Živá planéta prenasleduje 5G, menuje spoločnosť Fox Century Exec Hanno Basse

Spoločnosti Live Planet a Halsey Minor dnes vlnili vlnou svojím oznámením, že do svojho tímu vymenovali vedúceho spoločnosti 20th Century Fox Film Corporation Hanno Basse, ktorý sa stal prezidentom spoločnosti Decentralized Media Solutions. Medzi existujúce riešenia Live Planet patria end-to-end riešenia pre virtuálnu realitu (VR) a publikovanie a plná stereoskopická kamera VR a cloud schopné živého vysielania videa v rozlíšení 4K na milióny zariadení..

Halsey Minor je legendárny podnikateľ, ktorý si svoje prémie získal v začiatkoch internetu. Medzi jeho úspechy patrí: založenie CNET v roku 1994, jedného z prvých mediálnych webov, ktoré vydáva recenzie, novinky, články, podcasty, videá a blogy o technológiách a spotrebnej elektronike v roku 1994 (spoločnosť CBS ich získala v roku 2008 za 1,8 miliardy USD), spoluzakladanie spoločnosti Salesforce .com (investoval 19,5 USD v roku 1999 a bol druhým najväčším akcionárom s 10% podielom v čase IPO v roku 2004), počiatočné financovanie Rhapsody v roku 1998, spoluzakladateľská spoločnosť GrandCentral Communications, ktorá v roku 2007 predala spoločnosti Google za 65 miliónov dolárov.

Minor sa presadil aj ako hráč v oblasti kryptomeny a blockchainu. Založil Potvrdiť, služba výmeny digitálnych peňazí a začínajúci konkurent spoločnosti Coinbase v roku 2014, založená LivePlanet v roku 2015, vývojár infraštruktúrnych technológií pre pohlcujúce video, a v novembri 2017, uvedenie na trh VideoCoin, spustenie distribuovanej výpočtovej techniky, ktoré ukladá, kóduje a streamuje video za dostupné ceny.

Prvýkrát sme mali príležitosť urobiť rozhovor s Halsey Minor v apríli 2018, keď spoločnosť VideoCoin len nedávno dokončila úspešné kolo zbierok finančných prostriedkov pred ICO, čím prekonala svoj cieľ 50 miliónov dolárov. O jednu dlhú kryptozimu neskôr sme sa znova spojili s Minorom, pokiaľ ide o postup Live Planet a VideoCoin Live Planet, ktorý tu zameral na budúcnosť.

Živá planéta

Spoločnosť VideoCoin dnes oznámila svoje vymenovanie do funkcie bývalého technického riaditeľa spoločnosti 20th Century Fox Film Corporation Hanno Basse. Basse si vybudoval dobré meno na základe svojich rozsiahlych skúseností s využívaním nových technológií na vytváranie nových mediálnych zážitkov a služieb. Nábor spoločnosti Basse do spoločnosti VideoCoin si kladie za cieľ rozšíriť svoju globálnu stopu a katalyzovať svoje inovácie v oblasti ponornej a lineárnej produkcie, distribúcie a monetizácie videa..

Hanno Basse

Hanno Basse

„Technológie spracovania a distribúcie médií, ktoré Halsey a jeho tím vybudovali, patria medzi najprevratnejšie, aké som kedy videl. Poskytujú základ pre novú generáciu riešení, ktoré médiá, telco a korporácie dychtivo prijmú, keď sa náš svet bude uberať smerom k zvýšenej decentralizácii, rýchlejšej komunikácii a výpočtom založeným na okrajoch, “uviedol Basse. “Nemôžem sa dočkať, až ukážem svetu, čo dodáme ďalej.”

V spoločnosti 20th Century Fox medzi zodpovednosti spoločnosti Basse patrila technologická stratégia pre filmové štúdio spoločnosti, produkcia a postprodukcia, divadelná distribúcia a domáca zábava. Počas svojej existencie vytvoril Basse partnerstvá so spoločnosťami Samsun, Ericcson a Barco a pomohol tak založiť laboratórium Fox Innovation Lab. Pôsobil tiež ako prvý predseda Aliancie UHD a pomáhal uviesť na trh formát 4k-UHD Blu-Ray Disc a premeniť High Dynamic Range (HDR) na spotrebiteľský produkt.

