Blockchainové odpadové hospodárstvo Odpadky jedného človeka sú pokladom iného človeka

Staviame hory. Ale nie ohromujúce prírodné zázraky, ktoré vás môžu napadnúť. Nie, namiesto toho staviame smeti a zhoršuje sa to. Keď populácia Zeme pokračuje v stabilnom stúpaní, skupina Svetovej banky odhaduje, že sa bude zvyšovať produkcia odpadu 2,2 miliardy metrických ton odpadu do roku 2025. Bohužiaľ, človek nemá celkom taký magický maliarsky nádych, aký má príroda.

Ak pohľad nebol dostatočný, stalo sa nebezpečným pre riešenie mnohých z týchto skládok. Skládky sú toxické uzly, ktoré prepúšťajú jedovaté materiály do pôdy a do blízkych vodných zdrojov. Tiež vytvárajú negatívne skleníkové efekty.

Teraz, s príchodom decentralizovanej technológie, ktorej priekopníkom bol Bitcoin, sa spoločnosti snažia blokovať reťazec zmysluplných riešení. Blockchainové nakladanie s odpadom je nadchádzajúca oblasť, ktorá by mohla spoločnostiam ušetriť milióny a súčasne sa starať o životné prostredie. Potenciál scenára prospešného pre všetkých sa dostavil. Potenciál je však len slovo. Je niekto, kto premení príležitosť na riešenie v skutočnom živote?

Plastový odpad

Plastikársky priemysel je, bohužiaľ, postavený výlučne na mentalite na zahodenie. To je koniec koncov to, čo prináša peniaze. Výskum to naznačuje 8,3 miliárd od polovice 20. storočia sa vyrobilo metrických ton plastu, čo je ohromujúce 60 percent z toho skončilo na skládkach. Je zrejmé, že tento druh obchodného modelu je pre Zem neudržateľný.

Blockchainovým recyklačným spoločnostiam sa však páči Plastová banka, spochybňujú status quo. Plastová banka sleduje proces v duchu blockchainu tým, že motivuje k zberu použitého plastu výmenou za fiat peniaze a služby, ako je celulárny vysielací čas alebo kryptomena.

Za týmto účelom spolupracuje Plastic Bank s IBM na vývoji blockchainovej technológie potrebnej na vybudovanie globálneho škálovateľného recyklačného riešenia. Tu je ukážka ich nadchádzajúcej aplikácie na recykláciu blockchainu:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=avJsgPu5Hkg]

Elektronický odpad

Podľa Medzinárodnej telekomunikačnej únie sa odhaduje, že pre elektronický odpad prišlo o neuveriteľných 55 miliárd EUR (47 miliárd dolárov). Najväčší prispievateľ k hodnote je zlato, ktorý sa používa pri konštrukcii najrôznejších elektrických komponentov.

Technológia sa zdokonaľuje alarmujúcim tempom a produkty sa tak stanú zastaranými iba za pár rokov. Väčšina zákazníkov nevie, ako správne zneškodniť svoj elektronický odpad. To, bohužiaľ, znamená, že väčšina z nich končí na skládkach.

Blockchain odpadové hospodárstvo

Skládky sú potenciálnymi honeypotmi!

Je zaujímavé poznamenať, že zatiaľ čo z vyššie uvedeného grafu plasty umiestnite na druhom mieste v hodnotovom vyjadrení, samotný objem odpadu opäť zdôrazňuje potrebu a príležitosť blockchainových projektov dosiahnuť najväčšiu priehlbinu.


Ukazuje sa tiež, že za túto lukratívnu príležitosť na recykláciu surovín nestoja žiadni vážni uchádzači o blockchain. Samozrejme, dôvtipný blockchainový podnikateľ by už mal vedieť, že ťažba kovov je vysoko centralizovaná hra. Veľké etablované záujmy sa pravdepodobne budú chcieť zapojiť do akcie ako prvé.

Inovatívne nápady na blockchain

Iniciatívy zdieľania odpadu

Náš súčasný model odpadového hospodárstva znamená, že centralizujeme odpad na skládky. To vytvára koncentráciu odpadu, ktorý produkuje metán ako vedľajší produkt. Metán je škodlivejšie pre životné prostredie ako oxid uhličitý, v skutočnosti až 25-krát. Keby sme mali náš odpad distribuovať medzi obyvateľstvo, dosiahli by sme niekoľko kľúčových výhod: odpad by sa rozkladal rýchlejšie a mohli by sme vytvoriť hnojivo pre miestne záhradnícke projekty.

Blockchain pre životné prostredie nemusí byť nevyhnutne iba riešením založeným na technológiách. Zdieľaním zodpovednosti a poznatkov o recyklačnom úsilí môžeme napodobniť to, čo už robia najsilnejšie siete kryptomien.

Na druhej strane, nakopnutie povestného koša dole po ceste neznamená, že náš odpad zmizne, jednoducho to oddiali nevyhnutné.

Odvoz odpadu

Decentralizovaný prístup bezpochyby spôsobí zastaranie niektorých existujúcich spoločností. Ale toto je cena pokroku. A povedzme si úprimne, veľa z nich je platených za to, aby šli do zákrut, nie aby sa starali o životné prostredie alebo komunitu ako celok.

Keď títo hráči zmiznú, môžeme čakať, že na ich mieste pribudnú nové príležitosti, jednou z nich bude dodávka odpadu. To nemusí znieť ako podnikavé podnikanie, ale vzhľadom na obrovské množstvo odpadu, ktorý sme už vytvorili, by mohli inteligentné blockchainové projekty distribuovať a decentralizovať odpad z týchto predtým koncentrovaných oblastí a urobiť poriadny kus zmeny v procese..

Blockchain odpadové hospodárstvo

Masová recyklácia sa skutočne rozbehne, pretože blockchain pomáha stimulovať proces.

Aby sme dosiahli tieto nápady, musíme ich spojiť s stimulmi, ktoré blokujú majstrov: platba za prácu. Nežijeme v úplne altruistickom svete, ale ak sú ľudia odmenení za to, že konajú dobro, určite zostanú pri tom, aby v tom pokračovali!

Záverečné myšlienky: Blockchainové odpadové hospodárstvo pre masy

Existuje niekoľko sektorov odpadového hospodárstva, pre ktoré by projekty založené na blockchaine mohli priniesť skutočný úžitok. Pozoruhodný doplnok je v domový a priemyselný odpad sektor. Aj keď sa v skutočnosti začína zaoberať množstvo ICO, ktorých cieľom je vyriešiť tento problém, komunita kryptomien zostáva opatrná. Revolúcie sú postavené na pozadí akcie, nie sľubov.

Ak nezmeníme svoje zvyky, náš svet vedie ku kolízii s katastrofou. Blockchain bude určite hrať dôležitú úlohu, keď nám bude pomáhať dostať sa tam. Blockchain je však iba technológia a túto technológiu je možné použiť na veľké zlo alebo pre všeobecné blaho. Ak teda blockchain skutočne zmení svet, zdá sa, že najskôr musíme zmeniť sami seba.

Krajiny ako Švédsko sú vedúci smečky keďže recyklujú takmer 100 percent všetkého domového odpadu. Ich recyklačné závody sú také efektívne, že musia dokonca dovážať odpad, aby mohli pracovať na maximálnej kapacite. Kombináciou oboch posun mysle recyklovať s technológia, ktorú môžu poskytnúť riešenia odpadového hospodárstva blockchain, možno máme len šancu zabrániť takej apokalyptickej budúcnosti, ktorú tak často vidíme v televízii.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map