Inovatívne riešenie obchodovania s maržami na stimuláciu rastu v DDEX

Tím DDEX nedávno predstavil nový nástroj na obchodovanie s maržami pre širokú verejnosť. Nové riešenie obchodovania s maržou prešlo v posledných dňoch prísnym beta testom volatilného obchodovania s kryptomenami.

Tian Li

Tian Li, spoluzakladateľ DDEX

Minulý týždeň mal Munair Simpson z CoinCentral príležitosť sadnúť si s Tian Li, spoluzakladateľom DDEX, do jeho kancelárie v Seattli. Rozhovor bol zameraný na designové možnosti, ktoré urobil Tian a ďalší členovia tímu DDEX.

Tian strávila 45 minút, aby odhalila množstvo myšlienok vložených do návrhu novej platformy. Nová platforma je významná. Spoločnosť DDEX sa hlboko ponorila do inovácií v oblastiach, kde by mohli jedinečným spôsobom zvyšovať hodnotu.

V spojení s nedávnym pokrokom v decentralizovanom financovaní, príp DeFi, tím DDEX dokázal inovovať nasledujúcimi spôsobmi:

  1. Zlepšovanie likvidity pomocou mosta USDT a zavádzanie systémového systému požičiavania so zreteľom na riziká.
  2. Likvidácia je menej hrôzostrašná vďaka príkazom na zastavenie / stratu a holandským aukciám.
  3. Integrácia poistného systému.

Existujú ďalšie pokroky. Na ich odhalenie však nebol dostatok času. Rozhovor uvedený nižšie bude musieť zatiaľ stačiť.

Chceli by ste predstaviť seba, svoje pozadie a to, ako ste sa dostali ku kryptomene?

Iste, som zakladateľom DDEX spolu s Bowenom a Davidom, mojimi dvoma spoluzakladateľmi. Som inžinier. Päť rokov som pracoval v spoločnosti Microsoft a v údolí. Potom som urobil dva startupy v Ázii v oblasti mobilných / internetových služieb a bol som tiež EIR pre niekoľko fondov rizikového kapitálu.

To bola moja história pred príchodom do kryptomeny. Keď som bol EIR vo fonde, začal som sa skutočne zaujímať o programovanie Solidity. Veľmi ma nudilo robiť výskum, a tak som sa naučil, ako písať základné inteligentné zmluvy. Bol to apríl 2017. Preto som sa do toho pustil prvýkrát. Rovnako ako programátor, sťahovanie MetaMask, a písanie týchto veľmi jednoduchých zmlúv o hrách. Potom, koncom roka 2017, som sa rozhodol, že inteligentné programovanie zmlúv je určite nový typ technológie.

Môžete vytvoriť niekoľko rôznych vecí. Ako podnikateľ to skutočne hľadám. Vtedy som oslovil Bowena a Davida, aby spoločne robili tento projekt. Takto sme skočili, takmer pred dvoma rokmi.

Poznali ste ich už skôr, správne?

Davida poznám už roky. David bol najlepším inžinierom v oboch mojich predchádzajúcich startupoch. Bol to teda prvý človek, ktorého som sa pýtal. Bowen pracoval ako investičný analytik v spoločnosti Zhenfund, čo je všeobecný fond rizikového kapitálu. Investujú do mnohých vecí. Bowen sa díval na kryptopriestor. Toto bolo naozaj skoro. Myslím, že máj roku 2017. Bolo to pred humbukom ICO. Pamätám si, že Bowen bol jedným z mála ľudí, ktorých som stretol, ktorý sa zaujímal o aktíva a projekty.


Prvý projekt, ktorý sme spolu sledovali, bol 0X. Bolo to pred ich ICO. Čo bolo zaujímavé, pretože sme nakoniec niečo urobili v decentralizovanom výmennom priestore.

Prvýkrát, keď sme si spolu skutočne sadli, sme boli ako, ach, čo si myslíte o tomto projekte? Je ako, viem, že tento projekt je taký. Čo si myslíte o tomto projekte? Prešli sme kopou projektov a potom nakoniec, jo, určite poznáte skvelý doplnkový tím.

Chceli by ste produkt opísať a povedať nám, ako bude uvedený na trh?

Len na zhrnutie toho, čo sme urobili … Na konci roku 2017 sme začali s decentralizovanou burzou s názvom DDEX. V tom čase to bolo veľmi jednoduché. Myšlienka bola, môžete dôveryhodne zameniť žetóny? Do konca roku 2018 sme pracovali iba na decentralizovanej burze, ktorá nebola príliš bolestivá na použití, a na sérii inteligentných zmlúv, ktoré sú robustné, jednoduché a bezpečné.

Trvalo nám skoro celý rok, kým sme skutočne pochopili priestor. V roku 2019 sme cítili, že trh bol pokojný. Mysleli sme si, že to je najlepší čas na väčšie investície. Technicky si myslím, že keď sa toho veľa nedeje operatívne, myslím si, že si môžete skutočne dovoliť investovať šesť mesiacov do projektu.

V roku 2019 sme sa pod radarom pozreli, čo sa deje s priestorom DeFi. Uvedomili sme si, že prvým krokom bolo obchodovanie. Krokom druhým bol vzostup spoločnosti Compound a týchto pôžičkových platforiem. Mysleli sme si, že to je druhá najzaujímavejšia vec. Finančne, ak využijete obchodovanie a požičiavanie a zmiešate ich dohromady, získate obchodovanie s maržou. Nás teda fascinovala len možnosť komponovať.

