Exkluzívny rozhovor s Patrickom Daiom z Qtumu: Škálovanie v kryptosystéme s vysokou rýchlosťou

Exkluzívny rozhovor s Patrickom Daiom z Qtumu: Škálovanie v kryptosystéme s vysokou rýchlosťou

Patrick DaiLen málo podnikateľov do 30 rokov môže povedať, že zahájili projekt s historicky najvyšším trhovým stropom 7,3 miliárd dolárov.

Zoznámte sa s Patrickom Dai, zakladateľom spoločnosti Qtum.

Patrick Dai vyštudoval Draper University, súkromnú neziskovú univerzitu a podnikateľský bootcamp v Silicon Valley, ktorú založil Tim Draper. Je oslavovaný ako ich prvý „jednorožec“, startupový lingo pre súkromnú startupovú spoločnosť v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov, a bol tiež uvedený na zozname Zoznam Forbes 30 do 30 rokov v Číne.

Patrick bol predtým zamestnaný v Alibabe a predtým, ako skočil do sveta blockchainu, hľadal doktorát na Čínskej akadémii vied.

Spoločnosť Qtum (vyslovuje sa Quantum) explodovala do prostredia kryptomien pomocou úspešného ICO 12. marca 2017 a získala 15,6 milióna dolárov. Token Qtum bol v marci 2017 na úrovni 0,30 USD a netreba dodávať, že sa vyšplhal na maximum 330-násobku (v súčasnosti je to 75-násobok) svojej pôvodnej hodnoty. Dostali sme príležitosť porozprávať sa s Patrickom na 2018 Draper University Blockchain Intensive o všetkom, od podnikania v blockchainovom svete až po vyváženie efektívnosti a spravodlivosti..

Ako ste prišli do sveta blockchainu z Alibaba?

[Alibaba] bola veľmi dobrá platba, keď ju porovnáte s ostatnými vývojármi, ale stále. Do tohto odvetvia som nastúpil v roku 2012. Pred príchodom do Alibaba som pracoval na Ph.D. stupňa na Čínskej akadémii vied. V tom čase som ešte rozmýšľal, čo by som mal robiť? Do tej doby sme už mali myšlienku Ethereum, ale v roku 2016 je Ethereum len normálny projekt. Cena je 2 doláre alebo 3 doláre na celý rok. Stále to nie je veľmi úspešný projekt.

Ale uvedomil som si, že by to mohol byť dobrý smer, keď spojíme bezpečný a jednoduchý dizajn blockchainovej siete bitcoinu s virtuálnou vrstvou, môžeme podporovať modulový virtuálny stroj. Je to dobrý smer, ktorým sa treba vydať, pretože podľa tohto dizajnu máte vrstvený blockchain. Nie je to jedna jednoduchá vrstva, je to vrstvený blockchain. To je veľmi dobrý koncept.

Podľa môjho Ph.D. stupňa som urobil veľa výskumov o telekomunikačnom ekosystéme. Vrstvový dizajn už majú. Dizajn vrstiev je veľmi škálovateľný a skutočne dokáže vyriešiť niektoré problémy. Ak chcete v súčasnosti pre sieť Ethereum uložiť svoju menu Ethereum multi-podpisovým spôsobom, nemáte natívnu podporu. Potrebujete program alebo inteligentnú zmluvu, ako je napríklad paritná peňaženka. Prečo prišli o nejaké peniaze alebo boli zmrazení? Pretože vložili peniaze do inteligentných zmlúv, ale inteligentné zmluvy sú aplikačnou vrstvou. Do aplikačnej vrstvy nikdy nemôžete vložiť príliš veľa peňazí. Nie je to také bezpečné.

Ako by ste celkovo opísali podnikanie v blockchainovom priestore?

Najskôr to začína vášňou. Vstúpil som do tohto odvetvia, nie kvôli peniazom alebo iným veciam, je to len preto, že mám o toto odvetvie záujem. Bol som študent, do priemyslu som sa zapojil veľmi skoro.

Prvýkrát, keď som počul o bitcoine, vznikol ako sieť bez povolení, ku ktorej sa môže pripojiť každý. Sieť zadarmo. Pre mňa je to veľmi atraktívne pretože nepotrebujem nijaké povolenie na čokoľvek v sieti. Môžem naplno uvoľniť svoj tvorivý potenciál v sieti. To je niečo, čo si myslím, že môže byť pre ľudí užitočné.

