Japan & Crypto – Lessons in Blockchain Regulation

Nie je žiadnym tajomstvom, že Japonsko je jedným z priekopníkov adopcie blockchainu. Krajina je horúcim miestom pre kryptomeny od chvíle, keď pred deviatimi rokmi prvýkrát vstúpil na trh bitcoin. Uznávajúc túto technológiu ako jedinečnú príležitosť, japonským krypto úradníkom sa podarilo transformovať svoju krajinu z neinformovanej komunity na jednu z popredných krajín na prijatie blockchainu.

Zámery japonského blockchainu neboli vždy jasné. V súčasnosti vládne úradníci vyjadrili značné obavy z neregulovanej povahy kryptomotoru. Po japonskej výmene sa Mt. Gox, sa zrútil v roku 2014, nastal okamih, keď si mnoho japonských občanov spájalo slovo Bitcoin s podvodmi.

Dnes si v BTC môžete v Japonsku kúpiť takmer čokoľvek, ale ich kryptomenová cesta sa začala oveľa skôr. Pozrime sa na chvíľu, aby sme zistili, ako sa Japonsku podarilo zviesť krypto vlnu a prejsť z najvýznamnejšieho výmenného hacku všetkých čias do svojej súčasnej pozície jednej z najlepších krypto krajín na svete.

Japonské krypto – začiatky

Technológia blockchain zaskočila japonských úradníkov ako väčšina regiónov sveta. Japonsko bolo jednou z prvých spoločností, ktoré uznali potenciál bitcoinu. Bitcoin sa stal populárnym v Ázii v roku 2011. V tejto dobe sa čoraz viac ľudí dostávalo k ťažbe BTC. Konkrétne v krajinách Japonska, Južnej Kórey a Číny.

V Japonsku veľa ľudí verilo, že bitcoiny vytvorí japonský občan, pretože meno Satoshi Nakamoto je japonské. Táto konšpiračná teória pomohla zvýšiť prijatie bitcoinu v regióne.

V týchto začiatkoch kryptomarku úradníci venovali kryptomene malú pozornosť. Neprepadli výkriky regulácie a napriek rastúcej popularite BTC väčšina ľudí stále netušila, že bitcoin existuje. To všetko sa raz zmenilo na Mt. Gox sa zrútil.

Dominujú japonské kryptoburzy

V roku 2014 bolo v Japonsku hostiteľom najväčšej bitcoinovej burzy na svete: Mt. Gox. Teraz neslávne známa a zaniknutá burza kedysi dominovala obchodovaniu BTC. V jednom okamihu sa odhadovalo, že Mt. Gox ovládal až sedemdesiat percent globálneho objemu obchodov BTC.

Japonský trh sa chystal podstúpiť upgrade blockchainu a platformy ako napr Bitflyer boli pripravení dostať investorov do nových výšin. Japonskí investori, uznávajúc Mt. Príjmy spoločnosti Gox zaplavili kryptomarket a za krátke obdobie sa otvorilo niekoľko japonských búrz. Mt. Gox nakoniec zložený kvôli mnohým hackerom, ale nie skôr, ako sa začala nová éra japonských kryptoburz.

Japonské krypto – monacoiny

Japonsko v tomto období začalo zaznamenávať vstup svojich prvých domácich kryptomien. Monacoin bol prvou japonskou lokálne vyvinutou kryptomenou. Tento domorodý altcoin vstúpil na trh v decembri 2013 zverejnením dňa 2kanálový. Vývojár mince, pán Watanabe, sa rozhodol zostať v anonymite a vývoj mince pokračoval prostredníctvom protokolu otvoreného zdroja.

Monocoinový graf cez CoinMarketCap


Japonská krypto legislatíva

Po roku 2014 pocítili japonskí úradníci z verejnosti horúčavu kvôli obrovskému množstvu finančných prostriedkov stratených na Mt. Goxovo fiasko (850 000 BTC). V reakcii na rastúci medzinárodný protest verejnosti nad týmto incidentom zverejnila Finančná akčná skupina (FATF) Usmernenie pre prístup založený na riziku ku kryptomenám.

Správa obsahovala mnoho návrhov pre japonských zákonodarcov, vrátane toho, že Japonsko legalizuje kryptomeny a ich výmeny. Tento manéver by umožnil japonskej vláde regulovať tento sektor a poskytnúť miestny kryptoekonomiku veľmi potrebný dohľad..

