Je Riot Blockchain stále dobrá investícia aj pol roka po otočení?

Je Riot Blockchain stále dobrá investícia aj pol roka po otočení?

Riot Blockchain (RIOT), predtým biotechnologická spoločnosť vyrábajúca lekárske prístroje, vlani v októbri posunula svoj obchodný model tak, aby sa zameral na kryptomenu. Riot Blockchain, prvá verejne kótovaná blockchainová spoločnosť v Amerike, sa sústredila na získavanie a rozvoj spoločností, ktoré sa špecializujú na rozvíjajúci sa blockchainový sektor. Je to už viac ako osem mesiacov, čo spoločnosť zaviedla svoju celkovú stratégiu. Poďme sa ponoriť do najnovších akcií spoločnosti RIOT a uvidíme, či je to stále dobrá investičná príležitosť.

Hlavička Riot Blockchain

Portfólio Riot Blockchain

RIOT pod vedením nového generálneho riaditeľa Johna O’Rourkeho odkedy sa odklonil od biotechnologického sektoru, okamžite získal rozmanité portfólio spoločností v oblasti kryptomeny a blockchainu. Najväčšie investície spoločnosti RIOT, ktoré sa diverzifikovali v blockchainovom priemysle, boli do burzy kryptomien, auditovacej služby blockchainu a telekomunikačnej inteligentnej kontraktnej služby. Spoločnosť RIOT navyše masívne investovala do hardvéru na ťažbu bitcoinov.

Coinsquare

Prvou investíciou spoločnosti RIOT do kryptomeny sa stal jej čiastočný vlastník Coinsquare, popredná kanadská burza kryptomien. Táto investícia sa už ukázala ako múdra, pretože ocenenie spoločnosti Coinsquare je viac ako 15-násobok pôvodného ocenenia z doby, keď spoločnosť Riot pôvodne investovala. Spoločnosť RIOT sa nedávno zúčastnila posledného zaokrúhľovania financovania spoločnosti Coinsquare s cieľom zvýšiť jej celkové vlastníctvo na 15% z celkového vlastného imania spoločnosti Coinsquare. Podiel spoločnosti RIOT je v súčasnosti ohodnotený na 50 miliónov dolárov.

Spoločnosť O’Rourke nedávno komentovala význam akvizície: „Spoločnosť Coinsquare pokračuje v rýchlom raste a realizácii a zároveň sa umiestňuje ako popredná burza digitálnych mien v Kanade … Veríme, že spoločnosť Coinsquare ponúka najpôsobivejšiu platformu na obchodovanie v digitálnych menách v Kanade.“

Domovská stránka Coinsquare

TessPay

V októbri 2017 kúpila spoločnosť Riot Blockchain 52% podiel v spoločnosti TessPay za 320 000 dolárov a 75 000 akcií spoločnosti RIOT. TessPay je blockchainová spoločnosť, ktorá ponúka riešenia pre telekomunikačné spoločnosti. Obchodný model spoločnosti TessPay sa konkrétne točí okolo vytvorenia zaručeného platobného systému pomocou služby úschovy založenej na blockchaine pre podnikových telekomunikačných dopravcov.

Dva mesiace po investícii spoločnosti Riot podpísala Tess list o zámere spojiť sa s kanadským Cresval Capital (CVLCF). V rámci fúzie získa RIOT 41,6 milióna akcií spoločnosti Cresval Capital. Vďaka fúzii, ktorá sa očakáva v nasledujúcich mesiacoch, bude mať podiel spoločnosti RIOT v spoločnosti Cresval Capital hodnotu viac ako 2 milióny dolárov.

TessPay

Verady

V novembri 2017 spoločnosť RIOT Blockchain investovala do Verady, servisná spoločnosť poskytujúca účtovnícke, audítorské a overovacie služby pre aktíva založené na blockchaine. Spoločnosť Verady bola založená s cieľom vyriešiť medzeru v vykazovaní majetku medzi tradičnými účtovníckymi spoločnosťami a rozvíjajúcim sa blockchainom a kryptomenou..

Podľa svojho plánu spoločnosť Verady v súčasnosti rozširuje sieť dôveryhodných účtovníckych firiem na svoju účtovnícku platformu VeraNet a tiež rozvíja svoje audítorské služby Ethereum. V tejto chvíli je k dispozícii málo verejných informácií o presnom stave daňovej platformy Verady’s VeraNet alebo aktuálnom zozname zákazníkov..

Verady hlavička

Prevádzka ťažby bitcoinov

Najväčšia investícia Riot Blockchain bola do ťažby bitcoinov, ústredného bodu plánu portfólia kryptomeny Riot vpred.