Druhá vec je načasovanie. Načasovanie je veľmi dôležité. Najmä v tomto priemysle sa načasovanie vždy mení. Máme krypto zimu. Minulý rok je to veľmi vzostupný rok, takže minulý rok bol veľmi dobrým načasovaním začiatku projektu. Je ťažké povedať, ale načasovanie je veľmi dôležité.


Treťou vecou je byť v priemysle trpezlivý. Je to veľmi rané odvetvie. Potrebujete dlhodobý plán. Nie na zajtra alebo budúci mesiac, ale na dva roky, päť rokov. Aký je váš plán pre toto odvetvie za päť rokov? Čo vlastne chcete ponúknuť? Čím skutočne chcete prispieť do tohto odvetvia? Je to len preto, aby cena išla vyššie? Nejde len o cenu, ale aj o to, čo robíte pre priemysel. To je náš názor.

Údaje o obchodovaní Qtum

Zameriavame sa na dlhodobú hodnotu. Robíme niečo, čo je pre niektorých ľudí ťažko pochopiteľné. Nikoho to nezaujíma. Prečo staviate nový virtuálny stroj? Prečo budujete protokol decentralizovaného riadenia? Celá komunita hovorí, že chceli vyššiu cenu. Je to dlhodobé, nie je to na zajtra. Buďte dostatočne trpezliví a sústreďte sa na dlhodobú hodnotu a nakoniec budete odmenení.

Aký bol váš obľúbený projekt zabudovaný do blockchainu QTUM alebo všeobecne iba do kryptomeny?

Na blockchaine QTUM budeme mať zajtra prvé živé dApps. Bodhi je predikčný trh. Skutočne stavajú projekt. Nie je to tak, že v priemysle existuje veľa aplikácií dApps.

Bodhi

Bodhi: trh predikcie založený na blockchaine.

Mnoho aplikácií dApps je zbytočných aplikácií dApps. Hypírujú koncept, zháňajú peniaze a potom neurobia nič. Niekedy chcú niečo urobiť, ale model nefunguje. Bodhi je jedným z mála tímov, ktoré tento koncept majú a pracujú na ňom a plnia svoj prísľub. Predikčný trh môže byť tiež skvelou integráciou s blockchainovým protokolom. To je oblasť, kde si vytvorili skutočnú pozornosť.

Ďalším projektom je Spacechain. Je to veľmi dobrý projekt, aj keď teraz čelia mnohým problémom. Cena nie je taká dobrá a súvisia s tým ďalšie veci, ale stále musíme myslieť na to z dlhodobého hľadiska. Pred Spacechainom nikto neuvažoval nad kombináciou blockchainu s vesmírnou technológiou alebo s kozmickým priemyslom. Ak preukážu, že model funguje, môžu vytvoriť nový spôsob financovania nových technológií vo verejnom sektore kozmického priemyslu. Momentálne máte obmedzenú účasť vlády. Vesmírne technológie trvajú dlho. Majú veľmi dobrého vývojára Jeffa Garzika a on a jeho tím chcú skutočne niečo postaviť. Myslím si, že je to tiež zástupca ducha blockchainu. Duch blockchainu sa má líšiť od sveta hlavného prúdu. Preto existujú bitcoiny.

Spacechain

Mnoho ľudí z hlavného sveta si myslí, že bitcoin je zvláštny a odlišný. Potrebujeme na svete niečo zvláštne. Potrebujeme niečo ako Spacechain. Chcú urobiť niečo bláznivým spôsobom, len aby zistili, či to funguje. Ak sa im to skutočne podarí, môžu zorganizovať veľa zdrojov na svete a spolupracovať. Momentálne je nemožné, aby raketové tímy z Číny, Ruska, USA spolupracovali.

Išlo o vojenské a vládne projekty. Ak by sa mohli organizovať v rámci Spacechain, každý môže prispieť k otvorenému zdroju vesmírnych technológií. Môžu spolupracovať a blockchainové tokeny sa dajú využiť na budovanie rozsiahlych medzinárodných spoluprác. Myšlienka za tým je veľmi skvelá, ale vyžaduje si to len čas na overenie. Čas ukáže.

