Futuristické blockchainové AI projekty, ktoré sa majú sledovať v roku 2018

Zdá sa, že manželstvo AI a blockchainu bude trvalé. Tento rok na trh prepukla záplava blockchainových projektov umelej inteligencie, ktoré tieto dve technológie spájajú rôznymi inovatívnymi spôsobmi..

Môže byť problematické nakresliť jasné kategórie pre všetky tieto prípady použitia, nehovoriac o tom, že budete držať krok s každým jednotlivým projektom. Tento článok však bude skúmať niektoré problémy, ktoré môžu AI a blockchain kombinovať pri riešení – a pozrieť sa na príklady blockchainových riešení AI, ktoré sú momentálne vo vývoji.

Prečo Converge Blockchain a AI?

Zjednodušene povedané, blockchain môže slúžiť ako prostriedok umožňujúci využitie technológií AI. AI spotrebováva obrovské množstvo výpočtového výkonu a na prevádzku na centralizovaných serveroch si vyžaduje značné náklady.

Z tohto dôvodu bola centralizovaná AI takmer výhradne pod kontrolou veľkých spoločností ako Google alebo IBM, ktoré majú rozpočet na investovanie do tejto technológie. Decentralizácia výpočtového výkonu naprieč mnohými uzlami v sieti prináša možnosť vývoja AI pre menšie startupy.

Blockchain tiež prináša AI výhody transparentnosti a bezpečnosti. Rozhodnutia a výsledky strojového učenia sú nepriehľadné, keď sa uskutočňujú v centralizovanej spoločnosti. Ak stroj AI urobí „zlé“ rozhodnutie alebo akciu, pre ľudí by mohlo byť ťažké znovu mu dôverovať.

Ešte horšie je, že spoločnosť zodpovedná za zariadenie sa môže pokúsiť manipulovať s údajmi ako utajenie. Blockchain môže bezpečne a transparentne zaznamenávať rozhodnutia o AI a údaje použité na ich riadenie. Táto transparentnosť pomôže vybudovať dôveru v stroje AI.

Klasifikácia blockchainových AI projektov

Pozrime sa na štyri široké klasifikácie blockchainových AI projektov: decentralizovaná inteligencia, obchodovanie, chatboty / konverzácia a predpovede. Klasifikácia nie je exaktnou vedou a existuje potenciálne mnoho ďalších klasifikácií. Títo štyria však v súčasnosti majú rozpracované niektoré hodnotné projekty.

Decentralizované spravodajské služby

V tejto hre sú dvaja vynikajúci hráči – SingularityNET a DeepBrainChain.

SingularityNET je decentralizovaný trh s umelou inteligenciou, ktorý umožňuje ľubovoľnému technologickému startupu vytvárať a monetizovať služby umelej inteligencie v rozsahu. V podstate to vytvára spôsob, ako môžu stroje AI navzájom komunikovať, zdieľať proces strojového učenia a rozvíjať sa.

Zdieľanie inteligencie týmto spôsobom prekonáva problémy so škálovateľnosťou, ktorým v súčasnosti čelí AI. Za súčasného stavu jeden robot AI slúži na jednu úlohu, ktorá neoptimalizuje proces učenia na rôznych strojoch.

Spoločnosť je duchovným dieťaťom Bena Goertzela, ktorý sa podieľal na vývoji AI robota Sophia. Sophia má byť jedným z prvých prípadov použitia siete SingularityNET. Robot sa bude učiť z ostatných strojov pripojených k sieti a zdieľať svoje vlastné učenie a inteligenciu.


(Malo by to byť „jeho učenie a inteligencia“? Skutočne musíme pre robot AI vytvoriť správne zámená!).

Ak ste Sophiu ešte nevideli v akcii, pozrite si tento rozhovor s CNBC:

DeepBrainChain je na súvisiacej misii. Spoločnosť vytvára cloudovú sieť AI, ktorá má jediný jasný cieľ – decentralizáciu výpočtovej sily potrebnej pre AI. Decentralizácia znižuje náklady na vstup nových hráčov na trh až o 70 percent.

DeepBrainChain a SingularityNET nedávno oznámila partnerstvo, umožnenie zdieľania údajov medzi oboma platformami na využitie všetkých výhod decentralizovanej umelej inteligencie.

Verte tomu alebo nie, Sophiu môžete sledovať aj na Instagrame.

Sophia Robot Instagram

Sophia má svoj (svoj?) Vlastný účet na Instagrame

AI a obchodovanie

Auton.io a AiX sú dva blockchainové projekty umelej inteligencie, ktorých cieľom je preniknúť do obchodného priestoru, ale veľmi odlišnými spôsobmi.

