Je sieť Mesh budúcnosťou online pripojenia?

Je Mesh Networking budúcnosťou online pripojenia?

Keď uvažujeme o blockchainoch a komunikácii bez dohľadu, zdá sa, že súčasná správa berie späť kontrolu. Zákony o neutralite sietí vypršia budúci mesiac a poskytovatelia internetových služieb budú mať celkovú kontrolu nad prístupom ľudí v USA k internetu. To vyvoláva kľúčové otázky o budúcnosti online pripojenia a o tom, či by sieťové sieťové pripojenie mohlo byť riešením.

Čo sú zákony o neutralite siete?

Zákony o neutralite sietí boli v USA presadzované počas Obamovej éry v roku 2015. Boli navrhnuté tak, aby zabezpečili otvorený a bezplatný internet, v rámci ktorého majú spotrebitelia rovnaký prístup k webovému obsahu. Zákony o neutralite siete bránia poskytovateľom internetových služieb v blokovaní obsahu, uprednostňovaní ich vlastného obsahu alebo nadmernom účtovaní poplatkov spotrebiteľom.

V decembri minulého roku však FCC zrušila tieto pravidlá „otvoreného internetu“. Zákony o neutralite sietí, ktoré vypršia 11. júna, budú nahradené zákonom ťažko kritizovaný predpisy, ktoré odovzdávajú poskytovateľom internetových služieb všetku moc.

Nové pravidlá požadujú od poskytovateľov internetových služieb, aby informovali spotrebiteľov, či budú blokovať alebo spomaľovať určitý obsah alebo účtovať poplatok za rýchlejší prístup. A veľa ľudí sa bojí, že vďaka tomu budú ceny internetu prudko stúpať. Zatiaľ AT&Spoločnosti T, Verizon a Comcast Corp sa zaviazali, že po uplynutí platnosti pravidiel nebudú blokovať alebo diskriminovať obsah. Zatiaľ však nebola zmienka o tom, či ponúknu spoplatnené „rýchle pruhy“.

Politické rozdelenie

Zrušenie zákonov o neutralite siete je posledným z pokusov súčasnej vlády vrátiť späť činy predchádzajúcej správy. Po ukončení parížskych klimatických dohôd a 180 o iránskej jadrovej dohode. Vytvára tiež hlbší klin medzi republikánskymi a demokratickými stranami a americkým ľudom.

„Zrušenie sieťovej neutrality by poskytovateľom internetových služieb umožnilo dať svoje zisky pred spotrebiteľov, ktorým slúžia, a kontrolovať to, čo vidíme, robíme a hovoríme online,“ varovala newyorská generálna prokurátorka Barbara Underwoodová.

Republikáni tvrdia, že zrušenie zákonov o neutralite siete otvorí konkurenciu a podporí investície. „Výsledkom bude lepší, rýchlejší a lacnejší prístup k internetu a bezplatný a otvorený internet, ktorý máme už mnoho, mnoho rokov,“ uviedol republikánsky predseda FCC Ajit Pai.

Proti legislatíve zatiaľ protestuje 22 štátov na čele s New Yorkom. Stále existuje možnosť odmietnutia decembrového zrušenia, ktoré predstavuje obrovské víťazstvo pre poskytovateľov internetových služieb, ale je výrazne proti internetovým firmám vrátane spoločností Alphabet Inc. a Facebook.

Bez ohľadu na to, kde sú vaše politické sklony, pravdepodobne pochopíte, prečo poplatok za prístup k internetu nevyhovuje mnohým ľuďom. Demokrati v skutočnosti veria, že táto otázka ovplyvní strednodobé voľby v novembri, najmä s internetovo zdatnými voličmi tisícročia.

Prístup na internet pre privilegovaných pár?

V tomto veku vysokorýchlostného internetu sme si zvykli na prístup k obsahu kedykoľvek, kdekoľvek chceme, a to priamo z dlaní našich rúk. Informácie sú bezplatné a účinné. Druh moci, za ktorú môžu ľudia čoskoro musieť zaplatiť veľa peňazí.

Niektorí poskytovatelia internetu už hovorili o ponuke „platených rýchlych pruhov“ alebo „platených priorít“. Týmto sa dostávame na nebezpečnú cestu. Elitný prístup k internetu je v rozpore s otvoreným a rovnocenným ekosystémom pre všetkých a je v ostrom kontraste s utopickými víziami väčšiny startupov využívajúcich blockchain..