Ako by ste opísali vývoj infraštrukturálnych platforiem a ako sa vám v porovnaní s inými platformami podobá NEO? Je to skôr súťaž alebo spolupráca na spoločnom pokroku v koncepcii blockchainu?

Myslím, že odteraz máme každý mesiac nejaké nové platformy, ale základnou myšlienkou spoločnosti Qtum je, že chcete vytvoriť niečo na základe vyzretej a plne testovanej technológie. V tomto priemysle máme toľko prototypov. Máme toľko sľubných projektov, ktoré nikdy nevychádzajú. Naša ekonomika je skutočne iná, pretože ICO sme dokončili v roku 2017 av tom istom roku sme spustili sieť Mainnet. Teraz to už žije pol roka a väčšinou všetko funguje.

Po technickej stránke je to už teraz veľmi dobrý úspech. Myslím si, že základnou myšlienkou je, že chcete vybudovať základňu v súčasnom ekosystéme a vylepšiť súčasný ekosystém.

Budujeme niekoľko veľmi dobrých inovácií. Budujeme Qtum X86. Zároveň využívame AVM a virtuálny stroj Ethereum, budujeme X86 a ľudia môžu pomocou väčšiny programovacích jazykov umožňovať uzatváranie inteligentných zmlúv ako C ++, Rust, Python. Môžu to, aby mohli programovať a využívať inteligentné zmluvy.

Keď porovnáte aj technické vlastnosti, robíme niečo veľmi zaujímavé. Predtým v dokumente Satoshi iba navrhol bitcoin tak, aby sa stal peer-to-peer prevodným systémom eCash. Je to veľmi obmedzená flexibilita. Ale pre QTUM si stále ponechávame obmedzenú flexibilitu bitcoinovej siete ako základného protokolu a potom vytvoríme virtuálnu vrstvu. Vďaka virtuálnej vrstve je sieť skutočne výkonná. Virtuálna vrstva môže podporovať veľa a veľa virtuálnych strojov.

Informácie o blockchaine Qtum

Informácie o blockchaine Qtum

Týmto spôsobom využívame výhody návrhu bitcoinu a prostredníctvom virtuálnej vrstvy môžeme podporiť časť flexibility AVM a inteligentných zmlúv. Máme vlastný virtuálny stroj a tiež bitcoinová sieť sama dokáže spracovať všetky transakcie pomocou bitcoinovej pečiatky.

Toto sa veľmi líši, pretože to, čo vidíte v našom ekonomickom modeli, je jedna transakcia za čas. Vždy existujú mince, ktoré môžem previesť iba na vás. Pokiaľ však pre bitcoiny poznáte bitcoinové transakcie, jeden vstup môže mať sto výstupov. Môžete vysielať sto transakcií paralelne v sieti.

Je tiež bez štátnej príslušnosti. V prípade Etherea je momentálne všetko štátne úložisko 400 gigabajtov. Celý blockchain siete bitcoinov je 200 gigabajtov. Rastie rýchlejšie ako sieť bitcoinov. To znamená, že sa jedného dňa opäť viac centralizuje.

V tomto priemysle sa neustále stretávame s problémom vyváženia efektívnosti a spravodlivosti. Efektívnosť s decentralizáciou. Centralizované je efektívnejšie, ale mali by sme si položiť otázku, či efektivita je skutočne to, čo chceme, pretože ak skutočne chceme efektivitu, mali by sme využívať bankové služby. Všetky bankové služby spracúvajú viac transakcií.

Prečo by sme potrebovali kryptomenu? To je základná myšlienka. Mnoho projektov nerozumie kompromisu. Tvrdia, že dokážu spracovať 10 000 transakcií za sekundu. Takže, poviete si ak dokážete spracovať 10 000 transakcií za sekundu, potom vašim konkurentom nie je bitcoin alebo iný blockchainový projekt. Váš konkurent je Visa alebo Mastercard alebo Alipay alebo WeChat. Potom zlyháte, pretože dokážu spracovať 100 000 transakcií za sekundu.

Myslím si, že veľmi originálnym nápadom pre bitcoinovú sieť je v prvom rade sieť typu peer to peer. Ak to nie je sieť typu peer to peer, osobne si myslím, že to stráca skutočný význam blockchainu. To vedie k privilegovanej sieti, kde má niekto viac práv ako vy. Nemôžete byť rovesníci, nie ste si rovní v sieti. Bitcoinová sieť je rovnocenná. Keby som sa stal úplným uzlom, mohli by ste byť všetci ostatní, rovesníci.