Japonsko legalizuje bitcoiny

V apríli 2017 Japonsko na základe odporúčania FATF revidovalo svoj zákon o platobných službách. Revízia zahŕňala legalizáciu virtuálnej meny ako spôsobu platby, ako aj nové licenčné požiadavky pre burzy pôsobiace v krajine. Technicky Japonsko nepovažuje bitcoin za zákonné platidlo, pretože ho nevydáva žiadna centrálna vláda, avšak uznáva, že je možné ho použiť na nákup položiek.

Výmeny dostali šesť mesiacov, aby boli v súlade s predpismi, ktoré obsahovali ustanovenia o ukladaní finančných prostriedkov zákazníkov, aktualizované požiadavky na vedenie účtovníctva a plánované audity. Väčšina z týchto ustanovení bola priamym výsledkom Mt. Gox hack a mali zabrániť ďalšej strate finančných prostriedkov. Platformy mohli zostať otvorené počas tohto šesťmesačného obdobia, kým čakali na súhlas japonskej vlády. Jedenásť búrz dostalo súhlas na prevádzku do septembra 2017.

Čína dáva japonskému kryptomene podporu

Čína sa minulý rok rozhodla uzavrieť svoje miestne burzy, čo viedlo k exodu kryptoinvestorov z čínskej pevniny. Títo investori do blockchainu sa presídlili do okolitých regiónov a hľadali priateľskejšie brehy. Väčšina z týchto opovrhnutých investorov sa presťahovala do Japonska.

Japonskí úradníci uznali tento exodus a začali vyvíjať spôsoby, ako tieto prostriedky získať. Japonská vláda už bitcoin legalizovala ako formu platby a investori vedeli, že by v krajine boli vítaní.

Ťažba bitcoinov v Japonsku

Zatiaľ čo všetky tieto zmeny prebiehali, mesto Fukui sa v dôsledku kombinácie faktorov stalo tichým spôsobom hlavným ťažobným uzlom v regióne. Mestská dotácia teraz pokrýva polovicu nájomného podniku, ak sa rozhodnú obsadiť voľný sklad v meste. Táto dotácia láka ťažiarov bitcoinov do regiónu. Okrem zľavneného nájomného môžu baníci dostávať aj zľavnenú elektrinu. Aj keď náklady na elektrickú energiu v meste nie sú také lacné ako v zámorí, sadzby spoločnosti Fukui sa považujú za najlepšie v Japonsku. Tieto priaznivé podmienky pre ťažbu zmenili Fukui na ťažobný región krajiny a podnietili zvýšený záujem o operácie ťažby kryptomien..

Japonsko reguluje ICO

Zdá sa, že japonská pozornosť sa obracia k iniciatíve Initial Coin Offerings (ICO). V apríli tohto roku vydalo centrum pre stratégie tvorby pravidiel na univerzite v Tame zoznam usmernení pre reguláciu ICO. Tieto nariadenia zahŕňajú implementáciu zákonov Know Your Customer (KYC). Medzinárodné organizácie pre suroviny pôsobiace v Japonsku musia mať jasnú a otvorenú politiku distribúcie fondov. ICO musia tiež udržiavať otvorený systém sledovania, ktorý umožňuje investorom monitorovať vývoj projektu. Očakáva sa, že tieto pokyny vstúpia do platnosti v nasledujúcom roku.

Japonské revízie krypto zdanenia

Najnovšie správy z japonského krypto sektoru zahŕňajú zmeny v ich progresívnej sadzbe kryptotermálnej dane. Podľa súčasného zákona môžu byť obchodníci s kryptomenami zdaňovaní zo svojich kapitálových výnosov až päťdesiatpäť percent. Regulačné orgány sa snažia prejsť od tejto nastaviteľnej sadzby dane k jednotnej sadzbe. Zákonodarca Kenji Fujimaki inicioval diskusiu na schôdzi rozpočtu Hornej komory 25. júna. Navrhol, aby sa kryptomeny nezdaňovali ako rôzne príjmy, ale namiesto toho by sa mala zaviesť nová kryptomena, ktorá by podnietila nové investície.

Japan Crypto – jasná budúcnosť blockchainu

Japonské kryptomeny sú naďalej dominantnou silou v blockchainovom priestore. Pro-krypto prístup krajiny pomohol v rekordnom počte prilákať podniky založené na blockchaine k jej brehom. Teraz sa Japonsko snaží upevniť svoju pozíciu svetového blockchainového epicentra. Jedinečná legislatíva krajiny v oblasti blockchainu vytvára základy pre digitálnu ekonomiku. Zatiaľ sa všetky oči zameriavajú na japonský krypto sektor, aby zistili, ako jeho regulácie ovplyvňujú rast tohto začínajúceho odvetvia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map