Generálny riaditeľ Proxeus Antoine Verdon o sprístupnení blockchainu všetkým

Generálny riaditeľ Proxeus Antoine Verdon o sprístupnení blockchainu všetkým

Antoine Verdon je spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Proxeus, spoločnosti zaoberajúcej sa kompatibilitou blockchainu s tradičnými spoločnosťami a existujúcou podnikovou infraštruktúrou. Spoločnosť Proxeus, založená v roku 2015, si kladie za cieľ byť „WordPress pre blockchain,”Čo uľahčuje organizáciám všetkých veľkostí riadenie ich podnikania na blockchaine.

Tím Proxeus už preukázal so svojim trojvrstvovým technologickým modelom niektoré veľmi pôsobivé výsledky – od zrýchlenia procesu registrácie nových firiem až po umožnenie univerzite v Bazileji používať blockchain na vydávanie akademických údajov zabezpečených pred podvodmi.

Ako sériový podnikateľ a priekopník v oblasti fintech bol Antoine časopismi L’Hebdo a Bilan (2010 a 2013) vyhlásený medzi 100 najlepších švajčiarskych osobností. Založil Právna technológia Švajčiarsko pracovať na poskytovaní prístupnejších právnych služieb prostredníctvom digitálnych kanálov. Je tiež strategickým poradcom švajčiarskych bánk v oblasti fintech.

Existuje veľa teoretických prípadov použitia blockchainu, ale v nasledujúcom rozhovore zistíme, ako sa táto technológia už uplatňuje – a ako ju možno zaviesť do všetkých firiem..

Máte právne vzdelanie a ste známy svojím vášnivým postojom k politike. Ako ste sa teda dostali do blockchainového priestoru?

Vlastne som nikdy nepraktizoval právo. Počas môjho posledného ročníka právnickej fakulty som bol spoluzakladateľom globálnej siete mladých podnikateľov Sandbox. Neskôr som prešiel do rizikového kapitálu a viedol som fintech fond so sídlom v Zürichu. V roku 2012 sme sa začali na blockchain pozerať ako na technológiu, ktorá by mohla vážne narušiť bankovníctvo. Neskôr sme investovali do výmeny bitcoinov v USA a ja som s veľkým záujmom pozoroval ICO spoločnosti Ethereum – v tom okamihu som pochopil, že blockchain by nielen zmenil bankovníctvo, ale predefinoval pracovné procesy a obchodné modely každého jednotlivého odvetvia.

O čom je Proxeus a aký problém sa snažíte vyriešiť? Ako funguje token XES?

Naším cieľom je dosiahnuť, aby bola technológia blockchain prístupnejšia. Chceme umožniť komukoľvek vytvárať svoje blockchainové aplikácie bez potreby konkrétnych technických znalostí. Token XES spája našich používateľov v decentralizovanom ekosystéme bez toho, aby sme museli stáť uprostred každej transakcie..

Označujete sa ako „WordPress pre blockchain“ – čo tým myslíte?

Pred 20 rokmi musela byť každá webová stránka kódovaná v HTML ručne. WordPress to zmenil tým, že umožnil komukoľvek naprogramovať štruktúru webových stránok iba pomocou niekoľkých kliknutí. To isté robíme pre blockchainové aplikácie: za pár hodín môžete vytvoriť kostru blockchainovej aplikácie pre váš projekt alebo spoločníkar.

Proxeus tvrdí, že je blockchainový agnostik, ako ste schopní to zvládnuť a prečo je to dôležité?

V bloku vývoja blockchainu sa umiestňujeme ako middleware, ktorý sa môže pripojiť k ktorémukoľvek blockchainu. Pri odosielaní e-mailu pomocou Outlooku neviete, či je použitý protokol smtp alebo pop3. To isté bude platiť aj v budúcnosti s blockchainmi.

Môžete nám povedať svoj trojvrstvový technologický model? Pre koho je Proxeus určený? Kto sú typy ľudí, ktorí budú interagovať s vaším produktom?


Podobne ako WordPress, aj tu máme základnú platformu, ktorú dopĺňa séria modulov, ktoré v kombinácii s koncom písma umožňujú vytváranie decentralizovaných aplikácií. Každý, kto má záujem o prototypovanie a prípadne vytvorenie blockchainovej aplikácie, bude môcť pomocou Proxeusu vytvoriť rámec.

Prečo je dôležité umožniť externým vývojárom vytvárať DApps?

DApps predstavujú nový spôsob vytvárania aplikácií. Pri tradičnom nastavení musia vývojári spravovať veľké a zložité aplikácie s viacerými vrstvami povolení. V nastavení DApp má každý svoj vlastný malý DApp, prepojený blockchainom. Náklady na vývoj a správu možno výrazne znížiť.

