Budúcnosť vernostných programov s blockchainom

Vernostné programy potrebujú opravu a môže vám pomôcť blockchain

Je to typická sobota a vy sa prechádzate do obchodu s potravinami a vernostnou kartou prechádzate cez register. Možno vám vytlačia kupón. Vyrazíte k latte v miestnom Starbucks a načerpáte ďalšie body za odmenu. Potom si kúpite požadovaný sveter vo svojom obľúbenom obchodnom dome – len si uvedomíte, že ste zľavovú kartu nechali doma. Vernostné programy sú z veľkej časti obrovskou stratou času.

Takmer bez výnimky sú rozdrobené a neefektívne. Používateľ skončí s peňaženkou plnou kariet alebo s hromadou hesiel online, ktoré si nepamätá. Kupón alebo číslo nikdy nemáte, keď ich potrebujete. Všetky vernostné body vyjdú nazmar a platnosť ponúk končí. A ešte horšie? Svoje body nemôžete preniesť ani na priateľa.

Niekoľko blockchainových spoločností čelí výzve opraviť narušený priestor vernostných programov. Pretože súčasné systémy nielenže nevyhovujú zákazníkom, sú drahé aj pre spoločnosti.

Vernostné programy sú obrovskými záväzkami

Môže sa vám zdať, že zabudnutie na použitie kreditu metra alebo vzdušné míle nie je veľkým problémom. Všetky tieto body však prispievajú k celkom veľkému problému. V skutočnosti sú nevyužité vernostné body a veľká zodpovednosť pre mnoho firiem, pretože predstavujú prísľub pre budúce služby. Což vyvažuje súvahu.

Samotná veľkosť vernostných programov v kombinácii so zmenami v účtovníctve v USA v roku 2015 môžu v skutočnosti viesť k stratám miliónov (dokonca miliárd) dolárov. Napríklad spoločnosť Delta Airlines ukončila rok 2015 so záväzkami vo výške 3,9 miliárd dolárov a spoločnosť Marriott International tesne nasledovala s 2,6 miliardy dolárov.

Gabriele Giancola je generálnou riaditeľkou spoločnosti qiibee, decentralizovaný vernostný ekosystém na blockchaine. Hovorí: „Vernostné programy zlyhávajú a majú veľa neefektívnosti. Spoločnosti minú veľa peňazí na marketing a na druhej strane body nevymeníte a v skutočnosti vytvoríte pre túto spoločnosť zodpovednosť, pretože každý bod, ktorý neutratíte, sa stane zodpovednosťou v ich súvahe. “

To je veľa peňazí, ktoré by sa dali pretaviť do skutočných výhod pre zákazníkov alebo do úspor nákladov pre spoločnosti. „Je to obrovské množstvo peňazí, ktoré si spoločnosti musia odložiť na nevyplatené body,“ pokračuje Giancola, „a vďaka tomu sú všetky tieto systémy skutočne neefektívne.“

Rakuten, Japonská odpoveď na Amazon je hlavným maloobchodníkom, ktorý je iniciatívny s blockchainom vo vernostnom priestore. S existujúcim vernostným programom v hodnote približne 9 miliárd dolárov môžu zákazníci prevádzať super body Rakuten na mince Rakuten. Takto sa vytvorí ekosystém, v ktorom môžu zákazníci obchodovať s bodmi a zabezpečiť, aby si na ne zvykli.

Super body Rakuten

Program super bodov Rakuten

Problém s dátami

Keďže nariadenie GDPR klope na dvere spoločností a na titulných stránkach dominujú škandály sociálnych médií, dáta sa dostávajú do centra pozornosti. A je len logické, že vďaka viacerým centralizovaným spoločnostiam, ktoré sa držia vašich detailov, je náchylnejšia na útok.


Blockchainy môžu zo systému odobrať centrálnu dátovú autoritu a zabezpečiť tak spotrebiteľom kontrolu nad ich dátami a ich používaním. Môžu tiež prepojiť fragmentovaný vernostný trh a umožniť používateľom skutočne využívať ich body. A spoločnosti, aby sa oslobodili od týchto ochromujúcich záväzkov.

Vernostné programy na blockchaine

Rakuten je v priestore frontom. Ale ich vernostný systém neumožňuje zákazníkom spravovať rôzne značky na jednom mieste. O krok ďalej, vernostné programy na blockchaine môžu umiestniť všetky tieto značky na jeden základ. Toto umožní používateľom navzájom si vymieňať body bez ohľadu na to, o akú spoločnosť ide.

Takže namiesto hromady kariet, ktoré spôsobia prasknutie vašej peňaženky vo švíkoch alebo papieroch, ktoré sa vyhodia do koša, máte všetko na jednom centrálnom mieste – „vernostný ekosystém“.

Giancola hovorí: „Povedzme, že používam Starbucks a ty metro. Možno chcem jesť metro a ty si chceš dať kávu. Môžeme si vymeniť naše body, aby ste dostali kávu a ja svoje metro. “

A značky znižujú svoje záväzky, čím vytvárajú všade prospešnú situáciu.

A7 Core je blockchainová spoločnosť zameraná na personalizované kupóny. Pomocou umelej inteligencie vyvíjajú ponuky prispôsobené vašim výdavkovým zvykom. Pracujú na tom, aby zákazníkom poskytli kupóny, ktoré môžu skutočne použiť. Nakoniec, načo sú peniaze z mazadla do auta, ak auto nevlastníte?

Spoluzakladateľ a hlavný riaditeľ značky William Parker hovorí: „Povedzme, že milujete Coca-Colu, ale váš priateľ si ju kupuje tak často. Dostali by ste kupón, ktorý zníži cenu balíka 12 na polovicu, ale ona by získala kupón, za ktorý je dolár navyše. Pretože kupujete koks častejšie, získate väčší zľavnený kupón. Je doslova prispôsobený vašim výdavkovým návykom. “

Ale to nie je všetko hladké plavenie

Budovanie vernostného ekosystému je pekný nápad. Ale nestane sa to zo dňa na deň. Aj keď sa hlavné značky trochu usilujú dosiahnuť, aby boli ich vernostné programy „blockchainové“, a aj keď vývojári pracujú nepretržite, stále existuje množstvo výziev..

Okrem vzdelania a povedomia je jedným z hlavných problémov, ktorým čelia mnohé projekty, najmä na blockchaine Ethereum, škálovateľnosť..

Práca s niekoľkými malými značkami alebo v rámci určitých geografických oblastí je jedna vec. Ďalším krokom je rozšíriť spoluprácu s gigantickými značkami na celom svete. To by mohlo potenciálne zahŕňať milióny transakcií za deň. Ethereum v súčasnosti nie je schopné zvládnuť toľko transakcií, čo bude kameňom úrazu pri širokom prijímaní.

Ale s toľkými bystrými myšlienkami, ktoré pracujú na riešeniach, nebude trvať dlho, kým budú problémy s kupónmi minulosťou. Takže ak patríte k nervóznym ľuďom, ktorí nevydržia čakať v rade, zatiaľ čo ľadovo pomalá dáma pred vami počíta svoje kupóny, budete milovať budúcnosť vernostných programov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map