Bloková remitencia: Budúcnosť medzinárodných peňazí

Firmy s prevodom blockchainov zažívajú rekordný rast vďaka nárastu globálnej migrácie. S pokračujúcim migrovaním obyvateľstva rastie potreba posielať peniaze späť do ich domovských krajín. Spoločnosti poukazujúce na blockchain poskytujú túto základnú službu za zníženú cenu.

Tieto medzinárodné platby sú životne dôležité pre obživu miliónov ľudí na celom svete. Primárne sa používajú na životné náklady, ako sú potraviny, doprava a vzdelávanie. Aby boli tieto vyhlásenia hmatateľnejšie, krajiny východnej Ázie dostali v minulom roku na platby prevodov 129 miliárd dolárov, píše sa v Svetová banka.

Štatistiky remitencií

Nedávna štúdium odhalil, že sektor remitencií vzrástol na ohromujúcich 585 miliárd dolárov. Len v roku 2017 bolo rozvojovým krajinám zaslaných 439 miliárd dolárov, čo zodpovedá zhruba 700 miliónom rodín, ktoré žijú z platieb prevodov peňazí na celom svete.

Platby remitencií sa tiež stali hlavným zdrojom zahraničných príjmov mnohých národov. Podľa májovej správy vo Forbes-u sú platby remitencií v Mexiku už teraz nahradené ich ropný priemysel, aby sa stali hlavným zdrojom zahraničných príjmov krajiny. Väčšina mexických pracovníkov mimo svojej rodnej krajiny poslať peniaze do mexika aby uživili svoje rodiny.

Mexiko nie je osamotené v závislosti od platieb remitencií. Svetová banka zverejnila svoje štatistiky poukazovania finančných prostriedkov za rok 2016 v apríli tohto roku. Správa odhalila, že platby prevodov sú teraz z hľadiska medzinárodného rastu stabilnejšie ako tok súkromného kapitálu. To znamená, že odvetvie remitencií môže byť inteligentnou investíciou vo väčšine častí sveta.

Štatistika remitencií prostredníctvom Svetovej banky

Štatistika remitencií prostredníctvom Svetovej banky

Vysoké náklady na zasielanie platieb remitencií

Medzinárodné zasielanie peňazí nie je lacné a neziskové organizácie, ako napríklad Svetová banka, už roky bojujú proti týmto vysokým poplatkom. Od roku 2008 sa remitenčné poplatky znížili o 7,32 percenta. Tento pokles zachránil migrantov v rovnakom časovom rámci na poplatkoch vo výške 90 miliárd dolárov.

Kedykoľvek niekto pošle peniaze medzinárodne, do transakcie je zapojených veľa organizácií tretích strán. Každý krok overenia pridáva k celkovým nákladom malý poplatok. Okrem toho je potrebné zohľadniť medzinárodné prevodné kurzy. Správy Svetovej banky ich dosiahli v priemere náklady na zhruba 7,45 percenta z každej spracovanej transakcie.

Blockchain Remittance Fintech: technológia, ktorá pomáha miliónom

Spoločnosti zaoberajúce sa prevodom blockchainu posúvajú priemysel na ďalšiu úroveň tým, že užívateľom uľahčujú bezstarostný zážitok. Medzinárodné prevody peňazí môžu tradične trvať niekoľko dní, a to kvôli množstvu požadovaných overení. Spoločnosti poukazujúce na blockchain poskytujú služby okamžitého prevodu peňazí.

Remitenčné firmy: Abra


Afrika sa vo veľkej miere spolieha na platby remitencií. Donedávna trhu dominovali veľké finančné spoločnosti, ako napríklad Western Union a MoneyGram. To sa zmenilo, keď sa na celom kontinente začali objavovať spoločnosti zaoberajúce sa poukazovaním na blockchain. Firmy ako napr Abra teraz menia miestne trhy.

Platforma Abra umožňuje používateľom prevádzať peniaze zadarmo po celom svete. Okrem týchto úspor nákladov môžu používatelia odosielať transakcie priamo zo svojich mobilných zariadení. Spoločnosť Abra ponúka technológiu priameho prevodu peňazí typu peer-to-peer, ktorá nevyžaduje použitie žiadnej banky. A platforma automaticky vkladá prostriedky na debetné karty, ktoré poskytuje používateľom.

Platby prostredníctvom Abra

Platby prostredníctvom Abra

Abra je priekopníkom finančných prevodov FinTech s týmto komplexným prístupom. Toto nedodržanie tradičného bankového systému je dôležité v rozvojových krajinách, pretože im často chýbajú prostriedky na implementáciu nákladnej infraštruktúry potrebnej na zriadenie týchto organizácií. Pri obchádzaní súčasného systému sa používatelia Abra nemusia starať o to, ako prevádzať peniaze z blockchainu na bankový účet.

Migranti ušetria na poplatkoch a nákladoch na konverzný kurz tým, že vylúčia sprostredkovateľa zo systému poukazovania peňazí. Tieto úspory sú príliš veľké na to, aby sme ich ignorovali, a teraz vedúci predstavitelia priemyslu skúmajú túto technológiu.

Blockchain remitencie na vzostupe

Vôbec po prvýkrát bude na tohtoročnom globálnom summite o prevode peňazí (GMTS) predstavená bloková remitencia FinTech. GMTS je najväčšia medzinárodná konferencia o prevode peňazí na svete. Na tomto podujatí sa každý rok vyberú zástupcovia významných finančných inštitúcií.

Medzi týmito pozvanými sú zástupcovia spoločností Ripple, Stellar a Cashaa. Títo populárni predstavitelia kryptomeny budú diskutovať o budúcnosti odvetvia prevodu peňazí a o tom, prečo je technológia blockchain pre priemysel nevyhnutnou cestou.

Remitenčné kryptomeny: zvlnenie

Spoločnosť Ripple (XRP) bola jednou z prvých kryptomien zameraných na banky, ktoré vstúpili na trh v roku 2012. Vývojári spoločnosti Ripple, navrhnutí predovšetkým pro velké mezinárodní mezibankovní převody peněz, ho popisují jako systém hrubého vypořádání v reálném čase. Platforma Ripple využíva token XRP na okamžité uľahčenie týchto globálnych prevodov.

Spoločnosti Ripple sa podarilo zabezpečiť významné partnerstvá s mnohými veľkými finančnými organizáciami vrátane Fidor Bank v Mníchove, Bank of America a Santander. V máji 2015 spoločnosť Ripple začala vyhovovať AML po tom, čo od spoločnosti pokutu 700 000 dolárov dostala FinCEN za nedodržanie zákona o bankovom tajomstve. Dnes zostáva kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie v prvej päťke coinov.

Remittance Fintech: Nový horizont

Technológia blockchain transformuje sektor remitencií a spoločnosť Ripple nie je sama v hľadaní služieb medzinárodnému odvetviu prevodu peňazí. Dnes je k dispozícii množstvo kryptomien zameraných na remitencie. Môžete očakávať ďalšiu integráciu tejto technológie meniacej hry.

Teraz, keď priemysel otvorene uznal výhody, ktoré prináša technológia blockchain, očakáva sa, že dopyt po službách remitencie založených na blockchaine výrazne vzrastie. To je skvelá správa pre milióny rodín, ktoré sa spoliehajú na toto záchranné lano, aby prežili.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map