Vo svojom dokumente prirovnávate kryptopriestor k tomu, keď sa podniky museli prispôsobiť počítačom v 70. rokoch, internetu v 90. rokoch, cloudu v 2000 a mobilným zariadeniam v 2010s. Je to skutočne ďalšia veľká zmena?

Blockchain prinesie úplne novú vlnu efektívnosti a dôvery. Transformuje tradičné obchodné modely rovnakým spôsobom, akým internet transformoval obchod a komunikáciu.

Ako môžu podniky prijať blockchain rýchlejšie, najmä malé a stredné podniky s nižšími rozpočtami? Čo sa stane s podnikmi, ktoré sa pomaly adaptujú?

Malé podniky nemusia byť schopné okamžite implementovať procesy založené na blockchaine, ale tie, ktoré začali svoju krivku učenia sa skôr, budú mať jasnú výhodu a oneskorenci nakoniec zmiznú. Cieľom Proxeusu je poskytnúť sandbox, kde môže každý prísť a vyskúšať, ako je možné jeho podnikanie prevádzkovať v blockchainovom kontexte.

Ako dlho si myslíte, že to bude trvať, kým sa dočkáme masového prijatia blockchainovej technológie a aké sú prekážky, ktoré sa tomu bránia?

Očakávame, že prvé živé aplikácie budú spustené tento rok, ale bude to trvať ešte ďalší 3-5 rokov predtým, ako je technológia blockchainu prijatá masami.

Nedávno ste predviedli svoj produkt s úžasnými výsledkami a pomohli ste univerzite v Bazileji stať sa prvou vo Švajčiarsku, ktorá používala blockchain na vydávanie osvedčení o kurze a na zabezpečenie akademických údajov pred podvodom. Môžete nám povedať, ako ste to dosiahli??

Programový certifikát sme naprogramovali digitálne, aby zodpovedná osoba mohla zadať údaje a nechať dokument vytvoriť automaticky. Dokument je hašovaný a hašovaný je zaregistrovaný na blockchaine, čo umožňuje budúcim zamestnávateľom overiť autenticitu diplomov, ktoré dostávajú, pomocou jednoduchého rozhrania drag and drop.

Aké sú dopady tohto na vysokoškolské vzdelávanie?

Spočiatku to zjednoduší interakciu medzi zamestnávateľmi a univerzitami, ale vytvorí sa aj širší ekosystém dôvery okolo akademických pôžičiek – nebol by som prekvapený, keby v určitom okamihu Po prepojení môžete pripojiť svoju kryptomenu, aby sa vo vašom profile zobrazovali „overené diplomy“.

Výrazne to tiež zníži administratívnu prácu univerzít. Nakoniec nie je magisterský titul výsledkom súhrnu podmienok, ktoré by sa dali naprogramovať do inteligentnej zmluvy?

Technológiu Proxeus ste použili aj na to, aby ste legálne zaregistrovali spoločnosť od začiatku do konca za menej ako 3 hodiny (namiesto 4 – 6 týždňov, ktoré to zvyčajne trvá) na súťaži DigitalSw Switzerland. Ako to bolo možné?

V súčasnosti vo Švajčiarsku trvá založenie spoločnosti asi 10 dní. Je to spôsobené tým, že aktéri (podnikateľ, právnik, banka, notár, obchodný register) pracujú postupne. Vďaka inteligentnej zmluve o blockchaine Hyperledger by sme to mohli zmeniť a zaregistrovať spoločnosť legálne od začiatku do konca iba za 1 hodinu 37 minút.

Na aké ďalšie hlavné prípady použitia sa podľa vás Proxeus vzťahuje?

Každý podnik bude môcť automatizovať svoje procesy a pripojiť ich k inteligentným zmluvám, aby sa dostal do ďalšej fázy digitalizácie.

Odkiaľ vzal Proxeus svoje meno?

Proxeus je grécky boh zástupcov, budovanie mosta medzi tradičným a blockchainovým svetom.

Aký je pre teba typický deň? Máte vôbec nejaký voľný čas?

Ráno si zvyčajne prečítam nejaký čas, a kedykoľvek môžem, večer varím. Ale tieto časy sa, bohužiaľ, zhoršujú, pretože sme teraz vo fáze realizácie projektu – večery a víkendy sú rušné a mám pred sebou ťažký cestovný poriadok.

Nie veľa ľudí to vie, ale vo Švajčiarsku ste boli majstrom v šavlích, chodíte ešte vôbec cvičiť?

Bohužiaľ som sa v poslednej dobe nedostal k cvičeniu! Bývam blízko jazera v Zürichu, kde chodím behať a niekedy plávať.

Hovoríte si sériový podnikateľ. Aké sú ďalšie kroky pre Proxeus a ďalšie kroky pre Antoina?

Zatiaľ som zapojený do aktuálnych projektov – Proxeus a blockchain vo všeobecnosti ma budú stále zamestnávať niekoľko rokov!

Ďakujem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map