Každý tether je krytý USD, neoficiálnymi požiadavkami na audit

FSS drží krk pre remienok

Po týždni kontroly, či bol jeho stablecoin, Tether, použitý na umelé nafúknutie behu bitcoinov na 20 000 dolárov, môže byť spoločnosť Tether Ltd. v jasnom rozpore. Finančné preskúmanie vedená právnickou firmou Freeh, Sporkin & Sullivan LLP (FSS) tvrdí, že každý USDT je ​​plne krytý ekvivalentnou rezervou USD.

„FSS je presvedčená, že nezaťažené aktíva spoločnosti Tether prevyšujú k 1. júnu 2018 zostatok plne zaistených amerických postrojov v obehu,“ uzatvára právnická firma vo svojej správe.

Advokátska kancelária, ktorú spoluzakladal bývalý riaditeľ FBI Louis Freeh, tvrdí, že spoločnosť Tether Ltd. drží medzi svojimi dvoma bankovými účtami hotovosť v hodnote 2,54 miliardy dolárov. Táto suma predstavuje až – a skutočne nahrádza – USDT v obehu v hodnote 2,53 miliardy USD od 1. júna.

„Sme radi, že si to nezávisle overíme, aby sme odpovedali na niektoré otázky kladené verejnosťou. V žiadnom prípade nie sme hotoví v úsilí o podporu zvýšenej transparentnosti v spoločnosti Tether, “reagoval na zistenia generálny riaditeľ spoločnosti Tether Jan Ludovicus van der Velde..

Komentáre Van der Veldeho sa čítajú ako úľava, pretože sa zdá, že zistenia FSS ospravedlňujú Tethera za každú faul..

K týmto zisteniam existuje iba niekoľko kvalifikácií, z ktorých niektoré uvádza FSS vo svojej správe. Zdá sa, že tieto výhrady naznačujú, že jasnosť správy ponúka iba náznak transparentnosti, pohľad na operácie Tetheru, ktorý necháva jedno oko otvorené, zatiaľ čo druhé zostáva zatvorené.

Na úvod „FSS nie je účtovná firma a nevykonala vyššie uvedenú kontrolu a potvrdenia pomocou Všeobecne akceptovaných účtovných zásad“, uvádza právnická firma vo svojej správe a ďalej upozorňuje, že ich zistenia „by sa nemali vykladať ako výsledok auditu . “ Ďalej dodáva, že jeho telefonické a osobné rozhovory s bankovými zamestnancami „bez ďalšieho skúmania predpokladali, že pracovníci banky poskytujúci potvrdenia boli na získanie týchto potvrdení náležite oprávnení a že potvrdenia boli správne“, čo znamená, že FSS nikdy priamo neprezerala podiely Tetheru, iba ich potvrdzovala ústnym podaním.

Eugene Sullivan, jeden z partnerov advokátskej kancelárie, je údajne poradným výborom aj pre jednu z dotknutých bánk.

Správa nebola ničím iným ako oficiálnou a stojí za zmienku, že Tether konkrétne vyhľadala právnickú firmu, aby skontrolovala svoje financie a nie vykonala oficiálny audit.

Tether sa v skutočnosti opakovane odmietol podrobiť úradnému auditu. Hlavný právny zástupca spoločnosti Tether Ltd., Stuart Hoegner, tvrdí, že je to tak preto, lebo spoločnosť jednoducho nemôže prejsť tradičnými spôsobmi, ako potvrdiť svoje financie. Pre neho to nie je príznak Tetherovej neochoty; je to príznak neochoty zo strany inštitucionálnych účtovníckych firiem.

“Záverom je, že audit nie je možné získať,” uviedol v rozhovore pre agentúru Bloomberg. “Veľké štyri firmy sú pre túto úroveň rizika anathema.” Išli sme za tým, čo si myslíme, že je ďalšia najlepšia vec. “

Ďalšia najlepšia vec je podobná auditu, ktorý Tether dostal od spoločnosti Friedman LLP v septembri minulého roka. Rovnako ako správa FSS, aj Friedmanova obsahuje vylúčenia zodpovednosti týkajúce sa jej akreditácie a je považovaná za neoficiálnu. Začiatkom tohto roka bol Friedman predvolaný CFTC Spojených štátov za svoju úlohu pri vykonávaní auditu..

Pre skeptikov by každá správa mohla vyzerať ako niečo viac ako Tetherov pokus zachrániť si tvár a nasadiť masku transparentnosti pri zachovaní rovnakých postupov, ktoré ju viedli k horúcej vode.


Dvaja profesori z Texaskej univerzity v Austine zverejnili tento týždeň verejnú kontrolu. Tento týždeň zverejnila 66-stranová štúdia, ktorá tvrdí, že spoločnosť Tether bola použitá na manipuláciu ceny bitcoinu na vrchole svojho minuloročného uvedenia na trh. Podľa zistení profesorov Johna M. Griffina a Amina Shamsa „nákupy u spoločnosti Tether sú časované po poklese trhu a vedú k značnému zvýšeniu cien bitcoinov“, čo je „najkonzistentnejšie s hypotézou [a] dodávok, kde sa používa Tether poskytovať cenovú podporu a manipulovať s cenami kryptomien. “

Štúdia rozpráva ďalší príbeh, ktorý kryptickí sprisahanci za posledný rok papagájovali, že Tether nie je úplne krytý dolárovými rezervami a jeho tvorcovia tlačia USDTs na kontrolu cenových výkyvov Bitcoinu. Vzhľadom na neoficiálny charakter správy FSS, ktorá je v kontraste s týmito tvrdeniami, nie je pravdepodobné, že by tí, ktorí sa postavia na stranu Shamsa a Griffina, zmenili názor.

To by vyžadovalo úradný audit alebo sondu vládnej agentúry. Vzhľadom na odolnosť Tetheru voči prvému predvolania a predvolanie Janurary CFTC bude druhý menovaný pravdepodobne jediným prostriedkom na zabezpečenie nevyvrátiteľného zhrnutia operácií Tetheru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map