Blockchain spĺňa digitálnu reklamu: 3 projekty zamerané na zosadenie kráľov z trónu

Revolúcia digitálnej reklamy: 3 blockchainové projekty zamerané na zosadenie kráľov z trónu

V roku 2017 Google a Facebook zachytil takmer 73% príjmu z digitálnej reklamy v Spojených štátoch, zatiaľ čo zvyšok je pripravený na získanie konkurencie ako Amazon a Snapchat. Odhaduje sa, že výdavky na digitálnu reklamu sa v roku 2018 priblížia k hodnote 270 miliárd dolárov a budú rásť iba každý nasledujúci rok.

S trhovým stropom takmer 2 bilióny dolárov iba medzi vyššie uvedenými štyrmi spoločnosťami tromfne súčasná oligarchia digitálnej reklamy dokonca aj (v súčasnosti) trhový strop 250 miliárd dolárov celého odvetvia kryptomien..

Nasledujúce projekty v oblasti kryptomeny pripomínajú niečo viac ako šváby, ktoré sa preháňajú v snahe postaviť si dom a vyhnúť sa tomu, aby na ne Titani zápasili úmyselne alebo neúmyselne..

Čo sa teda stane, keď Alphabet Inc. (Google), spoločnosť s takmer biliónom dolárov, ktorá zarába okolo 84% z jeho celkových príjmov, vidí hrozbu? Čo sa stane, keď sa Facebook a Twitter prebudia s nočným potením zo vzdialenej možnosti, že by nejaká mladá mladá firma mohla zničiť ich obchodný model pomocou novej a nepredvídateľnej technológie?

Konajú tam, kde je to potrebné. Nebolo by namáhavé predpokladať plošný zákaz reklamy na kryptomenu na stránkach Google, Facebook, Twitter a dokonca ani Mailchimp nebol prinajmenšom vhodný manéver na potlačenie konkurencie..

Vďaka 8-násobku trhovej kapitalizácie celého trhu s kryptomenami, tisícom zamestnancov, jednému z najjasnejších talentov z celého sveta a prístupu k ďalšiemu kapitálu v podstate podľa ľubovôle má stará garda tisíce metrov vysoké múry chrániace jej kráľovstvo..

Je vysoko nepravdepodobné, že Google, Facebook, Amazon a Twitter ani trochu nevedia o žiadnom z nasledujúcich projektov. Nákup alebo zničenie podľa ľubovôle tiež nie je tak ďaleko od ich repertoáru. Dokonca budujú interné riešenia založené na blockchaine, aby zlepšili rôzne časti svojich firiem a potenciálne sa ďalej chránili pred akýmikoľvek vonkajšími hrozbami..

Hľadanie Svätého grálu: Údaje

Keď spoločnosti Yahoo (1995), Ask Jeeves (1996) a Google (1998) popularizovali svet internetového vyhľadávania priemerného človeka, digitálny ekosystém bol stále v počiatočnom štádiu. Nielenže sa len veľmi málo spoločností pokúšalo využívať internet ako platformu na predaj výrobkov a služieb, len málo ľudí dokonca vlastní počítače.

Opýtaj sa

Včasný vyhľadávací modul AskJeeves

To boli dni, keď sa digitálne zacielenie na publikum v rozsahu služieb AdWords a Facebook Ad Manager stalo predmetom marketingového sci-fi.

Ako sa vyvíjal internet, úžasné funkcie, ako napríklad schopnosť kedykoľvek niečo vyhľadať a spojenie s priateľmi po celom svete, sa javili ako dary od technologických bohov. Drvivá väčšina ľudí nechápala (a stále nechápe) ako platformy ako Google a Facebook boli zadarmo.


