Digitálne tokeny: Používanie, vývoj a nariadenia v roku 2018

Kryptomeny, ktoré sa tiež označujú ako digitálne tokeny, sa rýchlo objavujú, aby hrali dôležitú úlohu v globálnej ekonomike. Ako už bolo uvedené, digitálne tokeny môžu byť budúcnosťou elektronickej hotovosti.

Pretože sa budú naďalej objavovať vládne nariadenia spolu s novými technickými inováciami, tieto spôsoby platby si získajú ďalšie prípady použitia. Vidíme tiež väčší dôraz na definovanie klasifikácie systémov digitálnych tokenov. V tomto článku vysvetľujeme niektoré súčasné spôsoby použitia digitálnych tokenov. Pozeráme sa tiež na to, ako definovanie rozdielov medzi bezpečnostnými tokenmi a tokenmi nástrojov pomôže formovať budúce použitie digitálnych tokenov.

Používanie digitálnych tokenov v roku 2018

V posledných rokoch sa celkový počet miest prijímajúcich digitálne tokeny výrazne zvýšil. Rovnako ako väčšina nových technológií, aj systémy s digitálnymi tokenmi boli spočiatku dosť primitívne. Len pred pár rokmi bol počet digitálnych tokenov na trhu minimálny a mnoho ľudí si neuvedomovalo, akú funkciu budú hrať v globálnej ekonomike. Dnes je však zrejmé, že kryptomeny začínajú zvyšovať efektívnosť existujúcich finančných inštitúcií a pravdepodobne by mohli vytvoriť úplne novú finančnú infraštruktúru..

Už pred rokom 2018 sme videli, že mnohé významné spoločnosti začali prijímať digitálne tokeny. Medzi tieto miesta patria Overstock.com, Expedia a Shopify.

Používanie kryptomien sa však nestalo tak populárnym, aby niekto mohol uskutočňovať väčšinu nákupov pomocou digitálnych tokenov praktickým spôsobom. To by sa však čoskoro mohlo zmeniť. Niekoľko oznámení v roku 2018 prinieslo viac možností pre tradičné prijímanie digitálnych tokenov. Napríklad v auguste 2018 spoločnosť Starbucks oznámila, že spolupracuje s Microsoftom, Intercontinental Exchange (vlastníkom newyorskej burzy) a ďalšími, aby vytvorila nová platforma digitálnej meny s názvom Bakkt.

kryptomena starbucks

Zákazníci spoločnosti Starbucks by už čoskoro mohli byť schopní používať digitálne tokeny na miestach po celom svete.

Úspora vs. výdavky: Ktoré nakoniec zvíťazia?

Od roku 2017 si verejnosť začala viac uvedomovať, čo sú digitálne tokeny. Je to z veľkej časti kvôli najväčšiemu býčemu býku na trhu k dnešnému dňu. Systémy digitálnych tokenov majú potenciál zmeniť spôsob, akým ľudia odosielajú a prijímajú platby typu peer to peer (P2P). Nestálosť hodnôt digitálnych tokenov však mnohým používateľom sťažila pochopenie, kedy by sa digitálne tokeny mali používať.

Niektorí používatelia považujú digitálne tokeny za investíciu a čakajú na prijatie mainstreamom a možné zvýšenie hodnoty. Je to podobné ako v prípade mnohých investorov, ktorí interagujú s akciovým trhom. Okrem iných rozdielov sa však s akciami nikdy nemalo zaobchádzať ako s formou meny. Ostatní používatelia považujú systémy digitálnych tokenov za najlepší spôsob odosielania platieb P2P, podobne ako ľudia používajú fiat menu (napr. Americké doláre, eurá, ruble atď.)

V konečnom dôsledku je debata o úsporách verzus výdavkoch dôležitá, pretože pomáha definovať, ako ľudia vnímajú digitálne tokeny.

Súčasné prekážky pri používaní digitálnych tokenov

Realita je taká, že existuje veľa prekážok adopcie zo strany hlavného prúdu. Volatilita cien sťažuje uvádzanie hodnôt cien digitálnych tokenov na tovary a služby. Okrem toho je potrebné vyriešiť technické obmedzenia základnej technológie blockchainu, aby bolo možné kryptomenu vo veľkom rozsahu použiť na platby P2P.