Náš druhý projekt, ktorý môžete nazvať doplnkom funkcií v pôvodnom DDEX, je úplne nové územie. Je to decentralizovaná burza s „maržou“. Myšlienka bola, že zostavíme decentralizovaný stávkový pool. Požičajte si nejaké peniaze a obchodujte s požičanými peniazmi. Umožnite to používateľovi. Pritom môžete vytvárať pákové efekty na dlhé a krátke pozície. Je to druh derivátu na vrchole spotovej výmeny. Takže to je náš nový projekt.

Nedali sme tomu nové meno. Stále sa volá DDEX. Keď spustíme a otvoríte DDEX, budete mať obchodovanie s maržou. Obchodovanie s maržami je do značnej miery vylepšením oproti spotovému obchodovaniu. Stále budeme mať všetky funkcie spotového obchodovania, ale teraz navyše môžete robiť obchody s maržou.

Skúsili sme to urobiť tak, aby z hľadiska produktu boli používatelia stále oboznámení. Stále používame všetky staré obchodné paradigmy formulára objednávky, knihy objednávok a podobne, ale teraz ste v zásade schopní zvýšiť svoju kúpnu silu.

Aká je adresa URL, ktorú môžu navštíviť?

Samozrejme. Momentálne máme len nízky kľúč. Môžete teda použiť hlavnú sieť. Naše zmluvy sú predmetom auditu. Nový produkt nájdete na margin.ddex.io.

Áno, pozrite sa na to. Budete jedným z prvých používateľov, pretože sme túto adresu URL skutočne nezverejnili. Máme 50 až 100 používateľov v počiatočnom štádiu. Jeho použitie a poskytnutie spätnej väzby. Opakujeme to. Verejné spustenie plánujeme na október.

Čo vás odlišuje od ostatných platforiem?

Po prvé, ak sa pozriete na tieto úverové platformy, jedna otázka, ktorá nás skutočne zaujímala, je: Prečo si ľudia požičiavajú? Tieto pôžičky sú viac ako zabezpečené pôžičky. V zásade im musíte dať 150 dolárov na zabezpečenie, aby ste mohli vziať 100 dolárov. Takto si zvyčajne o pôžičke nemyslíte.

Takže prvá otázka, ktorú si niekto položil, je, prečo si ľudia požičiavajú? Každý chápe, prečo ľudia požičiavajú, pretože práve teraz tu vaše tokeny len sedia. Zarábať nula percent. Ak môžete zarobiť dokonca 1%, je to striktne lepšie.

Stále myslíme na motivácie. Prečo to ľudia robia? Najmä z pohľadu produktu. Poskytovatelia pôžičiek sú ľahko pochopiteľní. Ale dlžníci nie sú. Prečo platíte 15% úrok po celú dobu?

Potom sme sa skutočne pozreli do údajov. Analýza a existuje iba jedna odpoveď je, že si požičiavate na vytváranie pozícií s využitím pákového efektu.

Aby bolo jasné, na výkonné obchodovanie s maržami nepotrebujete špecializovaný produkt. Mohol by som povedať, že rozpätie je skôr spôsob, ako robiť veci. Mohol som si od vás požičať bitcoin a potom ho predať. Skracujem to. Teraz mám USD. Jedného dňa ti musím zaplatiť.

Ak bitcoin klesne, môžem ho lacnejšie kúpiť späť, aby som vám splatil. Môžem vymeniť obchod iba za požičanie od priateľa. Hlavným bodom obchodovania s maržami je samozrejme zvýšenie efektívnosti a zníženie závislosti na dôvere, v ktorej môžete tieto veci robiť.

Myslím si, že jeden inovátor vo vesmíre, akýsi priekopník výmeny marží, bol dYdX. Od samého začiatku, odkedy sme vytvorili DDEX, uvažovali o tom, ako to urobiť správne.

Začali sme pravdepodobne približne v rovnakom čase, koncom roku 2017 a začiatkom roku 2018. Potom ich vidíme, ako prechádzajú niekoľkými iteráciami.

Myslím, že hlavný rozdiel … Chceme priniesť na stôl niečo jedinečné. Neboli sme prvý DEX. V tom čase [vo vývoji] sme sa pozerali na decentralizované výmeny. Boli sme ako, ach … Tu sú tri veci, v ktorých sa môžeme vylepšiť. To isté sme urobili aj pri obchodovaní s maržami.

Pozerali sme sa na výmeny marží v ich rôznych formách a myslím si, že existujú tri veci, ktoré je možné drasticky vylepšiť. Jednou z nich je, že chceme byť menej závislí od likvidity spoločnosti Dai. Dai je úžasný. Je to ako oáza, ktorá zaviazala celé DeFi.

To je úplne ideálne meno.

Pokiaľ ide o likviditu, tým viac, tým lepšie. Takže sme uvažovali, že okrem Dai prinesieme aj ďalšie stabilné coiny. To zvýši likviditu týchto trhov.

Myslím, že jeden skutočne veľký, nevyužitý zdroj je centralizovaný USDT, USDC, TUSD. Hovoríme o skutočných stabilných minciach s fiat-back.

Veľmi obrovské … Existuje veľa ľudí, ktorí ich používajú … Veľmi vysoká likvidita, keď sa pozriete na Coin Market Cap.

Áno, ale je tu technická výzva. Myslím si, že dôvod, prečo všetci začali s Dai, je ten, že Dai je úplne reťazový. Tieto úplne reťazové DEXy sú teoreticky schopné poskytnúť zdroj tzv. Zmluvne plniteľnej likvidity. USDT nie je zmluvne splniteľná likvidita.

