Ethereum 2.0: Je úrok skutočný alebo nie je o čom hovoriť?

Kryptosvet sa hneď po tretej začal usadzovať Udalosť na bitcoin na polovicu, keď sa okolo Etherea 2.0 začala budovať ďalšia vlna humbuku, ktorá sa mala pôvodne predstaviť v júli tohto roku. Ethereum 2.0 je ďalšou úrovňou platformy Ethereum, ktorá sa dosiahne zavedením shardingu, proof-of-stake a nového virtuálneho stroja. Napriek určitým pochybnostiam ohľadom budúceho dátumu vyjadril vo februári výskumník AMA ETH 2.0 Justin Drake svojich 95% dôvera táto fáza 0 projektu bude konečne spustená v lete 2020. V súčasnej podobe nikto nevie, či Ethereum zasiahne cieľový dátum, pretože, podľa koordinátor testnetu Afri Schoedon, úplná špecifikácia zatiaľ nebola implementovaná v žiadnom klientovi.

Počas posledných niekoľkých týždňov sa mestom hovorilo o prechode spoločnosti Ethereum od súčasného konsenzu proof-of-work (PoW) k algoritmu proof-of-stake (PoS). Je zrejmé, že mnoho priemerných používateľov a veľkých investorov, ktorých zaľúbilo silné odhodlanie tímu zlepšovať bezpečnosť, ďalšiu decentralizáciu a nižšiu závislosť od baníkov, veľmi očakávajú zavedenie ETH 2.0. Ale s tým, ako sa šíria všetky hlášky, je čoraz ťažšie vyriešiť pšenicu od plev a pochopiť, či je pozitívny sentiment verejnosti k budúcnosti Etherea riadený faktami alebo prázdny. Poďme na to.

Ethereum znovu získalo stratenú pôdu

Na začiatku roku 2018, keď držitelia Etheru zaznamenali rekordnú cenu okolo 1400 dolárov, počet ETH adries bol niečo cez 10 miliónov. Dnes podľa údaje od spoločnosti Glassnode je v súčasnosti 40 miliónov aktívnych ETH adries, pričom viac ako 15 miliónov sa k nej pripojí po oznámení Etherea 2.0 koncom mája 2019, čo predstavuje dobrý 60% rast. Celkové využitie druhej najpopulárnejšej kryptomeny na svete tiež zaznamenalo výrazné zvýšenie od začiatku roku 2020 a od polovice mája sa objem denných transakcií ETH takmer zdvojnásobil zo 450 000 na zhruba 900 000..

Zdroj: Etherscan.io

Rovnaký vzostupný trend je možné pozorovať aj v sieti Etherea poháňanej plynovým tokenom, ktorý umožňuje prevody platieb alebo inteligentné informácie o kontrakte. Celková spotreba plynu sa v poslednej dobe zvýšila prekonaný 61 miliónov kusov, čo je historické maximum a v porovnaní s januárom sa posunul o zhruba 60% nahor. To je skvelé znamenie pre vývojárov Ethereum 2.0, pretože čím viac ľudí využíva plyn na zabezpečenie celej siete, tým plynulejšia bude aktualizácia z PoW na PoS..

Z tohto dôvodu sa očakáva, že vydanie ETH 2.0 vytvorí skutočný dopyt po domácich kryptomenách, éteru a plyne. Zatiaľ čo tieto budú slúžiť ako palivo pre decentralizované počítače, vyššia rýchlosť transakcií ETH a oveľa nižšie poplatky sa stanú lákavejšími pre výrobcov aj spotrebiteľov, ako aj pre retailových a inštitucionálnych investorov..

Prílev väčších hráčov, ktorí sa v súvislosti s Etherom cítili byť býčí, bol dramatický odhalené že v súčasnosti je viac ako 276,5 milióna dolárov pod správou združenia Grayscale Ethereum Trust, zatiaľ čo tento údaj bol v rovnakom období roku 2019 iba 11,7 milióna dolárov.

Autentický humbuk alebo marketing?

Naozaj sa však veľkí investori pripravujú na Ethereum 2.0? Niektoré médiá tiež spojili nárast objemov ETH s rastúcim inštitucionálnym záujmom. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o logický záver, čísla sú však tvrdohlavé.

Grafy Ethereum 2.0

Zdroj: Coin360

Ako vidíte, denný objem ETH dosiahol maximum viac ako 10 miliárd dolárov po marcovom rozpade kryptotrhu 30. apríla. To bola pozoruhodná výkonnosť vzhľadom na predchádzajúcu úroveň 2,92 miliárd dolárov začiatkom januára a následné globálne finančné turbulencie. Ak však vezmeme túto hodnotu a vydelíme ju počtom transakcií, ktoré boli zaregistrované v predvečer Sviatku práce – približne 840 000 -, zistíme, že priemerný objem jednej transakcie je iba okolo 12 000 dolárov. Ak sa posunieme ďalej, toto číslo klesá pod 10 000 dolárov, kde zostáva dodnes. V skutočnosti to nevyzerá na intenzívne inštitucionálne zapojenie, však?