Za mesiac apríl vyťažila prevádzka spoločnosti RIOT celkovo 100 bitcoinov (BTC) a 61 bitcoinových hotovostí (BCH). Aj keď RIOT ťaží okrem bitcoinu aj bitcoin cash, pravidelne prevádza všetky vyťažené bitcoin cash na bitcoiny.

Plány expanzie ťažby spoločnosti Riot dosiahli 7 850 baníkov Bitmain S9, ktoré boli v prevádzke do konca mája a využívali 11,5 MW energetickej kapacity.

Ťažba bitcoinov v nepokojoch

Posledná správa o kontroverzii a príjmoch

Aj keď RIOT nemusí byť nevyhnutne obviňovaný z toho, že robí niečo nezákonné, Riot Blockchain bol v posledných mesiacoch v strede pozornosti a kritiky mainstreamových médií.

Správa CNBC

Vo februári CNBC profilovala Riot Blockchain v a škodlivá správa ktorá negatívne vykreslila novo zameranú blockchainovú spoločnosť. Správa CNBC tvrdila, že spoločnosť RIOT využívala svoje meno blockchainu na rozpumpovanie ceny akcií, zatiaľ čo spoločnosť v skutočnosti nemala žiadny základný plán investovania do technológie blockchain. O’Rourke obhajoval svoju spoločnosť a tvrdil, že kúsok je úplne jednostranný.

Aj keď sa spoločnosť RIOT upevnila ako skutočná blockchainová spoločnosť tým, že sa stala jednou z najväčších operácií ťažby bitcoinov na svete a investovala do viacerých blockchainových spoločností, CNBC stále tvrdí, že RIOT drasticky preplatil za svoj ťažobný hardvér.

Posledné správy predvolaním

Minulý mesiac dostal Riot Blockchain predvolanie od Komisie pre cenné papiere „požadujúce určité informácie“. Po tom, čo sa vyšetrovanie dostalo na verejnosť, O’Rourke uviedol, že nemôže situáciu komentovať a že nevie o povahe vyšetrovania ani o tom, čo skúma..

Mesiace pred predvolaním zo strany SEC, O ‘Rourke zaznamenal CNBC,„ ​​Nemám obavy zo SEC, pretože RIOT nadmerne zverejňuje “.

Správa o štvrťročných príjmoch

Spoločnosť RIOT zverejnila svoje príjmy v prvom štvrťroku 17. mája. Štvrťročná správa spoločnosti RIOT odhalila, že dosiahla tržby menej ako 1 milión dolárov a za prvý štvrťrok dosiahla celkovú stratu 1,6 milióna dolárov. Väčšina výnosov spoločnosti pochádzala z ťažobných operácií kryptomeny, ktoré tento mesiac naďalej rozširovala.

Finančné výkazy spoločnosti RIOT taktiež zverejnili, že za posledných šesť mesiacov utratila 36,4 mil. USD, pričom spoločnosti zostalo v súvahe iba 5,3 mil. USD. Väčšina z týchto peňazí putovala do hardvéru na ťažbu bitcoinov a ďalších dlhodobých investícií.

S pokračujúcimi investíciami do ťažby bitcoinov by sme mali v nasledujúcich štvrťrokoch očakávať výrazné zvýšenie výnosov spoločnosti RIOT.

História obchodovania

Keď sa spoločnosť RIOT 4. októbra 2017 prvýkrát rebrandovala ako spoločnosť zameraná na blockchain, jej cena akcií okamžite vyskočila o 17 percent z 8,18 na 9,50 dolárov. Len za pár mesiacov 19. júna 2017 cena akcií spoločnosti Riot rýchlo vzrástla na historické maximum 38,60 USD..

Od nového roku negatívne spravodajstvo a klesajúci trh s kryptomenami posunuli cenu akcií spoločnosti RIOT späť na predchádzajúce cenové úrovne pred oznámeniami o rebrandingu. V čase písania tohto článku bola cena akcií spoločnosti Riot na hodnote 7,54 USD.

Burzový graf nepokojov

Záverečný verdikt

Aj keď spoločnosť RIOT v súčasnosti nepracuje so ziskom, získala rozmanité portfólio blockchainových spoločností a svojou masívnou investíciou do ťažobného hardvéru sa umiestnila do pozície významného hráča v priemysle kryptomien..

Budúci finančný úspech spoločnosti bude vysoko korelovať s výkonnosťou samotného blockchainového priemyslu, konkrétne bitcoinu. Ak teda vyznávate bitcoin, mali by ste pravdepodobne veriť aj RIOTU. Aj keď, obaja prichádzajú so svojím spravodlivým podielom rizík.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map