Justin Sun o budúcnosti Tron, BitTorrent a Project Atlas

Justin Sun. sedí na čele Tronu, decentralizovanej platformy na zdieľanie zábavného obsahu riadenej používateľmi, ktorí namiesto centrálnych sprostredkovateľov tretích strán obsadzujú trhy. Tron sa momentálne pohybuje okolo trhového stropu 1,5 miliardy dolárov. Aj keď je spoločnosť Tron na trhu s medveďmi v roku 2018 neuveriteľne aktívna, aj keď je to podstatne menej, ako je historicky vysoký trhový strop 16,7 miliárd dolárov.

Sun sa môže pochváliť pôsobivým životopisom vo veku 28 rokov: zakladateľ spoločnosti Peiwo (populárny klon Snapchat v Číne), Forbes China / Asia 30 Under 30, prvý účastník tisícročia (a čerstvý absolvent) univerzity Hupana Jacka Ma, a teraz, zakladateľ & Výkonný riaditeľ Top 15 projektu Market Cap Blockchain.

Justin Sun a Jack Ma

Justin Sun a Jack Ma

Jedna z najvýznamnejších posledných aktualizácií z tron novinky je akvizícia spoločnosti BitTorrent, jedného z najväčších a najuznávanejších protokolov zdieľania súborov peer-to-peer. Vo februári 2013 bol zodpovedný za BitTorrent 3,35% z celej globálnej šírky pásma a ovládol trh so šírkou pásma zdieľania súborov.

CoinCentral dostal príležitosť spojiť sa so spoločnosťou Sun o nedávnom vývoji v spoločnosti Tron, ako je akvizícia BitTorrent, Project Atlas a ďalšie.

Mohli by ste nám poskytnúť dvojminútovú upútavku na váš život? Ako ste sa dostali do sveta blockchainu?

Prvýkrát som s blockchainom prišiel do styku, keď som študoval v USA. Čítal som New York Times, keď som narazil na príbeh o bitcoinoch. Okamžite ma zaujalo, aké decentralizované to je, je to transparentnosť a nemenné vlastnosti. Preto som začal pracovať pre spoločnosť Ripple a rozširoval som protokol Ripple o región Veľkej Číny. Chcel som sa usilovať o hodnoty, za ktoré podľa mňa stojí za to bojovať.

Bolo to však ťažšie, ako som si predstavoval, prostredníctvom organizácie založenej na bankovníctve. Autonómna decentralizovaná komunita bola lepšou alternatívou. Potom som v roku 2017 začal s TRON, aby sa moja vízia stala skutočnosťou. Keď sa obzriem späť, s radosťou môžem povedať, že som sa rozhodol správne.

Spoločnosť Tron zaznamenala za posledný rok obrovský rast a expozíciu. Ako posledný rok osobne zmenil váš život?

Úprimne, veľmi sa to nezmenilo. Veľmi dobre viem, ako sa veci vyvíjajú mimo spoločnosti TRON. Pre mňa je zdokonalenie súčasnej technológie a našej komunity základom projektu. Bez ohľadu na to, ako sa zmení cena, neprestaneme zlepšovať užívateľský komfort a ekosystém TRON. Na tom skutočne záleží.

Radi by sme našim čitateľom umožnili spoznať človeka, Justin Sun, o niečo lepšie. Aké sú niektoré naše vášne a záľuby mimo sveta blockchainu a kryptomeny?

Go (Weiqi) a písanie sú pravdepodobne moje hlavné záľuby. V skutočnosti som svoju prvú knihu vydal v roku 2017. Má názov Brave New World. Momentálne je všetka moja energia zameraná na zdokonalenie našej technológie a celého ekosystému, čo si vyžadovalo prácu 70 – 80 hodín týždenne. Už som si zvykol a baví ma to.

Mohli by ste opísať, aké to bolo byť na Hupanovej univerzite Jacka Ma’s??

