Generálny riaditeľ spoločnosti Polymath Trevor Koverko pre oblasť inteligentných investícií, tajných spoločností a bezpečnostných tokenov

Rozhovor s generálnym riaditeľom spoločnosti Polymath Trevorom Koverkom je trochu neskutočný zážitok. Uskutočnil som stretnutia s kľúčovými politickými osobnosťami, ktoré sa dali ľahšie koordinovať – ​​a bez toho, aby som sa musel prerezávať davom zbožňujúcich davov, ktoré žiadali o selfie s kryptomenovým mužom súčasnosti. Čím to je, že všetci hovoria o Trevorovi Koverkovi? Vlastne dosť vecí.

Christina Comben z CoinCental vytlačila niekoľko minút Trevorovho času v hoteli Svetové fórum blockchainu v Londýne a tu sme zistili, čo sme zistili.

Robí inteligentné investičné voľby

Trevor Koverko

Zakladateľ spoločnosti Polymath Trevor Koverko & Generálny riaditeľ

Trevor je aktívny v kryptomenách a kupuje svoje prvé bitcoiny na eBay. Je známy tým, že investuje do skorých ICO vrátane spoločností MasterCoin, Ethereum, ShapeShift a EOS. Predtým bol v Silicon Valley a na Wall Street.

A predtým bol hokejistom, ktorý robil NYR Draft Pick. Teraz sa zaviazal predsedať tomu, čo považuje za „najväčšie a najlepšie strážené tajomstvo v kryptomene práve teraz“ – bezpečnostné tokeny.

Čo je také vzrušujúce na bezpečnostných tokenoch?

Možno si treba položiť lepšiu otázku – čo je bezpečnostný token? „Je to skutočne veľmi jednoduché,“ hovorí, „bezpečnostné tokeny predstavujú vlastníctvo aktíva, ktorým môžu byť akcie LP alebo čokoľvek iného, ​​a je to iba jeho tokenizovaná verzia … Máte investorov, ktorí očakávajú zisky, nie to, že očakávajú produkt , a máte reguláciu a KYC. “

Momentálne však takmer neexistujú žiadne bezpečnostné tokeny, pretože ich vytváranie je príliš zložitý a ťažkopádny proces. Okrem toho neexistujú žiadne burzy, ktoré by uvádzali zoznam bezpečnostných tokenov, takže akonáhle vydáte svoje, máte skoro čerstvé možnosti.

„Binance a všetky tieto ďalšie veľké burzy majú veľa likvidity,“ hovorí, „ale bezpečnostné tokeny nie, pretože akonáhle na svojej burze vymeníte jeden cenný papier, dostanete sa do kompetencie regulačných orgánov a SEC. Každý sa vyhýba kótovaniu cenných papierov. Teraz je tu všetok tento zadržiavaný dopyt po likvidite bezpečnostných tokenov a nie je kam ísť. “

A práve to Trevora najviac vzrušuje na platforme Polymath, ktorá spustí novú generáciu bezpečnostných tokenov. „Polymath dáva biliónom dolárov finančných cenných papierov na ľahkú migráciu do blockchainu,“ hovorí.

Polymath má veľkú podporu, zhromaždil najväčšiu komunitu bezpečnostných tokenov na planéte a obmedzil Telegram na 50 000 členov skupiny. To je podľa neho dôležité, pretože im to umožní rýchlo nadviazať sieťový efekt.

Prečo tokenizovať finančné cenné papiere?


Existuje veľa dôvodov na tokenizáciu finančných cenných papierov, od uvoľňovania likvidity po vytvorenie dostupnosti 24/7. Podľa Trevora je ale najvzrušujúcejšou časťou programovateľnosť tokenov:

“Vďaka inteligentným zmluvám a tokenom cenných papierov ich môžete naprogramovať tak, aby robili rôzne veci, hlasovanie prostredníctvom zástupcov, správu a riadenie spoločností, čo môžete urobiť oveľa viac ako papierové zmluvy, ktoré zhromažďujú prach v kartotéke … Môžete vylúčiť celý svoj back office.”

Polymath má nejaké ambiciózne plány, ktorých cieľom je vlastne byť „ethereom bezpečnostných tokenov“. Rovnako ako Ethereum uľahčilo vývojárom spustenie IPO, Polymath uľahčuje spustenie STO netechnickým ľuďom z Wall Street. Pomocou jednoduchého použitia svojej platformy môžu emitenti spustiť svoj vlastný bezpečnostný token niekoľkými kliknutiami (bez toho, aby museli rozumieť Solidity).

