IOST: Rozhovor s generálnym riaditeľom Jimmy Zhongom

Zatiaľ čo Ethereum naďalej bojuje proti škálovateľnosti a EOS sa stále dostáva pod paľbu pre svoju domnelú nedostatočnú decentralizáciu, IOST sa objavila v roku 2018 a tvrdila, že má kľúč na riešenie oboch pri zachovaní bezpečnosti. IOST teraz spustil svoju hlavnú sieť. Náš rozhovor s IOST s generálnym riaditeľom a zakladateľom Jimmym Zhongom má po uvedení na trh všetky najnovšie správy.

Rekapitulácia – Čo je to IOST?

IOST znamená token internetu služieb. Názov odráža víziu projektu. Jej cieľom je prekonať trilému, ktorá trápi ďalšie blockchainy, konkrétne škálovateľnosť, bezpečnosť a decentralizáciu..

Nie sú to však jediné výzvy. Blockchain stále trpí prekážkami v adopcii kvôli skutočnosti, že mnohé z nich sú aj naďalej ťažko použiteľné pre netechnických ľudí. IOST uznáva, že ľahké použitie je pre dosiahnutie adopcie v hlavnom prúde rozhodujúce. Projekt je technicky zložitý pod kapotou, ako vysvetľuje náš sprievodca IOST. Front-end je však navrhnutý tak, aby bol užívateľsky čo najpríjemnejší.

IOST používa vlastnú konsenzuálnu metódu nazvanú „dôkaz vierohodnosti“ a mechanizmus rozdelenia, ktorý umožňuje rýchlu priepustnosť tisícov transakcií za sekundu. Zároveň to nijako neobmedzuje počet uzlov zúčastňujúcich sa na produkcii blokov.

The Webová stránka IOST podrobne popisuje záväzok dodržiavať zásady decentralizácie a rozvíjať dôveryhodnú sieť otvorenú pre všetkých, čo z nej robí atraktívny projekt pre blockchainových puristov. Generálny riaditeľ a spoluzakladateľ projektu Jimmy Zhong je navyše niečo ako čudák.

Pochádza z Pekingu a založil technologické startupy v Silicon Valley, Manhatten, Peking a teraz spoločnosť IOST so sídlom v Singapure. Svoju prvú spoločnosť predal za skvelých 40 miliónov dolárov, kým dokonca dokončil univerzitu. Minulý rok ekonom predstavil ho v kuse o čínskych študentoch, ktorí sa po štúdiu v zahraničí vracajú domov, aby budovali startupy.

Jimmy Zhong, IOST

CEO a spoluzakladateľ IOST, Jimmy Zhong

Rozhovor IOST s Jimmym Zhongom

IOST spustil mainnet 25. februára a odvtedy sme si vedomí, že ste dosiahli niekoľko celkom pôsobivých úspechov, pokiaľ ide o počet transakcií a používateľov. Môžete nám poskytnúť viac podrobností?

Odkedy IOST 25. februára spustil svoju sieť pre aplikácie pripravenú na spustenie, spustili sme spolu 12 DApps, pričom sme čerpali viac ako 200 000 registrovaných účtov a viac ako 26 miliónov spracovaných transakcií. Taktiež sa nám 6. apríla podarilo prekonať celkové denné transakcie spoločnosti Ethereum o 20 000, čo demonštrovalo našu schopnosť spochybniť a dokonca prekročiť niektoré z najbežnejších protokolov súčasnosti. To slúži ako silná indikácia potenciálu a rastu IOST, ktorý máme v budúcnosti prísť. Sme presvedčení, že tieto čísla budú v nadchádzajúcich mesiacoch naďalej stúpať..

Aká je tajná omáčka, ktorá prilákala toľko nových používateľov na platformu počas tohto prvého mesiaca? Viete niečo o svojich používateľoch, napr. pochádzajú z konkrétnej geografie alebo sa zameriavajú na použitie konkrétneho dapp?

