Kedy kúpiť bitcoin: Sprievodca ukladaním satoshi

Lepšie pochopenie toho, kedy kúpiť bitcoin, vám môže pomôcť posunúť vašu investičnú stratégiu na vyššiu úroveň. Bol to zaujímavý rok pre bitcoin a celý trh s kryptomenami. Kryptotrh zhodil väčšinu svojich tohtoročných ziskov z roku 2017, keď začali prebiehať trhové korekcie. Tieto straty spôsobili, že mnoho investorov malo ťažké rozhodnutia, napríklad kedy predať bitcoiny, a mal by som bitcoin kúpiť hneď? Je potrebné pamätať na to, že neexistuje žiadny konkrétny štýl investovania, ktorý by vyhovoval všetkým.

Vyberte si svoju stratégiu

Pokiaľ ide o investovanie do bitcoinu, treba postupovať podľa niekoľkých populárnych stratégií. Nakoniec možno zistíte, že kombinácia funguje najlepšie pre vás. Je to normálne a nájdenie správnej rovnováhy zvyšuje návratnosť investícií (ROI) a znižuje úroveň stresu v čase korekcie trhu. Pozrime sa na dve populárne stratégie obchodovania s bitcoinmi.

Dlhodobé: HODL

Komunita bitcoinových HODL (vydržte, drahý život) je silná a prečo by to tak nebolo? Bitcoin je prvá úspešná kryptomena na svete. Okrem toho, že svet predstavil blockchainovú technológiu, s touto kryptomenou súvisí aj sociálna a ekonomická sloboda..

HODLeri veria v základnú snahu Bitcoinu oslobodiť svet od skazeného a hanebného finančného systému. Ďalej veria, že bitcoin z dlhodobého hľadiska vždy zaznamená nárast hodnoty. Ak vezmeme do úvahy, že na vyťaženie ostávajú menej ako štyri milióny bitcoinov, je nedostatok tohto digitálneho majetku nepopierateľný.

Nerobené bitcoiny prostredníctvom Bitcoinblockhalf

Nerobené bitcoiny prostredníctvom Bitcoinblockhalf

Toto je zďaleka najjednoduchšia stratégia investovania do bitcoinu. Bitcoin kúpite, keď cena klesne, a držíte ho. To je všetko. Ak si pozriete cenovú históriu bitcoinu, ktokoľvek, kto sa touto stratégiou riadil pred polovicou roku 2017, sa poriadne vyrovnal.

Krátkodobé: denné obchodovanie

Denné obchodovanie sa aktívnejšie stavia ku kryptomene. Denní obchodníci sa snažia dosiahnuť zisky skôr na základe porozumenia trhu, ako na základe HODLINGU svojich bitcoinov. Pre týchto investorov je nevyhnutné využívať najlepšie trhové nástroje. Pokročilá analýza trhu a obchodní roboti sú dva dokonalé príklady nástrojov denného obchodovania, ktoré vám môžu pomôcť zvýšiť návratnosť investícií.

Posilnite svoju pozíciu

Denní obchodníci zarábajú svoje zisky v období volatility. Obchodník so šikovným časom vie, ako dosiahnuť zisk, aj keď sa trh zrúti. V scenári medvedieho trhu si títo obchodníci posilnia svoju pozíciu. Táto obchodná stratégia vyžaduje, aby ste svoje bitcoiny predali na začiatku prepadu trhu a potom odkúpili bitcoiny za nižšiu cenu, akonáhle bude trh na konci. Výsledok: viac bitcoinu. Táto stratégia sa však ľahšie hovorí, ako robí.

Kombinovaná metóda

Mnoho investorov využíva kombináciu týchto taktík na dosiahnutie cieľa zvýšiť svoje podiely v bitcoinoch. Títo investori držia svoje bitcoiny až do zásadných trhových úprav. Ako investor do kryptomeny je dôležité sledovať nový vývoj na kryptotrhu. Teoreticky je ľahšie predpovedať medvedí trh ako býčí trh.