Auton.io je decentralizovaný obchodný robot založený na AI, ktorý umožňuje vysokofrekvenčným obchodníkom s kryptami nastavovať obchodné algoritmy. Softvér AI monitoruje kryptotrhy a uskutočňuje automatické obchody na základe podmienok definovaných používateľom.

Tento softvér môžete použiť v obchodoch na mnohých existujúcich burzách vrátane Kraken a Bittrex. Spoločnosť tiež vytvára vlastnú natívnu decentralizovanú burzu.

AiX sa zameriava na využitie AI a blockchainu na nahradenie jednej zo sprostredkovateľských rolí v zložitej aréne tradičného obchodovania – sprostredkovateľského brokera (IDB). Táto rola poskytuje informácie o finančnom trhu, ako sú cena a likvidita, pri obchodoch medzi bankami, kde neexistuje formálna výmena.

Blockchain samozrejme robí elimináciu potreby sprostredkovateľa najlepšie. AiX verí, že odborné znalosti strojového učenia na blockchaine môžu nahradiť rolu IDB. Spoločnosť odhaduje, že dokáže znížiť provízie tradičnými IDB až o 50 percent, čo nie je na trhu menšia zmena, ktorú AiX tvrdí, že má hodnotu cez 6,5 miliardy dolárov..

Chatbot a konverzácia AI

Talla je spoločnosť poskytujúca chatboty a znalostné bázy založené na umelej inteligencii pre použitie v back office funkciách, ako je IT. Spoločnosť videla potenciál blockchainu otvoriť „čiernu skrinku“ rozhodovania o AI a ako taká vyvíja Botchain.

Príklad chatbotu

Ak ste niekedy použili jedno z týchto vyskakovacích chatovacích okien, hovorili ste s chatbotom.

Botchain je platforma založená na ethereum, ktorá umožňuje počuteľnosť konverzácií uskutočňovaných robotmi. Decentralizácia tiež vytvára príležitosť pre spoluprácu rôznych chatbotov. Spolupráca slúži na rozšírenie základnej ponuky Talla znalostných základní, pretože roboti môžu zdieľať inteligenciu zozbieranú z rôznych interakcií s ľuďmi..

Indorse je ďalší príklad. Spoločnosť vytvára blockchainovú platformu, ktorej cieľom je decentralizácia ekonomiky zručností. Mysli na LinkedIn, na blockchaine. Členovia môžu zvýšiť svoje reputačné skóre a získať tokeny pridaním svojich zručností a projektov a podporením schopností ostatných.

Indorse predpokladá, že chatboty môžu byť použité na overenie schopností. Chatbot môže napríklad požiadať niekoho s vývojárskymi schopnosťami, aby poskytol niekoľko riadkov kódu, ktoré by sa použili v konkrétnom scenári. Strojové učenie a spracovanie prirodzeného jazyka zlepšia presnosť chatbotov pri určovaní schopností v priebehu času.

AI pre predpovede

Na záver sú to dva projekty blockchainu AI zamerané na generovanie predpovedí a predpovedí v štýle krištáľovej gule Endor a Senno. Tieto dva projekty majú určité rozdiely – Senno je postavené na blockchaine NEO, zatiaľ čo Endor má vlastný reťazec. Oba však majú podobnú víziu – umožniť používateľom položiť akúkoľvek prediktívnu otázku a získať presnú odpoveď na základe múdrosti davu.

Predtým bola davová múdrosť (alebo „sociálna fyzika“ v jazyku Endora) dostupná iba pre veľké spoločnosti, ako je Facebook. Takéto spoločnosti majú prístup k obrovskému množstvu údajov o sentimente používateľov spolu s rozpočtami na financovanie potrebnej výpočtovej sily.

Spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou však plánujú využiť ďalší prvok decentralizácie – distribúciu dát – krízovú silu na viacerých uzloch. Skombinujte to s vlastnosťami AI, ako je spracovanie prirodzeného jazyka a strojové učenie, a systémy dokážu spracovať obrovské množstvo používateľských údajov spôsobom, ktorý vytvorí silný predikčný modul.

Futuristická technika

Je to iba niekoľko príkladov blockchainových projektov umelej inteligencie. Existuje mnoho ďalších nových účastníkov, ktorí tiež používajú túto kombináciu nových technológií na inováciu svojich nápadov. Spojenie blockchainu a AI vytvára niečo oveľa väčšie ako súčet jeho častí.

Kombinácia umelej inteligencie s inými novými technológiami, ako je napríklad internet vecí, môže v budúcnosti priniesť ešte výraznejší vývoj. Tieto konvergencie sú veľmi ostrou špičkou futuristických technológií, čo z nich robí vzrušujúci čas aj pre tých najbežnejších pozorovateľov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map