Univerzita Hupan je určite dôležitým medzníkom v mojom živote. Stal som sa tam prvým tisícročným študentom predtým, ako som založil TRON. Za tie tri roky som sa toho veľa naučil od Jacka Ma a ďalších neuveriteľných podnikateľov, najmä pokiaľ ide o to, ako analyzovať súčasné trendy a ako rozvíjať správne stratégie atď. To, čo som sa naučil na Hupanskej univerzite, prospieva TRON i mne samotnému. Tento druh zážitku je pre mňa tým najcennejším darom.

Spoločnosť Tron tiež získala spravodlivé množstvo kontroverzií a kritiky od ľudí, ktorí môžu alebo nemusia skutočne rozumieť odvetviu kryptomien. Ako by ste reagovali na tvrdenia, ktoré sa snažia z technológie Tron urobiť z marketingového triku?

FUD a Shill sa bežne používajú na zmenu vnímania investorov okolo kryptomien, aby ovplyvnili cenu. Na rozdiel od niektorých projektov dosiahol TRON všetky svoje míľniky (testovacia sieť, hlavná sieť, voľba uzlov svedkov, spustenie virtuálneho stroja) bez výrazného zaseknutia. Verím, že je to skvelý príklad toho, že TRON nie je iba humbuk, ako hovoria niektorí ľudia. Spoločnosť vo veľkej miere investuje do spoločnosti R.&D; Teším sa, až uvidím na našom blockchaine viac skvelých produktov a ukážem, že spoločnosť je skvelá v marketingu, ale ešte lepšie v budovaní špičkových technológií..

Zjavne ste zaujali prístup zameraný na marketing a partnerstvo ako iné inteligentné zmluvy a platformy Dapp. Aké sú vaše dôvody??

Aby bola sieť hodnotná, potrebuje skvelú technológiu, prípady použitia a používateľov. Partnerstvom s etablovanými spoločnosťami ako LINE, Binance atď. Získava naša spoločnosť viac prípadov využitia pre svojich držiteľov, spoluvyvíja nové technológie a oslovuje viac ľudí..

Blockchain sa rozšíri na širšie publikum, ktoré si ani neuvedomuje, že ho používa, a verím, že práve tu uvidíme v našej spoločnosti najviac zmien. Na to, aby ste si ho užili, nemusíte vedieť, ako to funguje na internete, to isté platí pre blockchain; chceme to urobiť čo najjednoduchšie a vďaka rozvíjajúcim sa partnerstvám budeme úspešní. Som nadšený, že tieto partnerstvá poháňajú inovácie a novú generáciu Dapps.

Nedávno ste začali spolupracovať s nadáciou Binance’s Blockchain Charity Foundation, aby ste preskúmali, ako môže blockchain pomôcť neziskovému sektoru. Aké sú kombinácie blockchainu a neziskoviek, ktoré vás najviac vzrušujú?

Som nadšený, že môžem spolupracovať @BananceBCF preskúmať riešenia #blockchain môže priniesť pre neziskový sektor. Dúfam, že môj záväzok inšpiruje ostatných, aby sa pripojili k tomuto hnutiu. Tešíme sa na úzku spoluprácu s BCF a @UNDP! https://t.co/UyDao9ZkKm

– Justin Sun (@justinsuntron) 18. októbra 2018

Ako technologický líder a priekopník v oblasti decentralizovaných technológií ma teší, keď vidím ďalšie odvetvia a organizácie, ktoré prijímajú blockchain a jeho inovácie. Spolu s Binance’s Blockchain Charity Foundation budujeme ďalšie prípady použitia tejto výkonnej technológie. Nesieme dôležité zodpovednosti a vďaka spolupráci ho teraz dokážeme nadobro využiť v prospech iniciatív, z ktorých bude mať úžitok väčšina ľudí..

