Hudobné festivaly kryptomeny Iný pohľad

Za posledných pár rokov došlo k výbuchu hudobných kryptomenových projektov. Ujo, Musicoin, Voise, Muse, Opus, Choon, pomenujete to. Stačí zmeniť písmeno populárneho slova a presto, máte úplne nový projekt, na ktorý môžete pripnúť blockchain. Vtipy, trh je neuveriteľne nasýtený a mnoho ICO napriek všetkým prísľubom musí ešte poskytnúť akúkoľvek viditeľnú hodnotu.

Jedna spoločnosť sa na scénu stavia z úplne iného uhla. Náš hudobný festival je projekt postavený na dezintermediácii podnikania v oblasti hudobných podujatí. A na rozdiel od ICO, nezvyšuje verejné peniaze na základe divokých revolučných sľubov. Aspoň zatiaľ nie.

Kto je náš hudobný festival?

OMF vzniklo v spolupráci renomovaného DJ 3LAU (Justin Blau), blockchainovej zábavnej siete SingularDTV a koncertnej a eventovej spoločnosti Prime Social Group. SingularDTV je podnik podporovaný spoločnosťou ConsenSys, ktorý financuje decentralizované aplikácie postavené na ethereum. Zakladatelia protokolu o pôvode budú navyše radiť posádke OMF.

Blau pripisuje dvojčatá Winklevossovcov za to, že ho počas budovania burzy Gemini predstavili kryptomene. Náš hudobný festival momentálne pilotuje z Kalifornie, aby sme boli presní. Majú však ambiciózne nádeje, že sa globálne rozšíria do troch rokov a túto myšlienku prenesú do ďalekých krajín aj do miest ako Barcelona, ​​Soul či Tokio..

Aké problémy sa snažia vyriešiť?

Odvetvie hudobných podujatí trpí rovnakými druhmi monopolných praktík a praktík hľadania renty, aké má takmer každý iný. Monopol na predaj lístkov, najmä sa v posledných rokoch zhoršila vďaka veľkým akvizíciám a zníženiu konkurencie. OMF verí, že sa to všetko zmení, keď budú môcť umelci dať fanúšikom väčšiu kontrolu nad nákupmi vstupeniek a nad ich celkovým festivalovým zážitkom.

Vnesenie týchto komponentov do blockchainu ideálne zabráni problémom, ako je inflácia lístkov. Infláciu lístkov veľmi často spôsobujú programátori, ktorí pri vydaní hromadne nakupujú lístky pomocou robotov. Široká verejnosť bohužiaľ prehráva a títo scalperi potom predávajú lístky za zvýšené ceny na sekundárnych trhoch.

V rozhovore dňa Hackernoon, 3LAU vysvetľuje, že umelci by v ideálnom prípade chceli tiež väčšiu kontrolu nad marketingovým procesom. V porovnaní s účinkujúcimi nie sú promotéri v takom kontakte s fanúšikmi. Blockchain by tiež teoreticky mohol umelcom umožniť získať späť dáta a analýzy súvisiace s ich predstaveniami.

Model OMF

Model OMF

Organizátori, ktorí tieto údaje zvyčajne uchovávajú, majú ďalšiu výhodu v ich ďalšom predaji ako ďalší zdroj výnosov. V modeli OMF sa fanúšikovia môžu rozhodnúť, že tieto informácie budú rozdávať a na oplátku dostanú kryptomenu. Namiesto získavania hodnoty od fanúšikov Blau dúfa, že nový model sa bude podieľať na procese tvorby hodnoty a odmeniť fanúšikov za spätnú väzbu a odporúčania..

Uvedenie do praxe

Našťastie OMF nehovorí iba o tejto myšlienke ako o mnohých svojich kolegoch z ICO. Minulý rok usporiadali svoj prvý hudobný festival kryptomeny v Gréckom divadle v Berkeley. Na večierku sa predstavili napríklad Mati, Kim, sám 3LAU a umelec ocenený Grammy Zedd. Na večierku sa objavil dav okolo 8 000 ľudí, ktorý zahŕňal dokonca aj niektoré krypto celebrity ako Fred Ehrsam (zakladateľ Coinbase) a Adam Ludwin (výkonný riaditeľ spoločnosti Interstellar). Je samozrejmé, že 3LAU sa pričinil o to, aby podporil blockchain, kedykoľvek mal príležitosť.

Na akcii si bolo možné kúpiť tokeny OMF, ktoré umožnili návštevníkom večierkov zakúpiť si vstupenky a získať zľavy na tovar a jedlo. Celkovo bolo zaznamenaných 2 000 plus platieb kryptomenou, čo je vzhľadom na veľkosť davu dosť pozoruhodné. To čiastočne zdôrazňuje, ako sa mladá generácia zahrieva na kryptomenu ako alternatívu k exkluzívnym systémom fiat. Ukazuje tiež, aké dôležité je pre tokeny skutočne mať v sieti nejaký nástroj.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Prvý @ourmusicfestival je v knihách! Ďakujem všetkým, ktorí včera večer vyšli! # OurMusicFestival2018

Príspevok zdieľaný používateľom OMF (@ourmusicfestival) 21. októbra 2018 o 13:20 PDT

Spojenie fyzického s virtuálnym

Na konci setu 3LAU podporná posádka vystrelila do davu obrovské množstvo konfiet. To, čo sa najskôr javilo ako štandardný kaskadérsky kúsok, sa nakoniec ukázalo ako ďalšia príležitosť na propagáciu kryptomeny: tisíce papierových krypto peňaženiek v podobe QR kódov. Dôvtipní fanúšikovia si neskôr mohli svoje kryptomeny uplatniť za rôzne zafarbené náramky priateľstva.

To všetko sa dialo prostredníctvom aplikácie OMF, ktorú vývojári vytvorili špeciálne pre túto udalosť. Pomerne veľa fanúšikov bohužiaľ uviedlo, že používateľský zážitok nebol na škodu. Nezdalo sa však, že by to tlmilo náladu na večierku, a napriek problémom by ste boli len ťažko označovaní za súdny proces, iba za úspech.

Smerom k budúcnosti hudobnej kryptomeny

Je osviežujúce sledovať, ako projekt skutočne dáva svoje peniaze tam, kam má ústa. V priemysle preplnenom hotovosťou a naplnenom sľubmi nemusí byť toľko stimulov pre projekty, aby išli so svojimi víziami na úplnú vzdialenosť. To znamená, že jeden festival zatiaľ nestačí na to, aby bol projekt OMF označený za úspešný. Za prvé, s aplikáciou je potrebné urobiť oveľa viac práce. Nikto nechce na telefóne fičať celú noc na koncerte. Dá sa dosť dobre povedať, že táto udalosť bola skôr úspešným pokusom ako vyleštenou výkladnou skriňou. A to je v poriadku. Rovnako ako blockchain, aj OMF je v začiatkoch vývoja a bude potrebovať čas na dozretie.

Token OMF sa momentálne nedá kúpiť mimo skutočných festivalov. To sa môže ukázať ako dobrá vec, pretože toľko ľudí sa v súčasnosti zameriava na špekulatívny charakter kryptomeny namiesto na jej skutočnú užitočnosť. Iróniou je, že keď sa projekty najskôr postavia pre tento nástroj, nakoniec vytvoria tokeny s obrovským dopytom. Bude OMF projektom, ktorý posúva podnikanie v oblasti hudobných udalostí vpred? Kto vie. Ak mal byť úspešný prvý náš hudobný festival v Grécku, budúcnosť vyzerá sľubne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map