Mark Zuckerberg

The Škandál medzi spoločnosťou Facebook a Cambridge Analytica z marca 2018 bol jedným z prvých prípadov, keď bola široká verejnosť vystavená konceptu osobných údajov na internete a dopadu, ktorý môže mať. Stručne povedané, Cambridge Analytica je politická dátová firma, ktorú si najala Trumpova volebná kampaň v roku 2016, ktorá získala prístup k súkromným údajom viac ako 50 miliónov používateľov Facebooku. Táto firma využila celý rad stratégií, jednou z nich boli aj tie hlúpe kvízy z Facebooku, ktoré pravdepodobne vyšli napríklad ako „Zistite, v ktorom dome Harryho Pottera by ste mali byť!“ alebo „Zistite, ako by ste vyzerali ako opačné pohlavie!“ Tieto kvízy boli použité na identifikáciu osobností amerických voličov a potenciálne ovplyvnenie ich správania.

V žiadnom prípade to nebol hack alebo bezpečnostný problém, iba to, že používatelia nešťastne ignorovali zmluvné podmienky Facebooku, s ktorými súhlasili, ako aj výstražné oznámenia, keď sa zúčastnili kvízov..

Dobre, späť k úlohe údajov. Vaše údaje slúžia ako primárny identifikátor pre vás a ľudí, ako ste vy, pre tisíce inzerentov a spoločností.

Ako? Povedzme, že máte rozpočet na reklamu vo výške 1 000 000 dolárov, ktorý chcete minúť v snahe predať čo najviac widgetov. Radšej by ste sa zamerali na každého na svete, každého, kto má peniaze na nákup, príp každý, kto má peniaze na nákup a je ochotný kúpiť? Vďaka správnemu druhu údajov budete môcť zacieliť na všetkých, ktorí si môžu a s najväčšou pravdepodobnosťou kúpia váš produkt. To znamená menej výdavkov na reklamu a zbytočné plytvanie a nakoniec vyššie výnosy.

Ako si dokážete predstaviť, správny typ údajov stojí pre správneho inzerenta veľa peňazí.

Pre používateľov poskytli Facebook, Google a Twitter službu „zadarmo“, pri ktorej sa samotní používatelia stávajú produktmi a získavajú sa kvôli údajom. To pre používateľov vedie k dvom hlavným problémom: nechcú, aby sa ich údaje zdieľali (najmä s nesprávnymi ľuďmi), a nechcú byť bombardovaní reklamami, ktoré s nimi nesúvisia..

Pre inzerentov vytvorili Facebook, Google a Twitter platformy, ktoré pomáhajú zhromažďovať a vylepšovať údaje a spúšťať vysoko cielené reklamy pri výraznom znížení výdavkov na reklamu.. To vedie k dvom hlavným problémom pre inzerentov: nechcú sa spoliehať na platformy, ktoré by mohli zmeniť svoje algoritmy cez noc a podkopať stratégiu v hodnote týždňov / mesiacov, a nechcú si znížiť ziskové marže, pokiaľ tak neurobia. nemusím.

Teraz, keď sme prešli digitálnym reklamným prostredím a úlohou dát na vysokej úrovni, poďme teda skočiť do kryptomeny a pokúsiť sa využiť 4 hlavné problémy súčasného modelu, aby sme mohli digitálnu krajinu navždy zmeniť..

Bitclave

Bitclave je jedným z popredných bojovníkov v snahe zosadiť z trónu technickú oligarchiu a „vziať späť internet“ a priblížiť ho ľuďom.

Snaží sa to dosiahnuť prostredníctvom svojho decentralizovaného vyhľadávacieho nástroja, ktorý eliminuje všetkých sprostredkovateľov reklamy tretích strán, aby vytvoril silnejší a efektívnejší vzťah medzi spotrebiteľmi a podnikmi..

BitClave by použil formu stimulovaného vyhľadávania, kde by zobrazoval reklamy iba ľuďom, ktorí prejavili záujem ich vidieť. Toto nielenže zvyšuje používateľskú skúsenosť, ale aj kvalifikuje potenciálnych zákazníkov pre firmy, čo znamená, že menej peňazí na reklamu plynie nazmar. Tieto peniaze za reklamu môžu byť použité na zníženie ceny produktu alebo na vytvorenie iných foriem hodnoty pre používateľa.

