Krypto poistenie: Je váš satoshi chránený?

Trh kryptopoistenia prešiel za posledné dva roky obrovským vývojom. V minulosti poisťovacie spoločnosti váhali so vstupom na kryptotrh z dôvodu obáv o bezpečnosť a volatilitu. Je ironické, že nestabilita trhu je jedným z hlavných dôvodov, prečo kryptové startupy, burzy a investori hľadajú poistenie predovšetkým.

Našťastie niektoré trh zaznamenal stabilizácia za posledný rok. V dnešnej dobe môžu jednotlivci aj spoločnosti poisťovať svoje digitálne aktíva s dôverou. Aj keď produkty na ochranu vašej kryptomeny existujú, stále existuje obrovský rozdiel v miere dostupného pokrytia v porovnaní s celkovým kryptotrhom..

Nebezpečne nízke pokrytie

Nedávno zverejnené správa umiestňuje trh kryptopoistenia na zhruba 5 miliárd dolárov. Ak sa domnievate, že kryptopriestor má celkový trhový strop okolo 115 miliárd dolárov, je ľahké zistiť, že kryptomena väčšiny ľudí nie je chránená pred stratou alebo krádežou..

Tento nedostatok pokrytia sa neodstraňuje iba od osobných kryptoinvestorov. Kryptoburzy sú nebezpečne kryté. Dokonca aj najväčšia kryptoburza v Severnej Amerike, Coinbase, zaisťuje iba 2 percentá zo svojich celkových kryptomien podľa toho, čo ich spoločnosť usmernenia. V minulosti tento nedostatok pokrytia viedol k výmenám, ktoré sa zaoberali stratami zákazníkov rôznymi spôsobmi.

Poistenie Coinbase cez Coinbase

Poistenie Coinbase cez Coinbase

Dokonalým príkladom búrz, ktoré berú straty zákazníkov do svojich rúk, je januárový hack Coincheck. Podľa správy, hackeri získali prístup k horúcej peňaženke spoločnosti a mohli zarobiť okolo 5 miliónov dolárov v NEM. Horúce peňaženky zostávajú pripojené k internetu. Vo väčšine prípadov burzy uchovávajú väčšinu svojich finančných prostriedkov offline a v chladiarenských úložiskách.

Coincheck osobne preplatené okolo 500 miliónov dolárov v kryptomene pre používateľov. Spoločnosť nezverejnila podrobnosti o vnútornom fungovaní lúpeže. Uznali však chybu, keď držali väčšinu svojich finančných prostriedkov v horúcej peňaženke. V tomto scenári pravidelní obchodníci nestratili stratu, ale nie je to norma.

Krypto straty

Choďte po neslávne známej Mt. Gox hack napríklad. Burza po viacerých hacknutiach utrpela obrovské straty. Nakoniec výmena podala žiadosť o bankrot a bol zasiahnutý prívalom súdnych sporov. Toto zanechalo Mt. Používatelia Goxu, ktorí držia stratu roky. Až japonský súd rozhodol o Mt. Goxov bankrot odvolaný v júni 2018 dostali používatelia záblesk nádeje, že svoje stratené bitcoiny ešte niekedy uvidia.

Typy kryptopoistenia

Krypto poistenie spadá do dvoch typov krytia: komerčná kriminalita a špeciálny trh. Obchodná trestná činnosť alebo D&Krytie sa týka použitých finančných prostriedkov. Toto pokrytie tradične zahŕňa obrnené autá, bankomaty a vašu horúcu peňaženku.

Naproti tomu poistenie na zvláštnom trhu pokrýva položky, ako je napríklad váš trezor plný zlatých prútov alebo Picasso, ktorý máte vo svojej obývacej izbe. Studené a papierové peňaženky spadajú pod tento typ kryptopoistenia. Renomované burzy budú mať oba typy krytia.

Winklevoss Twins: Gemini Exchange

V októbri 2018 sa newyorská burza Gemini Exchange stala jednou z prvých veľkých kryptoburz, ktoré plne poistili finančné prostriedky používateľov. Túto burzu vlastnia krypto miliardári a tvorcovia zmiešaného indexu Winkdex, dvojčiat Winklevoss. Na splnenie tejto úlohy úradníci spoločnosti vyhľadali krytie od konzorcia popredných poskytovateľov vrátane londýnskeho poisťovacieho giganta Aon.