Spoločenstvá zohrávajú pri podpore týchto akcií hlavnú úlohu a spoločnosť TRON sa rozhodla integrovať komunitu do jadra spoločnosti od jej založenia v septembri 2017. Náš blockchain je riadený 27 super predstaviteľmi, ktorých všetkých volia držitelia tokenov TRON. Mám to šťastie, že som si získal dôveru komunity a ako jeden z volených super predstaviteľov si myslím, že je mojou zodpovednosťou viesť hnutie a využívať blockchain technológiu pre spoločenské dobro..

Aby som išiel nad rámec tohto prvého daru a svojej angažovanosti ako super predstaviteľ, od dnešného dňa bude spoločnosť TRON schopná podporovať každú organizáciu, ktorá sa usiluje o väčšiu transparentnosť a efektívnosť vďaka technológii blockchain. Som nadšený, že vidím vývojárov komunity a spoločnosť TRON spolupracovať na nových produktoch slúžiacich týmto cieľom.

Aké sú vaše ďalšie obľúbené projekty v priestore okrem TRONu??

TRON – Som si istý, že sieť TRON prinesie našim používateľom prémiové a decentralizované internetové prostredie.

Bitcoin – pre mnohých to bola brána do sveta blockchainovej technológie a mimoriadne dobre predvádza svoj potenciál.

Ethereum – je to prvé rozšírenie blockchainu do aplikácií.

Mohli by ste nám povedať o dôležitosti nedávnej akvizície BitTorrentu?

Od svojho vytvorenia bol v protokole BitTorrent zabudovaný systém stimulov do jeho základných procesov. Používatelia BitTorrentu sa môžu rozhodnúť nahrávať údaje používateľom, ktorí sa im nahrávajú rýchlejšie. Pred akvizíciou v júli 2018 spoločnosť BitTorrent’s R&Tím D už skúmal spôsoby, ako do protokolu BitTorrent pridať stimuly založené na blockchaine.

Môžete nám povedať niečo o Project Atlas?

Project Atlas je základom pre nový spôsob distribúcie obsahu. Na začiatok bude produkt obsahovať rýchlejšie sťahovanie, viac semien, žiadnu ťažbu a spätnú kompatibilitu. Je prispôsobený svetu, v ktorom dnes žijeme: mobilný, prepojený a transparentný. Naším cieľom je nakoniec umožniť všetkým tvorcom obsahu a ich komunitám vylúčenie sprostredkovateľa a umožnenie tvorcom obsahu distribuovať ich priamo používateľom..

Máme tím viac ako 10 ľudí, ktorí sa úplne venujú projektu Atlas. Dúfame, že čoskoro odhalíme prvé funkcie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s kľúčovými hráčmi v zábavnom priemysle.

Čo považujete za najzaujímavejšie aplikácie technológie Tron?

TRON transformuje fungovanie internetu do svojej podstaty. Verím, že akákoľvek aplikácia postavená na našej sieti odblokuje svoju silu a bude mať najväčší úžitok. Som nadšený, že vidím zábavný priemysel, ale aj tradičné odvetvia ako telekomunikácie, bankovníctvo, energetika, nehnuteľnosti, vzdelávanie.

Ako vyzerá úspech pre Tron?

Vyzerá skvele, ľudia tvrdia, že blockchain bude trvať viac ako desať rokov, kým ho zažijete. Náš tím pracuje nepretržite, aby sa tak stalo oveľa menej. Spoločnosť som založil v septembri 2017; dnes je nás okolo 300 ľudí. Toto je len začiatok fantastického príbehu.

Čo si myslíte o tom, že sa tvorcovia trhu a správa aktív dostali do kryptomeny?

Verím, že v roku 2019 budú hrať dôležitú úlohu a budú napredovať; tento posun a záujem o blockchain a kryptomenu môžeme iba privítať. V súčasnosti rokujeme s niektorými veľkými spoločnosťami pre správu aktív; sme tu, aby sme ich podporili, uľahčili prechod a pomohli im vzdelávať ich zákazníkov v oblasti technológie ako celku.

Ďakujem!

Vyššie uvedený článok je sponzorovaným príspevkom. Obsah nebol upravený tak, aby bol menej objektívny ako naše redakčné štandardy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map