie nasledovať.

Je pre nás dôležité zabezpečiť, aby sme boli transparentní a produkt bol skutočný, pretože osobne si myslím, že veľa technológií, ktoré sú tam vonku, je neuveriteľne vzrušujúce, ale v súčasnosti je za marketingovým ošiaľom kultúra, ktorá robí veľa ľudí neskočiť zo správnych dôvodov. Chcem sa ubezpečiť, že technológia funguje aspoň na skúšobnej báze, zostavili sme tím, ktorý je skutočne investovaný do toho, aby táto práca fungovala, a aby sme mali skúsenosti namiesto toho, aby sme sa snažili spájať ľudí do tímu s toľkými fantazijnými školami možné. Pravdepodobne je to teraz trochu drzé.

Ďakujem

Skutočne drzý, Lachlan, ale to je v poriadku – drzý je dobrý. Ešte raz vám ďakujem, že ste vstali za úsvitu a hovorili s nami. Tešíme sa na vaše uvedenie na trh a prajeme spoločnosti MOVA veľa šťastia!

Existuje zakladateľ projektu, s ktorým by ste chceli urobiť rozhovor? Pošlite nám tweet @realcoincentral s vašimi návrhmi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map