Chris Keshian z Apex Token Fund prináša fondy kryptomeny pre priemerného investora

Chris Keshian, riadiaci partner a generálny riaditeľ Apex Token Fund

Chris Keshian

Steven Buchko z Coin Central mal nedávno príležitosť porozprávať sa s Chrisom Keshianom, Managing Partnerom a CEO Apex Token Fund, o jeho novom tokenizovanom „fonde fondov“. Pomocou tohto jedinečného typu aktíva chce Keshian a jeho tím vložiť likviditu na trh kryptových hedžových fondov a zároveň ich sprístupniť menším investorom.

Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte oficiálnu webovú stránku Apex Token Fund.

Poznámka editora: Apex, žiaľ, nedosiahol svoj mäkký uzáver a musel sfúknuť.

Rozhovor

R: Než sme sa dostali k Apexu, ako si sa prvýkrát zapojil do kryptomeny?

CK: Zapojil som sa asi pred piatimi rokmi – v tom čase existovala iba bitcoinová komunita. A postavil som jednu z prvých fiat brán na Ethereum už v roku 2014. Pracoval som v rôznych oblastiach v celom vesmíre, celý ten čas som konzultoval s väčšími spoločnosťami ohľadom blockchainových aplikácií a aktívne obchodoval s kryptoaktívami..

Pred asi rokom a pol som založil Neural Capital, dlho-krátky hedžový fond so sídlom v San Franciscu, a odvtedy sa neustále rozvíjam. Nedávno som spustil Apex Token Fund, ktorý je prvým tokenizovaným krypto fondom fondov.

SB: Mohli by ste to rozpracovať – ​​ako funguje Apex?

CK: Fond fondov je v tradičnom zmysle hlavný fond, ktorý sa investuje do rôznych podkladových portfóliových fondov a nie do samotného aktíva. V našom prípade je Apex Token Master Fund investovaný do desiatich najvýkonnejších hedžových fondov pre kryptomeny.

Pokiaľ ide o tokenovanú zložku, namiesto získavania kapitálu prostredníctvom investorov vstupujúcich do hlavného fondu predávame Apex Tokens, ktoré predstavujú jej zlomkové podiely. Apex tokeny sú nepriamym vyjadrením vlastníctva v hlavnom fonde a tento hlavný fond sa potom investuje do desiatich najvýkonnejších krypto-hedžových fondov..

štruktúra apex tokenového fondu

Táto štruktúra má niekoľko jedinečných výhod. Jeden, Apex Tokens sú voľne obchodovateľné, čo znamená, že s ich akciami môžete obchodovať hneď pri jeho založení. Neexistuje žiadne obdobie blokovania. To sa líši od tradičných fondov, kde je zvyčajne minimálne ročné obdobie blokovania investovaného kapitálu.

Ďalšou výhodou je, že môžeme demokratizovať prístup k týmto hedžovým fondom. Z veľkej časti majú hedžové fondy vysoké minimálne požiadavky, minimálne milión dolárov, čo znemožňuje účasť priemerných investorov v týchto fondoch. Pre nás môžete mať v zaisťovacom fonde viac akcií a môžete do nich zahrnúť kopu menších investorov.

SB: Ako si vyberiete, ktoré fondy sú zahrnuté v hlavnom fonde?

CK: Pozeráme sa na výkon, vhodnosť zakladateľa na trh, ich zapojenie do vesmíru a ich stratégiu investovania do kryptoaktív – všetky tieto funkcie. Pretože prevádzkujeme fond v priestore, vieme, čo treba hľadať a ako preverovať fondy.

Pomohli sme tiež spustiť Protocol Ventures, prvý fond finančných prostriedkov vo vesmíre. Nie je to tokenované, ale sme im poradcovia. Takže sme to už úspešne vykonali s jedným fondom fondov a všetky tieto zaisťovacie fondy sme preverili individuálne.

SB: Momentálne sme na dosť zlom trhu s medveďmi. Ako sa zaisťujete v obdobiach, ako je tento, keď sa trh stáča na juh?

CK: Všetky naše hedžové fondy majú individuálne svoje vlastné stratégie zabezpečenia proti tomu. Líši sa to v závislosti od stratégie, ale v tomto prípade je použitie Apexu presvedčivé.

Každý investor, ktorý chce byť vystavený tejto triede aktív, nebude aktívne obchodovať a neprijíma krátke pozície v danom priestore. Pravdepodobne na to nemajú technické znalosti alebo kapacity.