Musí tam byť adaptér. Niečo, čo vezme USDT a premení ho na formu likvidity, ktorú môžu použiť decentralizované protokoly. V zásade musíme zostaviť adaptér. To berie niečo z nie úplne decentralizovaného sveta, preniesť to cez tento filter a urobiť to decentralizovaným. Nejde len o likviditu. To je teda výzva.

Myslím, že sme prvý, kto to urobil. Nie je to ako obchodné tajomstvo. Dúfame, že keď nás ostatní uvidia, ako to robíme, vstúpia do hry a urobia to tiež. Toto je jeden zo spôsobov, ako skutočne premosťovať.

Filozoficky sa na to pozeráme tak, že niečo ako Dai sa skutočne snaží naštartovať likviditu z ekosystému DeFi. Vytvára likviditu z ničoho. Zatiaľ čo so sebou prinášate niečo ako USDT alebo USDC, prinášate to mimo ekosystému DeFi. Hovoríme tomu bootstrapovanie likvidity zvnútra i zvonka.

Na vnútornej strane prednej strany je skutočne veľké úsilie. Chceme sa pokúsiť prispieť zvonku. Je to ako s prvou časťou.

Druhou časťou toho, čo robíme inak, je to, že v skutočnosti nekomponujeme. Máme na mysli to, že na vytvorenie výmeny marže potrebujete dve veci. Potrebujete burzu spotového obchodovania (DEX) a potrebujete pôžičku.

Existuje niekoľko obmien, ako ich spojiť. Môžete si jednoducho vziať existujúcu burzu, ako je Kyber, a existujúci fond pôžičiek, ako je zlúčenina, a potom môžete navrch vytvoriť veľmi tenkú vrstvu. To je výmena marže bez budovania jednej z týchto dvoch zložiek.

Jeden projekt, ktorý sa nazýval Opyn. Bol to veľmi zaujímavý experiment. Bohužiaľ sa zavreli.

Zatvorili … 15. október je posledný deň.

Čítal som ich posmrtne. Dôvod, prečo boli zatvorení firmy, bol ten, že boli príliš štíhli. Je to preto, lebo sa práve skladajú z existujúcich komponentov. Ponuka jedinečnej hodnoty, ktorú majú, s najväčšou pravdepodobnosťou použiteľnosť, možno nestačí na ospravedlnenie existencie.

Čo má naozaj zmysel. Keď skladáte, na úrovni produktu je veľa nedokonalostí. Je to deravá abstrakcia. Používatelia cítia zložitosť, pretože pod nimi stále komunikujete s viacerými protokolmi.

DYDX, prvá verzia, myslím, že urobia o krok skôr. Ako … nebudeme používať externé. Chystáme sa vybudovať si vlastný pristávací bazén. Potom to skomponujeme s externým DEX. Napríklad Eth2Dai. Ak postavíte jednu vec externe a potom jednu vec interne použijete, môžu drasticky zlepšiť použiteľnosť.

Iba sme sa pozerali na tento trend a mali sme pocit, že prirodzeným pokrokom je urobiť obidva diely vnútorne.

Áno, myslím, že to bolo dobré rozhodnutie.

Je to kompromis, nie? Ako inžinier nikdy nechcete znovu objavovať koleso, že?

Ako bootujete s touto likviditou pre váš úverový fond??

Áno, určite. Treťou vlastnosťou je, že pretože robíme toto integrované riešenie, sme schopní skutočne reštrukturalizovať určité veci. Jedna vec, na ktorú sa zameriavame, je, že aj keď na burze, ktorou je požičiavanie a obchodovanie, môžete urobiť dve veci, skutočne ich nedávame paralelne. Stále veríme, čo vysvetlím a ktorá odpovie na vašu ďalšiu otázku, si myslíme, že najskôr musíme začať s obchodovaním s maržou, pretože o poskytovateľov úverov nie je núdza. Máme tam éter v hodnote 20 miliárd dolárov, ktorý zarába v podstate nula percent.

Myslím si, že ak bude bezpečná a bezriziková miera, dôjde k nej aj na strane ponuky. Na konci dňa niekto platí úroky a niekto zarába úroky. Každý chce získať úrok. Na to, aby ste to dosiahli, nemusíte robiť veľa.

Kto vlastne platí úroky? To sú obchodníci, však? Ak môžete urobiť radosť obchodníkom, sú ochotní platiť úroky a tento úrok priláka veriteľov.

Je to problém s kuracím vajcom. Na tejto strane zavadzáme.

Náš kontrakt sme navrhli takým spôsobom, ktorý bude smerovať k tomu, čo veríme, že dlžníci chcú. Môžem vám uviesť niekoľko príkladov. Pre dlžníkov to, čo chcú, je skutočne stabilita.

V tomto priestore existujú určité inovácie. Myslím si, že pre platformu všeobecných pôžičiek, ako je Compound, robia veľmi zaujímavé veci. Pre nás vlastne redukujeme niekoľko pokročilých funkcií, aby sme zvýšili robustnosť.

Jedným z príkladov je, že na týchto inovatívnych úverových platformách sa rozhodli umožniť požičanie kolaterálu. Takže čo hovorím je, predstavte si, že si chcem požičať nejaké Dai. Ako zábezpeku dám nejaký éter.

Je to ako zastavenie domu. Alebo ísť do záložne a povedať si tieto cenné hodinky, ktoré mám. Potom idem zarobiť nejaké peniaze, správne?

Teraz je zaujímavé, že si nemyslím, že by to robili nejaké centralizované projekty alebo projekty CeFi. Umožňujú tiež požičať kolaterál. Takže tento éter, ktorý je niečim kolaterálom, tiež vstupuje do úverovej skupiny. To sa dá tiež požičať. To znamená, že niekedy, aj keď si požičiavate, môžete zo svojho kolaterálu zarobiť úrok. Je to naozaj skvelá funkcia.

