Fúzia blockchainu a vysokoškolského vzdelávania

Technológia blockchain je jedným z najrevolučnejších konceptov našej doby a transformuje spôsob, akým osobné a obchodné interakcie prebiehajú v globálnom meradle. Táto technológia poskytuje bezpečnejšiu a nákladovo efektívnejšiu alternatívu k súčasnému stavu. Tieto výhody sú práve dôvodom, prečo by nemalo byť veľkým prekvapením, keď sa dozviete, že blockchainová technológia vysokoškolského vzdelávania v súčasnosti hrá v našich vzdelávacích systémoch čoraz väčšiu úlohu. Vďaka technológii blockchain dokáže sekundy úlohy, ktoré si kedysi vyžadovali značný personál, ako napríklad monitorovanie, zabezpečenie a overovanie.

Internet hodnoty

Internet je ideálny na odosielanie a kópia napríklad na e-mail alebo prednášku, ale iba v spojení s technológiou blockchain originál dokument odoslaný alebo overená jeho pravosť. Toto použitie blockchainových protokolov umožňuje posielať namiesto online iba hodnotu. Osoba by napríklad mohla poslať virtuálny diplom, nielen kópiu. Je to ekvivalent toho, že máte svoje vzdelanie vo vrecku. Tieto možnosti majú výrazný vplyv na celý vzdelávací sektor. Minulý rok bol pre blockchainovú komunitu vzrušujúcim a spojenie tejto technológie so vzdelávacím priemyslom je vítaným spojením..

Validácia

Náklady spojené s overovaním akreditácií študentov a čas potrebný na vybavenie žiadosti obmedzujú zamestnávateľov pri zisťovaní potenciálu nových zamestnancov v oblasti vzdelávania. Systém založený na blockchaine by študentom umožnil preukázať svoje akademické schopnosti pri hľadaní zamestnania priamo, bez meškania a za oveľa lacnejšiu cenu.

V súčasnosti si univerzity za zaslanie vašich prepisov do zahraničia účtujú v priemere približne 8 dolárov. Môžete si predstaviť, že tento cenový bod predstavuje kombináciu nákladov na vytvorenie, archiváciu a referencovanie vášho dokumentu. Táto cena môže byť nižšia ako 0,01 USD a stále môže byť zisková v systéme založenom na blockchaine.

Elektronický gigant Sony videl potrebu tohto typu platformy a už vytvorili blockchainové vyššie vzdelávanie overenie systém, ktorý sa čoraz viac globálne využíva. Táto služba umožňuje školám spravovať prepisy a skóre prostredníctvom digitálneho portálu. Platforma bola možná vďaka partnerstvu s IBM.

Bezpečnostné riziká

Problémom papierových alebo dokonca digitálnych prepisových systémov je riziko ich zmeny, napadnutia, zničenia, odstránenia, kopírovania a ďalších. Ak budú dokumenty zničené, môžu sa navždy stratiť. Rovnako často dochádza k duplikácii a úpravám digitálnych verzií dokumentov. Tieto obavy vzrástli po tom, čo sa hackeri v posledných rokoch zamerali na niekoľko významných škôl.

Po útoku na servery sa osobné údaje môžu stať verejnými. Niektoré školy ako napr Štát Ohio, Kalifornská univerzita – Berkeley a University of Wisconsin boli nedávno hacknuté. Dodatočné zabezpečenie poskytované blockchainovým systémom by mohlo pomôcť zmierniť tieto problémy a zaistiť bezpečnosť osobných údajov študenta za prijateľnejšiu cenu.

Titulok porušenia údajov štátu Ohio prostredníctvom SC Media

Titulok porušenia údajov štátu Ohio prostredníctvom SC Media

Obojsmerné vzdelávanie prostredníctvom blockchainových systémov vysokoškolského vzdelávania

Dnešní študenti sa chcú učiť v interaktívnom prostredí, ktoré ich odmeňuje za príspevky. Protokoly blockchainu umožňujú sledovanie aktivít študentov v reálnom čase. Táto funkcia umožňuje úpravy techniky učenia na základe situácie alebo dokonca učebného štýlu študenta. V tomto scenári je spätná väzba poskytnutá študentom rovnako cenná ako učebné osnovy pri určovaní najlepšieho prístupu k poskytovaniu obsahu.


Nedávna štúdium pod vedením vedcov z Harvardu zdôrazňuje výhody obojsmerného výučbového systému. Schopnosť presne monitorovať pokroky každého študenta je obrovskou výhodou oproti súčasným systémom. Dnes profesor diktuje poznámky, zatiaľ čo študenti tieto informácie črtajú do poznámkových blokov. Interaktívnejší prístup by študentovi umožnil poslať informácie priamo do jeho dlhodobej pamäte kvôli ďalšiemu zmyslovému vstupu vyžadovanému pri obojsmernej interakcii v učebni.

