Koľko dnes zarábajú bitcoinoví ťažiari?

Ťažba je populárny spôsob, ako zarobiť BTC, ale stojí to investovanie do ťažobného zariadenia za to? Na zodpovedanie tejto otázky je dobré pozrieť sa na dlhodobé aj krátkodobé náklady a príležitosti. Tento článok sa venuje všeobecným faktorom, ktoré je potrebné vziať do úvahy kedykoľvek, a konkrétnemu príkladu založenému na hodnote BTC v roku 2019.

Počiatočné a ďalšie náklady

Otázka, koľko zarábajú bitcoinoví ťažiari, je komplikovaná. Existuje niekoľko kľúčových faktorov, ktoré závisia od určenia ziskovosti. Aj keď by ste mohli zvážiť ešte ďalšie veci, mali by ste vedieť o tomto zozname.

Hardvérové ​​náklady a možnosti

Náklady na ťažobné zariadenie sa môžu veľmi líšiť. Od menej výkonných procesorov CPU až po vysoko výkonných ťažiarov ASIC – toto sú najväčšie počiatočné náklady. Zatiaľ čo použitie lacnejšej súpravy môže ušetriť peniaze vopred, budete pravdepodobne v priebehu času zarábať menej BTC (alebo iných kryptomien) v porovnaní s drahšími možnosťami, ktoré sú schopné produkovať rýchlejšie hash sadzby.

Náklady na elektrickú energiu (umiestnenie, umiestnenie, umiestnenie)

Jednou z najväčších výziev pri určovaní presnej ziskovosti ťažby bitcoinov je geografické umiestnenie ťažobnej operácie. Miesta, ktoré majú vysoké náklady na elektrickú energiu a teplejšie prostredie, môžu dosiahnuť vyššiu návratnosť investícií oveľa ťažšie. Umiestnenia s lacnejšími nákladmi na elektrickú energiu a chladnejším prostredím umožňujú prinajmenšom ziskovosť. Miesta, ktoré majú napríklad dostatok vodnej energie, majú zvyčajne väčšie ťažobné činnosti. Avšak miestne zákony implementované v posledných rokoch v mnohých jurisdikciách ťažbu bitcoinov úplne zakazujú.

Nastavte čas a prebiehajúce náklady na hardvér

Pretože investovanie peňazí do ťažobných súprav môže byť dosť drahé, dalo by sa predpokladať, že proces nastavenia je dosť ľahký. Toto nie je ten prípad. Realita je taká, že musíte byť technicky veľmi zdatní, aby ste mohli montovať súpravy a udržiavať ich v priebehu času. Pre mnohých baníkov predstavuje skutočnosť, že bitcoiny neprešli žiadnymi významnými zmenami ťažobného algoritmu, určitú stabilitu oproti iným kryptomenám, ktoré majú.

Kedykoľvek sa iné krypto projekty zmenili na algoritmy odolné voči ASIC, ťažobné plošiny v hodnote tisícov dolárov sa často stávajú neschopnými ťažby. Napriek tomu udržiavaná podpora bitcoinov pre ASIC znamená, že ťažiari budú musieť s väčšou pravdepodobnosťou platiť viac za ťažobné zariadenie.

Ťažba a konkurencia v ťažbe

Aj na medvedích trhoch existujú určité dobré správy. Všeobecne platí, že nižšie ceny BTC vedú k menšej konkurencii medzi bitcoinovými ťažiarmi. Zlou správou je, že ľudia, ktorí chcú okamžite konvertovať späť na fiat, by to pravdepodobne robili s deficitom. Preto je ťažba všeobecne lepšia pre tých, ktorí sú ochotní HODL počas medvedích trhov.

Na druhej strane býčie trhy prinášajú väčšiu konkurenciu, čo vo všeobecnosti znamená menej BTC na jedného baníka. V týchto časoch však existuje dobrá možnosť konverzie späť na fiat so ziskom.

Rôzne hodnoty Fiat a krypto hodnoty


Pojem „ziskovosť“ je relatívny. Samozrejme, hodnota BTC môže divoko kolísať. Je však tiež dôležité rozpoznať nákladové ekvivalenty vo vašej miestnej fiat mene. V mnohých prípadoch môže vysoká inflácia fiat mien znamenať, že ste schopní dosiahnuť relatívnu ziskovosť skôr. Potom si musíte položiť ďalšie a zložité otázky. Napríklad plánujete okamžite využiť odmeny za ťažbu BTC na nákup vecí? Máte kryptomenu HODL v nádeji, že budete mať neskôr vyššie hodnoty? Chcete okamžite previesť späť na fiat?