Nesúdime. Alebo povedať, že je to zlé. Ale keď sa na to pozrieme z veľmi praktického hľadiska, z pohľadu obchodníka s maržami, myslíme si, že je to zbytočné.

Myslíme si, že je to zbytočné. Jeden si všimnete, že úrokové sadzby sú veľmi nevyvážené. Zarábate 10% na Dai, ale 0,1% na éteri. Požiadavka požičať si éter jednoducho neexistuje.

Táto triviálna výška úroku je dosť blízko k nule, aby drasticky nezvýšila užitočnosť skupiny požičiavajúcich. Aká je však nevýhoda? Znie to, akoby neexistovalo nijaké mínus. Kolaterál je tam ako kolaterál. Čo znamená, že ak sa niečo pokazí, podporuje to likvidáciu. Tento kolaterál sa predáva, že?

Otázkou teda je, čo sa stane, ak dôjde k skutočne obrovskému poklesu ceny? Snažíte sa likvidovať éter, ale éter tam vlastne nie je. Je požičané. Musíte teda urobiť kaskádovú likvidáciu, že?

Musíte sa znova zlikvidovať. Niekto si ten éter požičal a dal nejaké ďalšie zábezpeky. Teraz musíte zlikvidovať aj tento kolaterál. Len aby ste mohli zlikvidovať éter, aby ste dostali Dai, správne?

Nikto nevie, ako sa to bude hrať, a môže to byť táto katastrofická udalosť.

Môže to byť len tak, že nad vecami premýšľame, ale ktovie?

Myslím tým, že vlastne máme menej čisté využitie majetku. V niektorých ohľadoch by sa dalo povedať, že máme fond nižších úverov. Ale len v prípade, že sa stane niečo skutočne zlé, sme si v procese likvidácie trochu istí.

Takže toto sú kompromisy, ktoré sú veľmi skryté. V skutočnosti to nehovoríme ako konkurenčnú výhodu produktu. Ale vďaka tomu sa nám v noci zaspáva o niečo lepšie. Dôkladne sme prešli našim procesom likvidácie.

V súlade s tým je to pre protistranu tento pojem poistenia, však? Keď požičiavate na jednej z týchto platforiem, skutočne sa obávate, že nebudete môcť dostať svoje peniaze späť. Je to proces likvidácie, ktorý chráni aktíva používateľov. Je to preto, že existuje dôveryhodný systém.

Na konci dňa, ak bola likvidácia úspešná, je zaručené, že používatelia dostanú svoje peniaze späť. Aby sme boli konkrétni, tento pojem poistenia predstavuje dva druhy rizík pre skupinu požičiavajúcich úverov. Máte riziko likvidácie a máte inteligentné riziko kontraktu / chyby.

Proti druhému je ťažké sa poistiť, ale ten prvý je úplne merateľný. Je to preto, že samotný proces likvidácie je len istou logikou inteligentnej zmluvy. Môžeme len pridať logiku a povedať, že ak likvidácia zlyhá, pretože niekto nebol dostatočne motivovaný k účasti na likvidácii, potom existuje poistenie. Ktorí v podstate pôsobia ako ďalší obchodník. Ibaže to urobí likvidáciu s miernou stratou.

Takže vlastne máme úplnú implementáciu poistenia dôveryhodnej likvidácie. Čo si myslíme, že je to k tejto hre čistý doplnok. Jeden, na ktorý sme tak trochu hrdí.

Dúfame, že sa nerozbehne. Odkedy sa rozbehlo, niečo sa pokazilo. Je to však ešte jeden strážca proti katastrofickým situáciám.

Chcete zverejniť, ako ste štruktúrovali svoj likvidačný trest?

Samozrejme. Existuje kategória likvidácie. Čo znamená, že keď sa zábezpeka priblíži k percentu dlhu z úveru, zábezpeka sa dostane do likvidácie. Môže to byť, 110%. Môže to byť 105%. Ak ho nastavíte príliš vysoko, je to jednoducho neefektívne. Likvidácia sa začína. Je to ešte príliš skoro, ako planý poplach. Ak ju však udržujete príliš blízko na 100%, riskujete ďalší pokles a nemožnosť likvidácie.

Je to časť umenia, časť vedy. Momentálne to máme nastavené na 110%.

Pre všetky aktíva?

Áno. Momentálne sa pozeráme hlavne na dva trhy. Trh Ether to USDT a trh Ether to Dai. V zmluve má každý trh svoj vlastný parameter.

Každé aktívum by malo dostať svoju vlastnú cenu. Každé aktívum a každý trh by mali mať inú hĺbku likvidity a riziko. Práve teraz je 110% percentná sadzba aktuálnou sadzbou na trhu ETH – USDT.

Keď likvidácia začne na 110%, neznamená to, že dlžník dostane pokutu 110%. Nie je to ako 10% pokuta. Je to tak, že likvidácia začína na 110%.

V skutočnosti používame holandský aukčný mechanizmus. Z hľadiska likvidácie existujú dve matice. Jedným z nich je, ako a kedy zahájite likvidáciu. Druhým je spôsob vykonania likvidácie.

Existujú skutočne dva spôsoby vykonania likvidácie. Jedným z nich je poskytnúť inteligentnej zmluve úplnú kontrolu. Stačí na to všetok kolaterál a predá ho na trhu v spoločnosti Kyber. To je jeden spôsob, ako to urobiť.

Po druhé, budete otvárať postupne sa zvyšujúce aukcie. Ktokoľvek chce vymeniť, pokiaľ mi dokážete pomôcť splácať úver, dostane záruku.