Používateľom, ktorí vyhľadávajú na platforme BitClave, by sa zobrazili vybrané reklamy a pri interakcii s týmito reklamami by tiež získali natívny token BitClave CAT..

V marci 2018 spustila spoločnosť Bitclave prvú iteráciu svojho vyhľadávacieho nástroja na adrese https://desearch.com/ a zameriava sa predovšetkým na vyhľadávanie kryptomien.

výskum

Token základnej pozornosti

Basic Attention Token (BAT) je token digitálnej reklamy založený na blockchaine, ktorý napája prehliadač Brave. The Statočný prehliadač je webový prehľadávač s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý automaticky blokuje sledovacie prvky a rušivé reklamy.

Statečný domov

Prostredníctvom inteligentných zmlúv umožňuje BAT inzerentom posielať používateľom reklamy s platbou typu token v uzamknutom stave. Tokenovú platbu je možné odomknúť, keď si používatelia pozrú reklamu. Zvyšok platby sa odošle odvážnemu prehliadaču a vydavateľovi, ktorý reklamu hostil.

Používatelia sú schopní minúť svoje BAT na čokoľvek, od prémiových článkov a produktov, fotografií s vysokým rozlíšením, dátových služieb alebo darov poskytovateľom obsahu..

Hodnotová ponuka BAT umožňuje používateľom bezpečne a súkromne surfovať na internete a súčasne speňažiť ich pozornosť. Vydavatelia navyše dostávajú ďalšie výnosy, ktoré by sa inak stratili sprostredkovateľom a robotom. Inzerenti získavajú vo svojich kampaniach lepšie údaje a môžu vytvárať lepšie zacielené správy.

AdEx

AdEx (ADX) alebo „reklamná burza“ ponúka decentralizovanú platformu, kde vydavatelia a inzerenti online môžu rokovať o reklamných zmluvách. Platforma je úplne transparentná, nemá žiadne poplatky a poskytuje neobmedzený prístup.

čo je adex

AdEx má tiež portál pre používateľov internetu, pomocou ktorého si môžu vyberať typy reklám, ktoré by chceli vidieť, spravovať ich súkromie a kontrolovať, kto vidí ich údaje..

Natívny token ADX uľahčuje výmenu a AdEx plánuje v budúcnosti implementovať priamu bránu fiat.

Kľúčovým komponentom platformy AdEx pre inzerentov je, že inzerenti budú môcť využívať výhody vysokej úrovne prispôsobiteľnosti a zacielenia na publikum, čo vedie k vyššej NI. Spoločnosť AdEx tiež plánuje implementovať program overovania zobrazení a kliknutí, ktorý obmedzí a potenciálne vylúči všetky podvodné aktivity.

Záverečné myšlienky

Pri štúdiu obchodných modelov desiatok projektov kryptomeny vyvstáva jedna spoločná téma: tradiční sprostredkovatelia tretích strán sa stávajú terčmi šrotovných, mladých blockchainových projektov, ktoré sa snažia priamo podkopať obchodný model „sprostredkovateľa“.

Tri vyššie uvedené projekty nie sú v žiadnom prípade jedinými konkurenčnými hráčmi pri hľadaní trhu s digitálnou reklamou. Projekty ako Qchain, Adchain, a KindAds cieľom je dosiahnuť podobné ciele prostredníctvom okrajovo odlišných stratégií.

Online reklama predstavuje takmer 40% všetkých výdavkov na reklamu, čo je nárast oproti 30% v roku 2015. Bez ohľadu na to, čo tieto projekty motivuje, či už sú to peniaze, sila alebo skutočná túžba decentralizovať odvetvie v hodnote takmer 270 miliárd dolárov ročne, príležitosť je tam. Blockchain poskytol stovkám projektov striebornú guľku na odstránenie vládnucich sprostredkovateľov – otázkou je, či majú na to, aby zostrojili zbraň a skutočne ju zastrelili..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map