Prispôsobené vyučovanie pomocou blockchainového vysokoškolského vzdelávania

Zhromaždené údaje tiež umožňujú individuálnejšiu výučbu pre jednotlivcov. Tento jedinečný prístup k plánovaniu učebných osnov by mohol pomôcť väčšiemu množstvu študentov rozvíjať ich maximálny potenciál podľa ich schopností a v rámci ich časových harmonogramov. Portály počítačového učenia by mohli automaticky monitorovať pokrok študenta a vytvárať osnovy založené na silných a slabých stránkach študenta.

Vedci z Marylandskej univerzity našli platformy elektronického vzdelávania, ktoré fungujú v rámci tohto predpokladu prekonala výučba v triede vo väčšine scenárov. Pridanie technológie blockchain do týchto systémov umožňuje pedagógom lepšie pochopiť silné a slabé stránky jednotlivého študenta v reálnom čase.

Rozšírenie učebne o blockchainové systémy vysokoškolského vzdelávania

Vďaka blockchainu sa vaše výsledky v triede môžu ľahko preniesť do procesu prijímania zamestnancov. Predstavte si scenár, v ktorom získate poverenie zo svojich pracovných skúseností z reálneho života. Počítačové výukové systémy založené na blockchaine môžu monitorovať profesionálne úspechy študentov bez ohľadu na to, či sú v triede. Projektové vzdelávanie systémov sú úspešne využívané spoločnosťami. Tieto informácie budete čoskoro môcť použiť na preukázanie svojich skúseností. A tieto informácie by mohli byť cenné pri hľadaní budúceho zamestnania.

Systémy odmien

Keď budete môcť študentov efektívnejšie monitorovať, môžete implementovať automatizovaný systém odmien. Tento systém by mohol pozostávať z platformy, ktorá zhromažďuje blockchainové údaje študentov a pomocou nich určuje, kto si najviac zaslúži štipendium alebo akademické uznanie. Protokol potom mohol pomocou inteligentnej zmluvy poslať finančné prostriedky na študentský účet po získaní ocenenia.

Podobné využíva aj Univerzita v Nikózii v Cypress systém ktorý sleduje záznamy ich študentov. CNBC platformu prvýkrát pokrývala v roku 2016. Odvtedy pedagógovia platformu rozšírili tak, aby obsahovala prispôsobené učebné osnovy pre študentov.

Spolupráca v rámci blockchainového vysokoškolského vzdelávania

Technológia blockchain uľahčuje vykonávanie väčších a medziľudských úloh, ktoré sú realistickejšie aj pre súčasné pracovné prostredie. V podnikovom prostredí je bežné vidieť veľké projekty vyvinuté mnohými ľuďmi pracujúcimi v tandeme. ConsenSys je len jedna služba, ktorá poskytuje podnikom ľahký spôsob, ako splniť tieto úlohy.

ConsenSys ponúka spoločnostiam prístup k technológii blockchain

ConsenSys ponúka spoločnostiam prístup k technológii blockchain

Učebne budúcnosti sú predovšetkým o spolupráci. Pomocou konsenzu blockchainu môže veľké množstvo jednotlivcov v rôznych regiónoch hlasovať o zmenách v singulárnom projekte v reálnom čase. Tí, ktorí pracujú na projekte, mohli navyše sledovať ich pokrok. Technológia blockchain môže automaticky sledovať príspevky jednotlivých osôb do projektu.

Náš súčasný vzdelávací systém využíva skôr konkurenciu ako spoluprácu. Študenti súťažia proti sebe a vyhráva ten, kto sa zmestí do vyučovacieho štýlu profesora. Výsledkom spolupráce na testoch alebo iných úlohách sú tvrdé tresty. Táto stratégia pomáha študentom iba pri rozvíjaní informácií, a nie pri získaní schopnosti tieto informácie zmysluplne používať.

Učitelia dlho hľadali prostriedky, ako vniesť do triedy viac interakcie. Výskum preukázala, že táto stratégia je mimoriadne produktívna pri rozvoji študentov, najmä malých detí. Táto technológia by mohla viesť k novej ére kooperatívneho vzdelávania študentov, v ktorej môžu triedy alebo dokonca celé vzdelávacie inštitúcie spoločne pracovať na rozsiahlych vzdelávacích projektoch..

Blockchain vyššie vzdelávanie – nové učebné osnovy

Technológia blockchain je ideálne vhodná na zvládnutie požiadaviek našich vysokých škôl a študentov. Školstvo je jadrom našej spoločnosti a vylepšenia nášho vzdelávacieho systému sú prospešné pre všetky sektory. Dúfajme, že v budúcnosti bude dochádzať k ďalšiemu spájaniu týchto sektorov, ktoré budú produkovať ďalšie platformy založené na blockchaine vyššieho vzdelávania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map