V niektorých ohľadoch, pretože aukcia je mechanizmom zisťovania cien, je druhá cesta decentralizovanejšia. Je to vlastne spravodlivejšie. Je pravdepodobnejšie, že sa dostanete na trhovú mieru.

Existuje nevýhoda. Nevýhodou je, že akcia trvá určitý čas. Možno, trvá to 10 minút. Za tých 10 minút sa cena mohla drasticky zmeniť spôsobom, ktorý zvyšuje riziko.

Vždy existujú tieto kompromisy. Na konci dňa bola nepochybne lepšou cestou holandská aukcia. Je to elegantnejšie. Myslím si, že sa to lepšie rozširuje do budúcnosti. Takže toto používame.

Takže v podstate, keď poviem holandská aukcia, na 110% sa začína dražbou časti kolaterálu. Povedzme, že tam bolo 100 ETH ako kolaterál. Nepredáte celý ETH. Za splácanie pôžičky ponúknete každému 80 ETH. Žiadni príjemcovia? Potom ponúknem 81 ETH na splatenie pôžičky. Takže po jednotlivých blokoch zvyšuje percento zabezpečenia, ktoré získate. Zvyšok kolaterálu ide späť k dlžníkovi. Takto nestratia všetok kolaterál v prípade likvidácie.

To je veľmi dobré.

Je to super mechanizmus. Aj keď už niekoľko týždňov testujeme beta verziu a pretože Ether sa v poslednej dobe veľmi zvýšil, niektoré krátke pozície boli zlikvidované. Jedna z mojich krátkych pozícií bola zlikvidovaná. Testoval som. V skutočnosti som na Ether veľmi dlho.

Rovnako aj tu. Takže som sa dostal do problémov.

Je super, keď vidíme, ako celý tento mechanizmus funguje. Nie je hmatateľný rozdiel medzi likvidáciou a stop lossom, správne?

Za určitú cenu ste už o peniaze prišli. Za určitú cenu sa len vyrovnáte.

Pri testovaní verzie beta sme zistili, že ľudia sa musia psychicky vyhýbať. Cítia, že likvidácia je veľmi zlá vec.

Povedzme, že vaša likvidácia je na 200 dolárov a dostanete 195 dolárov. Stále som v poriadku. Nie je likvidovaná, ale už ste stratili väčšinu svojho kapitálu. Ľudia sa jednoducho nechcú dostať do posledného bodu, keď dôjde k likvidácii celej ich pozície.

Stop loss je v skutočnosti iba čiastočnou likvidáciou. Ide o likvidáciu vo výške asi 50% vášho účtu s maržou.

Chcem navrhnúť spôsob, aby sa ľudia tiež necítili emocionálne zle. Myslím si, že táto časť výzvy v oblasti produktového dizajnu je tiež zaujímavá.

Čo si myslíte o HORKOM žetóne a jeho užitočnosti?

Keď sme navrhli token, v podstate ide o členstvo v Costco alebo počet najazdených kilometrov. Je to decentralizovaná verzia BNB.

Znamená to iba to, že .. Aká je hodnota DEX? Je to vlastne miesto, ktoré dokáže zhromaždiť dostatok dopytu a dopytu na vytvorenie trhu. Inými slovami, jeho jediným aktívom je likvidita. Alebo hĺbka v jeho knihách. Ak majú všetky DEXy rovnakú likviditu, potom sa transakčné poplatky znížia na nulu. Je to preto, lebo ľudia budú obchodovať s lacnejšími.

Ak sa pozriete na Coinbase, ak sa pozriete na Binance, dôvod, prečo tieto poplatky nie sú nulové, je ten, že majú túto konkurenčnú výhodu. Majú len najlepšiu likviditu, však?

Hodnota tejto siete je jej likvidita. Ak by ste mali mať token na stimuláciu, stimulujete to ľudí, ktorí vytvárajú likviditu.

Pokiaľ ide o akýkoľvek token, myslím si, že existujú dve otázky. Jeden je, kto dostane token? Kto robí prácu? Dva je to, čo tento token má, že?

Zásadne je v určitom okamihu jedinou hodnotou, ktorú môže decentralizovaný výmenný protokol ponúknuť, zľava z poplatkov. Token je značkou pre ľudí, ktorí obchodujú a poskytujú tak sieti likviditu. Tým sa zvyšuje hodnota siete. Sieť preto odmeňuje týchto prispievateľov v zásade zľavou.

Pozreli sme sa na všetky mechanizmy tokenov. Jediné, čo skutočne dáva zmysel, je akýsi medailón. Nie je to sama o sebe nejaká odmena, ale v tomto prípade je to právo pracovať. Pre ľudí, ktorí majú žetóny v držbe, je HOT v podstate ukazovateľ prispievania likvidity do komunity.

Historicky, keď sa pozriete na roky 2017 – 2018, ľudia urobia tieto veľmi efektné, prepracované alebo komplikované mechanizmy tokenov. Keď bola pohoda.

Ďalšia várka projektov nemala žiadne žetóny. Bolo to také chladné. Myslím si, že keď sa na to pozriete z racionálneho hľadiska, token je iba nástrojom. Je to nástroj na dosiahnutie cieľa, ktorým je zavedenie siete. Bootstrapovanie akejkoľvek siete je najťažšia časť. Ale ak ste schopní spustiť sieť, potom táto sieť môže mať dlhodobú hodnotu.

V niektorých ohľadoch môže byť token ako veľmi elegantné riešenie problému so zavádzaním. Myslím, že sa to nikdy poriadne nezmenilo. V praxi je to však veľmi ťažké.