IOST, ktorý je navrhnutý ako sieť s maximálnym využitím v dnešnej dobe, sa zameriava na každodenných používateľov pomocou svojej sady DApps v oblasti hier, zábavy a financií, s ktorými môžu používatelia ľahko komunikovať. Tento bezproblémový zážitok je podložený našim jedinečným mechanizmom konsenzu o dôkazoch dôveryhodnosti (PoB), ktorý umožňuje sieti podporovať vysokú priepustnosť a podporovať DApps, čím zaisťuje škálovateľnosť až 8 000 transakcií za sekundu pri zachovaní významnej decentralizácie a bezpečnosti. Sme presvedčení, že je to kľúčové pre budovanie blockchainového ekosystému, ktorý je vhodný na bežné prijímanie, a náš úspešný štart je toho dôkazom..

Používatelia sú samozrejme dôležití, ale prosperujúci blockchainový ekosystém musí prilákať aj vývojárov. Ako pracuje IOST na prilákaní a výchove talentovaných vývojárov?

IOST neustále pracuje na tom, aby priniesla najlepším vývojárom na palubu pre rast ekosystému, poskytovaním podpory komunite a motiváciou k tomu, aby prispievali do siete. Najmä Partnerský program IOST a Program pre vývojárov Bounty odmeňujú a povzbudzujú vývojárov a tímy, aby sa aktívne podieľali na vývoji kvalitných DApps v sieti IOST. Podporujeme tiež rast DApps na platforme prostredníctvom inkubačných projektov, ako je Theseus, ktoré sa zameriavajú na pretláčanie obálky v technológii blockchain a pripravujú pôdu pre kvalifikovaných vývojárov na budovanie na sieti. Prostredníctvom takýchto programov sa zameriavame na podporu a inšpiráciu ďalších vývojových pracovníkov, na oplátku na podporu rastu komunity vývojových pracovníkov blockchainu IOST.

Spoločnosť IOST tiež nedávno nadviazala partnerstvo s dronovou spoločnosťou Ehang. Môžete nám povedať viac o partnerstve a o tom, čo každá strana prináša druhej strane?

Partnerstvo so spoločnosťou Ehang je súčasťou nového vzrušujúceho leteckého projektu pre Čínsku správu civilného letectva (CAAC), ktorého cieľom je otestovať hodnotu, ktorú digitálne podpisy a blockchain prinesú údajom operačného systému letu. Ehang sa môže spoľahnúť na bezpečnú a spoľahlivú správu údajov poskytovanú prostredníctvom platformy IOST a prijímať presné letové údaje a analýzy každého letu.

Toto predstavuje významný míľnik pre IOST a potvrdzuje našu technológiu v poskytovaní zavedených podnikových projektov B2B prostredníctvom praktických prípadov použitia v reálnom svete. Takéto partnerstvá sú katalyzátorom ďalšej spolupráce s vládami a podnikmi pri budovaní kolektívnej budúcnosti, kde je blockchain prístupnejší a hmatateľnejší pre verejnosť.

Blog IOST nedávno oficiálne oznámil spustenie OASIS, „tajnej zbrane“. Čo je OASIS a prečo je tajnou zbraňou pre IOST.

OASIS prepojí blockchain so širšími používateľmi znížením súčasných prekážok prístupu k DApp, čím zabezpečí, že používatelia, ktorí nerozumejú peňaženkám a blockchainovej technológii, sa môžu aktívne zúčastňovať na ekosystéme IOST. To sa deje povolením výnimky z registrácie účtu a uchovávania súkromných kľúčov, eliminácie spotreby zdrojov, poskytovania spravodlivých, transparentných a nepoddajných transakcií, umožnenia overiteľnej spravodlivosti hry a uľahčenia ľahkého a plynulého prenosu DApp. Ďalšie budú oznámené v nasledujúcich mesiacoch, takže si dávajte pozor!

Tradičnou trilemou blockchainu je škálovateľnosť, bezpečnosť a decentralizácia. Zdá sa, že niektoré blockchainy, ako napríklad EOS, kladú nižšiu prioritu na prvok decentralizácie, zatiaľ čo sa zdá, že IOST túto trilemmu vyriešil. Koľko uzlov momentálne prevádzkuje sieť IOST? A z vášho pohľadu je dôležité, ako dôležitá je decentralizácia v celej diskusii o trilemme blockchain?