Aj keď zrušenie ešte nie je dokončené, začne platiť budúci mesiac, ak v USA raketovo stúpnu ceny internetu a bežná populácia už nebude mať rovnaký prístup, riešením môže byť sieťová sieť..

Čo je sieťová sieť?

Sieť topológie siete

Ilustrácia čiastočnej sieťovej siete https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NetworkTopology-Mesh.svg

Sieťová sieť umožňuje sieťovým uzlom priame pripojenie a vzájomnú spoluprácu pri smerovaní údajov do az klientov. Je to decentralizované, pretože neexistuje závislosť od žiadneho jednotlivého uzla a všetky uzly sa zúčastňujú prenosu informácií.

Pretože sieťové siete sa môžu konfigurovať samy, je sieť odolná voči chybám a poskytuje lacnejšie a efektívnejšie riešenie poskytovania prístupu k necenzurovanému internetu, ktorý nie je viazaný na infraštruktúru ISP (poskytovateľ internetových služieb)..

Stručne? Sieťové pripojenie k sieti poskytuje schopnosť preskočiť na internet a dáta iných ľudí. Na to, aby sa rozšíril ekosystém sieťových sietí, je však potrebné ľudí motivovať.

Nakoniec, prečo by ste mali zdieľať svoje pripojenie s niekým iným? Tu prichádza na rad decentralizovaný mobilný sieťový sieťový protokol využívajúci technológiu blockchain a tokenizáciu.

Tokenizačné pripojenie

Spoločnosti ako RightMesh a Otvorená záhrada tokenizujú pripojenie pomocou telefónov s Androidom na vytvorenie sieťovej infraštruktúry. Dosahujú peer-to-peer pripojenie pomocou funkcií WIFI a Bluetooth, ktoré sú vlastné mobilným telefónom.

Keď sa klient a hotspot spoja, vytvoria novú sieť, do ktorej sa môžu ľudia pripojiť, a sieť odtiaľ rastie. Každý uzol má ID a účet Ethereum, ktoré odmeňujú používateľov tokenmi.

Cieľom tohto decentralizovaného modelu ISP je umožniť ľuďom samotným stať sa ISP. Odvedením moci od veľkých korporácií a jej odovzdaním späť do rúk ľudí môže ktokoľvek zdieľať svoj internet a zarábať za to kryptomenu.

Open Garden doposiaľ umožnila smerovanie správ mimo siete a vytvorila prvú aplikáciu na zasielanie správ, ktorá ľuďom umožňuje komunikovať bez pripojenia k internetu.

Umožňuje neustále pripojenie

Sieťové siete sa tiež používajú na celom svete na zabezpečenie nepretržitého pripojenia. Na ťažko dostupných miestach so zložitou topografiou a rozsiahlymi vidieckymi komunitami stále miliardy ľudí nemajú prístup k internetu.

Sieťovanie sietí sa ukazuje ako efektívne a lacné riešenie na šírenie výhod vyplývajúcich z prepojenia vrátane sociálneho a ekonomického začlenenia. A v prípadoch prírodných katastrof, kde klesá pripojenie na internet, sieťové siete môžu zabezpečiť, aby ľudia boli stále schopní komunikovať a posielať správy.

Red Hook WIFI, napríklad vznikla po tom, čo New York zasiahla silná búrka a zabránila ľuďom v online pripojení. Teraz sa organizácia zameriava na prekonanie digitálnej priepasti a umožnenie rovnakých ekonomických príležitostí v Red Hook v Brooklyne pomocou sieťových sietí.

S pomocou miestnych podnikateľov a komunity môžu obyvateľom poskytnúť nepretržitý prístup bezplatne.

Pripojiteľnosť v budúcnosti

Zatiaľ čo zrušenie neutrality siete musí ešte len vstúpiť do platnosti, dokonca aj pri prístupe k nízkonákladovému internetu, otázky cenzúry alebo prerušenia služby často zdvihnú hlavu.

Sieťové pripojenie k sieti môže byť skutočnou, životaschopnou alternatívou nielen pre pripojenie na poslednú míľu, ale pre každý deň, vylepšenú komunikáciu bez problémov s dohľadom alebo ISP..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map