Alternatívou k nákupu a držbe kryptomeny je investovať do niečoho ako Apex, kde držíte iba jeden token, ale tento token vám dáva expozíciu voči aktívne obchodovaným fondom. Každý z týchto jednotlivých fondov sa kráti, robí arbitrážne stratégie alebo podobné veci, ktoré stále zarábajú peniaze na medveďom trhu. Práve táto expozícia je presvedčivým dôvodom na použitie Apexu, keď sme na trhu s medveďmi.

SB: Videl som v Apexe biely papier že máte stratégiu štyroch kvadrantov pre istý a neistý trh s býkmi a medveďmi. Aké sú výhody rozdelenia stratégie na tieto štyri typy trhových podmienok?

apex token fund štyri diagramy trhových podmienok

CK: To sme pozorovali sledovaním vesmíru za posledných päť rokov – týmito štyrmi trhovými podmienkami. Do veľkej miery pokrývajú všetky potenciálne podmienky vo vesmíre.

Sme vystavení stratégiám, ktoré fungujú dobre bez ohľadu na to, v ktorej z týchto trhových podmienok sa nachádzame. Niektoré však budú dosahovať lepšie výsledky ako iné. Pre nás je to komplexný prehľad toho, ako sa môže trh správať v nasledujúcich dvoch až troch rokoch – životný cyklus fondu.

SB: Tokenizácia fondu má svoje výhody, ako ste povedali, pri zvyšovaní likvidity a demokratizácii investovania. Ale aké sú nevýhody tohto prípadu??

CK: Neexistujú skutočne žiadne mínusy. Vydáme štvrťročné aktualizácie hodnôt tokenov. Token je vždy úplne zabezpečený investíciami do podkladových portfóliových fondov, takže token má vždy skutočnú hodnotu.

Medzi týmito štvrťročnými správami by sa token mohol obchodovať nahor alebo nadol v závislosti od toho, ako si ľudia pozerajú priestor a aký majú výhľad na kryptotrh. To však v konečnom dôsledku nezáleží, pretože token je splatný, keď ukončíme činnosť fondu v pomernej hodnote podkladových investícií. Takže výplata na konci držiteľom tokenov bude vždy rovnaká, ale obchodovanie s tokenmi medzi týmito štvrťročnými výpismi môže ísť hore alebo dole.

Nemyslím si, že je to nevyhnutne zlá vec; je to len iný aspekt.

SB: SEC každý deň prichádza s ďalšími informáciami o tom, ako klasifikujú tokeny, ale zatiaľ neurobili veľa krokov. Je to niečo, čo ovplyvní Apex?

CK: Ovplyvní to podkladové portfóliové fondy. Pokiaľ ide o túto štruktúru, nie je k tomu veľa čo komentovať.

Rozhodli sme sa spolupracovať s DLA Piper Global Law Firm, jednou z piatich najlepších svetových právnych firiem. A ponúkame to spôsobom, ktorý je globálne plne v súlade s právnymi predpismi o cenných papieroch podľa jurisdikcie podľa jurisdikcie. Pokiaľ sa SEC zapojí do vesmíru, nemyslím si, že to bude mať podstatný priamy dopad na tento projekt.

SB: Čo sa plánuje na ceste k Apexu v roku 2018?

CK: Dokončili sme verejné a súkromné ​​predpredaje. Náš ďalší predaj sa uskutoční 1. mája. Toto je posledný verejný predaj. Ktokoľvek môže navštíviť našu webovú stránku a zistiť o nej ďalšie informácie.

SB: A fond začne po tomto predaji investovať?

CK: Finančné prostriedky sa nasadia potom a tokeny budú obchodovateľné od 1. júna.

R: Je ešte niečo, čo by ste chceli, aby naši čitatelia vedeli?

CK: Ak majú čitatelia nejaké ďalšie otázky, odporúčame im, aby sa pripojili a opýtali sa nás Telegramový kanál. Vážim si, že ste si našli čas a porozprávali sa so mnou.

Ďakujem

Ďakujem, Chris, že si si vzal čas zo svojho nabitého programu a mohol si s nami hovoriť. Vždy je skvelé dozvedieť sa viac o projektoch, vďaka ktorým je kryptomena dostupnejšia pre priemerného investora. Tešíme sa na sledovanie vášho fondu po jeho spustení.

Ak máte záujem zúčastniť sa posledného predaja fondu Apex Token Fund, môžete sa zaregistrovať tu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map