Winklevoss Twins prostredníctvom New York Post

Winklevoss Twins prostredníctvom New York Post

Tento krok podnietil výmeny po celom svete, aby sa usilovali o krytie. Je pozoruhodné, že Upbit, najväčšia burza v Južnej Kórei s dennou obchodnou hodnotou, získala poistenie od spoločností Samsung a Kyobo priamo po oznámení Gemini.

Poistenie ICO

Okrem búrz sú ICO ďalšou oblasťou kryptopriestoru, ktorá si vyžaduje väčšie krytie kryptopoistením. Poistné krytie pre ICO môže pokrývať širokú škálu strát. V ideálnom prípade bude krytie ICO zahŕňať ochranu pred hackermi, tvrdými krádežami a krokmi vládnych regulátorov. FounderShield je príkladom poisťovacej spoločnosti, ktorá ponúka tento typ krytia pre podniky.

Poistenie osobnej krypto peňaženky

Získať poistenie kryptomeny pre vašu osobnú peňaženku nebolo pre priemerného obchodníka s kryptomenami donedávna možnosťou. Náklady spojené s takýmto podnikom boli príliš vysoké, aby dávali zmysel každému okrem investorov do veľrýb. Našťastie niektorí vývojári blockchainu pristúpili k niektorým nákladovo efektívnym riešeniam.

Etherisc

Platforma Etherisc ponúka celú škálu produktov kryptopoistenia vrátane ochrany vašej peňaženky, inteligentných zmlúv, rizikových fondov, kolaterálnych škôd a platobných kanálov. Vývojári sa snažia modernizovať poistný trh prostredníctvom integrácie blockchainu.

InsurePal

Platforma InsurePal sľubuje, že umožní používateľom poskytovať a získavať ochranu peer-to-peer svojich krypto investícií. Firma integruje protokol Social Proof. Tento protokol poskytuje používateľom hodnotenie morálneho kompasu. Toto hodnotenie spolu s minulým finančným záväzkom používateľa umožňuje používateľom overiť úroveň záväzkov poisťovateľa. Ďalej uvádzame niekoľko ďalších príkladov špičkových poskytovateľov kryptopoistenia, ktoré sa oplatí preskúmať.

Marsh & McLennan

Americká spoločnosť Marsh & McLennan sa špecializuje na poistenie blockchainových startupov. Spoločnosť bola založená v roku 2003 a je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Marsh. Dnes, Marsh & McLennan je jedným z najúspešnejších poskytovateľov kryptopoistenia. Spoločnosť nedávno vytvorila vývojový tím blockchainu pre desať osôb, aby podporila svoje pôsobenie v tomto sektore.

Aon

Aon je najväčší globálny poskytovateľ kryptopoistenia. Podľa nedávnej štúdium, spoločnosť je zodpovedná za viac ako 50 percent z celkového kryptopoistenia vydaného na trhu. Spoločnosť nedávno zefektívnila proces upisovania v snahe prilákať ešte viac klientov. Ako už bolo spomenuté, spoločnosť je teraz poisťovacím agentom pre burzu Gemini dvojičiek Winklevoss.

Poistenie Mitsui Sumitomo

Poistenie Mitsui Sumitomo poskytuje japonským krypto firmám nespočetné množstvo krytia. Spoločnosť ponúka klientom krytie, ktoré zahŕňa ochranu pred krádežou zamestnancov, neoprávneným prístupom alebo dokonca chybami. Spoločnosť dokonca ponúka bezpečnostné audity na legitimizáciu priestoru. Tieto audity zahŕňajú všetko od inšpekcií systému až po previerky zamestnancov.

Japonsko je silným zástancom krypto priestoru. Kraj oficiálne vyrobil Bitcoin a legálne forma platby v roku 2017. Vďaka priamemu japonskému prístupu ku kryptotrhu je poskytovateľ poistenia ideálny pre rozvoj.

Krypto poistenie: ochrana vášho satoshi

Teraz, keď je krypto poistenie k dispozícii, môže byť čas, aby ste prehodnotili svoju úroveň ochrany. Digitálne aktíva vytvárajú z hľadiska ochrany jedinečné výzvy. Jedna vec je istá, keďže burzy ako Gemini a Upbit poskytujú svojim používateľom pokrytie, zvyšok trhu sa určite prispôsobí, aby zostal konkurencieschopný.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map