Zoznam uzlov Qtum

Zoznam uzlov Qtum.

Pre USA stále máte supernody. Stále máte 21 veľkých uzlov, ktoré spracúvajú všetky transakcie. Aký je rozdiel, keď 21 serverov spracuje všetky transakcie? Nie je veľký rozdiel. Veľký rozdiel je v tom, že máte známku pre špekulácie ľudí. Aký je ďalší rozdiel? Ak chcem vyššiu efektivitu, uprednostňujem Google Cloud. Je to viac efektívnosti. Spustil som svoju aplikáciu. Nepotrebujem ďalšie overenie. Prečo musíme vybudovať ďalšiu centralizovanú platformu?

Zameriava sa na vašu základnú hodnotovú platformu, čo nie je efektivita. Má poskytnúť ten decentralizovaný komponent, ktorý veľa centralizovaných miest nemá.

Určite potrebujete kompromis, pretože musíte obetovať decentralizáciu pre vyššiu efektivitu. Takto to funguje. Máme teóriu CAP, teóriu informatiky pre všetky distribuované siete. Na decentralizovanej sieti nemôžete súčasne dosiahnuť účinnosť. Potrebujete kompromis.

Aké sú ďalšie kroky pre tím Qtum?

Momentálne sa stále zameriavame na veľmi technické inovácie, ako napríklad X83. Vydáme to o mesiac alebo dva. Máme prototyp pripravený, takže ľudia môžu programovať vo väčšine programovacích jazykov. To je momentálne naše hlavné zameranie. Druhým zameraním sú stále technické inovácie, ako napríklad budovanie podnikovej verzie nad Qtum.

Hovoríme o efektívnosti, poďme teda o podnikovej verzii. Účinnosť je niekedy užitočná pre prípad použitia v podniku alebo pre nejaký centralizovaný prípad použitia. Je to v poriadku, pretože na spracovanie transakcie stále potrebujeme službu WeChat Pay. PayPal spracováva moje transakcie každý deň. Je to užitočné. Nehovorím, že nemajú nič užitočné. Ale pre komunitu tu potrebujete spravodlivosť.

Spravodlivosť je dôležitejšia, decentralizácia je dôležitejšia pre komunitu ako pre efektívnosť. Potom je to pre herný priemysel, pre digitálny obsah, centralizovaný obchodný model. Na spracovanie svojich transakcií potrebujú efektívne riešenie.

To je dôvod, prečo Qtum stavia ďalšiu verziu Qtum s názvom Qtum Enterprise Version, takmer sme dokončili všetok dizajn. Programovanie robíme práve teraz. V tejto verzii budeme podporovať veľmi vysokú efektivitu spracovania transakcií. Možno môžete spracovať 1 000 až 2 000 transakcií vo verzii Enterprise. Ale určite je to veľmi centralizované. Možno budete mať iba 12 uzlov na spracovanie transakcií. Na dvoch veciach pracujeme.

Treťou vecou je, že podporujeme dApps z herného priemyslu a pracujú v priemysle digitálneho obsahu. Myslím si, že veľa konceptov ICO nefunguje, veľa dApps vlastne nefunguje, pretože dApps iba používajú ako token blockchain. Nič viac.

Ako symbol získavajú peniaze, nič iné. Ale ako úplný blockchain chcete blockchain posunúť na ďalšiu úroveň. Musíme premýšľať o tom, ktoré odvetvie môže do blockchainového odvetvia priniesť ďalších desať miliónov ľudí.

Najpopulárnejším odvetvím je herný priemysel so všetkým digitálnym obsahom. Majú veľa používateľov a s blockchainom je to už vhodné, pretože je už digitalizovaný.

Domovská stránka Qtum

Domovská stránka Qtum s tímom.

Mnoho ľudí robí blockchain s finančným priemyslom a dodávateľským reťazcom. Pre všetky ostatné odvetvia z reálneho sveta je to veľmi ťažké, pretože je ťažké preniesť údaje o blockchaine. Ak chcete zaznamenať údaje zo skutočného sveta a vložiť ich do blockchainu, musíte dôverovať servisu alebo sprostredkovateľskej skupine.