Mnoho protokolov blockchainu druhej generácie uprednostňuje samotnú škálovateľnosť, čo ponecháva kontrolu nad malým počtom supernodov a umožňuje im diktovať budúcnosť ekosystému. Decentralizácia a bezpečnosť sú však rovnako dôležité ako škálovateľnosť. Mechanizmus konsenzu PoB IOST je navrhnutý tak, aby si zachoval všetky tri.

V našej sieti máme viac ako 200 uzlov, z ktorých každý sa každý deň podieľa na výrobe blokov. 17 z týchto uzlov tvorí výbor na výrobu blokov, ktorý spracováva transakcie každé kolo, a potom rotuje medzi ostatnými uzlami každých 10 minút, aby vytvoril bloky a získal odmenu. V rámci tohto mechanizmu môžu byť pre výbor každý deň vybrané stovky rôznych uzlov. To ponúka stupeň decentralizácie a bezpečnosti, ktorý je oveľa vyšší ako v súčasnosti v porovnaní s inými verejnými blockchainmi druhej generácie.

Ako zakladateľ spoločnosti máte pôsobivé pokračovanie a pred IOST ste boli zapojení do ďalších piatich spoločností. Podľa vašich skúseností, ak by ste si mali zvoliť jeden faktor, ktorý odlišuje úspešný startup od neúspešného, ​​aký by to bol?

Silný a talentovaný tím je rozlišovacím faktorom, ktorý oddeľuje úspešné podniky od tých menej úspešných. V relatívne rodiacom sa priemysle, ako je blockchain, sú technická dokonalosť a skúsené vodcovské tímy kľúčové pre zabezpečenie trvalého rastu projektov a firiem.

Nedávno ste na twitteri vyjadrili presvedčenie, že „technológia nemá zmysel bez adopcie“. Čo je podľa vás v súčasnosti najväčšou prekážkou adopcie blockchainu? Čo sa musí stať, aby sa to prekonalo?

Najväčšou prekážkou pre adopciu do hlavného prúdu je v súčasnosti použiteľnosť technológie a DApps, ktoré sú s ňou spojené. Vďaka obrovskému množstvu technických znalostí potrebných na interakciu s technológiou a pochopeniu používania blockchainu prostredníctvom peňaženiek, výmen a inteligentných zmlúv môžu byť používatelia často ohromení a odradení od prijatia blockchainových platforiem.

Blockchainy, vývojári a komunity musia tieto bariéry prelomiť a eliminovať vybudovaním ďalších DApps, ktoré sú zmysluplné a schopné jednoduchým a prístupným spôsobom predstaviť používateľom blockchain a kryptomeny. Jedným z príkladov je Bermi, sociálna sieť, ktorá odmeňuje používateľov za sledovanie a interakciu s virálnymi videami online. To umožňuje používateľom zarobiť kryptomeny spôsobom, ktorý je im známy, a zároveň získať šancu dozvedieť sa viac o inteligentných zmluvách.

Naša pripravovaná funkcia OASIS tiež spojí blockchain so širšími používateľmi znížením súčasných prekážok prístupu k DApp, čím sa zabezpečí, že používatelia, ktorí nerozumejú peňaženkám a technológii blockchain, sa môžu aktívne zúčastňovať na ekosystéme IOST..

Čo bude ďalej pre IOST? Čo môžeme očakávať od zvyšku roku 2019 a neskôr?

Našou prioritou pre túto chvíľu je exponenciálny rast ekosystému IOST privedením najlepších vývojárov, búrz a spoločností na palubu. Prostredníctvom týchto partnerstiev sa zameriavame na nadviazanie na náš skorý úspech a spoluprácu s našimi partnermi na zavedení ďalších skutočných prípadov použitia blockchainu pre širšiu verejnosť a nakoniec na budovanie budúcnosti, kde je technológia prístupná a hmatateľná pre všetkých. Keď pracujeme na dosiahnutí tohto cieľa, zostaňte naladení!

Vďaka za tvoj čas, Jimmy!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map