Polovičné udalosti

Bitcoin má odmenu za ťažbu, ktorá je navrhnutá tak, aby sa pri určitých blokoch znížila o polovicu. V roku 2019 dostanú ťažiari bitcoinu 12,5 BTC zakaždým, keď úspešne vyťažia blok. Do konca mája 2020 by mala nastať ďalšia polovičná udalosť. Ak sa tak stane, odmena za ťažbu bude iba 6,25 BTC.

Koľko zarábajú bitcoinoví ťažiari v roku 2019?

Berúc do úvahy všeobecné, dlhý termín náklady a ziskovosť (uvedené v časti vyššie) sú dôležité. Ľudia stále chcú pochopiť, ako vyzerá ziskovosť v krátkodobý. Jednoduchá odpoveď je, že ziskovosť BTC (ku koncu apríla 2019) je pochmúrna. Je to spôsobené relatívne nízkou hodnotou BTC v porovnaní s predchádzajúcim býčím trhom z roku 2017. Samozrejme, ak by sa hodnota BTC mala zvýšiť, mohlo by sa to kedykoľvek kedykoľvek zmeniť. Ak chcete dať ziskovosť roku 2019 do lepšej perspektívy, je dobré použiť scenár z reálneho sveta založený na realistických faktoroch.

Scenár 1

V tomto scenári povedzme, že miner chcel použiť Bitmain Antminer S9. Upozorňujeme, že prechodom na inú ťažobnú plošinu sa výsledky budú líšiť, ale len mierne. Antminer S9 má vyššiu hashovaciu frekvenciu (14,0 TH / s) a spotrebu energie 1350 W ako mnoho konkurentov.

Rovnako ako väčšina ťažiarov kryptomien je pravdepodobné, že by ste sa pripojili k banskej banke. Poplatky za túto službu sa môžu líšiť, ale jedno percento sa považuje za štandardné.

A nakoniec, náklady na elektrinu sú najdôležitejšie náklady, ktoré je potrebné zohľadniť. Ak sa pozrieme napríklad na štáty v USA, čisté výnosy alebo straty závisia vo veľkej miere od týchto sadzieb. Napríklad v Oklahome, má najnižšie priemerné náklady na elektrickú energiu na 0,088 USD za hodinu od januára 2019. Na základe cien BTC z apríla 2019 by návratnosť investícií nejaký čas trvalo..

Aj keď tento výpočet na obrázku nižšie ukazuje odhadovanú návratnosť 1,56 USD mesačne, nezahŕňa náklady na túto konkrétnu ťažobnú súpravu (~ 3 000 USD). Za predpokladu, že ceny BTC zostanú rovnaké (~ 5 325 dolárov), bude trvať 162 rokov, kým sa dostaneme k ziskovosti, a to aj v prípade, že v USA budú najlacnejšie náklady na elektrickú energiu. To vôbec neberie do úvahy možnosť zvýšenia nákladov na elektrickú energiu v priebehu času.

Ziskovosť ťažby BTC

Táto kalkulačka ziskovosti nezahŕňa počiatočné náklady na nákup ťažobnej súpravy. Napríklad s Bitmain Antminer S9 by dosiahnutie ROI trvalo 162 rokov, ak by hodnota 1 BTC zostala na 5 325,54 USD.

Scenár 2

V scenári 2 ponechajme všetky vyššie uvedené faktory v scenári 1 rovnaké, okrem umiestnenia / nákladov na elektrickú energiu. Ak by ste sa rozhodli ťažiť na Havaji, v štáte s najdrahšími nákladmi na elektrickú energiu v priemere 0,3209 KWh, dosiahli by ste deficit 224,82 USD mesačne. Nezahŕňa to ani náklady na ťažobnú súpravu. Bolo by teda takmer nemožné dosiahnuť ziskovosť na Havaji, aj keď hodnota BTC výrazne stúpa.

Späť na ziskovosť ťažby?

Aj pri ideálnom umiestnení s vysoko kvalitnou ťažobnou plošinou je zrejmé, že dosiahnutie ziskovosti v rozumnom čase prostredníctvom ťažby BTC je prakticky nemožné dosiahnuť (minimálne od začiatku do polovice roka 2019). To však neznamená, že to tak bude vždy.

Ak dôjde k býčímu behu, tí, ktorí dokázali úspešne ťažiť BTC, budú mať šancu získať návratnosť. To sa však dá ťažko predvídať. Stručne povedané, ak chcete získať krátky obrat v oblasti návratnosti investícií, je pravdepodobne najlepšie neuvažovať o ťažbe BTC. Stále však existuje potenciál, že by sa hodnota BTC mohla vrátiť na predchádzajúce maximá, čo z dlhodobého hľadiska robí ťažbu ziskovou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map