Pamätajte, že kryptotrh je pre mnohých investorov stále nový a zlé médiá môžu šíriť FUD (strach, neistota a pochybnosti), čo spôsobuje výpredaj znepokojených investorov. Napríklad, ak sa zajtra zobudíte a zadáte bitcoin do vyhľadávača správ Google a prvé tri stránky správ sú negatívne, je pravdepodobné, že to spôsobí pokles ceny bitcoinu. Koľko? Nikto nevie.

Porovnanie trhových cyklov

Trhy trhu sú ako príliv a odliv oceánu. Aj keď nikto nevie presne odhadnúť, aký silný bude príliv, môže odkazovať na predchádzajúcu činnosť v roku, aby získal všeobecnú predstavu o tom, kedy sa aktivita na trhu zvyšuje alebo znižuje. Bitcoin je v súčasnosti starý 10 rokov a existuje desaťročie prieskumu trhu, ktoré je možné vyhodnotiť, aby sme lepšie pochopili trhové cykly bitcoinu.

Bitcoin cez CoinMarketCap

Bitcoin cez CoinMarketCap

Nedávna stabilizácia trhu

Zdá sa, že trh sa stabilizuje s volatilitou na najnižšej úrovni za posledné roky. Znamená to, že bitcoin je stabilný? Pravdepodobne nie. Bitcoin po tomto type trhového správania zvyčajne zažíva volatilitu. Vo väčšine prípadov nasleduje býčí trh.

Pravda o dip

Nakúpte nízko, predajte vysoko. Toto je investičná axióma, ktorú odborníci odrážajú v celom kryptopriestore. Aj keď sa to zdá byť dosť ľahké, predpovedať, kedy je pokles v najnižšom bode, je mierne povedané zložitý. Jednou z najlepších stratégií je skontrolovať trhové grafy a ak je pokles blízko čiary odporu, kúpte si. Čiary odporu na grafe trhu predstavujú body, v ktorých trh preukázal nárast nákupnej aktivity, čím zastavil medveďa.

Striekajúce veľryby

Sledovanie obchodnej aktivity veľrýb v bitcoinovom priestore je ďalším úžasným spôsobom, ako si naplánovať nákupné úsilie. Bitcoinové veľryby sú ľudia, ktorí vlastnia obrovské množstvo bitcoinu. Nedávna správa agentúry Bloomberg odhalila, že iba 1 000 ľudí vlastní viac ako 40 percent všetkých existujúcich bitcoinov.

Keď sa veľryba pohne, reaguje celý trh. A správa publikovaný spoločnosťou Investopedia v septembri 2018, tento scenár zvýraznil. Správa ukázala, ako jedna veľryba spôsobila výpredaj bitcoinov v hodnote 53 miliárd dolárov. Morálne príbeh, sledujte veľryby, pretože môžu dramaticky ovplyvniť ceny.

Policajné aukcie

Úradníci činní v trestnom konaní zintenzívňujú svoju krypto konfiškáciu a pokiaľ sa chystáte investovať veľké prostriedky do kryptomeny, sú tieto scenáre ideálne. Veľké aukcie kryptomien vám poskytujú dokonalú príležitosť získať obrovské sumy kryptomeny za zľavnené ceny.

Dlhoročný krypto investor Tim Draper slávne kúpil takmer 30 000 skonfiškovaných bitcoinov od úradov po krachu Hodvábnej cesty. Zatiaľ čo Draper odmietol uviesť konkrétne zaplatené podrobnosti o cene, správa od Šťastie časopis uvádza priemernú cenu zaplatenú za bitcoin na zhruba 334 dolárov.

Kedy kúpiť bitcoin

Naučiť sa, kedy nakupovať bitcoiny, závisí od toho, aký typ kryptoinvestora chcete byť. Keď pochopíte svoju stratégiu, viete, kedy má zmysel nakupovať viac bitcoinov, HODL, predávať alebo posilňovať svoju pozíciu. S ohľadom na tieto koncepty ste teraz pripravení naučiť sa, ako zvýšiť svoje portfólio kryptomien ako profesionál.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map