Pokiaľ ide o inšpiráciu, pozrite sa na niečo ako token Maker DAO. Nie je to úplne zbytočné. Je to ako kúsok v likvidačnom mechanizme.

Na konci dňa v ekosystéme Tvorcu získa záujem. Tento úrok sa platí tokenom. Celkový držiteľ je v zásade rovnaký ako výplata úrokov, čo je krásne.

V porovnaní s trhom P2P, kde používatelia zarábajú úroky, v systéme Maker nikto nezískava úrok okrem držiteľov tokenov.

Myslím si, že je to platný spôsob, ako navrhnúť niečo, aby bolo možné zaviesť sieť. Šťastnými tímami sú tie, ktoré majú rizikové financovanie alebo majú príjmy. Majú schopnosť čakať, príliš nádejne, pokiaľ ide o tento veľký žetón. Môžu pomaly iterovať.

Nie všetky tímy majú možnosť to urobiť. Na konci dňa musí každý prísť na to, aký je model príjmov.

Keď robíte prácu, vytváranie inteligentných zmlúv je drahé a vyčerpávajúce. Pokiaľ ide o najímanie najlepších inžinierov a následné vykonávanie auditov. Každý musí financovať odinakiaľ. Vždy existuje prísľub. Beriete financovanie od rizikových investorov. Aký je výnosový model tejto veci, tri roky, päť rokov a jedného dňa sa budú pýtať?

To je niečo, čo si myslím, že dYdX, Compound, budú musieť prísť na to. Všetci na to musíme prísť. Ak na to prídete, myslím si, že v skutočnosti nie je také ťažké vytvoriť tokenizovaný systém alebo iba použiť akciový kapitál na vyplatenie investorov.

Vy chlapci neúčtujete poplatky za obchodovanie, je to správne?

Účtujeme poplatky. Od prvého dňa si DDEX účtoval poplatky. Mysleli sme si, že je to skvelá vec. V niektorých ohľadoch to dokazuje hodnotu. Ja osobne verím, že ak je to jediná vec, v ktorej môžete konkurovať, len to, že je lacnejšia, potom možno nie ste takí konkurencieschopní.

Myslím si, že ľudia sa miešajú zadarmo s decentralizáciou. Myslím si, že sú to dva úplne odlišné problémy.

Neznamená to, že účtujete poplatky, takže ste centralizovaný systém. Aj v decentralizovanom systéme, napríklad v ethereu, je plyn používateľom systému poplatkom. To je tiež to, čo udržuje celý tento stroj v chode.

Ak nemôžete účtovať poplatky, ako môžete mať ekonomiku fungujúcich tokenov. Naším dlhodobým cieľom je vytvoriť životaschopný a udržateľný obchodný model. To je skutočne ťažké urobiť.

Ak sa spoliehate na vonkajšie investície a financovanie, nie ste skutočne decentralizovaný. Sebestačnosť je jedným z kľúčových dizajnových cieľov. To znamená, že existuje trend, že každý neúčtuje poplatky.

Jedna vec, ktorá nám skutočne ublížila, sú títo agregátori, ktorí porovnávajú dApps a spready bid-ask. Vždy sme mali jeden z najlepších spreadov medzi dopytom a ponukou. Ale … Ak k tomu pripočítate poplatky, poplatky efektívne zvyšujú naše rozpätie v knihe objednávok. Potom už nie sme na prvom mieste. Trochu nám to trochu prekážalo. Každý v zásade podhodnocuje poplatky, aby sa pokúsil vyrovnať nedostatok likvidity.

Takže s týmto novým produktom sme rovnako radi, poďme tiež k bezplatným. Neviem, čo sa stane, ale určite nás to robí konkurencieschopnejšími. Po poklese poplatkov máme teraz najlepšie rozpätie pre maržové aj spotové obchodovanie.

Vrátim sa k vašej otázke týkajúcej sa Dai. Dai je náš sekundárny trh. Viac sa zameriavame na trh USDT. Pre trh USDT to nie je ani zďaleka! Máme podstatne lepšie rozšírenie ako ktorýkoľvek iný éter na stabilný trh s mincami v systémoch DeFi. Pokiaľ ide o šírenie Dai, pozorujeme, že nikto skutočne nemôže urobiť podstatne lepšie ako ktokoľvek iný. Je to preto, že Dai je úplne onchainová likvidita. Je veľmi lacné vziať si likviditu medzi projekty DeFi. Podľa nášho pozorovania bude likvidita, hĺbka a šírenie Dai pravdepodobne podobné na prvých troch až piatich platformách. To nie je vec, ktorú môžeme urobiť podstatne lepšie ako ktokoľvek iný. Nie je to tiež niečo, čo by mohlo skutočne byť podstatne horšie ako ktokoľvek iný. Ak ste vedeli, ako funguje likvidita, všetci pravdepodobne dosiahli paritu.

Z hľadiska konkurenčnej stratégie má väčší zmysel zamerať sa na trhy, ktoré nedosahujú paritu automaticky.

Trh USDT je ​​niečo, čo by sme mohli, ak vynaložíme veľa úsilia, urobiť oveľa lepšie ako všetci ostatní. To je teda náš cieľ.

Dai je základnou súčasťou ekosystému DeFi a my ich rozhodne podporujeme. Môžeme ich však podporovať rovnako ako kohokoľvek iného, ​​nie podstatne lepšie.

Je možné generovať výnosy z poplatkov za vypožičanie o niečo viac?

