Keď sa otvára prvé rehabilitačné centrum pre závislých na kryptomenách – tu je návod, ako sa udržať pod kontrolou

Pred niečo vyše mesiacom sa kryptokomunita prizerala, že ako prvé rehabilitačné stredisko pre závislých na kryptomene otvorilo svoje brány vo Veľkej Británii, pobavilo ich to a cynizmus. Existuje však niečo viac ako dômyselná škótska nemocnica, ktorá sa napojí na najnovšie šialenstvo? Je závislosť na kryptomene skutočná vec a ak áno, ako zistíte, či na ňu máte?

Nemáme presnú predstavu o tom, koľko ľudí na celom svete investuje do kryptomeny. Podľa prieskumu obyvateľov USA bol ich počet len ​​nízky 8 percent. Ale znova, 8 percent z 325 miliónov je stále veľa ľudí (26 miliónov, matematiku som urobil). A to je iba jedna krajina.

Závislosť na kryptomene by preto mohla potenciálne ovplyvniť stovky miliónov ľudí na celom svete. A keďže je takým vysoko rizikovým priemyslom, fušovanie do kryptotrhu poskytuje veľa rovnakého adrenalínu, aký nutkaví hráči vyhľadávajú.

Ukáže sa toto ICO ako podvod? Bude moja peňaženka napadnutá hackermi? Čo ak si nechám HODLing a cena sa naďalej prepadá?

Kasíno automat s logom rehabilitačného programu Castle Craig Cryptocurrency Rehab Program.

Program rehabilitácie kryptomeny v nemocnici Castle Craig

Napínavé veci. A nemocnica Castle Craig v škótskom Peeblesshire verí, že závislosť od kryptomeny je potrebné nielen vyvolať, pomenovať a rozpoznať, ale aj liečiť. Ako základ svojho programu používajú rovnaké techniky vyvinuté pre nutkavých hráčov.

„Vysokorizikový a kolísavý trh s kryptomenami,“ tvrdí hráč na hazardné hry v nemocnici Chris Burn, „apeluje na problémového hráča.“ Ponorenie sa do sveta kryptomien tiež poskytuje vynikajúci únik z reality. Veľa zasvätených ľudí to v skutočnosti nazýva pádom do „králičej nory“.

Všetci z nás majú záujem, možno dokonca závislí, ale ako viete, či sa táto vášeň preniesla do závislosti na kryptomene?

Známky závislosti na kryptomene

V prvom rade malé vylúčenie zodpovednosti. Nižšie uvedené zjavne neplatí, ak pracujete ako obchodník s kryptomenami na plný úväzok, alebo je vašou úlohou neustále sledovať trhy. Hovoríme o bežných ľuďoch s fušovaním, investovaním a diverzifikáciou ich investičných portfólií tu.

Pretože svet ICO, kryptomien, blockchainov a HODLingu je úplne nový, môže byť ťažké identifikovať jasné znaky špecifické pre toto odvetvie. Ale spoločné vlákno so závislosťou od kryptomeny je rovnaké ako vo všeobecnosti závislosť od alkoholu, drog alebo hazardných hier.

Ak váš pasívny koníček začína preberať život, dávajte pozor na nasledujúce znaky.

You Just Can’t Stop

Aj keď je to ľahšie vyhodnotiť pri konzumácii drog alebo alkoholu, jedným z najočividnejších znakov závislosti je, že to nemôžete prestať robiť. Aj keď to má škodlivé účinky na váš život. Aj keď racionálny mozog môže byť schopný povedať: „Radšej prestanem investovať do ICO, pretože tento mesiac musím zaplatiť účet za elektrinu,“ ale závislý mozog dokáže obhájiť alebo zdôvodniť riešenie..

Ak máte závislosť na kryptomene, môžete investovať peniaze, ktoré nemáte alebo nemôžete stratiť.

Nemôžete prestať - Spútané ruky naďalej píšu na klávesnici.

Nemôžeš sa zastaviť / Pixabay / igromania-1894847_1920

Váš spoločenský život začína trpieť

Absolvovali ste niekedy narodeninovú oslavu detí, pretože ste vedeli, že nebude pivo? To by z teba nemusí byť alkoholik. Ak však stále odmietate spoločenské stretnutia, pretože sa nemôžete podieľať na svojej závislosti, môže byť čas prestať a myslieť.

Zmeškanie stretnutia kvôli čakaniu na dôležitom výsadku alebo predpredaji pravdepodobne tiež nespĺňa podmienky. Pokiaľ to však nerobíte stále. Ak prestanete chodiť na veci, pretože vás odnášajú od obrazovky alebo nemôžete skontrolovať cenu Cardana, môžete mať závislosť na kryptomene.

Ak prestanete, dostanete známky o výbere

Váš partner vás konečne previnil tým, že ste s nimi išli do divadla, keď ste chceli zostať doma. Keď sa však zatiahnu záclony, môžete iba zamiešať nohy. Závislosť od kryptomeny nemusí spôsobovať trasenie, potenie a halucinácie. Môžete sa však cítiť znepokojený, znepokojený, nervózny alebo bojovať s vážnym prípadom FOMO.

Ak si skutočne nemôžete vziať voľno len na pár hodín, môžete mať závislosť na kryptomene.

Začnete obchodovať v tme

Podľa Mayo Clinic, veľkou výhodou, že máte závislosť, je pokus, keď to robíte tajne. Preplíženie fľaše vodky v batohu alebo ísť von za prefíkaným dymom. Ak sa zobudíte a skontrolujete svoje portfólio, keď partner spí alebo keď vaši rodičia sledujú film, skúste to znížiť.

Komiks dvojice v posteli. Žena verí, že jej manžel myslí na iné ženy, ale v skutočnosti je závislý od kryptomeny a myslí na mince.

True story from CryptoCurrency

Beriete na seba viac rizík ako obvykle

S rastúcou závislosťou rastie aj miera rizika, ktoré ste ochotní podstúpiť, aby ste dosiahli svoju nápravu. Je to ľahké, keď uvažujete o látkovej závislosti, ale dá sa to preložiť aj k závislosti na kryptomene. Napríklad si požičiavate peniaze na investovanie? Alebo investujete zo spoločného účtu bez toho, aby ste to oznámili partnerovi? Investujete peniaze, ktoré nemáte, a zakaždým beriete väčšie hazardné hry?

Podľa a Štúdia 2016 na závislých mozgoch sa vlastne zapoja inak ako od mozgu, ktorý nie je závislý. Závislý mozog má oveľa menší problém s riskovaním ako nezávislý mozog. Môžete sa skutočne presvedčiť, že to, čo robíte, nie je problematické.

Nie som závislý na kryptomene

Denial je rieka v Egypte. Alebo niečo podobné. Je to tiež hlavný znak toho, že môžete byť nakoniec závislí od kryptomeny. Ak zistíte, že stále hovoríte sebe alebo iným ľuďom, že nie ste závislí, môže to byť len to, že ste.

Záverečné myšlienky

Závislosť od kryptomeny môže znieť ako vtip a pre väčšinu z nás, keď sme len trochu posadnutí, to neznamená vážny problém. Ale ak sa ocitnete v niektorej z vyššie uvedených situácií alebo začínate preprogramovať svoj život, môže byť čas požiadať o pomoc.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map