„Som úplne nadšený, že môžem označiť ďalšiu fázu rastu spoločnosti Live Planet pridaním spoločnosti Hanno k nášmu prvotriednemu tímu odborníkov na médiá a technológie. Hanno prináša Live Planet skutočne jedinečnú úroveň seniorských skúseností, ktoré pre nás budú nesmierne cenné, pretože pomáhame našim zákazníkom uspokojiť rastúce požiadavky streamovaného videa a služieb novej generácie na požiadanie, “komentoval Minor. „Pridanie priekopníka technológie v Hannovom kalibri je symbolom strategického smerovania Live Planet a teším sa na neuveriteľne vzrušujúcu cestu vpred.“

Halsey Minor

Halsey Minor

Príprava na svet 5G

Toto oznámenie prichádza v čase, keď sa 5G začína rozširovať na celom svete. 5G umožňuje rýchlejšiu komunikáciu medzi zariadeniami a hraničnými výpočtami. Nábor hollywoodskeho manažéra, ako je Hanno Basse, demonštruje rastúci záujem o videoprodukciu Mekka.

Mnoho ľudí verí, že 5G bude znamenať obrovský posun vpred v oblasti technológií. Aktuálny štandard 4G je v podstate to, čo poháňa moderný svet smartphonov a umožňuje používateľom tráviť stovky miliónov hodín ročne rolovaním, klikaním a interakciou s desiatkami aplikácií bez akýchkoľvek výrazných spomalení alebo problémov. 4G sa považovala za obrovský skok zo sveta 3G a na ulici sa hovorí, že skok zo 4G na 5G bude ešte väčší.

„Myslíme si, že tu začína byť oveľa väčšia hra, pretože 5G sa začína rozširovať,“ hovorí Minor v exkluzívnom rozhovore pre CoinCentral. „Už teraz vytvárame celý systém, ktorý dokazuje, že servery môžu niečo robiť, meria to, čo robí, a kompenzuje ich vykonanou aktivitou. Trochu to získavame zadarmo, pretože už budujeme architektúru dátového centra. “

VideoCoin si kladie za cieľ využiť decentralizovanú sieť nepoužívaných alebo nevyužitých počítačov v dátových centrách na uľahčenie napájania siete a zníženie nákladov na spotrebiteľov. Zdá sa však, že VideoCoin nie je len o lacnejšom spracovaní videa – zameriava sa na budovanie infraštruktúry pre budúcnosť decentralizovaného videa..

„5G je veľká šírka pásma, ale oveľa nižšia latencia. Môžete vytvárať služby s extrémne nízkym oneskorením, či už pre hranie hier alebo IoT, “potvrdzuje Minor. „5G posunie výpočty a aplikácie na vyššiu úroveň. Chceme vytvoriť platobný systém pre tieto aplikácie. To, čo dnes sme, je spôsob, ako získať lacnejšie služby kódovania videa. To, čo sme zajtra, je iná architektúra ako Amazon, pretože môžeme mať tieto decentralizované servery, ktoré sa tlačia bližšie a bližšie k miestu, kde je prevádzka. “

Záverečné myšlienky

Na povrchovej úrovni bude VideoCoin konkurovať poskytovateľom cloudového spracovania videa, ako sú Amazon Web Services, s tvrdením, že bude schopný poskytovať rovnaké služby s odhadovanou zľavou 60% až 80%. Vďaka zapojeniu tvorcov videa Live Planet s komplexným riešením VR sa tím snaží ďalej pokračovať v prijímaní VR v spojení s platiacimi zákazníkmi..

Avšak s 5G prepichnutým za rohom a hviezdnym náborom, aký získal Hanno Basse, môže Live Planet skončiť oveľa viac, ako pôvodne predpokladalo. Live Planet v súčasnosti hľadá ľudí, ktorí hľadajú talentovaných technikov blockchainu, najlepšie so zázemím v bežných médiách a záujmami v budúcnosti videa. Ak sa chcete uchádzať o prácu na Live Planet, kliknite na ikonu tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map