Potom blockchain ponúka inteligentné zmluvy, ale musíte výsledky z blockchainu znova preložiť do reálneho sveta. Je to veľmi zapojené. Bitcoinová sieť rástla tak rýchlo, pretože v skutočnosti nezahŕňa ľudí, ale programovanie. Môže rásť rýchlejšie.

Ak zapojíte viac ľudí, bude to pomalšie. Myslím si, že prvý prielom ďalšej vlny blockchainu bude pochádzať z herného priemyslu alebo z odvetvia digitálneho obsahu..

Videl si Steem použiť svoje inteligentné mediálne tokeny na rôzne ďalšie projekty, ako je D.Tube a všetok ten digitálny obsah? Môžete si jednoducho vziať celý blockchain a protokol Steem a vyčleniť ďalšiu vec a nechať protokol Steem bežať na Instagrame alebo protokol Steem bežať na …

To je dobrý nápad. Ďalšou výzvou pre toto odvetvie je, že je to stále obmedzené odvetvie. Stále existujú určité medzery od blockchainu po mainstream. Minulý rok, hlavne kvôli ICO, každému ICO z rôznych priemyselných odvetví, prinášajú nejakých zákazníkov z tohto odvetvia, a to je dôvod, prečo cena stúpa u všetkých kryptomien, ale nebude to trvať večne. Ľudia si začnú uvedomovať, že niektoré žetóny sú zbytočné.

Niektoré z nich sú iba obrovskou manipuláciou alebo niektoré tokeny zlyhajú. Bude to nejaký čas trvať, kým sa ľudia naučia. Ale keď si ľudia uvedomia, znova premyslia, aká je skutočná hodnota blockchainu. Aká je skutočná hodnota bitcoinu, ethereum, QTUM? Potrebujeme decentralizáciu? Budeme potrebovať efektivitu? Alebo budeme potrebovať iba ďalšie veľké špekulácie?

Ľudia jednoducho potrebujú viac prípadov použitia. Potrebujú viac dátových bodov. Pre väčšinu ľudí je ich názor september 2017 až apríl 2018. Nemajú žiadne dátové body, nevidia nič funkčné. Čím viac času uplynie, tým viac projektov vidia fungovať a čím viac ľudí je ako hej, zarobil som 10 000 dolárov iba na písaní článkov na Steame. Páni, blockchain dokáže v skutočnosti niečo bláznivé.

Na verzii Enterprise pracujeme. Tretia vec, na ktorej pracujeme, je, že stále máme tento nápad. Chceme vydať obchod so smart kontraktmi. Je to ako obchod Apple. Pre protokol pre seba nemôžeme vyvinúť všetky aplikácie sami, ale môžeme ponúknuť nástroje, ktoré vývojárom tretích strán, ako je napríklad Apple Store, umožňujú vývoj aplikácií pre ich obchod..

Chceme ponúknuť náš obchod so smart kontraktmi na vybudovanie trhu, aby ľudia mohli predávať svoje šablóny inteligentných kontraktov. Môžu predávať svoje inteligentné zmluvné aplikácie. Rovnako ako si kúpite všetky aplikácie z Apple Store. Takto to ľudia môžu skutočne využiť.

To je ďalší nápad, na ktorom stále pracujeme. Technicky sa zameriavame na tieto tri nápady. X86, podnik a obchod so smart kontraktmi. Ďalšia vec, na ktorej stále pracujeme, je vzdelávacia stránka. Spolupracujeme s mnohými univerzitami v Číne, v Estónsku, v USA. Otvárame blockchainový kurz na univerzitách. Prvý kurz sa uskutoční v Singapure o dva týždne.

Otvárame dvojdňový kurz, ktorý má študentov naučiť, ako programovať na blockchaine a na QTUM. Máme ďalší kurz na TTU v Estónsku a tento kurz sme už otvorili v Číne na niekoľkých univerzitách. Myslím si, že stále potrebujeme veľmi dobré vzdelanie pre mladých vývojárov, aby sme ich mohli prilákať do nášho ekosystému. To je teda ďalšie zameranie, vzdelávanie je dôležité. Dlhodobá hodnota.

Ďakujem, Patrick, tím Qtum a tím univerzity Draper!

Ak chcete získať viac základných a funkčných znalostí o tíme Qtum, pozrite si nášho sprievodcu QTUM biely papier, a Stránka QTUM.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map