Vlastne sme sa pozreli na centralizované výmeny informácií o tom, ako svet fungoval. Ak sa pozriete na veľa centralizovaných bánk, nemajú ani pôžičku. Poskytujú iba svoje vlastné pôžičky. Oni sú veritelia. Účtujú. Ľudia hovoria o 20% APR, čo je skutočne vysoký poplatok Dai. Priemer, ktorý sme videli, je ten, že účtujú 0,1% za deň, čo je 36,5% ročne. Nikoho to nezaujíma.

Ako nám hovoríš, tvoja mentalita je, že to skrátim iba na týždeň. Budete hrať 0,1% denne. To hrá 0,7% týždenne. Ale budem zarábať 50%.

V zásade si nemyslíme, že rozpätie úrokových sadzieb je tam, kde sú najväčšie peniaze. Na zovšeobecnenie zovšeobecnenej skupiny úverov, ako je zlúčenina, jedného dňa pôjdu nad rámec prípadov finančného použitia týchto pôžičiek.

Hovoria o pôžičkách v deň výplaty a samozrejme existujú aj iné super veci, ako napríklad cDAI. To by potenciálne mohlo otvoriť oveľa väčší trh.

Ak urobíte predpoklad, že k 100% výpožičky dôjde v dôsledku obchodovania s maržami, potom akékoľvek rozpätie úrokových sadzieb, ktoré môžete zarobiť, bude rádovo menšie ako transakčné poplatky. Robte jednoduchú matematiku. Hovoríš o percente navrchu. Zlúčenina zaberá 10% úroku z spreadu. To je 10% navyše k 10%. 10% z 10% je iba 1% ročne, správne?

Hovoríme o pôžičke na jeden týždeň. To je 1/50 z 1%. Najmenší obchodný poplatok za centralizovanú výmenu je možno 0,1%. To je stále 10-krát väčšie ako 0,5% z 10% z 10%.

Tiež si nie som istý, či Compound dáva rozdiel do vrecka. Mohli by to použiť len na poistné fondy. Myslím si, že je to jeden dobrý spôsob poskytovania poistenia. To robí BitMex. Beriete percento rozpätia úrokovej sadzby na pokrytie zlyhaní likvidácie. To je veľmi pekný mechanizmus. Nebudeme sa s tým trápiť.

Jednou z najatraktívnejších funkcií DDEX je to, že spotové zariadenie nezahŕňa KYC ani AML, čo umožňuje väčšie súkromie ako konkurencia. Existujú nejaké plány na zmenu spôsobu, akým sa to deje pre maržový produkt?

Nie som si istý, či je KYC správna cesta. Len čo urobíte KYC, prehráte.

Ide o to, že decentralizovaná výmena nikdy nebude taká rýchla. Nikdy to nebude také efektívne ako centralizovaná burza.

V zásade platí, že ak vynaložíte všetko úsilie na implementáciu výmeny decentralizovaným spôsobom a potom na ňu odhodíte KYC, stratíte všetky výhody. Potom by ste tiež mohli vybudovať centralizovanú burzu.

Toto je prvý zásadný argument, prečo KYC nie je správna cesta. Myslím si, že by to malo byť v súlade s predpismi. Mám na mysli to, že si myslím, že ľudia hovoria o prvých DEXoch ako o spôsobe, ako sa vyhnúť dodržiavaniu predpisov.

Ľudia zabúdajú na to, že DEXes majú v zásade niektoré vlastnosti, ktoré sú veľmi prospešné z hľadiska dodržiavania predpisov.

Prečo sú burzy regulované? Existujú dve základné odpovede. Jedným z nich je, že sa chcete vyhnúť praniu špinavých peňazí. Po druhé, chcete sa vyhnúť podvodom, pretože väzobné výmeny sú predmetom väzby. Môžu utiecť z peňazí všetkých. Je to východiskový podvod.

V prípade decentralizovaných búrz, pretože sú neväzobné, neexistuje možnosť výstupného podvodu. To je veľmi pekná vlastnosť. A dva, pretože všetky transakcie sa skutočne dejú na jednom reťazci, nenarúša prepojiteľnosť.

Dôvod, prečo niekto vezme ukradnuté prostriedky a uloží ich do ShapeShift alebo Coinbase, je ten, že ich môže vybrať a peniaze budú „umyté“. Ak uskutočňujete transakciu na decentralizovanej burze, napríklad DDEX alebo Radar Relay, sympatie sa neporuší. Viete presne, odkiaľ tieto peniaze prišli. Vieš presne, kam to smerovalo.

To sú dve veľmi elegantné vlastnosti. Mali by sme využívať tieto vlastnosti. Vytvárať lepšie výrobky, kde ľudia nemôžu robiť zlé veci.

DEX-y už tieto vlastnosti majú, ale o tom v skutočnosti nikto nehovorí. Celkovo je to len o tom, ako skoro sme. Je to len skutočnosť, že nemáme žiadny systém identity. Aj keď implementujete systém KYC, je to veľmi centralizovaný, izolovaný systém KYC. Iba konkrétny DEX môže mať databázu SQL s mapovaním niektorých adries na informácie niektorých ľudí.

Možno to nie je riešenie. Tá vec sa mohla nabúrať alebo stratiť. Možno nie je dosť veľká. Som tiež nadšený z problému identity, ktorý sa ľudia snažia vyriešiť. Predstavte si, že by sme mali oddelený systém identít tretích strán. Jeden, ktorý má úverovú históriu a ďalšie veci, ktoré by ste tiež mohli využiť. Myslím si, že to je riešenie. Nemyslím si, že riešením je, aby jeden konkrétny projekt DeFi zaviedol svoj vlastný, skutočne umlčaný systém identity. Takto mi vyzerajú tieto systémy KYC.

Ako sa dostaneš k slovu?