Áno, používatelia môžu obchodovať fiat-to-crypto (a naopak) prostredníctvom kryptoburzy. Potom môžu používatelia zaplatiť dohodnutú sumu tokenu pomocou aktuálnej ekvivalentnej fiat ceny. Tento spôsob platby však dodáva obchodu ďalšiu mieru komplikácie.

Všetky faktory spomenuté vyššie určujú krátkodobé aj dlhodobé hodnotenie cien tokenov. Dobrou správou (dúfajme) je, že keďže v súčasnosti existuje viac spôsobov použitia digitálnych tokenov v reálnom svete, používatelia budú pripravenejší spoločne určiť, aká je hodnota jednej jednotky daného tokenu..

systémy digitálnych tokenov

Platby P2P prostredníctvom digitálnych tokenov predefinujú online nakupovanie aj kamenný obchod.

Rozdiel medzi bezpečnostnými tokenmi a úžitkovými tokenmi

Jedna z najväčších debát na trhu s kryptomenami sa skončila, či by nové projekty, ktoré spúšťajú počiatočné ponuky mincí (ICO), mali vytvoriť bezpečnostný token alebo úžitkový token.

Medzi týmito kategóriami tokenov je niekoľko zásadných rozdielov. Po prvé, účelom úžitkového tokenu je ponúknuť súčasný alebo budúci prístup k produktu alebo službe danej spoločnosti. Existujú projekty ponúkajúce tokeny zamerané na rôzne sektory súčasnej ekonomiky. Medzi tieto oblasti patria nehnuteľnosti, zdravotníctvo a mnoho ďalších.

Naproti tomu bezpečnostný token získava svoju hodnotu z externého, ​​obchodovateľného aktíva. V základných pojmoch predstavujú bezpečnostné tokeny akcie spoločnosti. Napriek tejto podobnosti existuje veľa zásadných rozdielov medzi tradičnými zdieľaniami a bezpečnostnými tokenmi. Dividendy, obchodné hodiny, poplatky atď. Sú štruktúrované úplne odlišne.

Vyššie uvedené rozlíšenie nás privádza k pravdepodobne najdôležitejšiemu faktoru pri prijímaní digitálnych tokenov používateľom: nariadeniam.

Na bezpečnostné tokeny sa vzťahujú národné predpisy o cenných papieroch. Ak sú úžitkové tokeny správne štruktúrované, nie sú. Toto rozlíšenie je nevyhnutné na pochopenie súčasného aj budúceho použitia systémov digitálnych tokenov. Vo výsledku začíname vidieť, ako viac projektov zdôrazňuje vytváranie úžitkových tokenov pred bezpečnostnými.

systémy digitálnych tokenov

Digitálne tokeny môžu byť použité pre zdravotnú starostlivosť a mnoho ďalších existujúcich služieb.

Nástroje vs. bezpečnosť: Vznikajú nariadenia

V roku 2018 mali vládne nariadenia zásadný vplyv na budúcnosť digitálnych tokenov. Aj keď by sa mohli objaviť nové politiky, ktoré by zmenili trh, videli sme, že vlády začínajú prijímať rozhodnutia o klasifikácii digitálnych tokenov.

Napríklad v USA prešiel štát Wyoming „Účet za úžitkové tokeny“, ktorý rozhodol, že žetón sa nesmie ponúkať ako investícia. Akýkoľvek žetón musí byť vozidlom na výmenu ako úžitkový žetón.

Na národnej úrovni SEC v USA rozhodla, že éter nie je bezpečnostný token. Vďaka kombinácii zákonov a rozhodnutí je oveľa jednoduchšie pochopiť, ktoré tokeny sú skutočne úžitkové tokeny a ktoré iba používajú tento názov na obchádzanie predpisov..

Záver: Pochopenie budúceho použitia systémov digitálnych tokenov

V počiatkoch systémov digitálnych tokenov existovalo pre prijatie v reálnom svete pomerne veľa prekážok. Kolísanie cien, technické obmedzenia blockchainu a nedostatok definitívnych vládnych predpisov predstavovali veľké výzvy. Pretože sa tieto problémy začali postupne riešiť, digitálne tokeny si získali väčšiu popularitu ako nový typ platby P2P.

V roku 2018 ešte len začíname s náskokom adopcie v hlavnom prúde. Niekoľko nedávnych partnerstiev medzi hlavnými spoločnosťami zameranými na B2C by mohlo znamenať, že používanie digitálnych tokenov pre väčšinu denných nákupov by sa čoskoro mohlo stať realitou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map