„IPO sú chaotické, drahé a časovo náročné,“ hovorí, „blockchain to všetko zmení.“ S poradenským tímom bezkonkurenčným kdekoľvek inde má spoločnosť Polymath okrem iných ťažkých váh podporu aj Patricka Byrna z Overstocku, Erika Voorheesa z ShapeShift a spoluzakladateľa Ethereum Anthonyho Di Ioria..

Polymath Advisors

Polymath Advisors / https://polymath.network/

Aha, spúšťajú štandard ST20 Security Token Standard. Áno, rovnako ako štandard ERC20 pre úžitkové tokeny. Polymath plánuje pre tokeny zabezpečenia rovnaký model a vytvára tak nový štandard vpred – niet divu, že je tak načerpaný.

Aký typ emitentov láka polymath?

„Sme distribuovaní ako open source,“ vysvetľuje, „a je pre mňa veľmi dôležité, aby sme ho mali tam, kde nerobíme rozhodnutia pre ľudí. Nie sme emitentom, poskytujeme im iba nástroje, ktoré im pomáhajú dodržiavať právne predpisy v akejkoľvek jurisdikcii, v ktorej sa nachádzajú, v akejkoľvek triede, v ktorej sú ich investori, a aký typ výnimky robia, napríklad ako zháňajú peniaze. Je to americká výnimka typu? Je to úplný prospekt? Pomáhame ľuďom navigovať v tomto procese. “

Boli však ohlásení niektorí z prvých vydavateľov Polymath IPwe, prvý patentový register na svete umožňujúci blockchain a BlockEstate, tokenizovaný americký realitný fond. Trevor na konferencii tiež zverejnil živé vystúpenie, v ktorom uviedol, že jedným z prvých emitentov je filmár získavajúci prostriedky na svoj film prostredníctvom STO..

Vo filme o Atari účinkuje Nolan Bushnell, zakladateľ Atari, a bude ho produkovať Leonardo DiCaprio..

Ako sa do toho všetkého dostal Trevor Koverko?

Keď sa ho spýtali na jeho prvý bitcoinový okamih, cez tvár mu prešiel skrížený úsmev. „Vtedy to bol kult veľmi špecifického typu človeka,“ hovorí. “To ešte nebol mainstream.” Prvou vlnou neboli ľudia z oblasti technológií. Boli to ekonomickejší mágovia a ľudia v týchto kruhoch. To sú ľudia ako Roger tam [ukazuje na neformálne oblečeného muža v rohu tlačovej miestnosti].

“Bol to prvý skutočný chlap.” Je prvým človekom, ktorý vzišiel z Libertariánskeho hnutia. Chlapi ako Erik Voorhees. Bolo to veľmi malé. Pamätám si, že konferencie boli v malej maličkej miestnosti. Všetci by sme sa len flákali. Vtedy v tom nikto nebol pre peniaze. Bolo to ako tajná spoločnosť. Bolo to nerdy. Mysleli sme si, že sme v pohode, ale neboli sme, “smeje sa a oči sa mu trochu zahmlievajú.

“Všetci boli mladší, bolo to ako pred desiatimi rokmi.” Len sme spolu vyrastali v priestore. Potom to prešlo do hlavného prúdu a explodovalo. To sme nečakali. Som nostalgický, pretože vtedy to bolo veľmi čisté a autentické. Nikto neskočil. Ľudia skutočne verili v to, o čom sú bitcoiny a kryptomena. “

Bezpečnostné tokeny však veľa ľudí vynechajú

Ak v tom Trevor nebol kvôli peniazom, ale kvôli ideálu, je čudné, že emitenti spoločnosti Polymath sa obmedzia hlavne na akreditovaných investorov? Alebo že financovanie spoločnosti Polymath nebolo realizované prostredníctvom ICO, ale iba pre uzavretú skupinu ľudí? Má pocit, že je v rozpore s utopickou spoločnosťou, o ktorej hovoril? Trochu. Ale nestráca z toho spánok.