Existuje ďalšie vysvetlenie a je pravdepodobne oveľa autentickejšie. Vďaka Ethereum 2.0 budú mať používatelia možnosť stať sa stávkujúcimi agentmi a časom získať odmenu prevodom 32 ETH na zmluvu. V čase písania tohto článku má hodnota 32 ETH hodnotu 7 776 dolárov, čo je takmer rovná súčasnej priemernej transakcii s éterom. Z tohto hľadiska sa tento rastúci dopyt javí ako indikátor priemerných používateľov a retailových investorov, ktorí sú zvedaví, ako to bude fungovať a prúdia na trhy ETH dostupné na najlikvidnejších burzách s osvedčenou bezpečnosťou, ako sú HitBTC a Huobi, aby vyjdite víťazne po očakávanom vydaní.

Vyššie uvedený rozmach aktivity používateľov nevyhnutne viedol k nárastu cien ETH. Je pozoruhodné, že keďže Ether mal hodnotu 1400 dolárov, jeho cena klesla o 85%. V súčasnosti sa ETH obchoduje na úrovni približne 243 dolárov, pričom sa zotavil z následkov „čierneho štvrtka“, keď cena klesla na iba 111 dolárov. Stále sa však ani zďaleka nedosahuje svojho historického maxima.

Ale toto vysvetlenie nárastu aktivity v éteri bolo do značnej miery ignorované v prospech príbehu inštitucionálneho investora.

Prečo? Či už sa vedome vyrába alebo nie, tpríbeh, ktorý má inštitucionálnych investorov prúdiacich do spoločnosti DeFi, konkrétne do Etherea, je pre ekosystém Etherea výhodnejší. Známe mená, ktoré sa zapájajú do spolupráce s Ethereom, pravdepodobne povedú k ďalšiemu býčemu behu, ako priemerní používatelia, ktorí investujú do projektu, v ktorý veria.

Umelo nafúknuté vzrušenie?

V kryptopriestore je len málo lepších pri vytváraní vĺn, ktoré prechádzajú do tradičných financií, ako dvojčatá Winklevoss, ktoré sú v komunite dlho známe svojimi skúsenosťami s investovaním do kryptomien a držaním najväčšieho bohatstva v bitcoinoch na svete..

V nedávnej dobe rozhovor pre The Defiant, Tyler a Cameron pripustili, že vyvinuli spoločné úsilie o akumuláciu obrovského podielu éteru, o ktorom sa dnes hovorí, že je „v rovnakej galaxii“ ako ich holdingy BTC: „Sme veľkými fanúšikmi éteru. Máme značné množstvo. “

Nie je žiadnym prekvapením, že bratia investovali do ETH, ale až do tohto mája skutočne nikdy nehovorili o množstve svojich investícií. Napriek skutočnosti, že skutočná hodnota zostáva nezverejnená, Cameron naznačil jej veľkosť a uviedol, že pred niekoľkými rokmi dostali veľké množstvo éteru v zisku, čo znamená, že teraz chvíľu investujú veľké prostriedky.

Je teda pravdepodobnejšie, že aj dvojčatá Winklevoss sa počítajú medzi veľryby ETH, a ich verejná vzpurnosť nehrala malú rolu v nadšení verejnosti pre Ethereum 2.0. Prečo sa však rozhodli prerušiť mlčanie o tejto otázke už teraz? Zhodou okolností alebo nie, rozhovor bol zverejnený 21. mája, keď cena Etheru klesla tretíkrát za dva týždne pod 200 dolárov, a po jeho zverejnení bola cena naoko a začala opäť stúpať. Nadšenie spoločnosti Winklevoss šírilo niekoľko popredných predajcov kryptomien, kde maloobchodní predajcovia túžiaci po ziskoch našli svoju ďalšiu veľkú udalosť na trhu. Pozoruhodný bol tiež vplyv na inštitucionálnych investorov a éterových derivátov je čoraz viac populárne ako kedykoľvek predtým.

Zabíjanie dvoch vtákov jedným kameňom. Takto to funguje a predovšetkým nikto nemôže viniť Tylera a Camerona Winklevossa za ich úprimnú vieru v význam siete Ethereum pre rozvoj decentralizovaného financovania.

Príležitosť „Predávať novinky“

Humbuk okolo uvedenia Etherea 2.0 možno považovať za dôsledok maxima „kúpiť povesť, predať správy“, keď obchodníci konajú v očakávaní akéhokoľvek veľkého oznámenia, ktoré by potenciálne mohlo spôsobiť posun na trhu. “Ak sa dostaneme na rally na ethereum, očakávam to,” tweetoval populárny obchodník s kryptomenami Ethereum Jack, ktorý v minulosti používal prezývku „Bitcoin Jack“, „potom sa júl javí ako dokonalý okamih predaja noviniek so spustením ETH 2.0.“ Ak veľryby ETH využijú túto obchodnú stratégiu, budú môcť situáciu využiť, zatiaľ čo komunita špekuluje o dátume vydania a médiá prilievajú olej do ohňa..

Ale v skutočnosti samotná udalosť nie je taká dôležitá, ako si predstavujeme, pretože aspoň spočiatku bude Ethereum 2.0 väčšinou slúžiť ako testnet pre aktualizovaný konsenzusný systém PoS. Nie je teda úplne jasné, či inštitúcie investujú do budúcnosti krypto-finančnej siete alebo sa iba snažia uchmatnúť čo najväčší kus hype pie. Môžeme len čakať a sledovať, ako sa veci vyvinú.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map