Krypto právnici: Čo sú zač a prečo ich potrebujeme?

Krypto právnici, ktorí nás prevedú neregulovanou džungľou

Právnici sa špecializujú na mnoho oblastí, od práva zvierat až po právo časovo vymedzeného užívania nehnuteľností. A ako rastie popularita kryptomeny, rastie aj potreba krypto právnikov. Zákony týkajúce sa kryptomeny môžu byť neurčité a môžu sa líšiť od miesta k miestu. Spolu s týmito zmätenými predpismi priniesla kryptomena aj vlastnú značku súdnych sporov. Aj keď sa tieto súdne spory môžu zdať podobné ako vo finančnom svete, mnohé z nich stále vyžadujú, aby počas súdneho sporu pomohol odborník na kryptomeny.

krypto právnici súvisiaca fotografia

Krypto právnici sú odborníci na technológiu blockchainu a reguláciu kryptomeny, ak si potrebujete niektorého najať, neváhajte navštíviť Advokátska kancelária El Monte. Pomáhajú pri rozbití technológie pred súdmi počas súdnych sporov. Pomáhajú tiež pri porušovaní zákonov pre vývojárov kryptomien, burzy a startupy. Títo právnici sú ustanoveným styčným bodom medzi krypto svetom a zákonodarcami. Dve najväčšie oblasti, v ktorých sú právnici v oblasti kryptomeny dôležití, sú ICO a burzy.

Prepady ICO

Je ľahké prepadnúť falošnej kryptickej správe, stačí sa pozrieť na HoweyCoins. Investori tiež majú tendenciu listovať v bielych novinách a investovať do kryptomeny čisto kvôli humbuku okolo nej. Prípadne aj keď je whitepaper solídny a humbuk skutočný, niekedy vývojári jednoducho nedokážu dodať. Nie je ľahká úloha určiť, či je ICO podvod alebo nie. Keď však zvolíme zle, je čas zavolať krypto právnika.

Jedným príkladom toho, že ICO nespĺňa očakávania, je Centra Tech. Zakladatelia spoločnosti čelia obvineniam po získaní 32 miliónov dolárov prostredníctvom ICO a doložkách od DJ Khaleda a Floyda Mayweathera. Táto schéma ICO prilákala investorov s požiadavkami na veľké partnerstvá kreditných kariet, falošné biografie zakladateľov a cenovú manipuláciu s jej tokenmi Centra (CTR)..

V prípadoch, ako je ten vyššie, je krypto právnik nevyhnutnosťou. Investori vedia, že sa stali obeťami podvodu, avšak poukazovanie na podvody v neregulovanom legálnom svete kryptomien si vyžaduje skúsenosti. V USA je jedným dôležitým faktorom, ktorý spája podvodné ICO s právnym systémom, Definícia SEC zo strany SEC. Ale aj podľa definície SEC je na krypto právnikovi, aby presvedčil súd, či ICO je alebo nie je bezpečnosť. V prípade Centra Tech boli legálni krypto experti schopní definovať CTR tokeny ako záruku a zaoberať sa podvodmi s cennými papiermi spolu s ďalšími poplatkami voči spoločnosti.

Krypto právnici sú tiež dôležití pri predchádzaní súdnym sporom vyplývajúcim z ICO. Aj legitímne spoločnosti, ktoré vytvárajú kryptomenu s dobrým úmyslom, môžu byť predmetom právnych krokov. Každá krajina má svoje prísne predpisy. V USA má každý štát odlišné zákony spolu s rozhodnutím SEC, ktoré vyžaduje registráciu cenných papierov. Krypto startupy, ktoré sa sami snažia prísť na zákon, sa v budúcnosti pravdepodobne dostanú do problémov.

Výmeny: hacky a útoky

Kryptoinvestori sa vo veľkej miere spoliehajú na výmeny. Veríme výmenám v nádeji, že zakaždým budú fungovať perfektne. Bohužiaľ, žiadna výmena nie je dokonalá. Aj keď je možné vyriešiť veľa problémov rýchlym e-mailom pracovníkom technickej podpory, niekedy je potrebných trochu viac odborných znalostí. To platí najmä vtedy, keď ide o milióny dolárov.

V súčasnosti sú hacky jedným z najväčších problémov, ktorým burzy čelia. Správy založené na kryptografii že práve tento rok bolo odcudzených viac ako 670 miliónov USD kryptomien. V krypto hacke nie sú žiadni víťazi. Má negatívny vplyv na burzy aj na investorov. Vždy, keď dôjde k hacknutiu, určite bude nasledovať legálna dráma.

Výmeny hacknuté

Živý akčný záber na to, ako sa niekto dostane.


Najpozoruhodnejší nedávny hacker je japonská kryptoburza Coincheck. Vyše 400 miliónov dolárov NEM minca bola odcudzená, po čom nasledovala plejáda právnych drám. Stovky investorov zažalovali výmenu škody za škody okolo 2 miliónov dolárov. Navrhovatelia sa domnievajú, že Coincheck nechránil svoje investície, a preto by mali byť zodpovední.

Keď dôjde k veľkému hackingu, je na krypto právnikoch, aby rozobrali, čo sa stalo pre súd. Musia proti Coinchecku požadovať náhradu škody a dokázať, že za stratu môže čiastočne aj výmena. Advokáti majú tiež za úlohu presvedčiť súd, koľko žalobcov je dlžných. Obe tieto úlohy si vyžadujú odborné znalosti v oblasti kryptomeny, aby všetko zjednodušili na právne pojmy, ktoré súd ľahko pochopí.

Prípad vyvoláva vážne diskusie o výmenách informácií o regulácii všade. Ale kým sa nevypracuje viac predpisov, budeme o týchto diskusiách iba pokračovať. Skúsené burzy majú zvyčajne tím právnikov, ktorí im pomáhajú orientovať sa v zákonoch o mudlách okolo kryptomeny. Iba špecializovaní krypto právnici im môžu pomôcť chrániť sa pred chybami a vychytávaním tepla od investorov alebo miestnej samosprávy.

Záverečné myšlienky

Aj keď je najlepším riešením vyhnúť sa súdnym sporom (pokiaľ nie ste právnikom), nie je to vždy také ľahké. Burzy budú hacknuté, ICO prepadnú a peniaze budú stratené. Nezabudnite na náležitú starostlivosť a so svojimi investíciami buďte opatrní. Ak sa vyskytnú problémy, budú tu krypto právnici, ktorí pomôžu zorientovať sa v neustále sa meniacom zákone kryprostoru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map