“Existuje niekoľko spôsobov, ako si myslím o tejto otázke.” Máme svoju základnú vieru v to, že kryptomena je otvorená, decentralizovaná a anonymná, ako tomu veríme, ale aby sme skutočne dosiahli vplyv, musíme niektoré z týchto vecí kompromitovať. Ak chceme ísť mainstreamom a chceme skutočne pomôcť ľuďom vo veľkom, musíme sa riadiť pravidlami a musíte robiť veci konformne a správne. “

Aspoň v USA budú STO vo väčšine prípadov otvorené akreditovaným investorom, aké sú ich názory na to? Veľmi sa mu to nepáči. „Je spravodlivé, že do bohatých nových firiem môžu investovať iba bohatí ľudia? Ja osobne si nemyslím, že je to spravodlivé. Myslím si, že tieto pravidlá je potrebné aktualizovať. To, že máte peniaze, ešte neznamená, že ste inteligentným investorom. To znamená, že máte peniaze.

Ľudia, ktorí nemajú peniaze, sa pozrite na Ethereum. Ethereum vytvorilo veľa bohatstva pre veľa neakreditovaných ľudí. Ak vláda povedala, že nie, nemáte dovolené investovať do Etherea, do ktorého boli privedené iba veľké inštitúcie a bohatí ľudia, potom si nemyslím, že je to spravodlivé. “

V týchto meniacich sa časoch však verí, že zmena regulácie príde. „Už teraz sa dosiahol pokrok v súvislosti so zákonom o pracovných miestach a rôznymi výnimkami, ktoré vychádzajú, čo je povzbudivé. Máme tiež globálne myslenie, takže sa nepozeráme iba na USA a Európu. Je to otvorené plátno a každý si ho môže prispôsobiť pre svoju konkrétnu situáciu. Nie na rozdiel od samotného Etherea. “

Polymath Ethereum

Porovnanie Polymath Ethereum

Aké ďalšie výzvy sú pred nami?

Ako Polymath umožní emitentom dodržiavať pravidlá SEC alebo zabezpečiť, aby ich bezpečnostné tokeny zostali v bezpečí? Na chvíľu sa odmlčí a povie:

“Dobre, takže nerobíme veľa vecí.” Radi by sme sa sústredili na to, v čom sme dobrí. V čom sme dobrí, je vytváranie technologickej vrstvy pre programovateľný kapitál. Namiesto iba podielového certifikátu, ktorý zhromažďuje prach vo vašich kartotékach, máte na blockchaine token, ktorý môžete rozkázať robiť. Môžete mať moduly. Myslím, že to, čo robíme v Polymathe, je, že máme rôzne moduly pre KYC, ktoré tento proces zefektívňujú. “

Takže práve teraz, pokiaľ ide o KYC alebo správu zabezpečenia vášho bezpečnostného tokenu, Polymath ešte nie je vaším jednotným kontaktným miestom, hoci „niektoré veci sa pripravujú,“ hovorí. Existuje tiež celá rada legálnych šedých oblastí, ako napríklad to, čo sa stane po STO a kde sú bezpečnostné tokeny v súvahe spoločnosti..

„S tým potrebujeme pomôcť,“ hovorí. “Veci ako opatrovníctvo, veci ako výmeny.” Pre bezpečnostné tokeny stále nie je tona likvidity. To je regulačný problém, pretože existuje veľa výmen úžitkových tokenov ako eBay. Proste obchodujú s výrobkami ako s úžitkovým tokenom, ktorý nie je bezpečnosťou. “

Kedy sa zmena stane?

Kedy začnú na scéne dominovať tokeny cenných papierov a zakrpatia blockchainový vesmír? “Toto sa deje teraz.” Toto je inflexný bod. Myslím si, že v tomto štvrťroku sa to všetko deje. Chvíľu sa to skončilo a teraz vidíme ovocie všetkej tvrdej práce, ktorú všetci robili. Je to veľmi komunitné úsilie a to sa mi páči. “

Koľko miesta vidí pre úžitkové žetóny vpred? “Och, veľa.” Milujeme úžitkové žetóny, to je to, čo to všetko začalo, a my sme len na chrbte technológie, ktorú úžitkový žetón vytvoril. Len si myslím, že sa to skonsoliduje a dôjde k mnohým fúziám, úmrtiam a mŕtvolám a uvidíme, ako sa niektoré veľké protokoly objavia a sieťové efekty, ktoré sa chystajú uchytiť. Potom bude bezpečnostný token stabilným a čoraz pochodovejším javom. “

Bezpečnostné tokeny sú na vzostupe … ste pripravení?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map