V mojom predchádzajúcom spustení mobilného internetu, pri našom prvom produkte, sme v prvom roku prešli z nuly na 16 miliónov používateľov. Urobili sme toľko hackerov rastu. Nemyslím si, že DeFi je taká.

Sú dve veci. Jeden, hovoríte o tých najúspešnejších projektoch, hovoríte o veľmi malej užívateľskej základni. Ak sa pozriete na Tvorcov a na Zlúčeniny, hovoríme o nich rádovo tisíce používateľov, nie milióny.

Aby som sa dostal k tomuto veľmi, veľmi špecializovanému davu, nehovorím, že to nie je ťažké, ale je to skôr to, že musíte mať jedinečnú cenovú ponuku. Potom vás pravdepodobne nájdu. Zamyslite sa nad typom ľudí, ktorí budú používať decentralizovaný produkt. Títo ľudia sú neuveriteľne sofistikovaní. V prvom rade majú MetaMask, Hlavná kniha, alebo a D’CENT peňaženka. Iba to vyžaduje určitú odbornosť. Potom musia pochopiť finančné operácie vytvárania maržového obchodu a ich dôsledky a riziká. Ľudia hovoria o „použiteľnosti je bariéra“. Áno, niekedy … Ale dnes tam nie sme.

Hovoríme o priesečníku tých, ktorí sú technicky zdatní a majú finančné znalosti. Práve sme pod radarom. Napriek tomu sme prekvapení, koľko ľudí nás skutočne našlo. ako si nás našiel? Ani sme nikde nezverejnili našu adresu URL. Nehovoríme o mnohých ľuďoch. Našlo si nás 100 ľudí. To je netriviálna časť potenciálnej používateľskej základne, ktorú by sme v tomto okamihu mohli osloviť.

Myslím, že musíte ísť krok za krokom. Všetky tímy prvej úrovne v Defi náš pacient. Ľudia, ktorí sa snažia robiť ťahy a snažia sa využiť tokeny alebo virálny marketing, sa veľmi rýchlo spália. Ak sa pozriete na ľudí, ktorí skutočne píšu a prepravujú a skutočne získavajú trakciu, ako napríklad Zlúčeniny a Tvorcovia, trvalo to dlho. Všetci sú na šesťmesačných lodných cykloch a nie je to veľký nárast hackingu a PR.

V tejto fáze samozrejme chceme rásť rýchlejšie. Chceme mať exponenciálny rast. Ale nemôžete to príliš siliť. Je tu ešte dlhá cesta, kým ktokoľvek postaví produkt DeFi, ktorý je pripravený na verejnú spotrebu.

Veľmi sa zameriavame na získanie prvých sto používateľov, prvých tisíc používateľov, prvých 10 000 používateľov. Ale 10 000 používateľov je v skutočnosti veľmi malých. Doslova sme sa mohli porozprávať s našimi prvými tisíckami používateľov po jednom. Nemusíme preskakovať. Aby sme zhrnuli túto pozíciu a odpovedali na vaše otázky, sme pripravení robiť veci, ktoré sa nezvyšujú. Nemusíme škálovať. Neskôr prídeme na ťažké otázky pre túto škálu.

Čo si myslíte o vysokých poplatkoch za plyn a ako to ovplyvňuje finančné začlenenie?

V niektorých ohľadoch teraz hovoríme o škálovaní. Existuje škálovanie prvej vrstvy, ktoré možno zmení konsenzusný model. Alebo škálovanie dvoch vrstiev, možno dávkové transakcie. Môžete si vziať niečo ako dôkaz nulových znalostí a možno by ste mohli skomprimovať tisíc transakcií do jednej transakcie.

Na tieto dve veci sa rozhodne dôkladne pozrieme. Na konci dňa neexistuje žiadny tím, ktorý by dokázal vyriešiť všetky problémy. Sme produkt DeFi na druhej vrstve. Z nášho pohľadu chceme overiť ethereum. Najbezpečnejšia, možno nákladná, ale bezpečná sieť. Platíte za zabezpečenie.

Tu skutočne potvrdíte svoj prípad použitia. Potom sa pokúsite prísť na cestu, kadiaľ sa dá ísť. Možno je to Ethereum 2.0. Alebo je to možno pomocou riešenia úrovne dva. Možno lepší blockchain. Našou úlohou je vyhodnotiť tieto veci a zistiť ich legitimitu a vybudovať náš protokol tak, aby bol prenosný.

Fantastická Tian! Ďakujem veľmi pekne, že ste si dnes našli čas.

Ďakujem veľmi pekne, že hovoríš o týchto veciach. Ak má niekto otázky, kontaktujte.

Záverečné myšlienky

Nová platforma na obchodovanie s maržami zatiaľ nerobí nič pre tých, ktorí držia HORKÉ tokeny. DDEX je pod paľbou. Konkurencia na okraji priestoru DEX je tvrdá. Najjasnejším príkladom je blížiaci sa koniec Služba obchodovania s maržou Opyn dňa 15. októbra 2019.

Dúfajme, že zameranie DDEX na šírenie / hĺbku a zabezpečenie siete bude veľkou službou pre existujúcu komunitu sofistikovaných obchodníkov a inžinierov poháňajúcich DeFi vpred. Toto zameranie by malo zabezpečiť ďalší smer pre DDEX.

Neváhajte a obráťte sa na tím DDEX s otázkami:

Twitter: Tian Li (Generálny riaditeľ / spoluzakladateľ), Scott Winges (Vedúci produktu)

Telegram: Bowen Wang (COO / spoluzakladateľ)

Margin Trading Platform: https://margin.ddex.io

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map